'Eerste aanwinst Leko: Gent haalt ex-spits Standard'

door
'Eerste aanwinst Leko: Gent haalt ex-spits Standard'

KAA Gent rondde het voorbije seizoen af met een historisch zwakke campagne in de Champions' Play-Offs. De Buffalo's besloten dan ook om een nieuwe trainer in huis te halen met Ivan Leko. Die zou er eerstdaags een nieuwe spits bij krijgen.

De Oost-Vlaamse club kon zich in de voorbije jaargang voor het eerst sinds 2019 plaatsen voor de belangrijkste nacompetitie. Maar dat bleek uiteindelijk meer een vloek dan een zegen. Gent zet immers een dramatische reeks neer waarin het verschillende negatieve records verbrak.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: ‘Toekomst Mignolet bekend, KAA Gent dumpt’

Leko krijgt teugels in handen

Het bestuur besloot dan ook om in te grijpen. Zo werd Danijel Milicevic al na enkele weken bedankt als hoofdtrainer. Om hem te vervangen werd Ivan Leko naar de Planet Group Arena gehaald. De Kroaat had goed werk geleverd bij Standard, maar mocht daar vertrekken van de nieuwe sportieve leiding.

En dus is het aan Leko om Gent weer op het juiste spoor te krijgen. Om hem daarbij te helpen zullen de Buffalo's stevig aan hun selectie sleutelen. Verschillende spelers komen immers in aanmerking voor een vertrek. Daarnaast wil men ook gerichte aanwinsten aantrekken. Een nieuwe spits bijvoorbeeld.

Oude bekende van Standard

Om die vacature in te vullen, zou Gent nu zijn zinnen hebben gezet op een oude bekende uit de JPL. Zo meldt La Dernière Heure dat de Buffalo's dicht bij de komst van Wilfried Kanga staan. De 27-jarige Ivoriaan speelde in het seizoen 2023-2024 al op huurbasis voor Standard en liet toen een behoorlijk goede indruk achter.

Sinds begin dit kalenderkaar komt Kanga uit voor Dinamo Zagreb, maar zijn passage was er tot dusver geen onverdeeld succes. En dus ruikt Gent, dat vorig jaar ook al interesse toont, zijn kans. Voorlopig is niet duidelijk of het om een huurbeurt of definitieve transfer gaat, laat staan aan welke prijs. Wel zou de deal snel beklonken kunnen worden.

Leko gaat Gent weer doen aanknopen met de top 3 ...

Meest recent

Club Brugge mag dromen van Golden Boy

Elk jaar reikt de Italiaanse krant Tuttosport de Golden Boy Award uit, om de beste jonge speler op ...

11
11
‘Club Brugge in paniekstand: razendsnelle exit lijkt zeker’

De eerste A-cap van Aleksandar Stanković zet alles in een stroomversnelling bij Club Brugge. Zijn ...

132
132
Marc Coucke in shock: "Op één na allemaal failliet"

Een opvallende uitspraak in een interview met Humo doet de wenkbrauwen fronsen: “Op ...

49
49
Club stunt en haalt grote naam als T1 voor NXT

Vorig seizoen was Club NXT nog één van de revelaties in de Challenger Pro League en ...

127
127
Moeilijke start bij Anderlecht: Ouahbi geeft verklaring

Bij Anderlecht zullen ze straks met bijzondere aandacht de halve finale van het WK U20 volgen. Twee ...

53
53
'UEFA plant nu ook revolutie in WK- en EK-voorrondes'

De UEFA heeft de voorbije jaren niet stilgezeten en het Europese voetballandschap stevig hertekend. ...

82
82
België mag dromen: "Zo straf als Gouden Generatie"

De Belgische beloften kenden een zeer correcte interlandperiode. Ze wonnen met 0-7 van Wales en met ...

138
138
'Saga duurt voort: Mannaert woedend op Anderlecht'

Bij de KBVB willen ze een winnaarsmentaliteit invoeren. Vanaf de U17 draait het om winnen en niet ...

540
540
Gattuso zet druk: "Dan verhuis ik ver weg van Italië"

Italië gaat wellicht tweede eindigen in zijn groep. Ze zullen de barrages moeten spelen, want ...

41
41
Komt droom RSCA-fans uit en keert nog een icoon terug?

De kans is groot dat RSC Anderlecht de terugkeer van Kenneth Bornauw (CEO) en Michael Verschueren ...

414
414
Pocognoli reageert op kritiek: "Union niet zomaar verlaten”

Sebastien Pocognoli verliet Union SG voor AS Monaco. Dat is een grote sportieve gok, want weinig ...

51
51
België loopt volgend talent mis: "Kies voor Nederland"

Anno 2025 hebben spelers vaak verschillende opties inzake nationale ploegen. Zo heeft België ...

125
125
Zoon Gert Verheyen openhartig: “Na de scheiding zei mama…”

Van hockeyer tegen wil en dank tot goalgetter in tweede provinciale: Victor Verheyen, zoon van ...

147
147
Grote zorgen bij Standard vlak voor cruciale topper

Nu het interlandvoetbal voorbij is, schiet de Jupiler Pro League weer uit zijn startblokken. Vrijdag ...

127
127
'Wending bij KV Mechelen: pion keert nog terug'

KV Mechelen doet het dit seizoen zeer aardig en prijkt na tien speeldagen op een knappe zesde plaats ...

106
106
Pocognoli komt meteen met straffe verhalen bij Monaco

Sébastien Pocognoli maakte vorige week een verrassende transfer. De trainer vertrok uit het ...

46
46
Straffe wending rond Frenkie de Jong is compleet

De voorbije jaren draaide in zowat elke mercato de geruchtenmolen op volle toeren omtrent Frenkie de ...

83
83
'Volgende Afrikaanse parel op weg naar JPL'

Er zijn nog enkele maanden te gaan tot de transfermarkt opnieuw zijn deuren opent, maar toch is bij ...

107
107
Beerschot stuurde ervaren oude bekende wandelen

Beerschot hoopt om dit seizoen meteen een terugkeer naar de Jupiler Pro League af te kunnen dwingen. ...

135
135
Blunder Anderlecht? "Topclubs moeten hem snel ophalen"

Anderlecht moest het de voorbije weken stellen zonder Ali Maamar en Anas Tajaouart. De twee talenten ...

303
303
Verrassing bij Duivels: "Hij zal vaker spelen dan je denkt"

De Rode Duivels hebben maandagavond in Wales hun opdracht volbracht en zetten zo een grote stap ...

126
126
The Guardian plaatst 2 Belgen in lijst met grootste talenten

De gouden generatie van de Rode Duivels mag dan wel stilaan tot het verleden behoren, er zit echter ...

154
154
Michael Van Gerwen zorgt voor grote shock: "Het is gedaan"

Michael van Gerwen, drievoudig wereldkampioen darts én bekend PSV-fan heeft uitgepakt met een ...

158
158
TRANSFERUURTJE: 'Monstertransfers Club, wending bij Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

276
276
Ongelooflijk: Ronaldo én Messi blijven records breken

Cristiano Ronaldo en Lionel Messi gaan de geschiedenisboeken in als legendes van het voetbal. ...

72
72

Meer sportnieuws