Club vs. Union: waarom Anderlecht deze kampioen verkiest

door
Club vs. Union: waarom Anderlecht deze kampioen verkiest

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Champions' Play-Offs zit erop. Daarin is een belangrijke rol als scherprechter weggelegd voor RSC Anderlecht. En de Brusselaars zouden alvast een voorkeur hebben over wie de nieuwe kampioen moet worden.

Na de verloren bekerfinale heeft RSCA zelf nog weinig om voor te spelen. In principe heeft het nog één puntje nodig om zeker te zijn van de vierde plaats. Maar zelfs al blijft Paars-Wit met lege handen achter in het drieluik tegen Union SG, Club Brugge en KRC Genk, is het onwaarschijnlijk dat achtervolger Antwerp FC plots een 9 op 9 zal pakken.

LEES OOK: Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Scherprechter voor titel

Mathematisch gezien kan Anderlecht wel nog naar de derde plaats springen. Als winnaar van de reguliere competitie zal Genk echter sowieso het ticket voor de Play-Offs van de Europa League pakken indien het niet in de top 2 van de PO's eindigt. Bijgevolg zou Paars-Wit dus geen gunstiger Europees ticket kunnen bemachtigen indien het nog over Genk klimt.

En dus wordt vooral naar Anderlecht gekeken als scherprechter in het titeldebat, het is de enige ploeg die nog tegen alle drie de clubs uit de top drie moet spelen. Al is inmiddels duidelijk dat het voor de titel een duel zal worden tussen Union en Club Brugge. Eerder raakte evenwel bekend dat als RSCA moet kiezen, het liever Blauw-Zwart kampioen ziet spelen.

Vrees voor grote(re) concurrent

Dat wordt nu ook bevestigd bij La Dernière Heure en het Waalse medium schuift daar enkele redenen voor naar voren. Allereerst het rechtstreekse ticket voor de League Phase van de Champions League dat aan de titel is verbonden. Deelname aan het Kampioenenbal levert historisch veel (prijzen)geld op. Club heeft inmiddels echter al een enorme financiële kloof geslagen. Maar Anderlecht kan het zich niet permitteren om straks op te boksen tegen een tweede concurrent die puissant rijker is.

Om maar te zwijgen van de onrechtstreekse inkomsten uit de UCL, zoals de stijging van de marktwaarden van de spelers. Ook bij het overtuigen van gemeenschappelijke transfertargets zou Union dan een flinke streep voor hebben. Als tweede grote reden wordt naar het commerciële gewezen. Een deelname aan het Kampioenenbal zou van Union een nog aantrekkelijker merk maken voor sponsors en commerciële partners. En dat terwijl de twee Brusselse clubs, zeker wat hun lokale sponsors betreft, op hetzelfde terrein jagen.

Supporters verdeeld

Tot slot is er ook nog de achterban. Dat de Brusselse fans liever niet willen dat de Unionisten de macht helemaal overnemen in hun stad, is logisch. Voorts zijn de meningen bij de supporters verdeeld volgens LDH. Al zouden zeker de nederlandstaligen liever niet zien dat Club nog een prijs wint, vooral niet na de nederlaag in de bekerfinale. In ieder geval hebben de fans wel één ding gemeenschappelijk: ze willen bovenal dat hun ploeg het seizoen afsluit met een positieve noot. Dus met een goed resultaat in de thuismatchen tegen Club én Union. Als dat lukt maakt het hen zelfs niet zoveel meer uit wie op het einde van de rit mag vieren.

Wat zou het slechtste zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Gevecht om Gouden Stier: Anderlecht kwelduivel Club Brugge

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Na de interland-break barst de voorlopig laatste ...

28
28
‘Club deelt mokerslag uit: Leko furieus door transferdeal'

Club Brugge kijkt al vooruit naar de zomermercato, maar botst daarbij stevig op Ivan Leko. Een ...

429
429
'Club Brugge laat oogje vallen op steunpilaar KV Mechelen'

Met een 4-1 nederlaag denderde KV Mechelen zondag tegen Club Brugge van zijn roze welk. Nu het voor ...

57
57
Anderlecht in alle staten: Taravel laat koppen rollen

Het ticket voor de Champions' Play-Offs kwam nooit écht in gevaar, maar op de slotspeeldag ...

137
137
Club Brugge verschaft update over blessure Vanaken

Met een klinkende 4-1 zege tegen KV Mechelen hield Club Brugge zondag een geslaagde generale ...

124
124
Lardot evalueert Belgische arbitrage: "Een punt op 10?"

Zondag werd in de Jupiler Pro League de slotspeeldag van de reguliere competitie afgerond. Ook nu ...

101
101
Anderlecht historisch slecht: harde cijfers voor Taravel

Een scenaro waar vooraf haast niemand rekening mee hield, hing even toch in de lucht: KRC Genk en AA ...

120
120
Bekendmaking kalender PO's: Club-RSCA op speeldag 1

Op een beklijvende slotspeeldag vol verrassende wendingen werden zondag de laatste tickets voor de ...

396
396
Goots wijst op enorm transferdilemma bij Antwerp

Antwerp zal de komende maanden moeten proberen om zijn seizoen nog een beetje kleur te geven in de ...

97
97
Wilmots stuurt Standard-spelers keiharde boodschap

Standard had op de slotspeeldag van de reguliere competitie nog een waterkansje om de top zes te ...

125
125
Hein in clinch met Garcia: liever JPL-klepper dan De Cat

De Rode Duivels blazen straks verzamelen voor hun trip naar de Verenigde Staten. Daar zullen ze zich ...

386
386
Hubert zoekt inspiratie bij deze buitenlandse topcoach

Het reguliere seizoen van de Jupiler Pro League zit erop. Voor de start van de play-offs krijgen de ...

33
33
Union vs Club Brugge: dit wordt bepalend in titelstrijd

De laatste speeldag van de reguliere competitie was vooral bepalend voor de laatste tickets voor de ...

258
258
'Garcia hakt selectieknoop door na dubbele opdoffer'

De Rode Duivels willen in juni in optimale omstandigheden aan de start van het WK verschijnen. ...

164
164
Lecce haalt Belgisch jeugdinternational naar Serie A

Sinds de integratie van beloftenteams in het volwassenenvoetbal krijgen jonge Belgische talenten ...

28
28
Duivels vallen als vliegen: na Vanaken tweede afzegging

De Rode Duivels bereiden zich in de komende twee weken voor op het WK met oefenwedstrijden tegen de ...

161
161
Razend spannende titelstrijd: Defour kiest favoriet

De teerling is geworpen in de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. Zondag werden op de ...

301
301
Alderweireld zorgt voor vuurwerk in opvallend debat

Toby Alderweireld blijft ook na zijn actieve carrière enorm geliefd in de voetbalwereld. ...

35
35
'Openda ziet nieuwe transferopties opduiken'

De komende oefenmatchen tegen de Verenigde Staten en Mexico worden voor heel wat Rode Duivels een ...

47
47
Gooit Hayen nieuw toptalent voor de leeuwen?

Genk zal de komende maanden de Champions' Play-Off op de televisie moeten volgen. De Limburgers ...

536
536
'Anderlecht verrast compleet met nieuwe TD'

Anderlecht heeft zich zondag geplaatst voor de Champions' Play-Off, zij het wel met de hakken over ...

328
328
Vrancken duidt hét verschil tussen STVV en Union aan

STVV sloot zijn reguliere competitie zondag af met een nieuwe domper. De Kanaries gingen in hun ...

122
122
'Zinedine Zidane keert eindelijk terug als trainer'

Zinedine Zidane groeide als speler al uit tot een voetbalicoon en ook zijn trainerscarrière ...

113
113
'Garcia ziet eerste Rode Duivel afhaken voor stage'

De Rode Duivels blazen maandag in Tubeke verzamelen voor hun komende interlands. Ze vertrekken deze ...

143
143
Na missen PO1: Hayen gaat slachtoffers maken bij Genk

De laatste speeldag van de reguliere competitie in de Jupiler Pro League kende één ...

572
572

Meer sportnieuws