'Renard op dreef: Anderlecht heeft toptarget beet'

door
'Renard op dreef: Anderlecht heeft toptarget beet'

RSC Anderlecht stevent af op een drukke zomer, waarin om diverse redenen een heleboel spelers het Lotto Park zullen verlaten. Olivier Renard laat dan ook geen gras groeien over zijn huiswerk langs inkomende zijde en blijkt in zowat alle linies reeds naarstig op zoek naar versterking. In de wandelgangen doen er dan ook tal van namen de ronde.

Zo zou Paars-Wit een oogje hebben laten vallen op oude bekenden als Adnan Januzaj en vooral Thomas Kaminski, al blijft het vizier vooral op jonge talenten gericht. Zo haalde Renard met Mihajlo Cvetkvic, Zoumana Keita en Cedric Hatenboer al drie zulke nieuwkomers in huis. Die laatste vervoegt de rangen op het middenveld, waar vers bloed echter geen overbodige luxe blijft.

LEES OOK: Enorme opsteker voor Hasi: aanwinst komt eindelijk aan

Anderlecht zoekt middenvelders

Tenslotte wenkt daar een heuse leegloop, met Leander Dendoncker, Mario Stroeykens, Yari Verschaeren, Théo Leoni, Mats Rits én Majeed Ashimeru die mogelijk stuk voor stuk andere oorden opzoeken. Om hun schoenen te vullen rekenen de Brusselaars deels op producten van eigen kweek zoals Nathan De Cat, die vanzelfsprekend wel nog de nodige concurrentie moet krijgen.

Hoewel hij met de beschikbare middelen tevens op zoek zal gaan naar een aantal ervaren aanwinsten blijft Renard bij de invulling van die vacatures van plan om de kaart van de jeugd te trekken. Zo mag Leonel Perez worden toegevoegd aan de shortlist van de sportief directeur, waarop naar verluidt ook Nathan-Dylan Saliba en Jack McGlynn hun namen intussen al een tijdje staan.

Renard heeft prioriteit te pakken

La Dernière Heure bevestigt dat die eerste wel degelijk een concreet target vormt als nieuwe numer zes. Meer nog: volgens de krant denkt Renard de deal met zijn ex-werkgever Montréal snel definitief af te ronden. Eerder geraakte al bekend dat de 21-jarige Canadees, voor wie de recordkampioen een drietal miljoen op tafel legt, zelf stond te springen om naar Neerpede te verhuizen.

Ondanks hun gelijkaardig profiel betekent dat volgens Sacha Tavolieri nog niet per se dat McGlynn zijn dossier volledig van de baan is. "Dat hangt af van het budget en de ruimte om nog andere aankopen te doen", aldus de transferspecialist over het alternatief voor Saliba, die als voornaamste prioriteit weldra dus alvast kan worden afgevinkt van Renard zijn lange boodschappenlijst.

Denkt u dat Saliba een voltreffer wordt?

Meest recent

‘Triest: Meijer houdt Club Brugge in wurggreep’

Björn Meijer leek op weg naar Feyenoord, maar de transfer ging op het laatste moment alsnog ...

49
49
'Genk plakt waanzinnig prijskaartje op Tolu'

Bij KRC Genk beleven ze tot dusver een rustige transferzomer. Met Daan Heymans en Tobias Lawal ...

11
11
'Jashari reageert na duidelijke transferboodschap Club'

De soap rond een mogelijke transfer van Ardon Jashari is de voorbije dagen helemaal ontploft. De ...

137
137
'Union in shock: kampioenenmaker maakt verrassende transfer'

Nadat het drie keer net misgegrepen had, wist Union zich afgelopen seizoen eindelijk tot ...

75
75
Leko legt enorme transfereis op tafel bij AA Gent

Na de dramatische play-offs kende AA Gent in het begin van de zomer geen genade: slechts weken na ...

77
77
'Competitieformat op springen: Union en co halen gram'

Binnen een tweetal weken wordt het nieuwe seizoen in de Jupiler Pro League op gang getrapt. Het zou ...

156
156
'AA Gent vindt akkoord: transfersom van 8 à 9 miljoen'

Terwijl coach Ivan Leko zijn spelers klaarstoomt voor de start van het seizoen, blijft AA Gent ook ...

200
200
Anderlecht-fans woest: oorzaak gekend voor Union-deal

Behoudens een negatief advies van de ordediensten, speelt Union SG ook volgend seizoen zijn Europese ...

563
563
'Kompany krijgt topaanwinst: Bayern biedt 52 miljoen'

Na de uitschakeling op het WK voor Clubs, genieten de spelers van Bayern München momenteel van ...

100
100
Europa League: Anderlecht kan tegenstander ruiken na heenmatch

Binnen een tweetal weken gaat het nieuwe seizoen van RSC Anderlecht officieel van start. De ...

299
299
L'Equipe onthult: 'Penders op zucht van nieuwe club'

Aanstaande zondag speelt Chelsea FC de finale van het WK voor clubs tegen Paris Saint-Germain. Mike ...

210
210
'Transferbom bij Club: Inter stelt opzienbarende ruildeal voor'

De top van Club Brugge dook donderdag plots op in Milaan. Daar stond een afspraak met ...

1556
1556
Beerschot haalt versterking in JPL, volgende vertrekker KVK

Binnen een maandje gaat het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League weer van start. Beerschot VA ...

169
169
'Monstertransfer op komst: Real vraagt 100 miljoen'

Real Madrid CF sneuvelde woensdag op pijnlijke wijze op het WK voor clubteams. De spelers van de ...

216
216
Drastische wijziging bij Antwerp? Wils komt met reactie

Royal Antwerp FC is nog lang niet klaar met zijn plannen op de transfermarkt, maar haalde inmiddels ...

309
309
Promotie bij Genk: nieuwe rol voor Matte Smets

Om het seizoen zo goed mogelijk voor te bereiden, trok KRC Genk naar Duitsland voor een oefenkamp. ...

338
338
‘“Gekke rotzak” op radar van hongerig Anderlecht’

Een ruwe diamant met een hoek af – dat is het type speler waar Anderlecht momenteel op mikt. ...

467
467
'Toptransfer Tolu: grootmacht meldt zich in Genk'

KRC Genk rondde deze week de miljoenentransfer van Christopher Bonsu Baah naar Saudi-Arabië af. ...

623
623
'Strijd om Rode Duivel barst los: Club Brugge gaat all-in'

Club Brugge wist de voorbije dagen enkele grote uitgaande deals te beklinken en er staan nog ...

1104
1104
'Tottenham gaat volledig los: 134 miljoen op 24 uur tijd'

Ondanks een behoorlijk dramatisch seizoen in eigen land, mag Tottenham Hotspur in de komende ...

157
157
'Bliksemvertrek Simic krijgt vorm: eerste contacten gelegd'

RSC Anderlecht haalde al een zestal aanwinsten voor komend seizoen in huis en speurt naar nog meer ...

618
618
Transfergeweld CPL: deals bij Beerschot, Lommel, KVK én RWDM

Binnen een tweetal maken trekt de Jupiler Pro League zich weer op gang. De ploegen uit de Challenger ...

127
127
'Alonso eist transferbom bij Real na gigantisch PSG-fiasco'

Het wereldkampioenschap voor clubs is uitgedraaid op een sisser voor Real Madrid. De Koninklijke ...

316
316
Transfergekte bij Club Brugge: paparazzi achtervolgt Madou

Ardon Jashari mag zijn droomtransfer naar AC Milan voorlopig op zijn buik schrijven. Toch werd het ...

745
745
'Overmars slaat toe: toptarget geeft jawoord aan Antwerp'

Na een lange adempauze schakelt Antwerp stilaan opnieuw een versnelling hoger op de transfermarkt, ...

608
608

Meer sportnieuws