Anderlecht bestolen in bekerfinale? Dit zegt het reglement

887 stemmen
Anderlecht bestolen in bekerfinale? Dit zegt het reglement

In de bekerfinale bleek Club Brugge zondag andermaal te sterk voor aartsrivaal RSC Anderlecht, dat pas in de blessuretijd de aansluitingstreffer wist te scoren. Te laat voor een heus slotoffensief, al had het net zo goed anders konden lopen.

Een aantal minuten voor het tweede doelpunt van Romeo Vermant claimden de Brusselaars namelijk een strafschop na vermeend handspel van Hans Vanaken, die na afloop ook toegaf dat hij het leer met zijn arm beroerde. Onvrijwillig weliswaar, en dus vond de aanvoerder van Blauw-Zwart het logisch dat Jasper Vergoote de bal niet op de stip legde.

LEES OOK: Ultieme ontknoping Play-Offs: refs slotspeeldag bekend

Hands van Vanaken?

In het Paars-Witte kamp, waar onder meer Marc Coucke verbolgen reageerde, was men uiteraard een heel andere mening toegedaan. Bij rechtenhouder VTM begrepen analisten Marc Degryse en Gert Verheyen hun ongenoegen, want in het verleden werden dit soort fases soms wél bestraft. Al vonden ook zij dat de VAR niet tussen hoefde te komen.

In tegenstelling tot wat Besnik Hasi beweerde maakte Vanaken geen bewuste beweging naar de bal. Hoewel zijn arm los was van het lichaam lijkt er bovendien geen sprake van een onnatuurlijke houding. Of hij zijn lichaam zo breder maakte is door de richting van de bal, die anders mogelijk op zijn borst was beland, eveneens voor discussie vatbaar.

Kruin van Mechele

Met tevens nog een potentiële overtreding van Lucas Hey en het feit dat de bal wel van érg dichtbij op zijn arm terechtkwam zijn er dus voldoende motieven om de beslissing van de arbitrage te ondersteunen. Meer nog: op basis van het spelreglement valt er volgens Het Nieuwsblad ook om een andere reden zelfs niets af te dingen op hun beslissing.

"Er is geen sprake van een overtreding met betrekking tot hands als een speler wordt geraakt op de hand of arm door een bal die van een teamgenoot komt, tenzij die bal direct in het doel gaat of er onmiddellijk gescoord wordt", valt daar immers duidelijk te lezen. Vermits Brandon Mechele de bal het laatst raakte kon het dus sowieso nooit hands zijn.

Snapt u de regels rond hands nog?

Meest recent

Dubbel is een feit: Bayern pakt nu ook de beker

Bayern München sluit het seizoen af met de Duitse dubbel. Na de landstitel heeft het ...

10
10
Kogel door de kerk: Vrancken kondigt vertrek bij STVV aan

STVV heeft dit seizoen de hele Belgische voetbalwereld verbaast. De Kanaries sluiten het seizoen af ...

42
42
Sibierski krijgt transfertip: Anderlecht moet aan de bak

Anderlecht heeft zich donderdagavond al verzekerd van de vierde plaats en bijhorend ticket voor de ...

106
106
'Barça dringt aan: Club legt vraagprijs vast'

Club Brugge maakt zich na het veroveren van de titel op voor een bewogen transferzomer. Heel wat ...

154
154
Lommel houdt Dender in bedwang en mag naar 1A

Lommel heeft het laatste ticket voor de Jupiler Pro League 2026/27 gepakt. Na een bewogen slotfase ...

158
158
'Club Brugge-fans kijken op: eerste transfer na titelwinst'

Na de landstitel speurt Club Brugge opnieuw naar versterking achterin. Een jonge verdediger met ...

436
436
Nederland, opgelet: Union-verhaal in de maak

Union SG, Como en Hearts werken allen samen met Jamestown Analytics, wat hen sportief al ...

33
33
Kritiek op Nicky Hayen neemt steeds meer toe

KRC Genk heeft zijn lot niet meer in eigen handen. Dat is best pijnlijk. De Limburgers moeten hopen ...

228
228
Hasi spreekt na ontslag: "Coucke heeft twee opties"

Besnik Hasi werd enkele maanden geleden ontslagen. Dat was geen verrassing, want de resultaten waren ...

199
199
Anderlecht wint de jackpot: tientallen miljoenen in zicht

RSC Anderlecht heeft financieel de ergste jaren achter de rug. De Brusselaars gaan ook deze zomer ...

299
299
Mertens zei dit seizoen 'neen' tegen deze Belgische transfer

Dries Mertens hing vorige zomer zijn schoenen aan de haak. De voormalige Rode Duivel kende een ...

186
186
Defour begrijpt RSCA-fans niet: "Compleet onbegrijpelijk"

RSC Anderlecht kende een slechter seizoen dan vorig jaar. De Brusselaars pakten wel nog een Europees ...

136
136
Stijnen looft Club Brugge: "Dat is top tien in de wereld"

Club Brugge pakte afgelopen donderdag zijn 20ste landstitel in België. De Bruggelingen waren ...

197
197
Boskamp looft 'onderschatte' Rode Duivel: "Wereldster!"

De Rode Duivels maken zich op voor het WK. Eén van de spelers waarvan men in België toch ...

146
146
Vurige Kompany: "Héél de ploeg praat er al heel seizoen over"

Vincent Kompany is een groot succes bij Bayern München en de coach kan dit weekend nog een ...

58
58
Buitenkans voor Anderlecht: keert publiekslieveling terug?

RSC Anderlecht gaat in de zomer op zoek naar meer snelheid en creativiteit, wat uiteraard heel erg ...

573
573
Standard hoopt op énorm succes: "JPL is zo vreemd..."

Standard kan een moeizaam seizoen nog afsluiten met een geweldig feest. Ze staan zelfs op enkele ...

94
94
Beveren neemt afscheid van drie spelers

SK Beveren speelt komend seizoen in de Jupiler Pro League. De club, die ook te koop zou staan, gaat ...

49
49
'Sibierski beslist: 'sterkhouder' verlaat Anderlecht'

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet. De Brusselaars laten heel wat spelers ...

268
268
STVV viert feest met de fans: "Kans bestaat dat ik blijf"

STVV vierde vrijdagavond samen met de fans dat ze een historisch Europees ticket hebben weten te ...

104
104
Hayen waarschuwt nu al voor volgend seizoen

KRC Genk moet vandaag winnen op het veld van OH Leuven. Daarnaast moeten ze hopen op een misstap van ...

217
217
Club Brugge plant héél mooi afscheid: "Hij speelt"

Club Brugge speelt zondag een galamatch tegen AA Gent. Het viert zijn 20ste titel en Noa Lang en ...

488
488
'Anderlecht drukt stevig door voor eerste zomertransfer'

RSC Anderlecht heeft nood aan versterking, dat is duidelijk. De Brusselaars gaan zich al snel moeten ...

389
389
Anderlecht en KRC Genk slaan toe met nieuwe contracten

RSC Anderlecht heeft op Neerpede heel veel talent rondlopen en de club is volop bezig met de ...

102
102
Union SG neemt na zes jaar afscheid van boegbeeld

Bij Union SG gaan er deze zomer weer heel wat spelers de club verlaten. De Brusselaars nemen in de ...

71
71

Meer sportnieuws