Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

840 stemmen
Anderlecht duizelt: Franse topcoach op weg naar RSCA?

Anderlecht speurt naar een nieuwe coach en plots duikt er een Franse topnaam op in de geruchtenmolen. Alleen: in Frankrijk wordt diezelfde trainer ook gelinkt aan Rennes. Als RSCA écht wil doorduwen, wordt het meteen alle hens aan dek.

LEES OOK: 'Méérdere versterkingen RSCA, één naam weerklinkt steeds luider'

Franse piste duikt op, maar timing maakt het meteen lastig

Franck Haise (54) duikt de voorbije dagen op in de geruchtenmolen rond Anderlecht. Volgens de laatste berichten zou zijn naam zelfs naast die van Maarten Martens, Paul Simonis en Frédéric Taquin opduiken in de brede longlist. Alleen: de timing maakt het meteen complex. In Frankrijk werd Haise recent óók nadrukkelijk gelinkt aan Stade Rennais FC.

Als Anderlecht dus écht naar hem kijkt, dan gaat het ofwel om een verkennende piste, ofwel om een naam die vooral op papier circuleert terwijl hij elders al in een concretere fase zit. In theorie past Haise in een aantal vakjes dat Anderlecht vandaag zoekt: een vrije coach met ervaring op topniveau, iemand die een duidelijke speelwijze kan installeren en die – bewezen bij RC Lens – een groep kan laten groeien boven het collectief.

Maar in de praktijk zijn er evenveel vraagtekens. De concurrentie bijvoorbeeld: als Rennes effectief doorzet, wordt dat sportief en financieel een heel andere strijd. En er is de context. De Jupiler Pro League is een andere competitie, met andere accenten , andere media-omgeving en andere interne druk. De timing speelt een rol. Anderlecht wil snel knopen doorhakken; Haise lijkt net een dossier dat tijd en overtuiging vraagt.

Van ‘werkman’ tot toptrainer: zo bouwde hij z’n naam op

Haise is geen ex-topspeler die met naam en status een kleedkamer binnenwandelt. Zijn carrière liep vooral in de Franse tweede klasse, waarna hij vrij vroeg coach werd. Het is dat profiel – louter opgebouwd via werk en inhoud – dat hem later ook geloofwaardigheid gaf bij spelers: hij komt niet binnen met veel show, maar met een plan en routine.

In de getuigenissen over hem keert één lijn constant terug: menselijkheid gekoppeld aan hoge eisen. In een uitgebreid portret bij Eurosport noemt een ex-trainer hem buiten het veld “adorable”, maar op het veld “une teigne”. Dat contrasteert mooi met wat hij als coach geworden is: rustig in de vorm en omgang, scherp in de inhoud.

De basis van zijn reputatie van vandaag ligt bij RC Lens, waar hij van 2020 tot 2024 het gezicht werd van een sportieve wederopstanding. Lens benoemde het zelf als “renouveau”, met Haise als pilaar: hij stond er 248 wedstrijden aan het roer – een cijfer dat meteen iets zegt over vertrouwen én continuïteit.

Het absolute hoogtepunt kwam in 2022-2023. Lens eindigde toen als vicekampioen met 84 punten, amper één punt achter Paris Saint-Germain, én met defensieve cijfers die bij de Europese subtop paste. Haise kreeg dat seizoen ook individuele erkenning: hij werd trainer van het jaar bij de Trophées UNFP.

Ook in Europa liet Lens zich onder hem zien. De gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Arsenal FC werd één van die wedstrijden die een trainersreputatie in het buitenland mee groot maakten.

Het plan op het veld: intens, strak en met duidelijke automatismen

Tactisch werd Haise vaak gelinkt aan een driemansdefensie met hoge wingbacks en veel automatismen in de pressing. Lens speelde onder hem geregeld varianten op 3-4-2-1 / 3-4-3, met duidelijke afspraken in pressing en restverdediging. Analisten benadrukken vooral twee kenmerken: het team stond compact en wist wanneer het moest versnellen, de structuur bleef herkenbaar, ook als personeelswissels zich opdringen.

Eurosport noemt zijn spel “alléchant et intensif” (aantrekkelijk en intens), en koppelt dat aan een coach die sterk is in analyse en in het juist gebruiken van profielen. Dat is relevant voor Anderlecht: wie vandaag naar het Lotto Park komt, moet niet alleen ideeën hebben, maar ook snel orde scheppen in rollen, afstanden en discipline.

In datzelfde Eurosport-portret noemt een oud-speler hem “top coach” en wijst hij op zijn directe stijl: “calme, posé, naturel et sans filtre.” Ook Brice Samba – die onder Haise bij Lens een topseizoen draaide – ging ver in zijn lof: “Pour moi, c’est le meilleur.” En: autoriteit, maar met verantwoordelijkheid voor de spelers.

Maar er is ook de keerzijde: klap bij Nice én stevig loon

Als Anderlecht Haise als kandidaat ziet, dan moet de club ook zijn minpunten erbij nemen. In juni 2024 tekende hij bij OGC Nice, met een contract voor meerdere seizoenen en met zijn vertrouwde staf uit Lens. In september 2025 kondigde de club een contractverlenging aan tot 2029, na een seizoen waarin Nice vierde werd in Ligue 1.

Maar daarna kwam de klap. Eind december 2025 stapte Haise op na een reeks van zes opeenvolgende nederlagen; Nice stond op dat moment 13de. In Europa ging het intussen ronduit slecht: beIN sprak over “chute libre” (vrije val) met 0 op 6 in de Europa League-fase.

De kritiek in Frankrijk focuste op twee punten: als resultaten wegvallen, wordt structuur plots rigiditeit; een coach die veel vraagt, moet ook snel nieuwe energie vinden. Hij is geen entertainer-coach die op charisma alleen overleeft.

Haise is daarnaast geen goedkope vogel. Bij RC Lens verdiende hij – volgens L’Équipe – €150.000 bruto per maand (na een forse opslag in de zomer van 2023), dus ongeveer €1,8 miljoen bruto per jaar. Bij OGC Nice lag zijn bruto maandloon rond €200.000 bruto per maand, wat overeenkomt met €2,4 miljoen bruto/jaar.

Moet Anderlecht vol voor Haise gaan?

Meest recent

'Diego Moreira overtuigd: transfer naar Bundesliga-top'

Voor Diego Moreira kan de zomer van 2026 wel eens een mijlpaal in zijn carrière worden. De ...

5
5
'Méérdere versterkingen RSCA, één naam weerklinkt steeds luider'

Ondanks een meer dan behoorlijke start van het seizoen, staat de selectie van RSC Anderlecht nog ...

124
124
'Transferbom Carlos Forbs: Club legt prijskaartje vast'

Club Brugge heeft deze zomer al verschillende sterkhouders te gelde gemaakt en wil een verdere ...

471
471
"Bullshit praten" - Noa Lang clasht met bekende analist

Nu zijn toekomst bij SSC Napoli onzeker oogt, wordt Noa Lang gelinkt aan verschillende ploegen. Ook ...

87
87
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

54
54
Union zwaar gehavend in Europa: "Zaken buiten onze controle"

Union SG staat dinsdagavond voor een cruciale afspraak. De vicekampioen werkt dan zijn terugmatch in ...

69
69
Nieuwe wending in rechten-soap: onderzoek naar Play Sports

Na meer dan een jaar van onderhandelingen, statements en zelfs juridische gevechten, is er eindelijk ...

501
501
'Anderlecht blijft gaan: kersvers transfertarget duikt op'

RSC Anderlecht kan tot dusver tevreden zijn over de start van het nieuwe seizoen. Zeker gezien de ...

587
587
Preud’homme zet Leko op zijn plaats met 30M-transferbom

Ivan Leko trok al vroeg aan de alarmbel over de kern van Club Brugge. Guilian Preud’homme ...

807
807
'Bliksemvertrek Kanga: transferdetails AA Gent bekend'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

351
351
'Hayen wil uitblinker wegroven uit Jupiler Pro League'

Nicky Hayen zorgde in het tussenseizoen voor een grote verrassing. De trainer vertrok plotsklaps bij ...

263
263
'Club Brugge schrikt op: plotse toptransfer Hugo Siquet'

Club Brugge is nog niet klaar op de mercato. Het wil zelf nog een flankaanvaller aanwerven en zoekt ...

523
523
'Doorbraak Lukaku gevonden: verrassend lage transfersom'

Romelu Lukaku lijkt zijn nieuwe club zo goed als beet te hebben. Behoudens last-minute wendingen ...

217
217
'Plottwist in Brugge: target Club tekent bij ... Cercle'

In de zoektocht naar een nieuwe flankaanvaller deden er de afgelopen weken tal van namen de ronde ...

239
239
'Anderlecht duwt door: Sibierski lanceert slotoffensief'

Met een 2-1 zege tegen La Louvière heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart niet gemist. ...

572
572
'Leko klapt uit de biecht: vuurwerk bij Club Brugge'

Club Brugge heeft al een drukke zomer achter de rug, maar het huiswerk zit er nog steeds niet op in ...

603
603
'Kassa rinkelt bij KRC Genk: opvolger al onderweg'

Konstantinos Karetsas liet de kassa er al luider dan ooit rinkelen, terwijl Rafiu Durosinmi het ...

388
388
'Club Brugge kan cashen: stormloop voor sterkhouder'

Club Brugge begon aan het nieuwe seizoen met een vlotte 3-0 zege tegen KV Kortrijk. Zaterdag trekt ...

430
430
Dochter Mark van Bommel pronkt met deze ex-JPL doelman

Onlangs stelden we u al voor aan Reneé Van Bommel, de knappe dochter van onze nieuwe ...

341
341
Hasi shopt in Genk, Westerlo slaat toe bij Tottenham

De Jupiler Pro League mag dan wel begonnen zijn, de eersteklassers blijven druk in de weer op de ...

109
109
'Nieuwe miljoenenbom: Arsenal neemt contact op met Club'

Arsenal FC betaalde deze zomer zo'n 40 miljoen euro om Christos Tzolis over te nemen van Club ...

966
966
'Toptransfer Fernandez-Pardo: Lille vraagt hallucinante som'

Een uitgebreide rol zat er voor hem uiteindelijk niet in, maar Matias Fernandez-Pardo liet tijdens ...

159
159
'Fofana on the move: Champions League-club legt riante som klaar'

Kersvers bondscoach Mark van Bommel volgt de ontknoping van het zomerse transferwindow ongetwijfeld ...

439
439
'Akkoord met Adedeji schiet Leko in verkeerde keelgat'

Club Brugge blijft werk maken van Noah Adedeji-Sternberg, maar die mogelijke transfer krijgt plots ...

1787
1787
Vanhaezebrouck maakt refs al meteen met grond gelijk

Jonathan Lardot is naar eigen zeggen tevreden over het optreden van zijn korps op de eerste ...

424
424

Meer sportnieuws