Anderlecht bestolen in bekerfinale? Dit zegt het reglement

door
Anderlecht bestolen in bekerfinale? Dit zegt het reglement

In de bekerfinale bleek Club Brugge zondag andermaal te sterk voor aartsrivaal RSC Anderlecht, dat pas in de blessuretijd de aansluitingstreffer wist te scoren. Te laat voor een heus slotoffensief, al had het net zo goed anders konden lopen.

Een aantal minuten voor het tweede doelpunt van Romeo Vermant claimden de Brusselaars namelijk een strafschop na vermeend handspel van Hans Vanaken, die na afloop ook toegaf dat hij het leer met zijn arm beroerde. Onvrijwillig weliswaar, en dus vond de aanvoerder van Blauw-Zwart het logisch dat Jasper Vergoote de bal niet op de stip legde.

LEES OOK: Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

Hands van Vanaken?

In het Paars-Witte kamp, waar onder meer Marc Coucke verbolgen reageerde, was men uiteraard een heel andere mening toegedaan. Bij rechtenhouder VTM begrepen analisten Marc Degryse en Gert Verheyen hun ongenoegen, want in het verleden werden dit soort fases soms wél bestraft. Al vonden ook zij dat de VAR niet tussen hoefde te komen.

In tegenstelling tot wat Besnik Hasi beweerde maakte Vanaken geen bewuste beweging naar de bal. Hoewel zijn arm los was van het lichaam lijkt er bovendien geen sprake van een onnatuurlijke houding. Of hij zijn lichaam zo breder maakte is door de richting van de bal, die anders mogelijk op zijn borst was beland, eveneens voor discussie vatbaar.

Kruin van Mechele

Met tevens nog een potentiële overtreding van Lucas Hey en het feit dat de bal wel van érg dichtbij op zijn arm terechtkwam zijn er dus voldoende motieven om de beslissing van de arbitrage te ondersteunen. Meer nog: op basis van het spelreglement valt er volgens Het Nieuwsblad ook om een andere reden zelfs niets af te dingen op hun beslissing.

"Er is geen sprake van een overtreding met betrekking tot hands als een speler wordt geraakt op de hand of arm door een bal die van een teamgenoot komt, tenzij die bal direct in het doel gaat of er onmiddellijk gescoord wordt", valt daar immers duidelijk te lezen. Vermits Brandon Mechele de bal het laatst raakte kon het dus sowieso nooit hands zijn.

Snapt u de regels rond hands nog?

Meest recent

Loting Croky Cup: Anderlecht vs. Gent, Union en Club spelen uit

Vlak nadat de laatste tickets werden uitgedeeld, werd donderdagavond ook geloot voor de kwartfinales ...

298
298
Valse noot bij Anderlecht: 'zwakke schakel' krijgt 3 op 10

Ook RSC Anderlecht treedt begin volgend kalenderjaar aan in de kwartfinales van de Croky Cup. Op het ...

217
217
Anderlecht naar kwartfinale! Domme penaltyfout nekt Genk

RSC Anderlecht heeft zich donderdagavond als laatste ploeg geplaatst voor de kwartfinales van de ...

192
192
Lammens vloekt in slotfase, Milan-Belgen sneuvelen in Coppa

In de Engelse Premier League heeft Manchester United wederom puntenverlies geleden. Na een late ...

34
34
CEO gooit kaarten open: dít competitieformat wil Anderlecht

Normaal gesproken wordt volgend seizoen een grote competitiehervorming doorgevoerd in de Jupiler Pro ...

246
246
'Lewandowski overvalt Barça met grote transferwending'

De toekomst van FC Barcelona-steraanvaller Robert Lewandowski blijft de gemoederen bedaren in ...

119
119
Anderlecht beroofd van doelpunt? Vanhaezebrouck duidelijk

In de 1/8ste finales van de Croky Cup stond donderdagavond een aantrekkelijke topaffiche op het ...

685
685
Neuer legt alles op tafel: zó denkt Bayern-legende over Kompany

Vincent Kompany scheert dit seizoen hoge toppen met zijn Bayern München. De Belgische trainer ...

375
375
Nieuwe bom onder JPL: Club Brugge neemt standpunt in

De Jupiler Pro League blijft in woelig weer verkeren. De storm rond de mediarechten woedt nog volop ...

580
580
Competitie al verloren voor Gent? Roef maakt statement

AA Gent heeft woensdagavond voor het eerst in vijf wedstrijden nog eens kunnen winnen. De Buffalo's ...

113
113
'OM in shock: transferstunt Vermeeren na 90 minuten bank'

Arthur Vermeeren is eindelijk baas op het middenveld van Marseille, en dan zat hij ineens 90 minuten ...

494
494
Genk-Anderlecht: Fink en Hasi wisselen elk twee keer

Donderdagavond worden de twee laatste tickets voor de kwartfinales van de Croky Cup uitgedeeld. ...

68
68
Vreemd moment in bekerzege Club: "Grijze zone?"

Club Brugge blijft in de running om zichzelf op te volgen als bekerwinnaar. Het plaatste zich ...

521
521
'Alarm bij Club: wintervertrek steunpilaar plots erg concreet'

Club Brugge zou in januari onder meer een extra flankaanvaller willen aantrekken. Maar Blauw-Zwart ...

348
348
Loting WK : ontdek de meest waarschijnlijke tegenstanders van de Duivels

Vrijdagavond zijn de ogen van de voetbalwereld op de Amerikaanse hoofdstad Washington DC gericht. ...

277
277
'Duits succes bezorgt El Khannouss nieuwe miljoenenklepper'

Verschillende oude bekenden uit het Belgische voetbal maken ook dit seizoen opnieuw het mooie weer ...

173
173
Anderlecht met voeten op grond: titelambities in koelkast?

Na de sterke reeks van 12 op 12, heerst opnieuw heel wat optimisme rond RSC Anderlecht. Volgens ...

384
384
Blessuregolf in Brugge: Club duidt 'schuldige' aan

Dankzij een 1-2 zege tegen OH Leuven blijft Club Brugge al zeker tot na nieuwjaar op drie fronten ...

371
371
Nieuwe twist in DAZN-soap: VRT en VTM op vinkenslag

Het conflict tussen (ex-)rechtenhouder DAZN en de Pro League omtrent het tv-contract blijft de ...

541
541
Genk-fan Brecel ontploft: wat zit er écht achter ‘Neen’?

In Engeland is momenteel het UK Open Snooker bezig, één van de belangrijkste afspraken ...

48
48
Bom onder JPL: vier topclubs slaan handen in mekaar

Terwijl de oorlog met DAZN omtrent het tv-contract alle aandacht opeist woedt er achter de schermen ...

412
412
'KRC Genk-Anderlecht: Fink en Hasi hakken knopen door'

De eerste kwartfinalisten zijn reeds bekend, maar dé topaffiche in de achtste finale van de ...

180
180
Coucke verrast opnieuw: mysterieuze video zet fans op scherp

RSC Anderlecht beleeft eindelijk opnieuw mooie dagen. Na opeenvolgende zeges tegen aartsrivalen Club ...

237
237
Nood breekt wet: Club Brugge vist overbodige outcast op

Dankzij een krappe 1-2 zege in Leuven stootte Club Brugge woensdag door naar de kwartfinale van de ...

435
435
Opdoffer voor Oosting: Antwerp incasseert nieuwe uppercut

Het heeft bloed, zweed en tranen gekost, maar na een heus spektakelstuk tegen STVV bekert Antwerp ...

566
566

Meer sportnieuws