Anderlecht bestolen in bekerfinale? Dit zegt het reglement

door
Anderlecht bestolen in bekerfinale? Dit zegt het reglement

In de bekerfinale bleek Club Brugge zondag andermaal te sterk voor aartsrivaal RSC Anderlecht, dat pas in de blessuretijd de aansluitingstreffer wist te scoren. Te laat voor een heus slotoffensief, al had het net zo goed anders konden lopen.

Een aantal minuten voor het tweede doelpunt van Romeo Vermant claimden de Brusselaars namelijk een strafschop na vermeend handspel van Hans Vanaken, die na afloop ook toegaf dat hij het leer met zijn arm beroerde. Onvrijwillig weliswaar, en dus vond de aanvoerder van Blauw-Zwart het logisch dat Jasper Vergoote de bal niet op de stip legde.

LEES OOK: 'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Hands van Vanaken?

In het Paars-Witte kamp, waar onder meer Marc Coucke verbolgen reageerde, was men uiteraard een heel andere mening toegedaan. Bij rechtenhouder VTM begrepen analisten Marc Degryse en Gert Verheyen hun ongenoegen, want in het verleden werden dit soort fases soms wél bestraft. Al vonden ook zij dat de VAR niet tussen hoefde te komen.

In tegenstelling tot wat Besnik Hasi beweerde maakte Vanaken geen bewuste beweging naar de bal. Hoewel zijn arm los was van het lichaam lijkt er bovendien geen sprake van een onnatuurlijke houding. Of hij zijn lichaam zo breder maakte is door de richting van de bal, die anders mogelijk op zijn borst was beland, eveneens voor discussie vatbaar.

Kruin van Mechele

Met tevens nog een potentiële overtreding van Lucas Hey en het feit dat de bal wel van érg dichtbij op zijn arm terechtkwam zijn er dus voldoende motieven om de beslissing van de arbitrage te ondersteunen. Meer nog: op basis van het spelreglement valt er volgens Het Nieuwsblad ook om een andere reden zelfs niets af te dingen op hun beslissing.

"Er is geen sprake van een overtreding met betrekking tot hands als een speler wordt geraakt op de hand of arm door een bal die van een teamgenoot komt, tenzij die bal direct in het doel gaat of er onmiddellijk gescoord wordt", valt daar immers duidelijk te lezen. Vermits Brandon Mechele de bal het laatst raakte kon het dus sowieso nooit hands zijn.

🔥 Populair bij onze lezers

‘Rugnummer Bakayoko doet wenkbrauwen fronsen’
‘Rugnummer Bakayoko doet wenkbrauwen fronsen’

Snapt u de regels rond hands nog?

Meest recent

'Club Brugge krijgt cruciaal nieuws over vertrek Rigaux'

De goede prestaties van Club Brugge in binnen- en buitenland, hebben niet alleen de spelers in ...

161
161
'Monden bij City vallen open: ridicuul bod op Ederson'

Manchester City FC haalde deze zomer heel wat verse krachten in huis, maar liet daartegenover ook ...

85
85
Na onverwacht Antwerp-vertrek: nieuwe JPL-club Odoi?

De transfercarrousel draait op volle toeren, maar momenteel zijn ook heel wat transfervrije spelers ...

259
259
'Transferakkoord gevonden: bod van 9 miljoen voor Genk'

In navolging van Christopher Bonsu Baah, die voor de nodige miljoenen naar Saudi-Arabië trok, ...

282
282
'Respectloze' Jashari krijgt serieuze veeg om de oren

De vete tussen Ardon Jashari en Club Brugge KV blijft maar verder escaleren. De middenvelder wil ...

711
711
'Kompany drukt zelf op knop voor monstertransfer Bayern'

Vincent Kompany heeft een meer dan behoorlijk eerste seizoen als hoofdcoach van Bayern München ...

126
126
Anderlecht krijgt flinke opsteker voor eerste Europese clash

Het aftellen bij RSC Anderlecht is nu ook echt begonnen. Aanstaande donderdag beginnen de ...

517
517
Essevee strikt middenvelder, ook versterking Lommel en Lokeren

Zondag start het nieuwe Belgische voetbalseizoen met de supercup en ook de competities zitten ...

87
87
Nottingham Forest pakt groots uit met Matz Sels-nieuws

Binnen een kleine maand trekt de nieuwe jaargang in de Premier League zich op gang, de Engelse clubs ...

60
60
'Genk gaat vol voor tweede Jupiler Pro League-aanwinst'

Op Christopher Bonsu Baah en Mike Penders na, slaagde KRC Genk er tot dusver in zijn selectie intact ...

274
274
Jashari-ellende breidt uit: Club Brugge zwaar geraakt

Ardon Jashari zet zijn transfer naar AC Milan met alle middelen onder druk, maar Club Brugge houdt ...

1728
1728
Vlietinck tekent tot 2028, opvallende rentree Antwerp

Nog een dikke week voor de start van de competitie, zijn de clubs uit de Jupiler Pro League nog druk ...

139
139
Charleroi klaar voor Europa, vijfde zomeraanwinst Cercle

Nog exact één week en het seizoen 2025-2026 gaat van start in de Jupiler Pro League. ...

98
98
‘De Bruyne zet Serie A op stelten: dit is ongezien’

Het grote avontuur van Kevin De Bruyne bij SSC Napoli is sinds deze week officieel van start gegaan. ...

232
232
'Club Brugge loopt blauwtje bij peperdure flankaanvaller'

Club Brugge heeft met Carlos Forbs al een opvolger voor Chemsdine Talbi te pakken, maar naar ...

521
521
'Anderlecht all-in: Renard stunt met oude bekende'

Besnik Hasi mocht al zes nieuwkomers verwelkomen, maar daarmee is de honger van RSC Anderlecht nog ...

1192
1192
'Overmars op dreef: goalgetter geeft jawoord aan Antwerp'

Antwerp schakelt plots een stevige versnelling hoger op de transfermarkt, waar de teller op inkomend ...

781
781
Hasi incasseert al volgende mokerslag uit ziekenboeg RSCA

Om beter te doen dan vorig seizoen rekent RSC Anderlecht dit keer ook op minder tegenslag uit de ...

295
295
'Plottwist bij Club Brugge: transfer opnieuw op tafel'

Club Brugge neemt het zondag in de Supercup op tegen Union, maar in de laatste rechte lijn richting ...

1191
1191
Courtois verkoopt villa van 4,5 miljoen: hij wil nóg zottere luxe

Thibaut Courtois zette op het voorbije WK voor clubs weer een paar prima prestaties neer. De Rode ...

450
450
'De Condé draait overuren: Genk op zucht van toptransfer'

Dimitri de Condé windt er geen doekjes om dat KRC Genk met Zakaria El Ouahdi en Tolu ...

461
461
'Alarm in Anderlecht: Renard opnieuw transfermarkt op?'

Nadat het al zes nieuwkomers in huis haalde leken louter nog een winger en vooral een of meerdere ...

523
523
Kat Kerkhofs ontredderd: "Herstel hier nooit meer van"

Kat Kerkhofs is al lang niet meer 'alleen' de vriendin/vrouw van Dries Mertens. De blondine bouwde ...

129
129
KBVB zet ontslagronde verder: twee pionnen bij grof huisvuil

De Koninklijke Belgische Voetbalbond is een nieuwe weg ingeslagen. Een weg onder Vincent Mannaert en ...

165
165
Juventus slaat grote slag met Belgisch supertalent

Juventus en Belgische talenten, het blijft een vreemde combinatie. De afgelopen jaren haalde de Oude ...

117
117

Meer sportnieuws