AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

door
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de aartsrivaal vertrekt komt hard aan bij AA Gent. Niet alleen bij Sam Baro en de rest van het bestuur, ook bij de misnoegde achterban. Zij maken gehakt van de Kroaat, voortaan persona non grata in de Planet Group arena, én speculeren al luidop over zijn vervanger.

Blauw-Zwart verraste maandag vriend en vijand door aan te kondigen dat Nicky Hayen ingewisseld werd voor Leko als T1. Terwijl de Brugse fans hun vizier op de eigen directie richten, neemt de Gentse aanhang vooral Leko zelf op de korrel. Dat blijkt alvast uit de talloze reacties op sociale media, waar veel fans laten weten hem liever kwijt dan rijk te zijn Als voorzitter van de Gentse Supportersfederatie geeft Filip Raes ook een woordje uitleg aan Het Nieuwsblad.

LEES OOK: Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Gent-fans viseren Leko

"Dit is respectloos. Er zijn echt geen normen meer in het moderne voetbalwereldje. Andermaal zijn de fans de dupe, maar toch kan ik voorts eigenlijk niets verkeerd zeggen over Leko. Ik vond hem echt een goede coach", blijkt hij het toch niet helemaal eens met de kritiek aan zijn adres. Ondanks de dalende lijn van de afgelopen weken, mede ook door blessureleed, was Raes er dan ook nog steeds van overtuigd dat Leko de juiste man op de juiste plaats was. 

"Maar het is natuurlijk niet de eerste keer dat Club Brugge een coach wegplukt bij AA Gent. Remember Sollied...", klinkt het. Namens collectief Tribune 7 komt Wim Vanbiervliet dan weer een pak scherper uit de hoek. "Tja, elke bijbel kent zijn Judas. Ik vind het gewoon schaamteloos hoe Leko dit afhandelt. De manier waarop lijkt me toch niet zo netjes. Hij bewijst dat zijn imago klopt", wijst hij op de Kroaat zijn reputatie als iemand die zelden lang aan boord blijft.

Revanche voor Hayen?

Wat zijn opvolger betreft hoopt Raes gezien het zware programma dat Baro al een plan B in zijn achterhoofd heeft en er snel werk van maakt om die vacature in te vullen, terwijl Vanbiervliet vooral duimt dat Gent het hoofd koel zal houden en die zoektocht grondig aan zal pakken om de juiste beslissing te nemen. Voorlopig lijken er nog geen gesprekken met potentiële kandidaten te zijn opgestart, maar aan suggesties van buitenaf blijkt er alleszins geen gebrek.

Uit een poll op onze website oppert bijna de helft van de al ruim duizend stemmers zowaar dat Hayen de omgekeerde weg moet bewandelen om zo revanche te pakken op Club, waar de Buffalo's binnen twee weken op bezoek gaan. Mark van Bommel en Rik De Mil vervolledigen met elk 15 procent van de stemmen het podium. Namen die net zoals Hein Vanhaezebrouck ook op sociale media, waar nog tal van andere ideeën worden opgeworpen, de ronde doen.

Wie van dit viertal lijkt u de beste keuze voor AA Gent?

Meest recent

Italië in alle staten: hysterische De Ketelaere gaat te ver

Je kent dat moment waarop je ontploft en achteraf denkt: wat heb ik gedaan? Daar zit Charles De ...

40
40
Bijltjesdag bij Club Brugge: reden ontslag Hayen onthuld

De nederlaag tegen STVV, en bijhorende drie op 12 in de competitie, bleek de druppel voor Club ...

62
62
AA Gent-fans spuwen Leko uit én kiezen verrassende opvolger

Ivan Leko mag dan wel kind aan huis zijn bij Club Brugge, dat hun coach nu prompt naar de ...

474
474
DAZN in het vizier: Karl Vannieuwkerke haalt snoeihard uit

Het Belgische voetbal blijft in onzekerheid leven. DAZN zendt voorlopig dan wel de wedstrijden nog ...

611
611
Hayen out, Leko in bij Club: sappige details lekken uit

Als een donderslag bij heldere hemel nam Club Brugge zopas afscheid van Nicky Hayen. Misschien ...

786
786
Club Brugge dumpt Hayen: Vandenbempt doet boekje open

Club Brugge dropte zopas een bom van jewelste door Nicky Hayen in te ruilen voor Ivan Leko. Terwijl ...

838
838
Julie Vanloo haalt snoeihard uit na ontslag Nicky Hayen

Club Brugge heeft in de late namiddag een enorme schok door het Belgische voetbal gestuurd. De ...

1045
1045
AA Gent zoekt nieuwe coach: dit zijn 10 mogelijke kandidaten

Ivan Leko heeft AA Gent verlaten en keert terug naar Club Brugge. Een bizarre transfer, want de ...

1395
1395
Oorlog tussen Club en AA Gent: Baro met straffe onthulling

Het Belgische voetbal blijft (in negatieve zin) verbazen. Ondanks zeer straf werk werd Nicky Hayen ...

1604
1604
Club Brugge-bestuur met grond gelijk gemaakt: "Shame on you!"

Club Brugge maakte zopas het vertrek van Nicky Hayen bekend. Die werd ontslagen na een 3 op 12. Ivan ...

1019
1019
Scherpen geeft grote Champions League-ambitie Union prijs

Union SG maakt zich klaar voor de Champions League-topper tegen Olympique Marseille. De Belgische ...

22
22
Enorme bom! Club Brugge ontslaat Hayen en haalt Leko in huis

En bom uit Brugge: Nicky Hayen is zopas ontslagen bij Club Brugge. Ivan Leko volgt hem op. Een zeer ...

897
897
Afgang van Anderlecht: data zorgen voor opvallende schets

RSC Anderlecht verloor met 4-0 van KVC Westerlo. Paars-Wit was nergens en dat gedurende de hele ...

226
226
Verrast Garcia met WK-selectie voor Genkie?

Bij KRC Genk loopt heel wat talent rond. De Limburgers hopen dat een aantal spelers van hen mogen ...

160
160
Union SG ruikt nieuwe stunt: "Wereldklasse!"

Union SG heeft alweer heel erg verrast in de Champions League. Ze wonnen op het veld van PSV en ...

84
84
Club Brugge wacht af: Duits of Italiaans international?

Bij Club Brugge zijn ze best tevreden over de ontwikkeling van aanwinst Nicolo Tresoldi. Het is soms ...

155
155
Waarom zeperd plots een 'zegen' kan zijn voor Hasi

RSC Anderlecht likt zijn wonden na de afgang tegen KVC Westerlo. De voetjes staan weer ...

217
217
Zetterberg kapot van overlijden De Boeck: "Hij was mentaal héél erg sterk"

Het Belgische voetbal werd deze ochtend wakker met een enorme kater. Glen De Boeck liet op amper ...

0
0
Domper voor Duivels? Verloren talent vierde in globale ranking

De Rode Duivels zullen zich de komende maanden klaarstomen voor het WK. Rudi Garcia zal daarbij ...

71
71
Pijnpunt Club blootgelegd: "Echt onbegrijpelijk"

Club Brugge is de laatste weken in een stevige dip beland. De nederlaag op Anderlecht zette een ...

341
341
Westerlo ontdekt nieuwe parel: "Kanté van de Kempen"

Westerlo heeft zondag de geschiedenis een beetje doen herleven in 't Kuipje. 25 jaar geleden waren ...

58
58
'Alonso al op kapblok: Real heeft 2 toptrainers in vizier'

Real Madrid beleefde zondag een bijzonder pijnlijke avond tegen Celta Vigo. Het ging in het eigen ...

180
180
Nieuwe tik: Club Brugge moet sterkhouder weken missen

Club Brugge ging zondag pijnlijk met 3-2 onderuit tegen STVV en moet zich stilaan gaan bezinnen. ...

309
309
Strijd om top zes helemaal open: Antwerp als verrassing?

Het voorbije voetbalweekend bracht in de Jupiler Pro League weer de nodige verrassingen. Zo blijkt ...

148
148
'Salah-bom barst helemaal: Liverpool bant vedette'

Vorig seizoen was het nog hosanna bij Liverpool, maar de voorbije maanden is de euforie op Anfield ...

166
166

Meer sportnieuws