Penalty of niet? Vanaken en Anderlecht reageren

door
Penalty of niet? Vanaken en Anderlecht reageren

De Croky Cup 2024/25 is uiteindelijk een prooi geworden voor Club Brugge. Dat maakte in de finale tegen Anderlecht zijn favorietenrol waar en zette zijn rivaal met 2-1 opzij. Maar dat had misschien ook anders kunnen lopen.

Kort voor het uur claimden ze bij Anderlecht immers een strafschop. Bij een corner bleef de bal hangen en belandde die uiteindelijk tegen de arm van Hans Vanaken. Anderlecht schreeuwde moord en brand, maar scheidsrechter Vergoote en de VAR gaven geen krimp.

LEES OOK: Hasi komt met zéér duidelijke boodschap voor RSCA-bestuur

Vanaken vond het geen penalty

Dat was volgens de betrokkene de juiste beslissing. "Ik raak de bal met de arm, maar die komt vanop 30 centimeter van mij", reageerde Vanaken immers bij La Dernière Heure. "Ik maak een natuurlijke beweging, dus het zou geen steek houden om penalty te fluiten. Het was niet mijn bedoeling om de bal met de hand te spelen."

Dat zagen ze bij Anderlecht uiteraard anders. Marc Coucke maakte zijn onvrede duidelijk op Instagram met vier emoji's - twee handen die twee ballen aanraken. "No comment want vandaag ben ik een slechte verliezer", schreef hij nog.

Woede bij Anderlecht om fase

En ook op het veld vonden ze bij Paars-Wit dat de bal op de stip had gemoeten. "Ik heb tegen de scheidsrechter gezegd dat het hands was", zei Thorgan Hazard. "Hij zei me van niet. Ik heb de beelden nog niet gezien, maar in de actie zie ik het leer zijn arm raken. Ik wil er zelfs niet over praten."

Besnik Hasi sloot zich ook aan bij de kritiek op Vergoote. "Wij vinden dat het penalty was", verklaarde ook hij. "Hij maakt een beweging naar de bal." Dat vonden de analisten die de match volgden alvast niet.

Was het een penalty?

Meest recent

Coosemans speelt open kaart over toekomst bij Anderlecht

Wat brengt de toekomst van Colin Coosemans? Dat is een groot vraagteken. Bij RSC Anderlecht en de ...

1
1
Opvallende carrièreswitch: ex-topman voetbalbond verrast

Manu Leroy, jarenlang een boegbeeld binnen de Belgische voetbalbond, begint aan een nieuw hoofdstuk ...

0
0
Hayen blikt terug op ontslag bij Club: eerste gedachte verrast

Club Brugge ontsloeg Nicky Hayen en dat zorgde voor veel commotie in het Belgische voetbal. Een ...

81
81
‘Anderlecht slaat toe: Nederland verstomt door toptransfer’

In Nederland had niemand dit zien aankomen. De naam circuleerde al, maar plots ligt hij op tafel in ...

308
308
'Standard en STVV lonken naar Serie A-deals'

Gaat de Jupiler Pro League weldra twee Belgische verdedigers verliezen? Het zou zomaar kunnen. ...

29
29
Anderlecht slikt: zéér straffe onthulling Dreyer

Een jaar geleden liet RSC Anderlecht Anders Dreyer voor amper 5,5 miljoen euro (inclusief de bonus ...

127
127
Union-fans mogen dromen: indruk tegen Roma en Nice

Union SG heeft deze mercato al flink geïnvesteerd in nieuwe spelers. De landskampioen haalde al ...

24
24
Renard en Borguet slaan toe: Anderlecht kraait victorie

Bij RSC Anderlecht willen ze een bijzonder slimme zet doen. Misschien wel een van de slimste van ...

251
251
Waarom KRC Genk al 25 jaar iedereen voorblijft

KRC Genk is de afgelopen 25 jaar een pionier geweest inzake jeugdopleiding in België. De ...

42
42
"Te traag" - Anderlecht-tweetal maakt zich onmogelijk

Bij RSC Anderlecht blijft het voorlopig wachten op de eerste aanwinsten van de zomermercato. ...

279
279
Gastland Marokko flikt het! Finale AfCon staat vast na penalty's

De kaarten zijn geschud op de Africa Cup. Aanstaande zondag is het Marokko dat met Senegal zal ...

51
51
Alonso lacht in vuistje: Real blameert zich tegen tweedeklasser

De 1/8ste finales in de Copa del Rey hebben een enorme verrassing opgeleverd. Zo is het grote Real ...

161
161
Bayern raast door met nieuw record, totale vernedering Ajax

Het Bayern München van coach Vincent Kompany blijft door de Bundesliga razen. Woensdag werd het ...

149
149
Kampioen foutloos: Union naar halve finales na knappe goals

Union SG blijft voorlopig als enige Belgische club actief op drie verschillende fronten. De ...

78
78
Hayen zet puntjes op i bij Genk: "Zou onrealistisch zijn"

KRC Genk opent zaterdagnamiddag zijn tweede seizoenshelft met een bezoek aan Zulte Waregem. Het ...

286
286
Maag Courtois keert om: Vini slachtoffer walgelijk incident

Slechts enkele dagen na het ontslag van coach Xabi Alonso, moest Real Madrid opnieuw aan de bak. ...

122
122
Details kleedkamer-interventie Bart Verhaeghe onthuld

Club Brugge is tegenvallend aan de tweede seizoenshelft begonnen en sneuvelde dinsdagavond op het ...

643
643
'Grote interesse Kerk: Antwerp onderneemt ultieme poging'

Antwerp FC staat wederom in de halve finales van de Croky Cup. De Great Old kwalificeerde zich ...

418
418
'Anderlecht neemt drastische beslissing in dossier-Duranville'

De fans van RSC Anderlecht blijven voorlopig wachten op de eerste directe aanwinsten van de ...

483
483
Eerste finalist Africa Cup bekend: Mané zet Salah een hak

De eerste finalist op de Africa Cup is bekend. Senegal rekende woensdag in de vooravond namelijk met ...

120
120
Verrassende zondebok bij Club Brugge: "Kinderlijk!"

Voor Club Brugge is de tweede helft van het seizoen van start gegaan met een fiasco. De ...

646
646
Antwerp ontdekt nieuwe parel: Goots gecharmeerd

Antwerp sloot 2025 ijzersterk af en is ook goed begonnen aan 2026. Het heeft zich dinsdag geplaats ...

232
232
'Club vindt vervanger voor Ordoñez in Ligue 1'

Club Brugge hoopt om Joel Ordoñez nog minstens tot het einde van het seizoen te kunnen ...

281
281
'Club Brugge twijfelt: risico of buitenkans?'

Zes miljoen. Dat bedrag doet iets met een club, met supporters, met verwachtingen. Club Brugge staat ...

371
371
'Standard heeft beet en troeft Westerlo af'

Standard begint aan 2026 als de toch wel verrassende nummer zes in de Jupiler Pro League. Om op het ...

145
145

Meer sportnieuws