Net zoals heel wat andere ploegen in de Jupiler Pro League, is ook KV Mechelen momenteel op zoek naar een nieuwe hoofdcoach voor volgend seizoen. Daarvoor worden verschillende pistes gevolgd. Ook een trainer van een reeksgenoot zou nu in beeld zijn.
KVM vatte de voorbije jaargang aan met Besnik Hasi aan het roer. Maar onder zijn bewind presteerde KVM ondermaats en dreigde het weg te zakken in het degradatiemoeras. Begin maart besloot de clubleiding dan ook om in te grijpen en werd Hasi bedankt voor bewezen diensten. Waarna werd besloten om assistent-trainer Fred Vanderbiest tijdelijk aan te stellen als interim-hoofdcoach.
Nieuwe trainer onderweg
Onder zijn bewind kon KV Mechelen zich uiteindelijk verzekeren van het behoud. In de Europe Play-Offs legden de Mechelaars weliswaar een erg wisselvallig parcours af, al eindigde KVM uiteindelijk derde in die nacompetitie. Op zich leverde Vanderbiest dus zeker geen slechte werk af. En dus leek hij in aanmerking te komen voor een vaste benoeming.
Vanderbiest zag dat zelf wel zitten. Maar nu lijkt men toch de voorkeur te geven aan een externe piste. Zo raakte maandag bekend dat Malinwa zijn zinnen heeft gezet op Karel Geraerts. De ex-trainer van Union SG is alvast vrij na zijn vertrek bij Schalke 04 en staat open voor een nieuwe uitdaging. Maar zijn dossier is behoorlijk complex.
Alternatief uit Jupiler Pro League
Geraerts staat immers ook op de verlanglijstjes van andere clubs. Onder meer RC Lens en Standard zouden aan zijn mouw trekken. Volgens Het Laatste Nieuws blijft hij desondanks dé prioriteit in het AFAS-stadion. Al zou de club inmiddels ook alternatieven in kaart brengen. En daarbij is men niet blind voor de eigen competitie.
Het genoemde medium beweert namelijk dat ook Vincent Euvrard in beeld is. Die leverde uitstekend werk bij FCV Dender. Daar heeft Euvrard nog een lopend contract, maar hij zou wel openstaan voor een eventuele verhuis naar Mechelen. Zowel met hem als met Geraerts lopen alvast gesprekken.