Club vs. Union: waarom Anderlecht deze kampioen verkiest

door
Club vs. Union: waarom Anderlecht deze kampioen verkiest

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Champions' Play-Offs zit erop. Daarin is een belangrijke rol als scherprechter weggelegd voor RSC Anderlecht. En de Brusselaars zouden alvast een voorkeur hebben over wie de nieuwe kampioen moet worden.

Na de verloren bekerfinale heeft RSCA zelf nog weinig om voor te spelen. In principe heeft het nog één puntje nodig om zeker te zijn van de vierde plaats. Maar zelfs al blijft Paars-Wit met lege handen achter in het drieluik tegen Union SG, Club Brugge en KRC Genk, is het onwaarschijnlijk dat achtervolger Antwerp FC plots een 9 op 9 zal pakken.

LEES OOK: Sonck roept ferme waarschuwing naar Anderlecht

Scherprechter voor titel

Mathematisch gezien kan Anderlecht wel nog naar de derde plaats springen. Als winnaar van de reguliere competitie zal Genk echter sowieso het ticket voor de Play-Offs van de Europa League pakken indien het niet in de top 2 van de PO's eindigt. Bijgevolg zou Paars-Wit dus geen gunstiger Europees ticket kunnen bemachtigen indien het nog over Genk klimt.

En dus wordt vooral naar Anderlecht gekeken als scherprechter in het titeldebat, het is de enige ploeg die nog tegen alle drie de clubs uit de top drie moet spelen. Al is inmiddels duidelijk dat het voor de titel een duel zal worden tussen Union en Club Brugge. Eerder raakte evenwel bekend dat als RSCA moet kiezen, het liever Blauw-Zwart kampioen ziet spelen.

Vrees voor grote(re) concurrent

Dat wordt nu ook bevestigd bij La Dernière Heure en het Waalse medium schuift daar enkele redenen voor naar voren. Allereerst het rechtstreekse ticket voor de League Phase van de Champions League dat aan de titel is verbonden. Deelname aan het Kampioenenbal levert historisch veel (prijzen)geld op. Club heeft inmiddels echter al een enorme financiële kloof geslagen. Maar Anderlecht kan het zich niet permitteren om straks op te boksen tegen een tweede concurrent die puissant rijker is.

Om maar te zwijgen van de onrechtstreekse inkomsten uit de UCL, zoals de stijging van de marktwaarden van de spelers. Ook bij het overtuigen van gemeenschappelijke transfertargets zou Union dan een flinke streep voor hebben. Als tweede grote reden wordt naar het commerciële gewezen. Een deelname aan het Kampioenenbal zou van Union een nog aantrekkelijker merk maken voor sponsors en commerciële partners. En dat terwijl de twee Brusselse clubs, zeker wat hun lokale sponsors betreft, op hetzelfde terrein jagen.

Supporters verdeeld

Tot slot is er ook nog de achterban. Dat de Brusselse fans liever niet willen dat de Unionisten de macht helemaal overnemen in hun stad, is logisch. Voorts zijn de meningen bij de supporters verdeeld volgens LDH. Al zouden zeker de nederlandstaligen liever niet zien dat Club nog een prijs wint, vooral niet na de nederlaag in de bekerfinale. In ieder geval hebben de fans wel één ding gemeenschappelijk: ze willen bovenal dat hun ploeg het seizoen afsluit met een positieve noot. Dus met een goed resultaat in de thuismatchen tegen Club én Union. Als dat lukt maakt het hen zelfs niet zoveel meer uit wie op het einde van de rit mag vieren.

Wat zou het slechtste zijn voor Anderlecht?

Meest recent

'Topcoach zet zijn zinnen op Karetsas'

KRC Genk wist zich vorig weekend eindelijk weer in de top zes te knokken en wil nu op dat elan ...

2
2
Hasi onthult: enorm defensief probleem dreigt bij Anderlecht

Anderlecht is de laatste weken uitstekend op dreef. Het won intussen al vijf officiële ...

38
38
Wout van Aert slaat Club-fans met complete verstomming

Wout van Aert is één van de sympatiekste sporthelden die ons land rijk is. Toch zorgde ...

50
50
Vanhaezebrouck streng: "Daarom slaagde hij niet bij Club"

De Belgische topclubs presteren dit seizoen alweer wisselvallig. Union en Anderlecht presteren min ...

57
57
TD Marseille onthult plan met Vermeeren en Duivelse klepper

Arthur Vermeeren maakte vorige zomer nog maar eens een transfer. Na zes maanden Atletico Madrid en ...

37
37
'Martens moet vrezen voor toekomst bij AZ'

Alsmaar meer trainers lijken hun weg te vinden naar de buitenlandse competities. In de Nederlandse ...

28
28
TRANSFERUURTJE: 'Antwerp shopt bij Anderlecht, toptarget Club bekend'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

152
152
Pro League in alle staten: masterplan DAZN lekt uit

De soap tussen DAZN en de Pro League gaat onverminderd verder. Voorlopig blijft het Belgisch voetbal ...

452
452
Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Na een fraaie 12 op12 in de competitie, met daarin zeges tegen aartsrivalen Club Brugge en Union, ...

85
85
Vannieuwkerke sneert: "Hopelijk horen we hem niet meer”

Karl Vannieuwkerke staat al een eeuwigheid bekend als één van de meest betrouwbare en ...

54
54
NOS dropt onverwachte bom boven Nederlands voetbal

De Nederlandse voetbalwereld kreeg de afgelopen dagen een schokgolf te verwerken. De NOS kondigde ...

73
73
AC Milan aast op smaakmaker Club Brugge: "Of dit klopt?"

Spelers van Club Brugge worden elke mercato aan tal van clubs gelinkt. AC Milan is een ploeg die de ...

246
246
STVV ruikt bloed: is Antwerp volgende slachtoffer?

STVV neemt het in de Croky Cup op tegen Royal Antwerp FC. Voor de Great Old is er héél ...

150
150
Kompany naar Man City? Coach reageert héél duidelijk

Vincent Kompany doet het fantastisch bij Bayern München. Hij is er veruit de beste trainer in ...

166
166
Hubert lovend: "Hij heeft een uitzonderlijk potentieel"

Bij Union SG zit er minder genie in de ploeg dan de vorige jaren. Voetballend is het vaak toch ...

53
53
Anderlecht geeft Manchester United voetballes

RSC Anderlecht neemt voor het tweede jaar op rij deel aan de Premier League International Cup. ...

234
234
Vandenbroeck op zijn hoede: "Het favoriete spelletje van Union"

Union SG en Zulte Waregem nemen het vanavond op tegen elkaar. Bij Essevee ligt geen enkele druk. ...

58
58
Pijnlijke afgang Standard: "Dit is onacceptabel"

In zijn rijke geschiedenis wist Standard al acht keer de beker van België te winnen. Nummer ...

108
108
Grove transferblunder Club Brugge? "Veel geld voor ..."

Club Brugge heeft een moeilijke maand achter de rug en kon slechts één van zijn vijf ...

567
567
Voeten terug op de grond: Anderlecht géén titelkandidaat?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

223
223
'Knaltransfer Barça: Flick wil spectaculaire reünie'

Titelverdediger FC Barcelona maakte dinsdagavond een statement in La Liga door met 3-1 te winnen in ...

132
132
KBVB op ontploffen: heeft Mannaert de grens overschreden?

Bij de KBVB lopen mensen rond die zich steeds minder goed voelen op het werk. Niet door een verloren ...

291
291
Vete Garcia - De Bilde: nieuwe details komen bovendrijven

Aanstaande vrijdag wordt in Washington de loting voor het WK 2026 afgewerkt. Het wordt uitkijken of ...

491
491
Club, Union of ... Anderlecht? De Wilde geeft titelfavoriet

Met 34 landstitels op het palmares, blijft RSC Anderlecht de onbetwiste recordkampioen in ...

300
300
JPL tóch terug op Telenet? Essentiële elementen duiken op

De 1/8ste finales van de Croky Cup zijn deze week op de app van DAZN te zien, voorlopig blijft het ...

704
704

Meer sportnieuws