'Koude douche Anderlecht: Renard ziet aanwinst uit handen glippen'

door
'Koude douche Anderlecht: Renard ziet aanwinst uit handen glippen'

RSC Anderlecht toonde zich al behoorlijk kooplustig op de zomerse transfermarkt. Met de Canadees Nathan-Dylan Saliba is de vierde zomeraanwinst al onderweg. Daar komt sowieso nog meer versterking bij, al dreigt RSCA zich in één dossier gewonnen te moeten geven.

De vernieuwde sportieve leiding van Paars-Wit zal op bepaalde posities aanzienlijk wat versterking moeten aantrekken. Niet in het minst op het middenveld. Daar dreigt RSCA immers verschillende spelers kwijt te raken. De uitleenbeurt van Leander Dendoncker loopt bijvoorbeeld eind deze maand af en kreeg vooralsnog geen vervolg.

Théo Leoni en Yari Verschaeren gaan eind deze maand dan weer hun laatste contractjaar in, bij een aanvaardbaar bod is de kans groot dat zij zullen beschikken. Eerder werden ook Marco Kana, Mats Rits en Majeed Ashimeru, die de voorbije maanden zelden aan de bak kwamen, genoemd als potentiële vertrekkers.

LEES OOK: 'Solden in Anderlecht: prijskaartje sterkhouder lekt uit'

Renard werkt aan versterking

Daar tegenover moet dus wel vers bloed aangetrokken worden. Dat deed sportief directeur Olivier Renard al met de jonge Nederlander Cedric Hatenboer, die overkomt van Excelsior Rotterdam. En ook de volgende middenvelder lijkt op komst. Zo zou het dossier van Saliba stilaan in de afrondende fase zitten, zijn aankondiging wordt snel verwacht.

Renard, die zelf een tijdje in de MLS werkte, volgt echter nog meer pistes in Noord-Amerika. De 21-jarige Jack McGlynn bijvoorbeeld. Deze 21-jarige international van de Verenigde Staten speelt momenteel voor Houston Dynamo en lijkt stilaan rijp voor de stap naar Europa. Al lijkt de kans momenteel klein dat het Lotto Park zijn bestemming zal worden.

Grote concurrentie, hoge vraagprijs

Dat heeft voornamelijk met financiële redenen te maken. Zo zou de vraagprijs van minstens 5 miljoen dollar te hoog liggen voor RSCA, aldus het bekende 'MLS Transfers'. Bovendien heerst er heel wat concurrentie voor McGlynn. PSV en Real Sociedad zouden hun belangstelling wat bekoeld hebben. Met onder meer Deportivo Alaves, Parma FC en enkele Engelse clubs zijn er echter voldoende andere kandidaten. Tot slot sluit de speler niet uit dat hij het seizoen in de MLS eerst afwerkt en pas tijdens de volgende wintermercato een nieuwe stap zet. Renard lijkt dus in het stof te bijten.

Renard is een goede sportief directeur voor Anderlecht ...

Meest recent

'De Mil drukt stempel: AA Gent polst oude bekende'

AA Gent trapt straks speeldag 23 op gang op het veld van La Louvière, maar achter de schermen ...

0
0
'Club Brugge all-in: Mourinho stuurt bestuur wandelen'

In de late uurtjes van de wintermercato was Club Brugge sowieso nog op zoek naar versterking, maar ...

137
137
'Hasi buiten': Anderlecht-trainer bijt van zich af

Uitgerekend nu de crisis om de hoek loert na een schamele twee op 12 gaat RSC Anderlecht zondag op ...

149
149
Louis Van Gaal breekt: Nederland tot tranen toe bewogen

Eind december stond Nederland even collectief stil bij een actie die emoties losmaakte en mensen in ...

97
97
Leko doet boekje open over toptransfer Schjelderup

Club Brugge wil zich op de wintermercato nog flink versterken. Andreas Schjelderup is hét ...

418
418
Standard heeft ferme waarschuwing voor Anderlecht

Komende speeldag staat de klassieker tussen RSC Anderlecht en Standard Luik op het programma. ...

320
320
Simeone roept meteen oorlogstaal richting Club Brugge

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen Atlético Madrid. ...

493
493
Pro League komt met hard statement voor supporters

De afgelopen seizoenen werden er al verschillende wedstrijden gestaakt door het gebruik van ...

218
218
Antwerp stuit op koppige transfermuur Vandenbroeck

Royal Antwerp FC wil zich nog versterken op het slot van de wintermercato. The Great Old kijkt ...

380
380
‘Club Brugge heeft toptalent beet: transferplan onthuld’

Club Brugge is nog niet klaar op de wintermercato. Blauw-Zwart wil nog flink uitpakken en wordt met ...

319
319
Union haalt vierde aanwinst, sterkhouder naar Engeland?

Het gaat Union dit seizoen weer voor de wind, want de landskampioen prijkt aan de leiding in de ...

81
81
'Club wil verbazen: knaltransfer alsnog weer op tafel'

Club Brugge blijft verbazen op het Europese toneel. Met een klinkende zege tegen Marseille haalde ...

505
505
Zo ziet het verdere parcours van Genk in de EL eruit

Om 13u vond in het hoofdkwartier van de UEFA ook de loting plaats voor de knock-outfase van de ...

319
319
'Straf transfergerucht over verguisde Vermeeren'

Olympique Marseille keerde met een forse kater terug uit Brugge, nadat het woensdag een 3-0 om de ...

93
93
'Genk plooit niet: miljoenenbod van tafel geveegd'

KRC Genk boekte donderdag opnieuw een knappe zege in de Europa League en tankte daarmee ook ...

202
202
Club Brugge kent zijn verder parcours in Champions League

Club Brugge zette woensdag een zeer straffe prestatie neer. Het klopte Olympique Marseille met 3-0 ...

561
561
TRANSFERUURTJE: 'Plotse wending bij Club, Antwerp wil JPL-sensatie'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

292
292
Onana spreekt over WK-favorieten én Trump-boycot

De opmars van Amadou Onana is indrukwekkend. Van nobele onbekende evolueerde hij naar sterkhouder in ...

70
70
KAA Gent hakt koop door en neemt afscheid

KAA Gent heeft transferknopen doorgehakt. Meubelstuk Stefan Mitrovic zal de club verlaten, dat ...

110
110
Ruben Van Gucht draait door: Nieuw leven verrast iedereen

Dat Ruben Van Gucht moeilijk stil kan zitten, is intussen geen geheim meer. De bekende journalist en ...

76
76
KV Mechelen verbaast met komst nieuwe pion

KV Mechelen heeft op de officiële kanalen uitgepakt met de komst van een nieuwe pion. Malinwa ...

44
44
‘Transferplan Stankovic: Club-smaakmaker imponeert’

Club Brugge heeft zich weer weten te verzekeren voor een plekje in de tussenronde van de Champions ...

469
469
WK-droom De Bruyne op instorten: "Twijfel of we hem terugzien"

Kevin De Bruyne kampt met een vervelende hamstringblessure en de middenvelder is hard aan zijn ...

420
420
Mbappé haalt snoeihard uit naar Real-ploegmakkers

Het rommelt ferm bij Real Madrid. Xabi Alonso werd ontslagen en in de Champions League ging de ...

146
146
'Espanyol sluit straffe deal voor Rode Duivel'

Na 21 speeldagen zijn het in LaLiga met FC Barcelona, Real Madrid, Atletico Madrid en Villarreal de ...

33
33

Meer sportnieuws