Anderlecht bestolen in bekerfinale? Dit zegt het reglement

door
Anderlecht bestolen in bekerfinale? Dit zegt het reglement

In de bekerfinale bleek Club Brugge zondag andermaal te sterk voor aartsrivaal RSC Anderlecht, dat pas in de blessuretijd de aansluitingstreffer wist te scoren. Te laat voor een heus slotoffensief, al had het net zo goed anders konden lopen.

Een aantal minuten voor het tweede doelpunt van Romeo Vermant claimden de Brusselaars namelijk een strafschop na vermeend handspel van Hans Vanaken, die na afloop ook toegaf dat hij het leer met zijn arm beroerde. Onvrijwillig weliswaar, en dus vond de aanvoerder van Blauw-Zwart het logisch dat Jasper Vergoote de bal niet op de stip legde.

LEES OOK: Volgende stap voor Vermant: vader Sven oordeelt

Hands van Vanaken?

In het Paars-Witte kamp, waar onder meer Marc Coucke verbolgen reageerde, was men uiteraard een heel andere mening toegedaan. Bij rechtenhouder VTM begrepen analisten Marc Degryse en Gert Verheyen hun ongenoegen, want in het verleden werden dit soort fases soms wél bestraft. Al vonden ook zij dat de VAR niet tussen hoefde te komen.

In tegenstelling tot wat Besnik Hasi beweerde maakte Vanaken geen bewuste beweging naar de bal. Hoewel zijn arm los was van het lichaam lijkt er bovendien geen sprake van een onnatuurlijke houding. Of hij zijn lichaam zo breder maakte is door de richting van de bal, die anders mogelijk op zijn borst was beland, eveneens voor discussie vatbaar.

Kruin van Mechele

Met tevens nog een potentiële overtreding van Lucas Hey en het feit dat de bal wel van érg dichtbij op zijn arm terechtkwam zijn er dus voldoende motieven om de beslissing van de arbitrage te ondersteunen. Meer nog: op basis van het spelreglement valt er volgens Het Nieuwsblad ook om een andere reden zelfs niets af te dingen op hun beslissing.

"Er is geen sprake van een overtreding met betrekking tot hands als een speler wordt geraakt op de hand of arm door een bal die van een teamgenoot komt, tenzij die bal direct in het doel gaat of er onmiddellijk gescoord wordt", valt daar immers duidelijk te lezen. Vermits Brandon Mechele de bal het laatst raakte kon het dus sowieso nooit hands zijn.

Snapt u de regels rond hands nog?

Meest recent

Van Buyten spreekt straffe Club Brugge-taal op kanalen Bayern

In de Champions League gaat Club Brugge woensdagavond op bezoek bij het grote Bayern München. ...

10
10
Courtois woedend bij Real, Alonso reageert kordaat

Real Madrid had afgelopen speeldag alle moeite van de wereld tegen Getafe. Uiteindelijk kwam de ...

8
8
‘Dag is aangebroken’ – Van Crombrugge en Vanessa breken los

Hendrik Van Crombrugge en Vanessa D'Hooghe pakten goed een jaar geleden de voetbalwereld in ...

39
39
Anderlecht krijgt cruciaal nieuws over blessure Cvetkovic

RSC Anderlecht liet zondag twee punten liggen op het veld van STVV. Veel tijd om daar bij stil te ...

112
112
Alarmbellen gaan af op Antwerp: "Het is onwezenlijk"

Antwerp FC slaagde er maandag niet in om in de resterende minuten op het veld van Standard zijn ...

146
146
Nainggolan beroert iedereen met spraakmakende biecht

Van dubbele wodka’s tot dubbele bodems: Radja Nainggolan (37) dook maandagavond op in De ...

20
20
Rio Ferdinand reageert met 5 woorden op prestatie Lammens

Senne Lammens is goed begonnen aan zijn grote avontuur als doelman van Manchester United. Afgelopen ...

212
212
'Topcoach klopt op tafel: onverwachte Anderlecht-transfer'

Coach Besnik Hasi krijgt er weldra een extra troef bij in zijn selectie bij RSC Anderlecht. Ali ...

381
381
Fink speelt met vuur: "Doe dat niet, Thorsten!"

KRC Genk heeft zijn zegereeks van vlak voor de interland-break niet kunnen doortrekken. Zondag ...

288
288
'Club speelt Onyedika kwijt: nieuwe gegadigden bekend'

In de Champions League gaat Club Brugge woensdag op bezoek bij het ongeslagen Bayern München. ...

321
321
Wilmots met grond gelijk gemaakt: "Tart alle verbeelding"

Standard heeft dan toch de drie punten overgehouden aan het gestaakte duel tegen Antwerp FC. Al ...

244
244
Italië gelooft z’n ogen niet: 'De Bruyne kapot bij Napoli'

Kevin De Bruyne werd in Turijn niet geholpen, maar in de steek gelaten. Zonder een echte spits en ...

345
345
Union bouwt bedenkelijke reputatie op: "Grenst aan gemene"

Landskampioen Union SG staat dinsdagavond opnieuw voor een enorme uitdaging in de Champions League. ...

229
229
Anderlecht tóch genekt? Nieuwe twist in offside-kwestie

Bij RSC Anderlecht heerste afgelopen zondag heel wat onvrede over het afgekeurde doelpunt van ...

266
266
'Bliksemvertrek bij Club: topaanwinst maakt knaltransfer'

In de Champions League gaat Club Brugge woensdag op bezoek bij Bayern München. Een loodzware ...

419
419
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 12 bekend

In het eerste weekend na de interlandbreak eiste de arbitrage, al dan niet terecht, hier en daar ...

164
164
Hasi hakt knopen door: topaankoop in nesten bij Anderlecht

De zomermercato was geen doorslaand succes voor RSC Anderlecht, al vinden een aantal van Olivier ...

249
249
'Club Brugge & KV Mechelen bikkelen om ruwe diamant'

Club Brugge neemt het in de Champions League woensdag op tegen Bayern München. Blauw-Zwart ...

408
408
Wilmots versus Lardot: Standard in de clinch met KBVB

Standard hield maandag vlot stand in de resterende zes minuten tegen Antwerp, dat wel onder ...

237
237
Goots schrikt zich rot: Gheysens belt met pikante boodschap

“Ik verslikte me, ook al was mijn koffie al op,” zo liet Goots zopas optekenen bij GVA. ...

494
494
Conte doet boekje open over bankzitter Noa Lang

In de Champions League staat dinsdag het duel tussen de kampioenen van Italië en Nederland op het ...

292
292
Standard-Antwerp krijgt serieus staartje: topadvocaat ingezet

Maandagnamiddag werden de resterende minuten van het duel tussen Standard en Antwerp FC afgewerkt. ...

768
768
'Clement zet zich schrap: herkansing in topcompetitie'

Sinds zijn ontslag bij Rangers FC zit Philippe Clement nog steeds zonder club. Maar daar zou wel ...

282
282
Harry Kane bekent kleur: "Wat ik over Club Brugge weet?"

De derde speeldag van de League Phase in de Champions League staat voor de deur. Daarin maakt Club ...

371
371
Plottwist van formaat: Nathan De Cat tóch in WK-selectie

Begin volgende maand gaat in Qatar het WK U17 van start. België neemt deel aan dat toernooi en ...

295
295

Meer sportnieuws