Club vs. Union: waarom Anderlecht deze kampioen verkiest

583 stemmen
Club vs. Union: waarom Anderlecht deze kampioen verkiest

Nog drie speeldagen te gaan en de titelstrijd in de Champions' Play-Offs zit erop. Daarin is een belangrijke rol als scherprechter weggelegd voor RSC Anderlecht. En de Brusselaars zouden alvast een voorkeur hebben over wie de nieuwe kampioen moet worden.

Na de verloren bekerfinale heeft RSCA zelf nog weinig om voor te spelen. In principe heeft het nog één puntje nodig om zeker te zijn van de vierde plaats. Maar zelfs al blijft Paars-Wit met lege handen achter in het drieluik tegen Union SG, Club Brugge en KRC Genk, is het onwaarschijnlijk dat achtervolger Antwerp FC plots een 9 op 9 zal pakken.

LEES OOK: 'Union verpulvert transferrecord: top vijf in België'

Scherprechter voor titel

Mathematisch gezien kan Anderlecht wel nog naar de derde plaats springen. Als winnaar van de reguliere competitie zal Genk echter sowieso het ticket voor de Play-Offs van de Europa League pakken indien het niet in de top 2 van de PO's eindigt. Bijgevolg zou Paars-Wit dus geen gunstiger Europees ticket kunnen bemachtigen indien het nog over Genk klimt.

En dus wordt vooral naar Anderlecht gekeken als scherprechter in het titeldebat, het is de enige ploeg die nog tegen alle drie de clubs uit de top drie moet spelen. Al is inmiddels duidelijk dat het voor de titel een duel zal worden tussen Union en Club Brugge. Eerder raakte evenwel bekend dat als RSCA moet kiezen, het liever Blauw-Zwart kampioen ziet spelen.

Vrees voor grote(re) concurrent

Dat wordt nu ook bevestigd bij La Dernière Heure en het Waalse medium schuift daar enkele redenen voor naar voren. Allereerst het rechtstreekse ticket voor de League Phase van de Champions League dat aan de titel is verbonden. Deelname aan het Kampioenenbal levert historisch veel (prijzen)geld op. Club heeft inmiddels echter al een enorme financiële kloof geslagen. Maar Anderlecht kan het zich niet permitteren om straks op te boksen tegen een tweede concurrent die puissant rijker is.

Om maar te zwijgen van de onrechtstreekse inkomsten uit de UCL, zoals de stijging van de marktwaarden van de spelers. Ook bij het overtuigen van gemeenschappelijke transfertargets zou Union dan een flinke streep voor hebben. Als tweede grote reden wordt naar het commerciële gewezen. Een deelname aan het Kampioenenbal zou van Union een nog aantrekkelijker merk maken voor sponsors en commerciële partners. En dat terwijl de twee Brusselse clubs, zeker wat hun lokale sponsors betreft, op hetzelfde terrein jagen.

Supporters verdeeld

Tot slot is er ook nog de achterban. Dat de Brusselse fans liever niet willen dat de Unionisten de macht helemaal overnemen in hun stad, is logisch. Voorts zijn de meningen bij de supporters verdeeld volgens LDH. Al zouden zeker de nederlandstaligen liever niet zien dat Club nog een prijs wint, vooral niet na de nederlaag in de bekerfinale. In ieder geval hebben de fans wel één ding gemeenschappelijk: ze willen bovenal dat hun ploeg het seizoen afsluit met een positieve noot. Dus met een goed resultaat in de thuismatchen tegen Club én Union. Als dat lukt maakt het hen zelfs niet zoveel meer uit wie op het einde van de rit mag vieren.

Wat zou het slechtste zijn voor Anderlecht?

Meest recent

Spanje verbaast iedereen: "Ze doen het makkelijk lijken"

Spanje heeft zich dinsdagavond als eerste verzekerd van zijn finaleticket voor het WK. La Roja deed ...

24
24
Rode Duivels kunnen zich optrekken aan bijzondere statistiek

De Rode Duivels zijn intussen weer thuis nadat hun WK eindigde in de kwartfinale. Daarmee wisten ze ...

64
64
'Verrassende transfer Bakayoko: prijskaartje bekend'

Johan Bakayoko moest deze zomer het WK vanuit zijn zetel volgen en dat had enkele jaren geleden toch ...

56
56
Spanje is eerste finalist: bleek Frankrijk vlot voor de bijl

Spanje heeft zich als eerste verzekerd van de finale op het WK. De regerende Europese kampioen ...

42
42
Toekomst De Bruyne en Lukaku: Allegri maakt statement

Nu het WK voor de Rode Duivels voorbij is, komen de transferdossiers van heel wat spelers in gang. ...

207
207
'Standard tast in buidel: details miljoenentransfer bekend'

Bij Standard is het al een zeer actieve transferzomer geweest. Daarbij wisten de Rouches ook stevig ...

104
104
Opmerkelijke teaser Genk: Courtois brengt 'verrassing'

Het zijn drukke dagen bij KRC Genk, want de Limburgers zijn volop in de weer met het oog op volgend ...

216
216
'Club Brugge richt pijlen nu ook op Premier League'

De zomermercato van Club Brugge lijkt helemaal losgebarsten te zijn. Lange tijd was de ...

291
291
OH Leuven pakt uit met transfer bij Celtic

Bij OH Leuven willen ze straks beter doen na een ontgoochelend seizoen. Met Timmy Simons werd al een ...

40
40
Hoe het WK ons nog eens ouderwets liet genieten

Het WK gaat zijn laatste dagen in. Er zijn nog vier ploegen die strijden om de wereldtitel. Dit WK ...

40
40
‘Tresoldi-exit dreigt: Club Brugge heeft opvolger al beet’

Club Brugge houdt rekening met het vertrek van Nicolo Tresoldi, die bijzonder goed in de markt ligt. ...

202
202
Manchester United stelt Tielemans voor, RSCA profiteert

Youri Tielemans heeft zijn droomtransfer naar Manchester United beet. De Engelse club heeft zijn ...

359
359
KRC Genk strikt Thorup én is Engelse club te snel af

KRC Genk heeft zeer snel gehandeld na het vertrek van Nicky Hayen naar Burnley. De Limburgers ...

199
199
Obbi Oulare stunt met nieuwe Belgische club

Obbi Oulare leek ooit op weg naar een grote carrière, maar verkeerde keuzes en blessureleed ...

177
177
AA Gent rondt héél opvallende transfer officieel af

AA Gent heeft zopas een heel vreemde transfer afgerond. De Buffalo's hebben een van de grote ...

129
129
'Club Brugge tast diep in buidel: bod van 10 miljoen'

Club Brugge stelde met Cheveyo Tsawa en Yann Sommer ondertussen al twee nieuwkomers voor, terwijl er ...

396
396
'Arsenal all-in: Tzolis-deal in stroomversnelling'

Voorlopig vertrok enkel Aleksandar Stankovic, al lijkt dat louter stilte voor de storm. Tenslotte ...

333
333
Nieuws rond Karel Snoeckx beroert heel de voetbalwereld

Voor Karel Snoeckx en zijn familie waren het angstaanjagende weken na een zwaar geval van ...

260
260
'Witte rook in Genk: opvolger Hayen geeft jawoord'

Als een donderslag bij heldere hemel vertrok Nicky Hayen plots naar Burnley, waarop KRC Genk in ...

220
220
'Topclubs duwen door: Club Brugge verplettert record'

Terwijl het op inkomend vlak stilaan een versnelling hoger schakelt, draait de geruchtenmolen ook op ...

471
471
Peter Vandenbempt emotioneel diep geraakt door vrouw

Voor het grote publiek is Peter Vandenbempt de vertrouwde stem bij de grootste voetbalmomenten. Maar ...

239
239
Anderlecht pakt uit: Sibierski overtuigt goudhaantje

Op inkomend vlak staat zijn teller intussen al op drie nieuwkomers, maar naar eigen zeggen wil ...

460
460
'Club in nauwe schoentjes: Tresoldi flirt met transfer'

Dat onder meer Joel Ordonez en Christos Tzolis andere oorden zullen opzoeken is geen verrassing, ...

391
391
Scheidsrechter Bram Van Driessche in diepe rouw gedompeld

Bram Van Driessche beleeft bijzonder zware dagen. De Belgische topscheidsrechter deelde een ...

258
258
Club Brugge legt Belgische jeugdinternational vast

Club Brugge is volop bezig om de selectie op orde te krijgen. Met Yann Sommer werd er alvast een ...

184
184

Meer sportnieuws