De afgelopen weken was het andermaal onrustig in de coulissen bij RSC Anderlecht. En dat blijft niet zonder gevolgen. Zo komt dinsdag een speciale Raad van Bestuur samen, waarop voorzitter Wouter Vandenhaute zijn beleid zal moeten komen verdedigen.
De Belgische recordkampioen heeft andermaal een matig seizoen achter de rug. Ondanks het behalen van de bekerfinale bleef Paars-Wit opnieuw met lege handen achter. De laatste prijs dateert alweer van 2017. En in de eindstand van de Jupiler Pro League werd RSCA slechts vierde. Een plekje lager dan een jaar eerder.
Daarnaast was er opnieuw een groot personeelsverloop. Met Brian Riemer, David Hubert en Besnik Hasi stonden drie hoofdcoaches aan het roer. CEO Sports Jesper Fredberg vertrok dan weer in het najaar, waarna Olivier Renard werd aangeduid als sportief directeur. En onlangs werd de sportieve leiding wéér herschikt.
Vertrek Bornauw komt hard aan
Als klap op de vuurpijl besloot Kenneth Bornauw om te vertrekken. Die leverde uitstekend werk af als CEO Non Sports en liet Anderlecht op commercieel vlak weer floreren. Bornauw werd intern dan ook bijzonder geapprecieerd. Zijn vertrek zou bij de aandeelhouders voor de nodige onrust zorgen.
Tot slot doken zorgwekkende geruchten op over fricties tussen Vandenhaute en hoofdeigenaar Marc Coucke. En dus besloten de aandeelhouders om in te grijpen. Zo raakte bekend dat de geplande Raad van Bestuur enkele weken vervroegd is op vraag van verschillende bestuursleden en dinsdagavond al zal plaatsvinden.
Vandenhaute op de rooster
Verschillende bronnen bevestigen dat Vandenhaute dan zijn beleid zal moeten verdedigen en zich aan de nodige kritische vragen mag verwachten. Daarbij zal het vooral over het vertrek van Bornauw gaan. Ook Coucke is volgens Het Laatste Nieuws zeker aanwezig. Een eventueel ontslag van Vandenhaute staat evenwel niet op de agenda, zo weet Het Nieuwsblad. Volgens het medium is er ook veel te weinig draagvlak binnen de RvB om hem naar de uitgang te dwingen. Al is het duidelijk dat ook intern steeds meer getwijfeld worden aan zijn beleid.