Crisisoverleg na straffe uitspraken Fink? De Condé reageert

door
Crisisoverleg na straffe uitspraken Fink? De Condé reageert

Thorsten Fink verraste na de nederlaag tegen Royal Antwerp FC met enkele ferme uitspraken. De Duitse oefenmeester leek al de handdoek in de ring te gooien. De titel lijkt plots verder weg dan ooit ook al heeft KRC Genk alles nog in eigen handen.

Net daarom waren de woorden van Fink zo verrassend. “Dit team is niet klaar voor de titel. En dat is mijn fout”, liet de Duitser ondere andere weten. Dimitri De Condé sprak met Sporza en liet zich onder meer uit over Fink en een crisisoverleg na de straffe taal van de T1.

LEES OOK: Code rood bij Antwerp: Oosting zwaar onder vuur

Druk wegnemen

Volgens De Condé wilde Fink simpelweg de druk wegnemen van de spelers. “Het is zijn manier om de druk weg te nemen bij de groep. We hebben een jonge kern en veel jongens maken dit soort titelstrijd voor het eerst mee. Fink voelt dat perfect aan. Hij wéét wanneer hij moet spreken, en vooral: wat hij moet zeggen. Hij is een meester-motivator. Iemand die de kleedkamer aanvoelt en daar als een vaderfiguur staat.”

De Condé vindt dat Fink precies weet waar hij mee bezig is. “Dat is in deze fase van het seizoen misschien wel belangrijker dan puur tactische ingrepen. Hij heeft een Champions League-finale gespeeld. Bij Bayern München gevoetbald. Als hij dan vandaag zegt: ‘de druk is groot, laat mij dat dragen’, dan neem ik daar alleen maar mijn hoed voor af. Ik doe dat zelf ook: als het moet, neem ik de druk van bovenuit wel over. Geen probleem.”

Crisisoverleg?

De Condé wil niets van een 'crisisoverleg' weten na de teleurstellende resultaten tegen Royal Antwerp FC. “We zitten élke dag samen. Niet om achterom te kijken, maar om te zoeken wat er wél kan. Welke prikkel we kunnen geven. Wat er nodig is om een gamechanger in te bouwen. Dat is onze job.” Komende speeldag wacht alvast de erg belangrijke confrontatie met Union SG. De Brusselse club heeft de leidersplaats overgenomen en is titelkandidaat nummer 1.

Denk jij dat Fink met zijn uitspraken de druk wilde wegnemen van de spelers?

Meest recent

'Anderlecht schrapt volgende bekende naam als TD'

Bij Anderlecht is de zoektocht naar een sportief directeur nog altijd volop aan de gang. Paars-Wit ...

8
8
Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

109
109
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

185
185
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

83
83
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

68
68
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

163
163
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

332
332
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

137
137
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

330
330
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

118
118
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

174
174
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

160
160
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

243
243
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

628
628
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

157
157
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

266
266
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

67
67
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

225
225
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

110
110
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

163
163
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

341
341
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

299
299
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

154
154
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

355
355
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

260
260

Meer sportnieuws