Brugse burgemeester bemoeit zich met soap Anderlecht-Club

579 stemmen
Brugse burgemeester bemoeit zich met soap Anderlecht-Club

In de marge van de bekerfinale tussen Club Brugge en Anderlecht liep het afgelopen zondag compleet uit de hand in Brussel. Reden genoeg voor burgemeester Fabrice Cumps om de fans van Blauw-Zwart volgende week geen toegang te verlenen tot het Lotto Park. Een maatregel die heel wat commotie teweegbrengt.

Niet alleen is de Brugse achterban niet te spreken over de collectieve verbanning, via een officieel statement liet Club inmiddels ook zelf al weten zich niet zomaar neer te leggen bij dat verdict. Bovendien blijken meerdere politici het evenmin eens te zijn met de opgelegde sanctie, die naar verluidt indruist tegen het advies van de bevoegde ordediensten.

LEES OOK: Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

De Fauw versus Cumps

Als burgemeester van Brugge kwam nu ook Dirk De Fauw met een reactie op de proppen. "Er is een groot verschil tussen een bekerwedstrijd met 22.500 fans en de wedstrijd op 18 mei, waar maar 1.000 tot 1.500 fans worden toegelaten " opent hij zijn betoog bij La Dernière Heure. Tenslotte is er dan sowieso sprake van een zogenaamde combiregeling.

"Daarbij worden supporters gedwongen om de bus naar het stadion en vervolgens terug naar huis te nemen. Ze kunnen dus nergens anders heen", vervolgt De Fauw, die net als Club voor overleg pleit. "Ik stel voor dat de politie van Anderlecht contact opneemt met onze politie, om te bekijken hoe alles veilig kan worden georganiseerd", luidt het namelijk.

Geen Club Brugge-fans?

De Fauw stelt zich trouwens vragen bij de identiteit en intenties van de betrokkenen. "Ik zie op de beelden mensen gekleed in het zwart, zonder fankleding. We weten dus niet wie ze zijn. Misschien zijn het zelfs geen Club-fans en kwamen ze louter om geweld te plegen. Deze situatie moet eerst grondig worden onderzocht vooraleer conclusies te trekken."

"Net zoals de rol van de lokale politie, aangezien zij verantwoordelijk waren. Het is belangrijk om te onderzoeken hoe deze supporters in een andere gemeente (Molenbeek, nvdr.) terecht zijn gekomen", besluit de burgemeester, die zich dus openlijk verzet tegen de beslissing van zijn collega. Zelf onthoudt Anderlecht zich overigens van enige commentaar.

Denkt u dat de zogenaamde 'hooligans' allemaal Club-fans waren?

Meest recent

'Mbangula neemt beslissing over transfer én Rode Duivels'

In november 2024 was hij nog even Rode Duivel, maar vrijdag zal er in de lijst van Rudi Garcia zeker ...

10
10
Vanhaezebrouck ziet geweldig nieuws voor Duivels

Het is aftellen naar vrijdag, want dan maakt Rudi Garcia de selectie van de Rode Duivels voor het WK ...

33
33
'Verbazingwekkende terugkeer Sergio Ramos in LaLiga'

Sinds vorige winter zit Sergio Ramos zonder club, nadat hij vertrok bij het Mexicaanse Monterrey. De ...

9
9
'Union bidt voor sterkhouder in bekerfinale'

Donderdagnamiddag zullen alle ogen gericht zijn op het Koning Boudewijnstadion, want daar strijden ...

45
45
'Weer nieuwe twist: Lukaku nu al op weg naar België'

De voorbije maanden is er al héél wat inkt gevloeid over Romelu Lukaku. De soap ...

76
76
Van Himst geeft details prijs over gesprek met Sibierski

Bij Anderlecht pakten ze vorige week uit met hun nieuwe sportief directeur. De langverwachte ...

69
69
Belgisch toptalent breekt door: "De toekomst van PSV"

Het rijk is tegenwoordig aan de jonge Belgen in de Eredivisie. Bij Ajax is Mika Godts dit seizoen de ...

48
48
De Cat dropt plots stevige bom over Anderlecht-toekomst

Anderlecht staat donderdag voor zijn belangrijkste match van het seizoen, want in de bekerfinale ...

298
298
'Grote verandering in Genk: nieuwe functie Croonen'

Het is voor KRC Genk al een woelig seizoen geweest. De Limburgers grepen naast de top zes en de ...

99
99
Verhuurde JPL-spelers: einde seizoen met teleurstellingen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

24
24
STVV komt met fantastisch nieuws voor de fans

STVV eindigt sowieso derde in de Jupiler Pro League. Het is het tweede beste seizoen ooit uit de ...

56
56
'Club speelt met vuur: komst Beuker is regelrechte ramp'

Club Brugge dreigt op het slechtst mogelijke moment zijn sportieve architact kwijt te spelen. ...

285
285
Anderlecht zit op goudmijn: het ‘grote gelijk’ van Borguet

De toekomst van de Rode Duivels oogt zeer mooi. De Belgische clubs leveren al jaren goed werk inzake ...

282
282
Florentino Perez dropt bommetje bij Real Madrid

Het rommelt langs alle kanten bij Real Madrid. De Koninklijke gaf vandaag een verrassende ...

93
93
Deschacht en Gillet fileren Anderlecht: "Eerlijk gezegd..."

RSC Anderlecht en de bekerfinale, het is geen goed huwelijk. Paars-Wit won er de afgelopen 30 jaar ...

150
150
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 en 9 wereldkundig

Met het einde van de play-offs in zicht wordt er nog snel een eindspurt ingezet, want volgende week ...

113
113
Opvallend: miscast Club Brugge heeft WK-ticket beet

Club Brugge vergaarde de afgelopen jaren een uitstekende reputatie op het internationale toneel. In ...

138
138
Cvetkovic verneemt verdict: Anderlecht in beroep

Donderdag is het moment van de waarheid aangebroken voor RSC Anderlecht, dat het in de bekerfinale ...

291
291
Stoelendans binnen Pro League: zitje voor Bouchez?

Tijdens de debatten omtrent het competitieformat wierp George-Louis Bouchez zich op als een van de ...

251
251
Coorevits verrast met uitspraak over periode na Deschacht

Annelien Coorevits blikt openhartig terug op haar periode bij ‘Temptation Island’ en de ...

164
164
Anderlecht speelt met vuur: pleidooi Cvetkovic onthuld

Jérémy Taravel deed afgelopen weekend zijn stinkende best om het te ontkennen, maar ...

371
371
'Leegloop bij Club NXT: vijf toptalenten richting exit'

Als een donderslag bij heldere hemel vernam Club Brugge dat Club NXT alsnog degradeert uit de ...

589
589
Groot nieuws rond Sporting Hasselt: "Kleine jongens..."

Sporting Hasselt staat voor de belangrijkste weken uit zijn recente geschiedenis. De Limburgse club ...

380
380
Na Geraerts nog een Belgische coach op de wip?

Voor Karel Geraerts gaat het niet echt goed na zijn vertrek bij Union SG. Schalke 04 werd een flop ...

184
184
Union SG baalt: smaakmaker na één jaar wellicht weg

Bij Union SG zullen ze ook komende zomer tal van spelers de club verlaten. Eén van de ...

95
95

Meer sportnieuws