Waarom Geraerts Anderlecht toch níét coachte

door
Waarom Geraerts Anderlecht toch níét coachte

Zou een Club Brugge-supporter ooit trainer worden van aartsrivaal Anderlecht? De naam van Karel Geraerts viel naar verluidt al vaker in de wandelgangen van het Lotto Park. Maar wat houdt hem tegen? En hoe ver gingen de gesprekken écht?

LEES OOK: 'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Besnik Hasi wacht op duidelijkheid

Besnik Hasi wil doorgaan als coach van Anderlecht, maar de club neemt pas een beslissing over zijn toekomst na de laatste match van het seizoen tegen KRC Genk.

De kans bestaat dat paars-wit niet met de Kosovaar verdergaat, omdat Hasi niet aan de verwachtingen voldeed. Hij verloor de finale van de Beker van België – het ultieme doel voor Anderlecht – en presteerde tegen topclubs als Union SG, Club Brugge en KRC Genk niet beter dan zijn voorganger David Hubert.

Anderzijds waren de omstandigheden verre van ideaal, en viel er wél een positieve lijn te bespeuren in het spel van Anderlecht. De meningen over Hasi zijn verdeeld, en analist Philippe Albert ziet daarom maar drie mogelijke opvolgers: “Van Bommel, Geraerts of Vanhaezebrouck.”

De terugkeer van Hein Vanhaezebrouck lijkt echter zeer onwaarschijnlijk, terwijl ook de komst van Karel Geraerts moeilijk, zo niet onmogelijk, wordt geacht.

Geraerts gelinkt aan Standard én Anderlecht

Karel Geraerts zit sinds september zonder club na zijn ontslag bij Schalke 04. Momenteel wordt hij in verband gebracht met Standard, waar Marc Wilmots onlangs technisch directeur werd. Franky Van der Elst verwacht dat Geraerts coach wordt bij de Rouches. "Het zou in ieder geval niet onlogisch zijn," vulde Frank Raes aan in de podcast Frank en Franky.

Mocht Anderlecht straks op zoek gaan naar een nieuwe coach, dan zou de naam Geraerts opnieuw opduiken. In september werd hij al genoemd als mogelijke opvolger van Brian Riemer bij Sporting.

Volgens Le Soir stond hij toen zelfs hoog op de shortlist van de recordkampioen, en doordat hij net ontslagen was bij Schalke, was hij meteen beschikbaar.

De Standaard meldde dat Geraerts openstond voor een overgang naar het Lotto Park, en dat Anderlecht op de hoogte was van zijn interesse. Ook Het Nieuwsblad bevestigde dat zijn entourage hem actief bij de club had aangeboden.

Gesprekken waren er wél

Uiteindelijk werd Karel Geraerts geen coach van Anderlecht, maar in de podcast MIDMID onthulde hij wél dat er gesprekken plaatsvonden met paars-wit.

“Ik heb telefonisch gesproken met Fredberg, omdat ik die man echt interessant vond,” zei Geraerts in februari. “Hij heeft goed werk geleverd. Het kan nooit kwaad om eens te luisteren, maar vanbinnen wist ik eigenlijk al voor dat gesprek dat het niet zou doorgaan.”

Een overstap naar Anderlecht lag voor Geraerts immers te gevoelig, door zijn verleden. Hij was uiteraard trainer van stadsgenoot Union SG, maar ook speler bij Club Brugge – de club die hij nog steeds in het hart draagt – én bij Standard, de twee grootste rivalen van RSCA.

Hij vreesde dan ook de reactie van de supporters van alle betrokken clubs. En dat is niet onlogisch, kijk maar naar de vijandige reacties die Olivier Renard aanvankelijk kreeg toen hij als sportief directeur bij Anderlecht begon.

“Je moet de problemen ook niet gaan zoeken,” aldus Geraerts. “Dat heeft niets met het hart te maken. Anderlecht is een mooie club, een grote club met prestige. Anderlecht heeft veel zaken waar je als trainer naar op zoek bent. Het klikte met Fredberg, en met Wouter Vandenhaute heb ik ook al goede gesprekken gehad. Alleen...”

Club zit in zijn hart

Karel Geraerts bewees zich bij Union SG als een van de meest getalenteerde coaches van het land, en het leek dan ook logisch dat hij uiteindelijk hoofdtrainer van Club Brugge zou worden.

Met het Jan Breydelstadion op amper vijf minuten wandelen van zijn huis, is het alsof hij er in zijn achtertuin zit, zoals hij zelf zei. Bovendien is Geraerts diep vanbinnen een Club Brugge-supporter, gezien zijn spelerscarrière waarin hij maar liefst 165 matchen speelde voor Blauw-Zwart.

In een interview met Het Laatste Nieuws gaf hij onlangs nog aan: “Als ze bijvoorbeeld tegen Atlético spelen, kijk ik daar echt naar uit. 'Vanavond Club op tv.' Net zoals je vroeger als supporter uitkeek naar een match van de Rode Duivels. Zo graag zie ik Club voetballen.”

Grotendeels daarom staat de achterban van Anderlecht niet te springen om Geraerts in het Lotto Park te verwelkomen als nieuwe coach.

Geraerts zou nochtans de ideale T1 zijn voor RSCA

Meest recent

WK Lukaku in gevaar? Mannaert spreekt klare taal

De Rode Duivels zijn woensdag aangekomen in de Verenigde Staten, waar ze in de komende week twee ...

7
7
Van Gucht verrast vriend en vijand: deze BV wordt peter

Ruben Van Gucht heeft voor een opvallend moment gezorgd tijdens een uitzending van Wielerclub ...

1
1
'Strijd om Tresoldi barst los: 2 clubs schieten in actie'

Club Brugge heeft na de interlandbreak maar één doel: in de play-offs zijn 20ste ...

31
31
Marokko schakelt meteen: Bounida staat voor debuut

Het werd deze week duidelijk dat de Rode Duivels in de toekomst opnieuw niet moeten rekenen op een ...

23
23
'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

90
90
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

222
222
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

235
235
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

96
96
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

79
79
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

203
203
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

370
370
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

153
153
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

365
365
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

126
126
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

183
183
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

175
175
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

247
247
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

650
650
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

163
163
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

285
285
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

70
70
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

236
236
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

114
114
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

174
174
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

350
350

Meer sportnieuws