Club vs. Union: waarom Anderlecht deze kampioen verkiest

door
Club vs. Union: waarom Anderlecht deze kampioen verkiest

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Champions' Play-Offs zit erop. Daarin is een belangrijke rol als scherprechter weggelegd voor RSC Anderlecht. En de Brusselaars zouden alvast een voorkeur hebben over wie de nieuwe kampioen moet worden.

Na de verloren bekerfinale heeft RSCA zelf nog weinig om voor te spelen. In principe heeft het nog één puntje nodig om zeker te zijn van de vierde plaats. Maar zelfs al blijft Paars-Wit met lege handen achter in het drieluik tegen Union SG, Club Brugge en KRC Genk, is het onwaarschijnlijk dat achtervolger Antwerp FC plots een 9 op 9 zal pakken.

LEES OOK: Club houdt 'grote joker' klaar in titelgevecht met Union

Scherprechter voor titel

Mathematisch gezien kan Anderlecht wel nog naar de derde plaats springen. Als winnaar van de reguliere competitie zal Genk echter sowieso het ticket voor de Play-Offs van de Europa League pakken indien het niet in de top 2 van de PO's eindigt. Bijgevolg zou Paars-Wit dus geen gunstiger Europees ticket kunnen bemachtigen indien het nog over Genk klimt.

En dus wordt vooral naar Anderlecht gekeken als scherprechter in het titeldebat, het is de enige ploeg die nog tegen alle drie de clubs uit de top drie moet spelen. Al is inmiddels duidelijk dat het voor de titel een duel zal worden tussen Union en Club Brugge. Eerder raakte evenwel bekend dat als RSCA moet kiezen, het liever Blauw-Zwart kampioen ziet spelen.

Vrees voor grote(re) concurrent

Dat wordt nu ook bevestigd bij La Dernière Heure en het Waalse medium schuift daar enkele redenen voor naar voren. Allereerst het rechtstreekse ticket voor de League Phase van de Champions League dat aan de titel is verbonden. Deelname aan het Kampioenenbal levert historisch veel (prijzen)geld op. Club heeft inmiddels echter al een enorme financiële kloof geslagen. Maar Anderlecht kan het zich niet permitteren om straks op te boksen tegen een tweede concurrent die puissant rijker is.

Om maar te zwijgen van de onrechtstreekse inkomsten uit de UCL, zoals de stijging van de marktwaarden van de spelers. Ook bij het overtuigen van gemeenschappelijke transfertargets zou Union dan een flinke streep voor hebben. Als tweede grote reden wordt naar het commerciële gewezen. Een deelname aan het Kampioenenbal zou van Union een nog aantrekkelijker merk maken voor sponsors en commerciële partners. En dat terwijl de twee Brusselse clubs, zeker wat hun lokale sponsors betreft, op hetzelfde terrein jagen.

Supporters verdeeld

Tot slot is er ook nog de achterban. Dat de Brusselse fans liever niet willen dat de Unionisten de macht helemaal overnemen in hun stad, is logisch. Voorts zijn de meningen bij de supporters verdeeld volgens LDH. Al zouden zeker de nederlandstaligen liever niet zien dat Club nog een prijs wint, vooral niet na de nederlaag in de bekerfinale. In ieder geval hebben de fans wel één ding gemeenschappelijk: ze willen bovenal dat hun ploeg het seizoen afsluit met een positieve noot. Dus met een goed resultaat in de thuismatchen tegen Club én Union. Als dat lukt maakt het hen zelfs niet zoveel meer uit wie op het einde van de rit mag vieren.

Wat zou het slechtste zijn voor Anderlecht?

Meest recent

'Transferbom slaat in bij Kompany: Bayern-project in gevaar'

Vincent Kompany lijkt onaantastbaar bij Bayern München, maar net nu dreigt een transferbom zijn ...

37
37
Raman verklaart gemiste buitenlandse toptransfer

Benito Raman was te gast in de podcast Café Constant. De huidige aanvaller van KV Mechelen ...

5
5
'Guardiola dolenthousiast: Man City wil zaken doen met Genk'

Bij Racing Genk lopen heel wat spelers in de kijker. Het ene transfergerucht is al correcter dan het ...

44
44
Kompany is 'hot': "Tuurlijk staat hij het op verlanglijstje"

Vincent Kompany is plots heel ‘hot’. In heel Europa wordt er geschreven over de coach ...

48
48
'Vrancken stilaan onhoudbaar: twee clubs in de running'

Bij STVV lijken ze steeds meer rekening gaan moeten houden met een vertrek van Wouter Vrancken. De ...

95
95
Zulte Waregem kondigt vertrek Vossen en vier anderen aan

Bijltjesdag bij Zulte Waregem. Essevee maakte vandaag bekend dat het maar liefst vijf spelers na het ...

66
66
'Jackpot voor Union SG: Engelse clubs leggen zak geld klaar'

Union SG gaat ook deze zomer de nodige spelers verliezen. Dat is de logica zelve. De Brusselaars ...

42
42
Taravel speelt open kaart: 2 wissels bij Anderlecht

Na de al even geflatteerde als deugddoende zege tegen AA Gent hoopt RSC Anderlecht de lijn door te ...

163
163
'Zulte Waregem vindt nieuwe T1 bij ... Anderlecht'

Nu het ook mathematisch al zeker is van het behoud staat er voor Zulte Waregem de komende weken nog ...

146
146
Sensatie in Amateur: BV-sprookje en racismerel in slot

De Jupiler Pro League kent dit weekend de derde speeldag in de Play-Offs, in de amateurreeksen is ...

45
45
Liefdesverklaring Leko: dubbele wissel in basiself Club?

Zondagavond is het zover. Dan kruisen titelpretendenten Union SG en Club Brugge voor het eerst in ...

239
239
Hommeles bij Real: dít sneerde Vinicius richting Bellingham

Real Madrid sneuvelde woensdag uit de Champions League en dreigt het seizoen dus met lege handen af ...

162
162
Geschiedenis! Club NXT naar prestigieuze finale Youth League

De U19 van Club Brugge heeft een knap stukje geschiedenis geschreven. Blauw-Zwart plaatste zich als ...

271
271
Anderlecht komt met groot nieuws: sterkhouder blijft

RSC Anderlecht neemt het komende speeldag op tegen KV Mechelen, maar voor de clash in de ...

151
151
Nieuwe mokerslag voor Antwerp: crisis op de Bosuil?

Royal Antwerp FC kent een snertseizoen en de miserie lijkt maar niet te stoppen. Het Laatste Nieuws ...

311
311
Dubbele opsteker Anderlecht, Taravel spreekt over De Cat

RSC Anderlecht kampte met heel wat blessureleed en Nathan De Cat is de laatste in het rijtje. De ...

318
318
Leko bonkt op de borst: “Respect voor Union, maar…”

Komende speeldag staat de topper tussen Union SG en Club Brugge op het programma in de Champions ...

158
158
Real-fans lynchen eigen speler: racisme na Kompany-dreun

Real Madrid werd in de kwartfinale van de Champions League uitgeschakeld tegen het Bayern ...

104
104
KV Mechelen-smaakmaker doet boekje open: “Niet betaald”

KV Mechelen kent dit seizoen een wonderseizoen onder Fred Vanderbiest. Malinwa zit in de Champions ...

225
225
Straffe prestatie Stijnen: "Vooraf had ik hiervoor getekend"

Vrijdagavond volgt de ontknoping van het reguliere seizoen in de Challenger Pro League. Op de ...

55
55
Goudhaantje spreekt duidelijk over vertrek bij Anderlecht

Bij Anderlecht zagen ze de voorbije jaren al heel wat talent uit Neerpede op pijnlijke wijze de deur ...

199
199
Olivier Deschacht onthult: beschaamd na breuk met Annelien

Olivier Deschacht blikt met opvallende eerlijkheid terug op een moeilijke periode na zijn breuk met ...

77
77
Preud'homme illustreert straffe verandering bij Club

Club Brugge heeft in het voorbije decennium een straffe evolutie doorgemaakt. Het haalde in drie van ...

325
325
'Real zoekt coach: twee grote namen topkandidaat'

Real Madrid likt zijn wonden na de pijnlijke uitschakeling in de Champions League van deze week. De ...

103
103
'Standard heeft prijs: sterkhouder tekent bij'

Voor Standard kan het nog een mooi seizoen worden. De Rouches zijn immers nog niet uitgeteld voor ...

96
96

Meer sportnieuws