Met een beslissend doelpunt in de titelmatch, knalde Romelu Lukaku zijn SSC Napoli afgelopen vrijdag naar de Scudetto. Volgend seizoen gaat hij dus de Champions League in met zijn Italiaanse werkgever. Achter de schermen zou hij echter ook al zijn terugkeer bij RSC Anderlecht voorbereiden.
Lukaku is een jeugdproduct van Paars-Wit, maar maakte al op piepjonge leeftijd zijn debuut voor de hoofdmatch in Brussel. Hij zou met Anderlecht ook één landstitel pakken. Vervolgens bouwde hij een mooie carrière uit in Engeland en Italië. Bij de nationale ploeg groeide hij dan weer uit tot topschutter aller tijden.
Volksheld in het Lotto Park
Doorheen de jaren bleef Lukaku zijn ex-ploeg echter van dichtbij volgen en verklaarde hij meermaals openlijk zijn liefde voor de Belgische recordkampioen. Liefde die overigens wederzijds is. Wanneer de spits een wedstrijd bijwoonde in het Lotto Park, werd hij daar telkens als een absolute volksheld ontstaan.
🔎 | Kijk eens wie @rscanderlecht zonet twee keer zag scoren. 🏟️
— DAZN België (@DAZN_BENL) October 6, 2024
Welkom terug, Big Rom! 😍🇧🇪 #ANDSTA pic.twitter.com/cU0jdVJ5A1
De Rode Duivel maakte er dan ook nooit een geheim van dat hij op termijn terug in het paars-witte shirt zou voetballen. Plannen die steeds concreter worden nu de herfst van zijn carrière nadert. Overigens wil Lukaku terugkeren op een moment dat hij nog steeds een bepaald niveau heeft. De zomer van 2026 wordt genoemd.
Volledige beleid mee hertekenen
En die plannen blijken steeds meer vorm te krijgen. Volgend seizoen blijft hij sowieso nog in Napels en zelfs de zomer van 2026 lijkt kort dag. Maar dat die terugkeer er komt, staat inmiddels buiten kijf. Volgens SudPresse en Het Laatste Nieuws is hij alvast begonnen met het smeden van plannen. En die plannen gaan veel verder dan enkel zijn comeback op het veld.
Lukaku zou namelijk het volledig (sportieve) beleid willen mee uitstippelen. Daarbij droomt hij ervan om Paars-Wit weer te doen aanknopen met de successen en grandeur van toen hij er als jonkie werd gevormd. En hij neemt het duidelijk serieus. Zo zou hij in de voorbije maanden gesproken hebben met tientallen personen die betrokken zijn/waren bij de club. Ook met Marc Coucke, waarmee hij een goede relatie onderhoudt. Zijn band met CEO Sports Tim Borguet zou eveneens goed zijn.
Verre droom wordt werkelijkheid
Een terugkeer voor Lukaku is dus niet voor meteen, maar is lang niet meer een verre droom en krijgt achter de schermen steeds meer vorm. Al werd de spits ook al uit verschillende hoeken gewaarschuwd dat het lang niet evident zal worden om er zijn plan tot in de puntjes door te voeren. De aanvaller zal zijn studieronde dan ook nog even doorzetten. Ondertussen hebben de supporters toch weer mooie vooruitzichten om zich aan op te trekken na wederom een grijs seizoen zonder prijzen ...