'AA Gent haalt nieuwe spits: prijskaartje al gelekt'

472 stemmen
'AA Gent haalt nieuwe spits: prijskaartje al gelekt'

AA Gent is goed begonnen aan zijn oefencampagne in aanloop naar de star van het volgende seizoen. Zaterdag werd immers van 0-3 gewonnen van KVV Zelzate. En dat terwijl er nog versterking onderweg is voor nieuwe coach Ivan Leko.

De Buffalo's zijn bezig aan een belangrijk tussenseizoen. Na de dramatische campagne in de Champions' Play-Offs besloot de sportieve leiding namelijk om in te grijpen. Zo werd Danijel Milicevic al na enkele weken bedankt als hoofdtrainer. Om hem te vervangen werd Leko weggeplukt bij Standard.

LEES OOK: Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

Drukke transferzomer

De omkadering staat inmiddels dus terug op punt. Maar ook aan de spelersselectie zal nog gesleuteld worden. Inmiddels nam Gent al afscheid van Nurio Fortuna, Pieter Gerkens, Jordan Torunarigha en Noah Fadiga. Ook jongens als Archie Brown zijn goed en wel op weg naar de uitgang.

Daar tegenover moet natuurlijk ook gerichte versterking volgen. Leko zou bijvoorbeeld zijn zinnen hebben gezet op een reünie met Standard-verdediger Ibe Hautekiet. Zijn eerste aanwinst lijkt echter een spits te gaan worden. Zo raakte zaterdag bekend dat Gent op punt staat om Wilfried Kanga te strikken.

Oud-speler Standard

De 27-jarige Ivoriaan speelde in het seizoen 2023-2024 al op huurbasis voor Standard en liet toen een behoorlijk goede indruk achter. Sinds begin dit kalenderkaar komt Kanga uit voor Dinamo Zagreb, maar zijn passage was er tot dusver geen onverdeeld succes. En dus ruikt Gent, dat vorig jaar ook al interesse toonde, zijn kans.

Het zou wel degelijk gaan om een permanente transfer. Volgens Het Laatste Nieuws zullen de Buffalo's een slordige 1.2 miljoen euro neertellen voor de aanvaller. Weldra zou Kanga zijn medische en fysieke proeven afleggen. Brengen die geen problemen aan het licht, kan de transfer snel beklonken worden.

In welke linie heeft Gent het meeste nood aan extra kwaliteit?

Meest recent

'Stassin krijgt droomtransfer: PL-clubs melden zich'

Lucas Stassin droomde van een WK-selectie nadat hij in maart zijn debuut mocht maken bij de Rode ...

3
3
Oranje pakt de leiding in groep F met klinkende zege

Nederland bleef teleurgesteld achter na zijn openingsmatch, nadat het tegen Japan een late ...

12
12
'Cuypers verrast met stunttransfer naar LaLiga'

Uiteindelijk toverde Rudi Garcia als wit konijn voor de aanval van de Rode Duivels Matias ...

68
68
Enorme domper: Rode Duivels missen Doku tegen Iran

Zondag om 21u spelen de Rode Duivels hun tweede wedstrijd op dit WK. Tegen Iran staat er al meteen ...

150
150
Rode Duivels krijgen nieuwe mokerslag voor Iran

België heeft alles nog in eigen handen op het WK, maar de nieuwste cijfers van Opta zijn ...

385
385
Biancone: "Hij speelde grote rol bij RSCA-transfer"

RSC Anderlecht stelde Giulian Biancone voor als eerste zomeraanwinst. De Franse centrale verdediger ...

134
134
Einde van een soap: BAS zet AA Gent op zijn plaats

De saga over het competitieformat is eindelijk van de baan. Het Belgisch Arbitragehof voor de Sport ...

209
209
Sporting Charleroi rondt absolute miljoenendeal af

Sporting Charleroi heeft een knappe uitgaande transfer afgerond. De kassa in het Zwarte Land rinkelt ...

24
24
Van Gucht breekt stilte over hardnekkige beschuldiging

Ruben Van Gucht duikt op in sportzalen, in talkshows en in krantenkoppen, maar vooral in discussies ...

30
30
Real Madrid komt met officieel statement over Olise

Real Madrid werd de afgelopen dagen weer veelvuldig gelinkt aan Michael Olise. De Franse ...

131
131
'Standard heeft beet: ex-speler keert terug naar Luik'

Standard staat op het punt om een volgende ingaande transfer af te ronden. La Dernière Heure ...

161
161
WK-vervanger Pacho-Ordonez ooit bijna van Beerschot

Ecuador heeft achteraan heel veel kwaliteit rondlopen. Met Willian Pacho en Joel Ordonez hebben ze ...

23
23
Anderlecht en Pocognoli? RSCA neemt ferm standpunt in

Karel Geraerts wordt niet de nieuwe trainer van RSC Anderlecht. Het Laatste Nieuws liet weten dat ...

415
415
Start Lukaku al tegen Iran? Garcia geeft duidelijke update

De Rode Duivels spelen zondag tegen Iran hun tweede partij. De Belgen weten dat ze moeten winnen, ...

166
166
'Lyon wil na Duranville tweede Belg vastleggen'

Olympique Lyon zal weldra Julien Duranville officieel voorstellen. Als het van de Fransen afhangt, ...

37
37
Ajax is helemaal verlost van dure floptransfer

Wanbeleid hebben ervoor gezorgd dat Ajax niet langer de nummer één is in Nederland. De ...

36
36
Iniesta stuurt straffe open brief na WK-kritiek op Spanje

Spanje begon zeer teleurstellend aan het WK met een 0-0-gelijkspel te gen Kaapverdië. ...

27
27
'Serie A-transfers: Lang en Jashari genoemd'

Noa Lang en Ardon Jashari waren twee heerlijke voetballers die voor Club Brugge speelden. Beiden ...

103
103
Van Crombrugge en Vanessa doen internet daveren met één foto

Vanessa D'Hooghe weet al jaren hoe het voelt om in de schijnwerpers van het Belgische voetbal te ...

230
230
Anderlecht reageert meteen op geruchten over Geraerts

Het Laatste Nieuws kwam namiddag met het nieuws dat Karel Geraerts bij de laatste twee kandidaten ...

517
517
Beerschot: volgende sterkhouder weg én nieuw contract

Het zijn drukke dagen op het Kiel. Beerschot haalde een aantal nieuwe spelers, maar er vertrekken er ...

70
70
Geraerts naar Anderlecht? Fans van RSCA reageren massaal

Karel Geraerts zou een van de twee topkandidaten zijn om trainer te worden van RSC Anderlecht. Dat ...

335
335
'Union SG legt verrassend bod neer in de Eredivisie'

Bij Union SG zijn ze al héél actief geweest op de transfermarkt. En het einde is nog ...

83
83
Anderlecht strikt Biancone: "Dàt moeten ze niét verwachten"

RSC Anderlecht haalde met Giulian Biancone een nieuwe verdediger in huis. Met zijn 26 jaar komt er ...

246
246
Trainersbom Anderlecht: 'Belg bij twee laatste kandidaten'

Bij RSC Anderlecht zit de vakantieperiode erop, maandag hervat de recordkampioen met trainer. ...

736
736

Meer sportnieuws