FC Barcelona neemt deze maand niet deel aan het vernieuwde wereldkampioenschap voor clubteams. En dus kan de Spaanse kampioen zich rustig voorbereiden op komend seizoen. De eerste grote aanwinst lijkt alvast een feit.
De Catalanen begonnen goed een jaar geleden aan een nieuw sportief hoofdstuk. Na een soap van enkele weken werd immers afscheid genomen van Xavi Hernandez als hoofdcoach. Om hem te vervangen werd de Duitser Hansi Flick in huis gehaald. En dat bleek een uitstekende beslissing van de clubleiding.
Puik werk van Flick
Flick knutselde immers een ploeg in mekaar die dominant en spectaculair voetbal op de mat legt. Daarvoor deed hij overigens beroep op heel wat jongens uit de eigen opleiding. En zijn ploeg koppelde ook de nodige resultaten aan dat attractieve spel. Met name in eigen land waren de Catalanen onhoudbaar.
Barça kroonde zich immers tot kampioen én legde daarnaast beslag op de Copa del Rey en Supercopa. Bovendien sneuvelde het slechts nipt in de halve finales van de Champions League. Logisch dus dat Flick tijdens de zomermercato nog meer zijn stempel mag drukken. Iets wat de Duitse trainer nu ook doet.
Nieuwe doelman beet
Zo heeft Barcelona volgens verschillende bronnen een nieuwe keeper beet. Het wist namelijk de strijd rond Joan Garcia naar zich toe te trekken. Na diens geweldige seizoen bij Espanyol stond de 24-jarige Spanjaard op de verlanglijstjes van heel wat Europese (top)clubs. Maar Barça heeft het pleit dus gewonnen.
Volgens transferexpert Fabrizio Romano betaalt de Spaanse kampioen een vast bedrag van 25 miljoen euro, de afkoopclausule in zijn contract. Garcia zou zelf dan weer een contract van vijf seizoenen tekenen. Met de komst van de nieuwe doelman wordt de deur voor een vertrek van Marc-André Ter Stegen nog verder opengezet.
🚨🔵🔴 BREAKING: Joan García to Barcelona, here we go! Documents are now in place with Spanish GK.
— Fabrizio Romano (@FabrizioRomano) June 10, 2025
Release clause to be paid in the next days, could happen next week but all contracts are now ready.
Joan García will sign a five year deal at Barça, all set. pic.twitter.com/celkuAf5vS