Penalty of niet? Vanaken en Anderlecht reageren

1202 stemmen
Penalty of niet? Vanaken en Anderlecht reageren

De Croky Cup 2024/25 is uiteindelijk een prooi geworden voor Club Brugge. Dat maakte in de finale tegen Anderlecht zijn favorietenrol waar en zette zijn rivaal met 2-1 opzij. Maar dat had misschien ook anders kunnen lopen.

Kort voor het uur claimden ze bij Anderlecht immers een strafschop. Bij een corner bleef de bal hangen en belandde die uiteindelijk tegen de arm van Hans Vanaken. Anderlecht schreeuwde moord en brand, maar scheidsrechter Vergoote en de VAR gaven geen krimp.

LEES OOK: Anderlecht-vertrek in mineur: fans fluiten smaakmaker uit

Vanaken vond het geen penalty

Dat was volgens de betrokkene de juiste beslissing. "Ik raak de bal met de arm, maar die komt vanop 30 centimeter van mij", reageerde Vanaken immers bij La Dernière Heure. "Ik maak een natuurlijke beweging, dus het zou geen steek houden om penalty te fluiten. Het was niet mijn bedoeling om de bal met de hand te spelen."

Dat zagen ze bij Anderlecht uiteraard anders. Marc Coucke maakte zijn onvrede duidelijk op Instagram met vier emoji's - twee handen die twee ballen aanraken. "No comment want vandaag ben ik een slechte verliezer", schreef hij nog.

Woede bij Anderlecht om fase

En ook op het veld vonden ze bij Paars-Wit dat de bal op de stip had gemoeten. "Ik heb tegen de scheidsrechter gezegd dat het hands was", zei Thorgan Hazard. "Hij zei me van niet. Ik heb de beelden nog niet gezien, maar in de actie zie ik het leer zijn arm raken. Ik wil er zelfs niet over praten."

Besnik Hasi sloot zich ook aan bij de kritiek op Vergoote. "Wij vinden dat het penalty was", verklaarde ook hij. "Hij maakt een beweging naar de bal." Dat vonden de analisten die de match volgden alvast niet.

Was het een penalty?

Meest recent

Tottenham moet blijven bibberen tot slotspeeldag

De strijd om het behoud in de Premier League zal pas op de slotspeeldag beslist worden. Tottenham ...

3
3
'Monaco shopt in JPL en beslist over Faes'

Voor AS Monaco eindigde het seizoen vorig weekend met een ontgoocheling. Het ging in zijn slotmatch ...

26
26
Standard grijpt de macht in PO2, Genk verliest weer punten

Standard heeft op de voorlaatste speeldag een grote stap gezet richting eindwinst in de Europe ...

116
116
Arsenal is kampioen: puntenverlies City beslist titelstrijd

Het doek is dinsdagavond gevallen over de Engelse titelstrijd. Arsenal heeft zich na maar liefst 22 ...

81
81
Burgess kent zijn sanctie na pikante uitspraken

Union moet in de komende dagen hopen op een mirakel om nog landskampioen te worden. Het mag zelf ...

134
134
Nieuwe coach Essevee verklaart verrassende keuze

Bij Zulte Waregem wilden ze na het verzekeren van het behoud zo snel mogelijk de trainersknoop voor ...

72
72
'Titanenstrijd los: 3 grootmachten melden zich voor Tzolis'

Donderdag kan Club Brugge met een zege tegen KV Mechelen de landstitel veroveren. Als dat lukt, zal ...

339
339
'WK én toptransfer voor Fernandez-Pardo'

Matias Fernandez-Pardo kent spannende weken. De aanvaller koos voor België en gaat mee naar het ...

91
91
'KV Mechelen realiseert toptransfer in Bundesliga'

KV Mechelen kent een zeer goed seizoen, dat ze hopen af te sluiten met een Europees ticket. De ...

220
220
‘Club Brugge in shock: Anderlecht jaagt op topdeal’

Anderlecht mikt op een opvallende zomertransfer, en dat zorgt voor grte nervositeit in Brugge. Club ...

697
697
Verhuurde JPL-spelers: spits sluit seizoen op mooie wijze af

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

20
20
Baseggio raadt Anderlecht deze JPL-toptransfer aan

RSC Anderlecht gaat een drukke zomermercato tegemoet, maar het is ook niet dat Antoine Sibierski van ...

511
511
'Antonio Conte dropt enorme bom bij Napoli'

Napoli kent een moeilijk seizoen. De Champions League-campagne was een grote flop en in de Serie A ...

105
105
Strijkt Romelu Lukaku plots neer in de Eredivisie?

Waar speelt Romelu Lukaku volgend seizoen? Elke fan van RSC Anderlecht hoopt op een mirakel, maar ...

241
241
'Club Brugge weigert monsterbod van 30 miljoen euro'

Club Brugge gaat komende zomer weer héél veel aanbiedingen krijgen. De toekomstige ...

826
826
Dilemma voor Standard en Euvrard: "Wat gaan we doen?"

Standard weet wat het moet doen in Westerlo: winnen. Het is dan hopen op puntenverlies van KRC Genk ...

123
123
'Trainerswals in JPL: zes (!) coaches richting exit'

Het is stilaan helaas een jaarlijkse traditie: de onophoudelijke trainerwals in de Jupiler Pro ...

218
218
Genk-Antwerp: renovatiewerken Haroun, primeur voor Hayen

Donderdag kan de titelrace in een beslissende plooi vallen, maar in de Europe Play-Offs blijft het ...

211
211
Opvallende actie Hans Vanaken lokt massa reacties uit

Club Brugge veegde zondagavond de vloer aan met concurrent Union en vond in Hans Vanaken een ...

567
567
'Kanga buiten: AA Gent geeft razende fans hun zin'

De komende dagen staat er voor AA Gent nog een Europees ticket op het spel, al lijkt dat momenteel ...

559
559
'Sibierski verrast: steunpilaar RSCA mag beschikken'

In de resterende twee wedstrijden moet RSC Anderlecht nog een Europees ticket uit de brand zien te ...

990
990
Antwerp in vieze papieren? “Pas binnen tien jaar…”

Royal Antwerp FC kent een desastreus seizoen. The Great Old haalde een paar jaar geleden nog de ...

347
347
‘Rigaux doet wenkbrauwen fronsen bij Club Brugge’

Club Brugge staat op het punt kampioen te worden, maar Blauw-Zwart zit achter de schermen met een ...

539
539
Eden Hazard doet boekje open over Real: “Ik wilde dat niet!”

Eden Hazard wordt gezien als één van de beste Belgische spelers ooit. De buitenspeler ...

342
342
Doku verbaast met Duivelse uitspraken over WK

Jérémy Doku verkeert in bloedvorm bij Manchester City. Het dribbelwonder dartelt nu ...

208
208

Meer sportnieuws