Brugse burgemeester bemoeit zich met soap Anderlecht-Club

579 stemmen
Brugse burgemeester bemoeit zich met soap Anderlecht-Club

In de marge van de bekerfinale tussen Club Brugge en Anderlecht liep het afgelopen zondag compleet uit de hand in Brussel. Reden genoeg voor burgemeester Fabrice Cumps om de fans van Blauw-Zwart volgende week geen toegang te verlenen tot het Lotto Park. Een maatregel die heel wat commotie teweegbrengt.

Niet alleen is de Brugse achterban niet te spreken over de collectieve verbanning, via een officieel statement liet Club inmiddels ook zelf al weten zich niet zomaar neer te leggen bij dat verdict. Bovendien blijken meerdere politici het evenmin eens te zijn met de opgelegde sanctie, die naar verluidt indruist tegen het advies van de bevoegde ordediensten.

LEES OOK: 'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

De Fauw versus Cumps

Als burgemeester van Brugge kwam nu ook Dirk De Fauw met een reactie op de proppen. "Er is een groot verschil tussen een bekerwedstrijd met 22.500 fans en de wedstrijd op 18 mei, waar maar 1.000 tot 1.500 fans worden toegelaten " opent hij zijn betoog bij La Dernière Heure. Tenslotte is er dan sowieso sprake van een zogenaamde combiregeling.

"Daarbij worden supporters gedwongen om de bus naar het stadion en vervolgens terug naar huis te nemen. Ze kunnen dus nergens anders heen", vervolgt De Fauw, die net als Club voor overleg pleit. "Ik stel voor dat de politie van Anderlecht contact opneemt met onze politie, om te bekijken hoe alles veilig kan worden georganiseerd", luidt het namelijk.

Geen Club Brugge-fans?

De Fauw stelt zich trouwens vragen bij de identiteit en intenties van de betrokkenen. "Ik zie op de beelden mensen gekleed in het zwart, zonder fankleding. We weten dus niet wie ze zijn. Misschien zijn het zelfs geen Club-fans en kwamen ze louter om geweld te plegen. Deze situatie moet eerst grondig worden onderzocht vooraleer conclusies te trekken."

"Net zoals de rol van de lokale politie, aangezien zij verantwoordelijk waren. Het is belangrijk om te onderzoeken hoe deze supporters in een andere gemeente (Molenbeek, nvdr.) terecht zijn gekomen", besluit de burgemeester, die zich dus openlijk verzet tegen de beslissing van zijn collega. Zelf onthoudt Anderlecht zich overigens van enige commentaar.

Denkt u dat de zogenaamde 'hooligans' allemaal Club-fans waren?

Meest recent

'Club moet alsnog vrezen voor vertrek goudhaantje'

Het is een woelig seizoen geweest voor Club NXT. Het eindigde pas als voorlaatste in de Challenger ...

22
22
'Standard heeft beet, maar verliest ook toptalent'

Het wordt uitkijken naar hoe Standard het volgend seizoen zal doen. De Rouches kwamen dit seizoen al ...

19
19
TRANSFERUURTJE: 'Trainersbommetjes bij Anderlecht én Feyenoord'

 De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al ...

224
224
Rode Duivels stuiten meteen op eerste WK-struikelblok

De Rode Duivels hebben een uitstekende voorbereiding achter de rug. In Kroatië werd met 0-2 ...

124
124
Union SG zit niet stil: nieuwe toptransfer voorgesteld

Union SG gaat meteen hard op de zomermercato. Vooral in de verdediging mag er extra kwaliteit bij na ...

58
58
Details Eriksen komen naar buiten: “Hij vroeg dat zelf”

De voetbalwereld hield zijn adem weer even in tijdens de oefeninterland Denemarken – ...

57
57
Oranje op WK: tussen hoop en vrees bij Van der Vaart & co

Nederland trekt met ambitie naar het WK, maar er zijn toch ook veel twijfels. Oranje heeft niet meer ...

59
59
'Topclub wil uitpakken met komst De Ketelaere'

Gaat Charles De Ketelaere komend seizoen van club veranderen? Het zou zomaar kunnen. De speler van ...

192
192
Advocaat haalt wéér zeer stevig uit naar Rigaux

Dévy Rigaux wordt stevig aangepakt in Nederland. Het ontslag van Robin van Persie bij ...

203
203
'Anderlecht heeft eerste wintertransfer nu al beet'

RSC Anderlecht gaat zich de komende weken en maanden flink roeren op de transfermarkt. De ...

267
267
Garcia hakt knoop door: wissel in de basisploeg

De Rode Duivels vertrekken vandaag naar de Verenigde Staten en één speler gaat met een ...

259
259
'Standard hoopt op buitenlands geld: vier dossiers hangende'

Standard zoekt geld, net zoals elke andere Belgische club. Dat moet komen via uitgaande transfers. ...

198
198
Hein voorspelt: "Hij gaat geweldig WK spelen bij Duivels"

De Rode Duivels reizen maandag af naar hun WK-basiskamp in Seattle. Aan motivatie om er een goed ...

166
166
Vandenbempt en Van der Elst onthullen: WK-verhaal zindert na

Peter Vandenbempt en Franky Van der Elst hebben in aanloop naar het WK in de Verenigde Staten een ...

72
72
'Club Brugge beeft: bliksemvertrek Tresoldi plots concreet'

Dat Club Brugge verschillende belangrijke krachten zal verliezen in het tussenseizoen staat buiten ...

615
615
Pérez herverkozen: Mourinho en dríé topaanwinsten naar Real

De voorzittersverkiezingen hebben dan toch geen verrassing opgeleverd bij Real Madrid. Zoals ...

124
124
Partner Ngoy gezocht: "Mechele of Theate? Kies voor hem"

Met zijn sterke voorbereidingscampagne lijkt Nathan Ngoy een basisplaats te hebben afgedwongen bij ...

393
393
Garcia maakt van Lukaku plots weer een probleem

De discussie rond Romelu Lukaku is plots veel groter dan nodig. Niet door zijn goal tegen ...

459
459
'Trainersbom Anderlecht: Sibierski praat met bekend gezicht'

Binnen een tweetal weken begint RSC Anderlecht al aan de voorbereiding op het nieuwe seizoen. ...

1076
1076
'Premier League davert: Arsenal haalt uit op mercato'

Arsenal FC heeft een puik seizoen achter de rug en kroonde zich voor het eerst sinds 2004 tot Engels ...

150
150
'Vierde grote vertrekker Club Brugge: Tottenham meldt zich'

Terwijl het wachten is op de eerste grote zomeraanwinst, zag Club Brugge inmiddels wel al een ...

832
832
L'Equipe ziet X-factor bij Duivels: "Hij was monsterlijk"

De Rode Duivels reizen maandag met een gerust gemoed af richting het WK. In hun laatste ...

231
231
'Vrancken in de running voor buitenlandse topjob'

Wouter Vrancken werd dit seizoen verkozen tot Trainer van het Jaar in de Jupiler Pro League. Dat was ...

220
220
Vanhaezebrouck doet straffe voorspelling over Rode Duivels

De Rode Duivels hebben zaterdag een serieus statement gemaakt in hun uitzwaaiwedstrijd voor het WK. ...

390
390
Nipte opsteker voor Kroatië, blessurezorgen bij Marokko

Binnen vier dagen gaat het WK van start en dus werken vele landen nog een laatste ...

104
104

Meer sportnieuws