'Concurrentie beeft: Union met jackpot transfermarkt op'

door
'Concurrentie beeft: Union met jackpot transfermarkt op'

Union SG legde zondagavond beslag op de 12de landstitel uit zijn geschiedenis. Een kampioenschap dat een grote invloed kan hebben op de top van de Belgische voetbalpiramide. De Champions League, en zijn vele miljoenen, biedt namelijk nieuwe perspectieven. Niet in het minst op de transfermarkt.

Sinds Union in 2021 zijn rentree maakte op het hoogste niveau, deed het al telkens volop mee voor de titel. En dat terwijl de financiële middelen redelijk beperkt waren. Die middelen namen doorheen de jaren uiteraard toe. Maar komend seizoen volgt pas de echte jackpot. Dan maakt de club haar grote debuut in de lucratieve Champions League.

LEES OOK: Druk stijgt bij Union: Burgess echt op weg naar uitgang?

Minstens 30 miljoen op komst

Sinds de vernieuwing van afgelopen seizoen, zijn de prijzengelden in de UCL aanzienlijk opgetrokken. Ter voorbeeld: Club Brugge hield aan zijn voorbije campagne een slordige 60 miljoen euro over. Door de lagere UEFA-ranking zal dat bedrag bij Union wel sowieso lager uitvallen. Bovendien zal het lastig worden om eveneens de 1/8ste finales te halen.

Maar dan nog mogen de Brusselaars uitgaan van een slordige 30 miljoen euro aan verzekerde inkomsten. Een bedrag dat aanzienlijk kan stijgen mits een goede campagne. Met die opbrengsten kan de club onder meer extra middelen vrij maken voor het stadionproject. Maar ook op de transfermarkt is de UCL-kwalificatie een absolute zegen.

Sterkhouders houden, geen vedettes

Het vooruitzicht op minstens acht wedstrijden op het allerhoogste niveau kan niet alleen helpen om nieuwe spelers te strikken. Het is ook een belangrijk element om sterkhouders aan boord te houden. Waar Union in de voorbije seizoenen steevast zijn smaakmakers zag vertrekken, kan het jongens als Promise David, Noah Sadiki en Franjo Ivanovic nu mogelijk wel aan boord houden. Idem voor coach Sébastien Pocognoli.

Daarnaast is het uiteraard uitkijken naar de versterkingen. De scoutingscel leverde de voorbij jaren schitterend werk door ruwe diamanten met een beperkte transfersom op te speuren. Het is dan ook uitkijken wat zij kunnen realiseren als er straks een pak groter budget beschikbaar is. Al wil de sportieve leiding zeker niet de volledige structuur van de ploeg overhoop gooien en benadrukte La Dernière Heure dat het zeker niet de bedoeling is om nu plots vedettes naar het Dudenpark te halen.

Union is nu al titelfavoriet voor volgend seizoen ...

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

66
66
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

203
203
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

135
135
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

158
158
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

251
251
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

79
79
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

614
614
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

308
308
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

197
197
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

317
317
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

220
220
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

384
384
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

362
362
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

490
490
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

223
223
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

426
426
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

390
390
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

296
296
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

226
226
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

309
309
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws