Yannick Ferrera heeft zéér straffe uitdaging beet

door
Yannick Ferrera heeft zéér straffe uitdaging beet

Yannick Ferrera werkte op de Belgische velden al onder meer bij Sporting Charleroi, Standard Luik, KV Mechelen, Waasland-Beveren en RWDM. De T1 is er ook niet vies van om een buitenlandse uitdaging aan te gaan. Zijn nieuwe stap is echter wel een erg straffe.

Ferrera was in het buitenland al werkzaam bij het Saudische Al-Fateh en Al-Riyadh en het Cypriotische Omonia Nicosia. Nu heeft de trainer een contract getekend bij Zamalek. Dat is een zeer grote club in Afrika. 

Opmerkelijke uitdaging 

Yannick Ferrera gaat dus aan de slag bij een club die héél veel aanzien heeft in Egypte en ver daarbuiten. Ze tellen onder meer 2,4 miljoen volgers op Instagram. Voor de Belgische trainer komen er zo dus zeer interessante tijden aan.

De hoofdtrainer werd eerder al genoemd bij een resem Belgische clubs, maar Ferrera kiest er aldus voor om aan de slag te gaan bij Egyptische traditieclub Zamalek. Sinds april is Ferrera werkloos na zijn vertrek bij RWDM. De Belgische Spanjaard kon de club niet behoeden voor degradatie.

Stevige cv

Ferrera kiest aldus eieren voor zijn geld. In België werd de trainer al een paar keer de laan uitgestuurd en nu probeert hij het nog eens in het buitenland. Ferrera is het neef van Emilio en begon zijn trainerscarrière als coach in de jeugd van Anderlecht.

Vervolgens werd hij assistent-trainer bij KAA Gent en het Saudische Al-Shabab en in 2012 ging hij zijn eerste uitdaging als T1 aan. Bij Sporting Charleroi stond hij 27 matchen aan het roer. Vervolgens passeerden STVV, Standard Luik, KV Mechelen en Waasland-Beveren de revue.

Mooie uitdaging voor Ferrera?

Meest recent

Belgische voetbalgeschiedenis! OHL door in Womens' Champions League

OH Leuven heeft woensdag een knap stukje voetbalgeschiedenis geschreven. De landskampioen stoot als ...

15
15
Genk-bestuur onder vuur: "Dan klopt er toch iets niet"

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

34
34
Competitiehervorming: Pro League hakt knoop definitief door

Volgend seizoen zullen er in de Belgische eerste klasse geen play-offs meer te zien zijn. Op de ...

310
310
Wat een reeks! Leider Beveren profiteert optimaal in CPL

SK Beveren heeft zich tot de grote winnaar van de midweekspeeldag in de Challenger Pro League ...

75
75
PSG pakt alwéér grote trofee: grote held na penalty's

Afgelopen zomer verloor Paris Saint-Germain nog de finale van het WK voor clubteams in de finale ...

28
28
'Vertrek Verschaeren dreigt: Anderlecht biedt dÍt salaris'

Yari Verschaeren moet dit seizoen vrede nemen met een invallersol bij RSC Anderlecht. Desondanks zou ...

247
247
Belgische show bij monsterzege Ajax, verrassing in Copa del Rey

Terwijl de ploegen uit de Jupiler Pro League even op adem kunnen komen, staat elders in Europa ...

82
82
'Versterking Anderlecht: Renard krijgt duidelijke opdracht'

Met een sterke prestatie tegen STVV, veegde RSC Anderlecht het debacle van in Westerlo onder de mat. ...

493
493
Oorlog Club-Gent: boegbeeld geeft Brugge veeg om de oren

Aanstaande zondag staat in de Jupiler Pro League de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club ...

437
437
‘Anderlecht gruwelt: De Cat-megatransfer wordt nachtmerrie’

Anderlecht droomt luidop van een monstertransfer met Nathan De Cat, maar achter de schermen stapelen ...

354
354
'Barça start gesprekken: international eerste aanwinst 2026'

FC Barcelona staat momenteel in de leiding in La Liga en is in de Champions League op koers om door ...

52
52
'Genk pusht voor coach: contact met topkandidaat gelegd'

Het bestuur van KRC Genk is momenteel naarstig op zoek naar een nieuwe hoofdcoach. Op de shortlist ...

957
957
'Vijf voor twaalf: smaakmaker gratis weg bij Antwerp?'

De trainerswissel en nieuwe tribune hebben ongetwijfeld eveneens een handje geholpen, maar de ...

254
254
Pro League pleegt topoverleg over competitieformat

Het was de voorbije weken geen moment rustig in de Pro League, waar zowel de démarche van ...

434
434
Lardot glundert: tóch Belgische scheidsrechter naar WK?

Het niveau van de Belgische arbitrage vormt geregeld het mikpunt van kritiek. Ook op internationaal ...

77
77
'Club lanceert winteroffensief: 4 toptargets voor Leko'

Club Brugge verbaasde vorige week vriend en vijand door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. In ...

1136
1136
KBVB maakt aanduidingen refs speeldag 19 én 20 bekend

In de Jupiler Pro League staat komend weekend speeldag 19 op het programma, een week later worden de ...

113
113
Olivier Deschacht breekt: "Annelien doe zoveel moeite..."

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

210
210
Antwerp jubelt: Kindermans en vier piepjonge supertalenten

Royal Antwerp FC is een nieuwe weg ingeslagen onder Joseph Oosting. De Nederlander geeft ook veel ...

342
342
Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

123
123
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

433
433
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

359
359
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

83
83
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

43
43
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

978
978

Meer sportnieuws