'Kaminski geeft jawoord aan RSCA: Coosemans richting exit?'

door
'Kaminski geeft jawoord aan RSCA: Coosemans richting exit?'

RSC Anderlecht heeft in zowat alle linies nood aan vers bloed, maar tussen de palen zit Paars-Wit met Colin Coosemans gebeiteld. Toch overweegt Olivier Renard naar verluidt zowaar om Thomas Kaminski terug naar het oude nest te lokken. Diens eventuele comeback zou wel eens gevolgen kunnen hebben voor de huidige nummer één onder de lat.

Een nieuwe doelman lijkt nochtans het laatste van de Brusselaars hun zorgen, want Coosemans kreeg zopas nog een plekje in het Team van het Jaar van de Jupiler Pro League. De supporters van Anderlecht verkozen hem dan weer tot hun Speler van het Seizoen. Toch moet het 32-jarige sluitstuk, die lang moest wachten op zijn kans, misschien opnieuw plaatsruimen.

Tenslotte komt iemand met Kaminski zijn adelbrieven niet om op de bank te zitten. Coosemans zelf terug aan de kant schuiven ligt echter eveneens gevoelig. Het Laatste Nieuws sluit dan ook niet uit dat hij zijn valiezen pakt. Tenslotte is het nog maar de vraag of de sterkhouder, die nog tot medio 2027 vastligt in Neerpede, zin heeft om de concurrentiestrijd aan te gaan.

LEES OOK: ‘Wilmots grijpt in: jackpot voor zes (!) sterkhouders’

Coosemans out bij RSCA?

De kans dat Coosemans er zich bij zou neerleggen om weer tot tweede viool te worden gedegradeerd oogt alvast gering. Gesprekken over een verlengde samenwerking verlopen volgens de krant dan ook moeizaam, mogelijk een teken aan de wand. In een recent interview met Het Nieuwsblad uitte de keeper nog kritiek over de huidige gang van zaken in het Lotto Park.

Ondanks zijn steun voor Marc Coucke en Wouter Vandenhaute ligt Coosemans bij de directie wie weet dus niet meer in de bovenste schuif. Vast staat alleszins dat de interesse in Kaminski als potentiële vervanger concrete vormen aanneemt. Anderlecht dringt nog volgens HLN aan bij de eenmalig Rode Duivel, die zijn aflopend contract bij Luton Town niet wil verlengen.

Kaminski geeft groen licht

Hoewel er nog andere kapers op de kust liggen, en zijn eerste passage bij RSCA geen succes werd, zou Kaminski zelf ook erg gecharmeerd zijn door het aanbod dat op tafel ligt. Op persoonlijk gebied is de recordkampioen volgens Le Soir dan ook bereid om zijn financiële voorwaarden in te willigen. Nu moet er dus alleen op clubniveau nog een akkoord worden bereikt.

Nog volgens de krant is er ook daar inmiddels sprake van een officieel bod, al wordt er nog volop onderhandeld. Welk prijskaartje zijn huidige werkgever, die zopas zakte naar de derde afdeling in Engeland, nog wil vangen voor onze 32-jarige landgenoot is voorlopig niet bekend. De marktwaarde van Kaminski wordt momenteel op iets minder dan twee miljoen geschat.

🔥 Populair bij onze lezers

Fans worden wild: De Bruyne heerst in nieuw Napoli-shirt
Fans worden wild: De Bruyne heerst in nieuw Napoli-shirt

Wie is volgens u een betere doelman?

Meest recent

'Versterking Leko: Gent biedt op smaakmaker in eigen land'

AA Gent beleefde al een behoorlijk drukke zomermercato aan uitgaande zijde, maar aan de inkomende ...

110
110
Grote zorgen om Yamal: 'topcarrière in gevaar gebracht'

Lamine Yamal vierde afgelopen weekend nog maar zijn 18de verjaardag, maar geldt nu al als ...

77
77
Zwitsers waarschuwen Club voor 'recidivist' Jashari

De transfersoap rond Ardon Jashari bedaarde de voorbije weken de gemoederen bij Club Brugge. De ...

701
701
'Coosemans krijgt cruciaal transfernieuws bij Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde deze zomer een pak jonge aanwinsten in huis. Om hen te begeleiden rekent de ...

328
328
'Flick heeft genoeg gezien: vijftal moet opzouten bij Barça'

Een jaartje geleden werd Hansi Flick aangesteld als coach van FC Barcelona en dat bleek een enorm ...

306
306
Werk voor Leko: AA Gent gooit fanmatch te grabbel

Binnen anderhalve week begint AA Gent aan zijn nieuwe seizoen met een competitiematch op het veld ...

230
230
Union klaar voor supercup, KVM voorkomt oefenblamage

Nog anderhalve week te gaan en de Jupiler Pro League barst weer in alle hevigheid los. Momenteel ...

122
122
'Club Brugge blíj́ft cashen: monsterdeal van 30 miljoen'

Club Brugge KV heeft al een lucratieve zomermercato achter de rug tot dusver. Met de verkoop van ...

1484
1484
'United stoomt verder: derde PL-smaakmaker naar Old Tafford'

De zomermercato van 2025 leverde al enkele spectaculaire toptransfers op, maar de meeste doelmannen ...

227
227
'Antwerp pakt uit: JPL-uitblinker aan absolute spotprijs'

Antwerp FC beleefde een vrij moeizame mercato tot dusver. Het nam met tegenzin afscheid van enkele ...

630
630
Fans worden wild: De Bruyne heerst in nieuw Napoli-shirt

De Kevin De Bruyne-gekte in Napels begint opnieuw zijn kookpunt te naderen. De Rode Duivel meldde ...

408
408
Foket-bommetje ontploft bij Anderlecht

Thomas Foket belandt steeds dieper in de problemen bij Anderlecht. Waar hij vorig seizoen nog als ...

1175
1175
Bakayoko heeft transfer beet: opvallend rugnummer in Leipzig

De voorbije mercato's was Johan Bakayoko telkens een hot item. De Rode Duivel trok de belangstelling ...

83
83
Union neemt definitief afscheid van boegbeeld

Een nieuwe zomer, een nieuwe uittocht van sterkhouders bij Union. Die is na het behalen van de ...

148
148
Barça pakt uit met spetterend nieuws over Yamal

Er was de voorbije dagen heel wat te doen omtrent de achttiende verjaardag van Lamine Yamal, en dan ...

102
102
René Weiler heeft straffe nieuwe uitdaging beet

Anderlecht slaagde er vorig seizoen opnieuw niet in om een trofee te pakken, want het eindigde pas ...

56
56
KV Mechelen neemt alweer afscheid van floptransfer

KV Mechelen slaagde er vorig seizoen uiteindelijk niet in om zich te mengen in de strijd om de top ...

204
204
'Club Brugge bibbert: topdeal alsnog gekaapt?'

Club Brugge boekte in zijn laatste oefenwedstrijd van de voorbereiding een ruime zege tegen ...

1132
1132
‘Transferbom: Real-duo flirt met overstap naar Barça’

Nu het WK voor clubs er eindelijk op zit, kan voor heel wat grootmachten de zomermercato weer ...

877
877
Beerschot komt met geweldig nieuws over clubicoon

Beerschot maakt zich op voor zijn terugkeer in de Challenger Pro League, nadat het verblijf in 1A ...

90
90
'Union heeft vervanger Machida gevonden'

Ook na het veroveren van de landstitel botst Union deze zomer weer op een ijzeren wet: na elk ...

83
83
'Kleedkamer Real ontploft na absurde eis Vinícius'

Real Madrid kende een belabberd seizoen. De Champions League, La Liga en WK voor clubs draaiden uit ...

690
690
Hayen hakt zéér belangrijke knoop door bij Club Brugge

De oefencampagne van Club Brugge ligt achter de rug. Blauw-Zwart won met 3-0  van Lokomotiv ...

1023
1023
Geheim uit kleedkamer Oranje Leeuwinnen komt aan het licht

Nederland kende een belabberd EK met de vrouwen. Er is héél veel kritiek op de ploeg ...

94
94
'Zulte Waregem en Westerlo vechten pittige transferstrijd uit'

Zulte Waregem en KVC Westerlo kunnen duidelijk nog versterking gebruiken. Beide ploegen zien wel ...

397
397

Meer sportnieuws