De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de weer met het ontrollen van hun transferplannen. Bovendien wordt er weer volop van (bonds)coaches gewisseld. VoetbalNieuws verzamelt de belangrijkste transfernieuwtjes dan ook dagelijks voor u in dit TRANSFERUURTJE.
Jupiler Pro League
Club Brugge hoort komende zomer de kassa weer rinkelen. Vooral goudhaantje Ardon Jashari is gewild. Het rijke PSG is naar verluidt al concreet en er wordt gesproken over een ongelooflijke transfersom van 40 miljoen euro, dat zou een record betekenen op de Belgische velden.
Nog bij Club Brugge is ook Maxim De Cuyper op weg naar een nieuwe uitdaging. De linksback lijkt klaar voor een stap hogerop en het Italiaanse AC Milan wordt weer nadrukkelijk genoemd voor een zomerknaller. Zeker met het nakende vertrek van Theo Hernandez wil AC snel in actie schieten.
In de wandelgangen wordt ook gefluisterd dat PSG eveneens rondkijkt bij RSC Anderlecht. Daar kan Ali Maamar op heel wat interesse rekenen. Het talent zou op het lijstje van de Franse grootmacht en FC Barcelona staan. Maamar kreeg sinds Nieuwjaar meer en meer kansen in het Lotto Park.
KRC Genk loopt dit seizoen weer de titel mis, maar de club is achter de schermen al volop bezig met volgend seizoen. Met Tolu Arokodare en Zakaria El Ouahdi staan verschillende sterkhouders op het punt de club te verlaten. De eerste zomeraanwinst moet alvast Daan Heymans van Sporting Charleroi worden.
Buitenland
Ex-Charleroi-aanvaller Victor Osimhen maakt komende zomer een monstertransfer. De aanvaller speelt op huurbasis bij Galatasaray met een vreemde constructie met Napoli, maar volgende mercato wil de Nigeriaan naar een absolute topclub. Manchester United zou de voornaamste kandidaat zijn om de goaltjesdief binnen te halen.
Tim Kleindienst speelde in het verleden bij KAA Gent, maar daar kon hij geen potten breken. Dit seizoen speelt hij echter de pannen van het dak in de Bundesliga. Met zestien rozen en sterke prestaties bij de Duitse nationale ploeg staat de aanvaller voor een toptransfer. Tottenham wordt genoemd, maar ook Bayern, AC Milan en AS Roma lonken. De transfersom? 35 miljoen euro.