Brugse burgemeester bemoeit zich met soap Anderlecht-Club

579 stemmen
Brugse burgemeester bemoeit zich met soap Anderlecht-Club

In de marge van de bekerfinale tussen Club Brugge en Anderlecht liep het afgelopen zondag compleet uit de hand in Brussel. Reden genoeg voor burgemeester Fabrice Cumps om de fans van Blauw-Zwart volgende week geen toegang te verlenen tot het Lotto Park. Een maatregel die heel wat commotie teweegbrengt.

Niet alleen is de Brugse achterban niet te spreken over de collectieve verbanning, via een officieel statement liet Club inmiddels ook zelf al weten zich niet zomaar neer te leggen bij dat verdict. Bovendien blijken meerdere politici het evenmin eens te zijn met de opgelegde sanctie, die naar verluidt indruist tegen het advies van de bevoegde ordediensten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

De Fauw versus Cumps

Als burgemeester van Brugge kwam nu ook Dirk De Fauw met een reactie op de proppen. "Er is een groot verschil tussen een bekerwedstrijd met 22.500 fans en de wedstrijd op 18 mei, waar maar 1.000 tot 1.500 fans worden toegelaten " opent hij zijn betoog bij La Dernière Heure. Tenslotte is er dan sowieso sprake van een zogenaamde combiregeling.

"Daarbij worden supporters gedwongen om de bus naar het stadion en vervolgens terug naar huis te nemen. Ze kunnen dus nergens anders heen", vervolgt De Fauw, die net als Club voor overleg pleit. "Ik stel voor dat de politie van Anderlecht contact opneemt met onze politie, om te bekijken hoe alles veilig kan worden georganiseerd", luidt het namelijk.

Geen Club Brugge-fans?

De Fauw stelt zich trouwens vragen bij de identiteit en intenties van de betrokkenen. "Ik zie op de beelden mensen gekleed in het zwart, zonder fankleding. We weten dus niet wie ze zijn. Misschien zijn het zelfs geen Club-fans en kwamen ze louter om geweld te plegen. Deze situatie moet eerst grondig worden onderzocht vooraleer conclusies te trekken."

"Net zoals de rol van de lokale politie, aangezien zij verantwoordelijk waren. Het is belangrijk om te onderzoeken hoe deze supporters in een andere gemeente (Molenbeek, nvdr.) terecht zijn gekomen", besluit de burgemeester, die zich dus openlijk verzet tegen de beslissing van zijn collega. Zelf onthoudt Anderlecht zich overigens van enige commentaar.

Denkt u dat de zogenaamde 'hooligans' allemaal Club-fans waren?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: 'Union slaat wéér toe, JPL-transfer van 45 miljoen'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

58
58
Schotse fans veroveren nu al het WK: bier en kilts

Schotland wist zich te kwalificeren voor het WK en dat zal iedereen geweten hebben. De Schotse ...

16
16
Snoeiharde meningen over WK-shirts Rode Duivels

De Rode Duivels nemen het maandag op tegen Egypte in de eerste groepswedstrijd van het WK. ...

33
33
Zlatan roemt nieuwe opvallende ‘outsider’ voor WK

Het WK in de Verenigde Staten, Mexico en Canada is losgebarsten. De eerst resultaten zijn binnen en ...

93
93
Infantino maakt Italië compleet belachelijk: fans in alle staten

Infantino krijgt een storm over zich heen na gevoelige uitspraken. De FIFA-baas liet zich ...

202
202
Japan wil schitteren met ex-STVV'er die grof wild is

Japan is al jaren een voetballand dat in de lift zit. Ze hebben heel wat goede spelers in de rangen ...

53
53
Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

691
691
'Stunt in de maak? PL-club wil Arsenal van Trossard beroven'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

171
171
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

236
236
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

385
385
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

83
83
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

478
478
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

104
104
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

250
250
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

142
142
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

84
84
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

269
269
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

29
29
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

85
85
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

68
68
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

225
225
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

191
191
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

40
40
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

71
71
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

71
71

Meer sportnieuws