'Club Brugge moet hart vasthouden voor donderdag'

door
'Club Brugge moet hart vasthouden voor donderdag'

Club Brugge kreeg zondag een nieuwe tik in de strijd om de titel, want het liet op het veld van Union de kansen liggen en raakte niet verder dan een 0-0. Daardoor liet het de kans liggen om de koppositie heroveren en heeft het zijn lot niet langer in eigen handen.

Het betekent dat Club in de resterende competitiematchen geen steken meer mag laten vallen, te beginnen met donderdag tegen AA Gent. Bovendien komt er nu ook meer druk op de bekerfinale van volgend weekend tegen Anderlecht.

LEES OOK: ‘Club Brugge overvalt Mignolet met straffe wending’

Zorgen om Mignolet en Vanaken

Club zit ook met grote zorgen voor dat tweeluik. Zowel Simon Mignolet als Hans Vanaken kampen immers met blessures. Die eerste voelde zich na zijn botsing in de heenmatch van donderdag te slecht om in het Dudenpark te spelen, de Gouden Schoen moest in de slotfase naar de kant met een enkelblessure.

Een dag later is het nog altijd wachten op duidelijkheid over hun situaties. Het Laatste Nieuws komt met een update en stelt dat beide sleutelspelers nog een vraagteken zijn voor het bezoek van Gent binnen enkele dagen.

Situatie Mignolet oogt slechter dan Vanaken

Vooral bij Mignolet zou dat het geval zijn. De doelman sukkelt met de borstkas en knie nadat hij zowel tegen Union als in Gent stevig geraakt werd. Daardoor is ook de bekerfinale in gevaar, al bestaat de kans dat Nordin Jackers daar sowieso zou spelen - de reservedoelman keepte ook de vorige bekermatchen.

De situatie van Vanaken zou dan weer hoopgevender ogen. Op het eerste zicht leek zijn enkel niet al te zwaar geraakt te zijn, maar na een dagje rust zou er pas dinsdag echte duidelijkheid komen over de schade. Hij wordt in ieder geval wel klaargestoomd voor donderdag en de verwachting is dat hij wel fit zal raken, al blijft het nog met twee woorden spreken.

Wie zou Club het meeste missen?

Meest recent

Nieuwe titel voor Union: Albert stelt één voorwaarde

De strijd om de titel belooft in de play-offs nog zeer spannend te worden. STVV verloor vorig ...

6
6
Verrast KV Mechelen compleet met 'ultieme bekroning'?

In de allerlaatste editie van de Champions' Play-Off maakt KV Mechelen eindelijk voor de eerste keer ...

23
23
Godts heeft zeer straf Eredivisie-record in vizier

Ajax heeft zich vorig weekend herpakt in de Eredivisie. De nieuwe trainerwissel, waarbij Fred Grim ...

20
20
Frank Boeckx kookt: "Ik heb dat totaal niet meer"

Frank Boeckx is tegenwoordig een alom gevraagde analist. De voormalige doelman duikt op bij tal van ...

24
24
'Kompany zorgt voor grote wrevel in Duitsland'

Bayern München is bezig aan een geweldig seizoen. Het domineert de Bundesliga, walst door de ...

53
53
Pijnlijke conclusie Genk: "Dan stonden ze in top zes"

De strijd om het laatste ticket voor de Champions' Play-Off wordt op de slotspeeldag van de ...

107
107
Enorme blunder Vandevoordt: Teammaats in de bres

Deze week zal Rudi Garcia zijn selectie bekendmaken voor de stage van de Rode Duivels in de ...

37
37
Taravel brengt RSCA duidelijke boodschap na eerste nederlaag

Anderlecht bevestigde vorige week het vertrouwen in Jérémy Taravel. De interimaris mag ...

212
212
Niemand in Europa doet beter: KVM mag uitblinker danken

In de voorbije vijftien jaar greep KV Mechelen meermaals naast de top zes, maar in de allerlaatste ...

101
101
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

93
93
'NAC hakt knoop door over ontslag Hoefkens'

Carl Hoefkens oogstte vorig seizoen nog lof door NAC Breda na een onverwachte promotie in de ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Arsenal wil shoppen bij Club, waanzin bij Spurs'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

229
229
Vandenbempt kijkt ogen uit: “Onverwacht succes in JPL”

De plekjes werden afgelopen speeldag uitgedeeld. KV Mechelen wist tegen RSC Anderlecht een plek in ...

146
146
Antwerp zoekt jackpot: drie spelers richting knaltransfer?

Royal Antwerp FC kent een teleurstellend seizoen. The Great Old kan Play-Off 1 vergeten en dat ...

291
291
Drama lonkt voor Hayen: serieuze loer KRC Genk

KRC Genk kent hoogtes en laagtes dit seizoen. In Europa verdedigen de Limburgers een goede ...

520
520
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

73
73
Finale Croky Cup: belangrijke wijziging op politieverzoek

Op donderdag 14 mei vindt in het Koning Boudewijn-stadion de finale van de Croky Cup. Dat wordt dit ...

328
328
Laatste tickets Play-Off I: Vandenbempt kijkt in glazen bol

Komend weekend valt het doek over de reguliere competitie in de Jupiler Pro League. Tijdens die ...

488
488
'Deal van 160 miljoen: Florentino Pérez doet Kompany beven'

Bayern München is bezig aan een grandioos seizoen. Die dominantie wil de Duitse supermacht in ...

170
170
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

155
155
'Club Brugge sputtert: ingreep Leko doet bestuur steigeren'

Club Brugge heeft zaterdagavond de volle buit gepakt op het veld van KVC Westerlo: 1-2. Maar op ...

722
722
De Bruyne nú al cruciaal: Napoli-maats door dolle heen

In amper zijn tweede optreden na zijn zware blessure, heeft Kevin De Bruyne meteen zijn stempel ...

93
93
Biertje in hand, tranen in ogen: RSCA-geste ontroert Raman

KV Mechelen schreef zondagavond geschiedenis door zich voor de eerste keer ooit te plaatsen voor de ...

458
458
'Standard grijpt in: transfervizier op JPL-uitblinker'

Behoudens een onwaarschijnlijk mirakel, zal Standard dit seizoen geen Champions' Play-Offs spelen. ...

240
240
Vervanger Vanaken: drie alternatieven voor Ivan Leko

Bij Club Brugge werd zondagavond een collectieve zucht van opluchting geslaakt: de blessure van Hans ...

374
374

Meer sportnieuws