Brugse burgemeester bemoeit zich met soap Anderlecht-Club

579 stemmen
Brugse burgemeester bemoeit zich met soap Anderlecht-Club

In de marge van de bekerfinale tussen Club Brugge en Anderlecht liep het afgelopen zondag compleet uit de hand in Brussel. Reden genoeg voor burgemeester Fabrice Cumps om de fans van Blauw-Zwart volgende week geen toegang te verlenen tot het Lotto Park. Een maatregel die heel wat commotie teweegbrengt.

Niet alleen is de Brugse achterban niet te spreken over de collectieve verbanning, via een officieel statement liet Club inmiddels ook zelf al weten zich niet zomaar neer te leggen bij dat verdict. Bovendien blijken meerdere politici het evenmin eens te zijn met de opgelegde sanctie, die naar verluidt indruist tegen het advies van de bevoegde ordediensten.

LEES OOK: Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

De Fauw versus Cumps

Als burgemeester van Brugge kwam nu ook Dirk De Fauw met een reactie op de proppen. "Er is een groot verschil tussen een bekerwedstrijd met 22.500 fans en de wedstrijd op 18 mei, waar maar 1.000 tot 1.500 fans worden toegelaten " opent hij zijn betoog bij La Dernière Heure. Tenslotte is er dan sowieso sprake van een zogenaamde combiregeling.

"Daarbij worden supporters gedwongen om de bus naar het stadion en vervolgens terug naar huis te nemen. Ze kunnen dus nergens anders heen", vervolgt De Fauw, die net als Club voor overleg pleit. "Ik stel voor dat de politie van Anderlecht contact opneemt met onze politie, om te bekijken hoe alles veilig kan worden georganiseerd", luidt het namelijk.

Geen Club Brugge-fans?

De Fauw stelt zich trouwens vragen bij de identiteit en intenties van de betrokkenen. "Ik zie op de beelden mensen gekleed in het zwart, zonder fankleding. We weten dus niet wie ze zijn. Misschien zijn het zelfs geen Club-fans en kwamen ze louter om geweld te plegen. Deze situatie moet eerst grondig worden onderzocht vooraleer conclusies te trekken."

"Net zoals de rol van de lokale politie, aangezien zij verantwoordelijk waren. Het is belangrijk om te onderzoeken hoe deze supporters in een andere gemeente (Molenbeek, nvdr.) terecht zijn gekomen", besluit de burgemeester, die zich dus openlijk verzet tegen de beslissing van zijn collega. Zelf onthoudt Anderlecht zich overigens van enige commentaar.

Denkt u dat de zogenaamde 'hooligans' allemaal Club-fans waren?

Meest recent

Engelsen vinden geen opening en blijven gefrustreerd achter

Engeland is er dinsdagavond niet in geslaagd om zich al helemaal te verzekeren van de knock-outfase. ...

19
19
Ronaldo slaat terug na kritiek: "I'm back!"

Portugal was er niet in geslaagd om zijn openingsmatch op het WK te winnen tegen DR Congo en dat ...

23
23
Grote verrassing: Lommel-speler stopt op 28-jarige leeftijd

Lommel SK maakt komend seizoen na 23 jaar afwezigheid zijn rentree in de Jupiler Pro League. De ...

58
58
Controverse bij aftrap Engeland-Ghana na handshake-incident

Engeland kan dinsdagavond al de kwalificatie voor de zestiende finales over de streep trekken, als ...

93
93
Nieuwe wending in vete tussen Atletico en Barça over Alvarez

De voorbije weken is er een heuse vete ontstaan tussen Atletico Madrid en FC Barcelona. De Catalanen ...

68
68
Deschamps verlaat voorlopig WK na persoonlijke tragedie

Frankrijk heeft in de nacht van maandag op dinsdag al zijn ticket voor de zestiende finales op het ...

95
95
Gillet legt uit wat Anderlecht van nieuwe T1 kan verwachten

Het heeft een hele tijd geduurd, maar Anderlecht heeft eindelijk zijn nieuwe trainer gevonden. Het ...

397
397
'Vrancken neemt verrassende Belgen mee naar Schotland'

Het lijkt erop dat Wouter Vrancken zijn nieuwe uitdaging gevonden heeft na zijn vertrek bij STVV. ...

225
225
PSV-Belg naar Duitsland, Cercle shopt in Genk

Ondanks dat het WK nog in volle gang is, beginnen heel wat teams alweer aan de voorbereiding op het ...

67
67
Sterke Ronaldo loodst Portugal naar ruime zege

Portugal en Cristiano Ronaldo kregen bijzonder veel kritiek na de 0-0 tegen Congo. Tegen Oezbekistan ...

47
47
Anderlecht heeft zijn nieuwe coach officieel beet

Eindelijk witte rook: RSC Anderlecht heeft zijn nieuwe trainer helemaal beet. De Brusselaars maakten ...

381
381
Club Brugge verrast met oude bekende van KRC Genk

Club Brugge heeft vandaag een nieuwe assistent-trainer aangesteld. De landskampioen zag de afgelopen ...

129
129
Club Brugge jaagt op PSV-ster: ‘Ploegmaats worden gek’

Club Brugge kijkt naar Nederland voor extra versterking op de flank. Bij PSV loopt een speler rond ...

770
770
Theo Francken zorgt voor grote WK-rel op sociale media

De wedstrijd tussen België en Iran heeft niet alleen sportieve reacties uitgelokt. Minister van ...

120
120
Grote Ronaldo Show: twee records aan diggelen

Cristiano Ronaldo kreeg de afgelopen dagen (overdreven) veel kritiek. Van de 'kenners' op de sociale ...

48
48
Nilis ‘teleurgesteld’ in Duivel: "Hij moet opstaan"

Luc Nilis is een van de technisch meest verfijnde voetballers die België ooit heeft gehad. Hij ...

110
110
STVV slaat toe met zeer stevige aanwinst

STVV gaat wellicht nog een drukke zomer tegemoet. De Kanaries hebben vandaag wel een speler aan ...

89
89
Club Brugge kondigt deal met Premier League-club aan

Zowel in Europa als in eigen land heeft Club Brugge alweer een geslaagd seizoen achter de rug. Ook ...

209
209
Blessuregolf bij Belgen: opvallende afwezige op training

Vooraf kondigde de laatste match van de poulefase zich aan als een opwarmertje richting de ...

392
392
De Condé slaat toe: Genk stelt nieuwe doelman voor

Tot dusver bleef het nog stil bij KRC Genk, waar nochtans heel wat inkomend en uitgaand verkeer ...

359
359
'Club Brugge vangt 5 miljoen voor overbodige flop'

Het belooft alweer een lucratieve zomer te worden voor Club Brugge, waar na Aleksandar Stankovic nog ...

584
584
'Witte rook in Anderlecht: nieuwe T1 geeft jawoord'

Het is een bijzonder lange zoektocht geweest, maar daags nadat RSC Anderlecht de trainingen weer ...

932
932
België in de ban van Doku: spanning stijgt in Seattle

Winst tegen Nieuw-Zeeland is zaterdag een absolute must voor de Rode Duivels. Samen met Rudi Garcia ...

153
153
'Mannaert hakt knoop door: dagen Garcia al geteld'

Na de twee teleurstellingen tegen Egypte en Iran is het zaterdag van moeten voor de Rode Duivels. ...

1038
1038
Timmy Simons viert terugkeer als T1 in Jupiler Pro League

Terwijl alle ogen nog op het WK gericht zijn, hervatten de Belgische eersteklassers stilaan ook de ...

228
228

Meer sportnieuws