Zulte Waregem onverbiddelijk: 3 spelers niet mee naar 1A

door
Zulte Waregem onverbiddelijk: 3 spelers niet mee naar 1A

Zulte Waregem neemt volgend seizoen zijn plaats in de Jupiler Pro League weer in, nadat het in zijn tweede seizoen in 1B de titel wist te veroveren. De West-Vlamingen willen daar ook graag blijven en zijn dus nu al druk bezig met de samenstelling van de kern.

Dit seizoen bleek immers nog maar eens dat teams die vroeg klaar zijn met hun transferhuiswerk een betere kans maken op het behoud. Dender had bijvoorbeeld zijn kern al klaar bij de competitiestart en kwam zelden of nooit in de problemen.

Dat voorbeeld willen ze aan de Gaverbeek volgen en dus hakten ze al de nodige knopen door. Huurlingen Hedl en Paugain werden definitief aangeworven, terwijl er met Lofolomo en Gabriël ook al twee verse krachten bijkwamen.

LEES OOK: Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Essevee laat 3 spelers vertrekken

Er moeten echter ook spelers vertrekken. Zo laat Essevee weten dat al zeker drie spelers de stap naar de Jupiler Pro League niet mee zullen zetten. Hun aflopende contracten worden immers niet verlengd.

Daarbij zitten ook enkele ervaren krachten. Met name Youssef Challouk en Nicolas Rommens moeten vertrekken. Challouk werd dit seizoen gehuurd van KV Kortrijk, maar kon geen basisplaats afdwingen. Hij keert dan ook terug naar de buren.

Aflopende contracten niet verlengd

Rommens was dit seizoen nog een vaste waarde, maar ook de 30-jarige middenvelder zal niet mee promoveren. Hij is einde contract en neemt na drie seizoenen afscheid van Zulte Waregem. Eerder kwam Rommens ook al uit voor Westerlo, Dessel, Roeselare en RWDM.

Tot slot moet ook Eroine Agnikoi beschikken. De 19-jarige Ivoriaan kon zich in het voorbije anderhalf jaar niet doorzetten bij de A-ploeg en maakte enkel minuten bij Jong Essevee. De optie om zijn aflopende contract nog te verlengen, wordt niet gelicht.

Zal Essevee klaar zijn voor de competitiestart?

Meest recent

'Code rood bij Antwerp: Gheysens richting uitgang?'

De crisis is compleet met Antwerp, dat door de nederlaag tegen STVV naar de voorlaatste plek in het ...

4
4
Essevee bestolen tegen Union? Dit zegt het reglement

Zulte Waregem zag zaterdag tegen landskampioen Union een einde komen aan een fraaie reeks van zes ...

38
38
Peter Vandenbempt ontroert iedereen: "Zij is voor mij..."

Hij is al jaren de stem die zaterdagnamiddagen kleurt, het geweten van het Belgische voetbal. ...

13
13
'De Bruyne stomverbaasd na Napoli’s transferstunt'

Napoli verrast níet met een kopie van De Bruyne, maar met een plan dat het elftal in balans ...

49
49
Jonge Duivels openen WK met fikse domper tegen Argentinië

België opende op het WK U17 in Qatar zijn toernooi met een zware match tegen Argentinië. ...

54
54
Union SG op cruise control: onstopbare machine?

Union SG won met 1-4 op het veld van Zulte Waregem. Een verdiende zege, al was de score wellicht wat ...

30
30
Degryse ziet 'kampioenenmaker' bij Anderlecht: "Kwaliteit"

RSC Anderlecht won met 3-1 van KV Mechelen, maar er zijn zeker nog werkpunten. Het is echter logisch ...

214
214
KRC Genk met schitterende parel: “Lust voor het oog"

KRC Genk is inzake resultaten aan de beterhand. Een 11 op 15, al was het programma weliswaar ...

97
97
Enrique oordeelt over werk Kompany: "Alle lof, maar..."

Dinsdagavond staat dé kraker van de vierde speeldag in de Champions League op het programma. ...

86
86
Dean krijgt zware straf: bondsparket eist megaschorsing

AA Gent verloor afgelopen weekend kansloos met 4-0 van OH Leuven. Trainer en spelers maakten geen ...

506
506
'Transferbom Chelsea: waanzinnig bod van 120 miljoen'

Chelsea is een ploeg die ondergetekende niet meer echt serieus neemt. Spelers aan- en verkopen is ...

65
65
O'Loughlin doorbreekt stilte: verrast USG iedereen?

Union SG speelt morgenavond in Madrid tegen Atlético. Iedereen verwacht een nederlaag, maar ...

76
76
'Van Bommel weigert deze vier clubs: bizarre reden bekend'

Mark van Bommel is nog steeds niet aan de slag bij een andere club sinds hij vertrek na een ...

136
136
Simeone waarschuwt: Union moet nieuwe afstraffing vrezen

Er staat deze week opnieuw Champions League-voetbal voor de deur en alweer belooft het voor de ...

56
56
Toby Alderweireld verrast iedereen met héél gewaagde sprong

Er was een tijd dat hij de tegenstanders van Manchester City, Real Madrid en Club Brugge met ijzeren ...

41
41
'Euvrard jubelt: reünie met oude bekende bij Standard'

Standard droomt ervan om dit seizoen weer de top zes te halen, maar daarvoor zullen de Rouches toch ...

105
105
Vandenbempt confronteert Leko met enorm Gents probleem

Union en Club Brugge blijven wel netjes punten sprokkelen, maar verder krijgen de Belgische topclubs ...

125
125
Sterkhouder spreekt duidelijke taal over vertrek bij Union

Ook de landstitel en bijhorende kwalificatie voor de Champions League hebben Union niet kunnen doen ...

48
48
Gheysens onthult het plan van Antwerp met Wils

De nederlaag van zondag op Stayen heeft Antwerp nog wat dieper in crisis geduwd, want na een magere ...

380
380
Sonck smeekt Hasi: ''Je moét hem zetten"

Bij Anderlecht loerde er alweer een crisis om de hoek na een één op zes in de ...

668
668
'Mokerslag Jonge Duivels: handen in haar voor WK-opener'

Pakt België in de komende weken nog eens een WK-medaille? Tien jaar na Wout Faes, Dante Vanzeir ...

176
176
'Ontslag Wils op komst? Antwerp neemt standpunt in'

Als het voor dit weekend nog geen crisis was bij Antwerp, dan zal dat nu wel zeker het geval zijn. ...

230
230
TRANSFERUURTJE: 'STVV verliest smaakmaker, exit Still'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

220
220
‘Kopzorgen KAA Gent groeien: Ivan Leko kop van jut’

KAA Gent leek op weg om een goede reeks neer te zetten. De afgelopen twee wedstrijden wonnen de ...

206
206
De Cat verbaast Anderlecht met mindset: "Grote klasse"

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Onder Besnik Hasi is het ...

316
316

Meer sportnieuws