Garcia verklaart bizarre wissels: "Hadden strijders nodig"

door
Garcia verklaart bizarre wissels:

Door het oog van de naald. Na het gelijkspel in Noord-Macedonië leken de Rode Duivels ook tegen Wales een quasi zekere zege nog uit handen te geven, tot Kevin De Bruyne voor de verlossing zorgde. Een zucht van opluchting dus voor bondscoach Rudi Garcia, die achteraf stevig aan de tand werd gevoeld over een aantal keuzes.

Vooraf werden er al vragen gesteld bij zijn beslissing om de tandem Zeno Debast en Wout Faes ondanks de kritiek aan hun adres te laten staan centraal achterin. "Ik denk dat het risicovoller is om te wisselen, want hoe verwacht je dan dat spelers vertrouwen hebben? Bovendien legt dat extra druk op de vervanger", had Garcia een pasklaar antwoord klaar.

LEES OOK: ‘De Cuyper woest bij Brighton: fans vellen hard oordeel’

Garcia schuwt risico

Uiteindelijk liet de defensieve stabiliteit opnieuw te wensen over, al ging het na afloop vooral over de opvallende vervangingen die de Fransman doorvoerde. Zo haalde hij halfweg met Maxim De Cuyper en Leandro Trossard, die de voorkeur kreeg op Alexis Saelemaekers, zijn volledige linkerflank naar de kant. "Thomas Meunier was al vervangen", luidt het.

"Ik had dus al één wisselmoment opgebruikt. Dan wissel je beter twee keer tijdens de rust. De Cuyper en Trossard hadden al een gele kaart en ik wilde geen risico nemen. Theate bracht ook meer zekerheid. We stonden 3-1 voor en moesten niet meer het verschil maken. Saelemaekers en Raskin vielen overigens ook goed in", aldus Garcia bij VTM Nieuws.

Pech voor Lukebakio

Dat kan niet worden gezegd van Dodi Lukebakio, die een halfuur na zijn invalbeurt weer mocht gaan rusten. "Dat is geen probleem. Het was gewoon een tactische wissel voor het evenwicht. Ik wilde weer controle krijgen op het middenveld en Jérémy Doku zat goed in de wedstrijd. We hadden strijders nodig. Dat pakte goed uit met Raskin", klinkt het nog.

"Mijn wissels gaven me eerst geen gelijk, maar later wel. Ik wil nu vooral de positieve punten onthouden. Uiteindelijk hebben we gewonnen, dat is het belangrijkste. Natuurlijk mag je een 3-0 voorsprong niet zo weggegeven. We kwamen slecht uit de kleedkamer, maar de spelers hebben wel de juiste mentaliteit getoond om terug te vechten", besluit Garcia.

Gelooft u nog in Lukebakio?

Meest recent

Union naar Heizel! Charleroi krijgt 4 goals én rood om de oren

Landskampioen Union SG heeft zich als eerste geplaatst voor de finale van de Croky Cup. Ondanks een ...

28
28
Antwerp in bekerfinale? Eén groot struikelblok tegen RSCA

Donderdagavond wordt het tweede ticket voor de bekerfinale uitgedeeld. Antwerp FC beschikt daarbij ...

114
114
Coucke compléét afgemaakt: "Meer influencer dan voorzitter"

RSC Anderlecht gaat momenteel opnieuw door een diepe crisis. Al lijkt dat de laatste jaren wel vaste ...

180
180
Blauw-zwarte Duivels: víér Club Brugge-spelers in WK-selectie?

Nog exact 120 dagen te gaan en het startschot wordt gegeven van het wereldkampioenschap 2026. ...

167
167
'Real Madrid pakt fors uit: superaanwinst in zomer '26'

De sportieve leiding van Real Madrid heeft zijn handen momenteel meer dan vol. Zo is nog lang niet ...

86
86
OHL kansloos: Arsenal verpulvert hoop op nieuw CL-sprookje

De damesploeg van OH Leuven zette dit seizoen een waanzinnige campagne neer in de Women's Champions ...

17
17
Nieuwe coach gezocht: twee pistes voor Anderlecht

RSC Anderlecht maakt zich op voor twee uiterst belangrijke wedstrijden deze week. Dat tweeluik zal ...

419
419
‘Club Brugge op scherp: speler eist meteen zijn vertrek’

Club Brugge staat op scherp door een intern transferdossier dat plots is geëscaleerd. Een ...

431
431
Eén grote verrassing bij Union, Charleroi weer op sterkst

Vanaf 20u30 strijden Union en Charleroi om het eerste ticket voor de finale van de Croky Cup dit ...

40
40
'Garcia slaakt zucht van opluchting na blessurenieuws'

Het aftellen naar de start van het WK kan stilaan beginnen. Binnen vier maanden en vier dagen gaat ...

40
40
Oosting onthult opvallende voorbereiding bij Antwerp

Deze week ontdekken we wie op 14 mei mag aantreden in de finale van de Croky Cup, want de ...

85
85
Rechtbankdrama's: D-Day voor Snelders en Van Holsbeeck

Enkele figuren uit de voetbalwereld kwamen de laatste jaren fel in opspraak. Daarbij onder meer ...

107
107
Hooligans Anderlecht bedreigen Coucke: "Bol het af!"

Anderlecht is de laatste week in een ongeziene crisis beland, want het ontsloeg zijn hoofdtrainer ...

1121
1121
'De Ketelaere bezorgt Atalanta en Duivels enorme domper'

De voorbije maanden was de spitspositie een item bij de Rode Duivels en dat zal wellicht niet snel ...

69
69
'Lommel vreest: succescoach grof wild in Engeland'

In de Challenger Pro League is de hiërarchie dit seizoen duidelijk. SK Beveren is oppermachtig ...

48
48
Weer straf transferverhaal Union: aanwinst doet boekje open

Het gaat Union dit seizoen alweer voor de wind: het staat aan de leiding in de Jupiler Pro League, ...

68
68
'Jordan Lukaku stuurde Belgische club wandelen'

De voorbije jaren zijn een aantal Rode Duivels helemaal van de radar verdwenen. Divock Origi is een ...

165
165
'Zwak' Club Brugge legt opmerkelijke statistiek voor

Club Brugge beleeft een wisselvallig seizoen. Het legde wel weer een straf parcours af in de ...

311
311
Erik Van Looy breekt Antwerp-harten: "Twee keer verkwanseld"

Hij heeft jarenlang vragen gesteld, verhalen verteld en miljoenen kijkers geboeid. Maar dit keer ...

59
59
Antwerp met fikse mee- en tegenvaller voor bekertreffen

Royal Antwerp FC staat op een best beschamende tiende plaats in de Jupiler Pro League. Via die weg ...

261
261
Te weinig kwaliteit bij Anderlecht? Taravel velt oordeel

Jérémy Taravel moet RSC Anderlecht naar de Beker van België proberen te loodsen. ...

273
273
Einde van een voetbalgedrocht: Real Madrid stopt ermee

FC Barcelona kondigde vorige week aan dat ze uit de Europese Super League stapten. Deze competitie ...

138
138
Hayen waarschuwt: "Kan anders fataal zijn"

KRC Genk pakte een zes op zes in de Jupiler Pro League, maar de weg naar een ticket voor Play-Off 1 ...

230
230
Taravel komt meteen met zéér goed nieuws voor RSCA

RSC Anderlecht verloor met een zeer gehavend elftal met 2-0 van KRC Genk. Er stond eigenlijk een ...

693
693
'Keita grof wild: 3 clubs in de running voor handtekening'

In oktober 2023 maakte Mandela Keita nog zijn debuut voor de Rode Duivels, maar voorlopig is het bij ...

83
83

Meer sportnieuws