Fink gooit handdoek en is verschroeiend voor KRC Genk

1921 stemmen
Fink gooit handdoek en is verschroeiend voor KRC Genk

KRC Genk begint in de Champions Play-Offs plots elke speeldag punten te verliezen. De Limburgers stonden heel het seizoen aan de leiding in de Jupiler Pro League, maar wanneer het om de knikkers gaat, loopt alles volledig in het water. Royal Antwerp FC was twee keer de boosdoener.

KRC Genk kampt in Play-Off 1 met een één op twaalf. Daardoor lopen Club Brugge en Union SG zelfs weg van de Limburgers. Thorsten Fink en consorten lijken af te haken voor de eindwinst. Thorsten Fink sprak met Sporza verschroeiende taal over de titeldroom van KRC Genk.

LEES OOK: Transferhonger Union niet te stillen: WK-ganger naar Dudenpark

Kunnen de druk niet aan

KRC Genk was heel het reguliere seizoen autoritair en dominant, maar in de Champions Play-Offs loopt het compleet mis. Fink wees naar titelstress. "Op dit moment hebben we niet de helderheid om uit bepaalde situaties te geraken, zoals vroeger wel lukte. Dit team kan momenteel de titeldruk niet aan. Dat is mijn fout."

De Duitse oefenmeester sloeg aldus mea culpa. "Ik heb hen niet genoeg klaargekregen om met die helderheid te spelen. We moeten het team tijd geven om te groeien. Of dat nu morgen, volgende week of volgend seizoen is. Maar het belangrijkste is dat we positief blijven en vooruitkijken.”

Nieuwe situatie voor Genk

Er werd met 0-1 verloren van Royal Antwerp FC. Het Limburgse kaartenhuis stuikt in elkaar. Fink predikte toch trotsheid op het seizoen van de Limburgers, maar leek al wel de handdoek in de ring te gooien. “We speelden een goed seizoen, iedereen was bang om naar hier te komen en iedereen volgt onze spelers. We moeten nu leren om te kunnen gaan met deze situatie."

Is KRC Genk géén titelkandidaat meer?

Meest recent

Nederland verrast: "Garcia had hem moeten oproepen"

De Rode Duivels staan in de achtste finales. Dat gebeurde met horten en stoten, maar ze staan er ...

11
11
'Anderlecht hoopt op De Cat: volgende club haakt af'

Nathan De Cat zijn toekomst is nog steeds onduidelijk. Waar speelt de jonge middenvelder de komende ...

67
67
Bekende WK-ganger zet deur open voor JPL-transfer

Gaan we weldra opnieuw een 'Paul Okon' in de Jupiler Pro League zien? Paul Okon-Engstler speelde een ...

36
36
Bosz zorgt meteen voor flinke opschudding bij PSV

Nederland en Ronald Koeman gingen uit elkaar. Peter Bosz wordt genoemd als een grote kandidaat om ...

13
13
Club Brugge en KRC Genk openen met overwinningen

Er stonden namiddag een aantal oefenmatchen op het programma. KRC Genk ging op bezoek bij ...

85
85
Debuut Biancone en Pétrot, geen zege voor Anderlecht

RSC Anderlecht speelde om 14u zijn eerste oefenmatch tegen US Boulogne. Wat wisten de Brusselaars te ...

341
341
'Standard ruikt miljoenen: Como klopt aan'

Gaat Standard een van zijn grote talenten verliezen? Het zou zomaar kunnen, want de interesse neemt ...

110
110
"Via Feyenoord bij de Rode Duivels? Waarom niet?"

De Rode Duivels maken zich klaar voor de match tegen de Verenigde Staten. In België en ...

42
42
'Anderlecht haakt af: peperdure vraagprijs'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

236
236
Club Brugge haalt negen jongeren bij de A-kern

Club Brugge is momenteel bezig aan zijn oefenmatch tegen KV Kortrijk. Blauw-Zwart haalde negen jonge ...

174
174
Lof voor Garcia: Nainggolan met hevig relaas

Rudi Garcia krijgt zelfs na geslaagde wissels toch nog kritiek uit bepaalde hoek. De ingrepen oogden ...

104
104
Monsterzeges OHL en Charleroi, Club start met opvallende elf

Terwijl het WK 2026 nog op volle toeren draait, zijn de ploegen uit de Jupiler Pro League al ...

154
154
Metamorfose bij Duivels: 'onuitgegeven basiself tegen VS'

Om de kwartfinale van het WK 2026 te halen, zullen de Rode Duivels maandagnacht moeten afrekenen met ...

405
405
Thibaut Courtois laat achter de schermen andere kant zien

Hij hield België al meer dan eens recht op dit WK en groeide opnieuw uit tot een van de ...

63
63
'Vertrek Onyedika krijgt vorm: Club Brugge legt prijs vast'

Club Brugge is inmiddels weer aan het trainen, maar verschillende internationals moeten nog ...

459
459
'Openda zet stapje terug: transfergevecht met vier clubs'

Loïs Openda zal ongetwijfeld met een wrang gevoel kijken naar de prestaties van de Rode Duivels ...

116
116
Duivels-vedetten krijgen waarschuwing: "Wie je ook bent ..."

Voetbalminnend België hapte woensdagnacht collectief naar adem. Op het WK 2026 kwalificeerden ...

314
314
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht gaat los, toptransfer Moreira'

Terwijl het WK in Amerika helemaal is losgebarsten, begint de zomermercato in Europa op toerental te ...

317
317
'Club Brugge gaat transferstrijd aan met Chelsea & Barça'

Terwijl het bij het eerste elftal voorlopig nog altijd wachten blijft op vers bloed, blijkt Club ...

185
185
Garcia houdt adem in: 3 afwezigen bij Rode Duivels

Na de rollercoaster tegen Senegal nemen de Rode Duivels het dinsdag om 2 uur alweer op tegen de ...

467
467
'Club Brugge in lastig parket: korting op Tresoldi?'

Tot dusver vertrok enkel Aleksandar Stankovic, maar dat straks nog meer smaakmakers de kassa zullen ...

502
502
'De Cat verlaat Anderlecht: laatste match al gespeeld'

Of de Duitsers diep genoeg in de buidel willen tasten valt nog af te wachten, maar indien het van ...

487
487
Van Gucht aan de kant geschoven? Valentine haalt zwaar uit

Op televisie leidt hij momenteel de WK-uitzendingen van Sporza. Tussendoor dook hij ook nog op als ...

112
112
Twijfels over Vandenhaute en Antwerp: "Was toch RSCA-fan?"

Wouter Vandenhaute zou samen met Toby Alderweireld en nog andere mensen Royal Antwerp FC willen ...

593
593
'KV Mechelen wint jackpot: miljoenensom een feit'

Het is tot dusver vrij rustig gebleven qua transfers bij KV Mechelen, maar ongetwijfeld zal er ...

212
212

Meer sportnieuws