Penalty of niet? Vanaken en Anderlecht reageren

door
Penalty of niet? Vanaken en Anderlecht reageren

De Croky Cup 2024/25 is uiteindelijk een prooi geworden voor Club Brugge. Dat maakte in de finale tegen Anderlecht zijn favorietenrol waar en zette zijn rivaal met 2-1 opzij. Maar dat had misschien ook anders kunnen lopen.

Kort voor het uur claimden ze bij Anderlecht immers een strafschop. Bij een corner bleef de bal hangen en belandde die uiteindelijk tegen de arm van Hans Vanaken. Anderlecht schreeuwde moord en brand, maar scheidsrechter Vergoote en de VAR gaven geen krimp.

LEES OOK: Pech voor Hasi: steunpilaar Anderlecht out tot winterstop

Vanaken vond het geen penalty

Dat was volgens de betrokkene de juiste beslissing. "Ik raak de bal met de arm, maar die komt vanop 30 centimeter van mij", reageerde Vanaken immers bij La Dernière Heure. "Ik maak een natuurlijke beweging, dus het zou geen steek houden om penalty te fluiten. Het was niet mijn bedoeling om de bal met de hand te spelen."

Dat zagen ze bij Anderlecht uiteraard anders. Marc Coucke maakte zijn onvrede duidelijk op Instagram met vier emoji's - twee handen die twee ballen aanraken. "No comment want vandaag ben ik een slechte verliezer", schreef hij nog.

Woede bij Anderlecht om fase

En ook op het veld vonden ze bij Paars-Wit dat de bal op de stip had gemoeten. "Ik heb tegen de scheidsrechter gezegd dat het hands was", zei Thorgan Hazard. "Hij zei me van niet. Ik heb de beelden nog niet gezien, maar in de actie zie ik het leer zijn arm raken. Ik wil er zelfs niet over praten."

Besnik Hasi sloot zich ook aan bij de kritiek op Vergoote. "Wij vinden dat het penalty was", verklaarde ook hij. "Hij maakt een beweging naar de bal." Dat vonden de analisten die de match volgden alvast niet.

Was het een penalty?

Meest recent

Leko speelt open kaart over verhuis van Gent naar Club

Na een hectische dag stond Ivan Leko dinsdag voor het eerst opnieuw op het oefenveld bij Club ...

68
68
Vanaken doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge dropte maandag een bom van formaat door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko. Diens ...

387
387
Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 18 bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League speeldag 18 op het programma. Via de officiële ...

43
43
'AA Gent vindt opvolger Leko: topkandidaat al bekend'

Als een donderslag bij heldere hemel nam KAA Gent maandag afscheid van Ivan Leko, die door Club ...

452
452
Vuurwerk bij Club Brugge: solo slim van Verhaeghe?

Ivan Leko leidde zopas zijn eerste training als hoofdcoach van Club Brugge, straks verschaft hij ...

329
329
Familie betreurde De Boeck komt met hartverwarmende actie

Het onverwachte overlijden van voormalig profvoetballer en trainer Glen De Boeck, gisteren, laat een ...

105
105
‘Leko grijpt genadeloos in: Club-smaakmaker afgedankt?'

Nicky Hayen out, Ivan Leko in. Club Brugge verraste vriend en vijand door de Kroaat weg te plukken ...

735
735
Ferme opsteker Lukaku: Rode Duivel roept boodschap

Romelu Lukaku ligt al maanden in de lappenmand, maar de Rode Duivel kan bijna zijn comeback vieren. ...

35
35
‘Grote kuis Anderlecht: 10 (!) transferdossiers Renard’

De wintermercato staat voor de deur en RSC Anderlecht is van plan om de selectie flink te ...

307
307
‘Leko slikt direct dubbele opdoffer, uitsluitsel Mignolet’

Ivan Leko heeft zijn eerste training bij Club Brugge afgewerkt. De Kroatische oefenmeester werd ...

731
731
‘Antwerp gaat los: Gheysens reserveert monstersom’

Royal Antwerp FC is een nieuw verhaal aan het schrijven onder T1 Joseph Oosting en het ziet er ...

684
684
‘Anderlecht slaat grote slag: Europese clubs afgetroefd’

RSC Anderlecht is al druk bezig met de komende wintertransferperiode. Olivier Renard hoopt de ...

292
292
‘Club Brugge hakt transferknopen door: Leko drukt stempel'

Club Brugge is na het ontslag van Nicky Hayen en de aanstelling van Ivan Leko volop bezig met de ...

480
480
‘Bliksemovername Belgische club: rijke Qatari breiden uit’

De Belgische clubs reiken vaker de hand uit naar buitenlandse overnemers of investeerders. Om ...

194
194
‘Crisisvergadering KAA Gent: Baro KO geslagen na naïviteit’

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge stuurde ...

348
348
Bewogen dag bij Club Brugge: Tzolis steunt Hayen

Club Brugge koos ervoor om Nicky Hayen de laan uit te sturen en Ivan Leko over te nemen van KAA ...

791
791
Haalt Anderlecht talent terug? ‘Zware onderhandelingen’

RSC Anderlecht is al naarstig bezig met de komende wintertransferperiode. Het Nieuwsblad gaf de ...

504
504
TRANSFERUURTJE: ‘Club en Anderlecht dumpen, verrassing Benteke’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

545
545
Meteen grote rel in WK-groep Duivels: protest aangetekend

De Rode Duivels kennen hun tegenstanders in de groepsfase van het WK 2026 in de Verenigde Staten, ...

215
215
‘Échte reden vertrek Leko bekend: KAA Gent-clash onthuld’

Ivan Leko is de nieuwe hoofdtrainer van Club Brugge. De Kroaat werd weggeplukt bij KAA Gent na het ...

900
900
Opvallende knaltransfer Union: datasysteem slaat weer toe

Union SG heeft een duidelijk transferbeleid. De Brusselse club maakt gebruik van een datasysteem en ...

131
131
Club Brugge berooft KAA Gent: Leko draait mes in wonde

Club Brugge heeft Nicky Hayen ontslagen en Ivan Leko weggeplukt bij KAA Gent. Er sijpelen meer en ...

596
596
‘Anderlecht wil uitpakken: straffe winterse dubbelslag'

RSC Anderlecht speurt de wintermercato al af om de selectie te versterken. Besnik Hasi heeft de club ...

407
407
Volgende pion neemt afscheid na ontslag Hayen: "Wanbeleid!"

Het plotse ontslag van Nicky Hayen bij Club Brugge deed heel wat wenkbrauwen fronsen. Blauw-Zwart ...

505
505
Nieuwe coach AA Gent: Nicky Hayen naar Buffalo's?

Vlak voor de eindejaarsperiode moet AA Gent op zoek naar een nieuwe hoofdtrainer. De Buffalo's ...

1166
1166

Meer sportnieuws