Nieuw goudklompje: onverwachte held bezorgt Club oefenzege

575 stemmen
Nieuw goudklompje: onverwachte held bezorgt Club oefenzege

Club Brugge is met een overwinning aan zijn oefencampagne begonnen. De bekerwinnaar trok zaterdagmiddag aan het langste einde tegen het KV Kortrijk van oude bekende Michiel Jonckheere. De 19-jarige Vince Ojusi kroonde zich tot uitblinker van dienst met twee goals in de eerste helft.

De Bruggelingen hebben nog maar net hun eerste trainingsweek achter de rug. Bovendien was de selectie, onder meer door de internationals die pas later aansluiten, verre van compleet. Desondanks werd zaterdag al de eerste oefenwedstrijd afgewerkt. Neo-tweedeklasser KV Kortrijk kwam op bezoek in het oefencentrum te Westkapelle, waar voormalige CEO Vincent Mannaert een opgemerkte toeschouwer was.

Coach Nicky Hayen koos ervoor om aan elke helft te beginnen met een ander elftal. De op papier sterkste ploeg, met onder meer Joaquin Seys, Romeo Vermant, Hugo Vetlesen en Kyriani Sabbe, vatte de wedstrijd aan. Daarbij sprong ook de rol van Osuji in het oog. De jonge Nigeriaan werd in januari als centrale verdediger gehaald, maar speelde dit keer als een soort van controlerende middenvelder.

LEES OOK: Transferplannen KRC Genk: Hayen gooit kaarten op tafel

Grote uitblinker bij Club

En die ingreep rendeerde opvallend goed. Halfweg de eerste helft kon Club immers op voorsprong klimmen. De mee opgerukte Jorne Spileers produceerde een uitstekende voorzet, die op de paal werd gedevieerd. Osuji stond echter op de juiste plaats om de rebound tegen de touwen te werken: 1-0-voorsprong. En niet veel later zou de winteraanwinst opnieuw zijn duivels ontbinden.

Een uittrap van Simon Mignolet leek bij de tegenstander te belanden, maar in de Kortrijkse defensie ging het licht plots uit en zo kwam Osuji in balbezit. De Nigeriaan lobte de 2-0 vervolgens netjes tegen de touwen. Een aangename kennismaking dus met de jongeling, die zijn officiële debuut bij de eerste ploeg nog moet maken. Als middenvelder moest hij in dit duel alvast niet onderdoen.

Spektakelarme tweede helft

In de tweede helft gooide Hayen het zoals aangekondigd over een andere ploeg. Van de basiself bleef enkel Mignolet staan, voorts verscheen Club Brugge met een quasi volledig team aan jonkies aan de start van de tweede periode. Dat kwam het niveau van de partij echter niet ten goede. Blauw-Zwart had het lastig om nog tot doelrijpe kansen te komen.

Niet dat KV Kortrijk daar veel tegenover zette, vooral op offensief vlak heeft coach Jonckheere nog een pak werk op te knappen. Het kreeg wel enkele kansjes, maar Mignolet stond pal. Zo bleef het uiteindelijk bij 2-0. Gezien de vele afwezigen bij Club kunnen er niet te veel conclusies verbonden worden aan dit duel, maar de oefencampagne starten met een zege is altijd mooi meegenomen. En Osuji wordt er eentje om in het oog te houden tijdens de rest van de voorbereiding.

Club Brugge is nu al topfavoriet voor de titel van volgend seizoen ...

Meest recent

Mbappé loodst Frankrijk voorbij schandalig Paraguay

Frankrijk nam het om 23u op tegen Paraguay. Les Bleus waren uiteraard de grote favoriet. Konden ze ...

59
59
Geen twijfel: waarom De Bruyne nét wel moet starten tegen de VS

Bondscoach Rudi Garcia gaat wisselen tegen de Verenigde Staten. Ondergetekende liet al meermaals ...

219
219
Belgische zorgen: drie Rode Duivels twijfelachtig voor VS

De Rode Duivels maken zich klaar voor de achtste finales van het WK tegen de Verenigde Staten, maar ...

235
235
Genadeloos Marokko kegelt Canada uit het WK

Marokko en Canada namen het vanavond tegen elkaar op in de eerste achtste finale. Het werd geen ...

74
74
Westerlo heeft wéér beet en passeert langs de kassa

KVC Westerlo heeft vandaag weer een uitgaande transfer afgerond. De Kemphanen hebben zoals verwacht ...

64
64
Club Brugge-fans schrikken: 10M voor oude bekende uit JPL

Club Brugge speurt verder naar extra versterking op de flank en kan daarvoor uitkomen bij een naam ...

513
513
'Standard heeft topkandidaat als nieuwe investeerder'

Standard heeft na vele maanden zoeken nog steeds geen overnemer of extra investeerder gevonden. Dat ...

273
273
Lukebakio duidelijk: "Moeten we echt alleen over hen spreken?"

Als Dodi Lukebakio invalt, dan zorgt hij héél vaak voor gevaar. Velen zijn ondertussen ...

128
128
Witsel beschermt bekritiseerde Duivel: "Komt goed!"

Axel Witsel sprak zopas met de Belgische pers in Seattle. De ervaren Rode Duivel sprak er onder meer ...

126
126
Defour ziet oplossing voor énorm pijnpunt bij België

De Rode Duivels spelen dinsdagochtend de achtste finales tegen de Verenigde Staten. In Het Belang ...

124
124
West Ham United stelt Belg aan als 'Hoofd Rekrutering'

West Ham United heeft op een van de cruciale posities binnen de club een Belg aangsteld, dat maakten ...

12
12
AA Gent en Standard verzorgen spektakel in oefenduels

AA Gent en Standard speelden namiddag een oefenduel. De Buffalo's hadden meteen een stevige partij ...

101
101
'Trossard verlaat Arsenal: deal bijna rond'

Leandro Trossard is de laatste matchen zeer goed op dreef op het WK. De ervaren aanvaller zal na het ...

296
296
Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

119
119
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

419
419
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

102
102
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

38
38
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

140
140
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

573
573
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

211
211
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

72
72
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

370
370
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

278
278
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

147
147
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

199
199

Meer sportnieuws