Jean-Marie Dedecker met krop in keel: 'Imago straks naar de knoppen'

48 stemmen
Jean-Marie Dedecker met krop in keel: 'Imago straks naar de knoppen'

Jean-Marie Dedecker ging de laatste maanden door een ware hel. De voormalig bondscoach uit het judo kreeg plots te maken met zware gezondheidsproblemen en dat raakte hem (naast fysiek) ook mentaal heel diep. Ondertussen recht Dedecker de rug en dat levert nieuwe inzichten op.

LEES OOK: Vlak voor WK: De Wever slaat voetbalfans met verstomming

Succesvol judocoach/politicus

Van 1981 tot 2000 was Dedecker bondscoach van de Belgische judobond. Een heerschappij die talloze medailles opleverde op grote kampioenschappen, inclusief de Olympische Spelen.

Maar ook toen al was de burgervader van Middelkerke iemand die nooit verlegen zat om een straffe mening, waardoor hij vaak in de clinch lag met leidinggevenden/coaches/... .

Dedecker zou na zijn loopbaan bij de judobond in de politiek stappen. Dat deed hij eerst bij VLD, nadien bij N-VA en finaal met zijn eigen Lijst Dedecker. Via die partij is hij nu ook de burgemeester van Middelkerke, al zetelt hij ook nog als onafhankelijke (via N-VA) in het federaal parlement.

"Hij is veranderd"

Na zijn operatie kreeg Dedecker van vriend en vijand enorm veel steunbetuigingen. Het raakte hem zichtbaar diep, zo laat hij verstaan in Het Nieuwsblad. "Je ziet, ik word altijd afgeschilderd als de bullebak, maar sinds mijn operatie ben ik meer de huilebalk. Er is mij alleszins een tederheid overvallen, waarvan ik niet weet vanwaar ze komt. Omdat ik me écht kwetsbaar voelde, zeker?”

En ook levenspartner Christine ziet een nieuwe Dedecker. “Je bent veel attenter sinds de operatie, emotioneler. Alles raakt je meer.” Waarop Jean-Marie meteen reageert: “Ge moet dat niet allemaal zeggen in de krant, straks is mijn imago naar de knoppen.” Zo klinkt het met een kwinkslag bij de burgervader van Middelkerke, bij wie het fysiek pakken beter gaat momenteel.

Bent u fan van hem als mens?

Meest recent

Marc Coucke deelt zware klappen uit: "Hij mag het niet!"

Marc Coucke heeft de voorbije jaren al heel wat geïncasseerd. Kritiek van supporters, sportieve ...

33
33
'Bom op WK: Ivoriaanse speler opgepakt voor matchfixing'

Het WK is ondertussen enkele dagen ver en nu al krijgen we te kampen met de nodige controverses. Een ...

19
19
Rigaux heeft beet: icoon keert terug bij Feyenoord

Dévy Rigaux drukt meteen zijn stempel bij Feyenoord, enkele weken nadat de Belgische sportief ...

27
27
Bromance Ronaldo-Martinez: cijfers spreken boekdelen

Cristiano Ronaldo begint aan zijn zesde en laatste WK. CR7 is op zijn 41ste nog steeds een ...

18
18
'KV Kortrijk stunt met deals bij Standard en Beerschot'

KV Kortrijk begon als eerste met de voorbereiding op het nieuwe seizoen. De Kerels gaan de komende ...

136
136
Congo wil stunten met speler met schimmig Anderlecht-verhaal

Congo trekt met heel wat ex-spelers uit de Jupiler Pro League naar het WK. Van Chancel Mbemba tot ...

71
71
'Derde club meldt zich, Westerlo ruikt jackpot'

Bij KVC Westerlo gaan ze een zeer drukke zomermercato tegemoet. De Kemphanen kenden een goed seizoen ...

48
48
'Antwerp gaat voor topdeal in de Serie A'

Royal Antwerp FC heeft nood aan heel wat versterking, want de ploeg is momenteel niet Jupiler Pro ...

156
156
'KRC Genk mikt hoog: pittige vraagprijs voor toptalent'

Bij KRC Genk hebben ze heel wat talent in de ploeg. De Limburgers krijgen dan ook veel telefoontjes ...

265
265
Sporting Hasselt pakt stevig uit met ervaren Belg

Het wordt uitkijken naar het nieuwe seizoen in de Challenger Pro League, waar met Sporting Hasselt ...

80
80
AA Gent weet waar het aan toe is in Conference League

AA Gent wist afgelopen seizoen op de valreep een Europees ticket te pakken. In de barrages tegen KRC ...

146
146
'Strijd om Engels is los: twee clubs duwen door'

Heel wat Belgen lijken deze zomer voor een toptransfer te staan. Dat geldt bijvoorbeeld ook voor ...

37
37
'Kort maar krachtig: voorbereidingsprogramma Club bekend'

Het WK is nog volop aan de gang, maar voor de meeste Belgische clubs is het stilaan tijd om de ...

229
229
'Doku hakt knoop over toekomst definitief door'

Van Jérémy Doku wordt er op dit WK veel verwacht. De flankaanvaller moet dé ...

68
68
Jutta Leerdam in shock: WK-doelman zorgt voor explosie

Niemand had hem op de radar. Terwijl miljoenen voetbalfans hun ogen richtten op de sterren van ...

38
38
Anderlecht kent tegenstanders in voorbereiding én Europa

Voor Anderlecht wordt het een zeer belangrijke zomer. Niet alleen moet sportief directeur Antoine ...

584
584
Club Brugge davert na transferuitspraak Tresoldi

Club Brugge gaat een zeer bewogen transferzomer tegemoet. Het zag Aleksandar Stankovic al terugkeren ...

574
574
'De Busser heeft droomtransfer beet'

In eigen land kon hij zich nooit helemaal doorzetten, maar in Nederland is de carrière van ...

70
70
Real Madrid blijft gaan en legt volgende ster vast

Real Madrid lijkt na een tegenvallend seizoen van plan om er deze zomer een spetterende mercato van ...

134
134
TRANSFERUURTJE: 'Sensationele transfers van 3 Rode Duivels'

De zomermercato staat voor de deur, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in de ...

284
284
‘Club grijpt mis: Belgische optie bereikt akkoord’

Club Brugge is naarstig op zoek naar een nieuwe doelman na het pensioen van Simon Mignolet en het ...

153
153
Vanaken basis op WK? Garcia kiest voor ‘ontdekking’

De Rode Duivels konden vooralsnog niet overtuigen op het WK. In de openingsmatch tegen Egypte werd ...

303
303
'Fernandez-Pardo plots op zucht van absolute knaltransfer’

Matias Fernandez-Pardo kende een sterk seizoen bij Lille en de KBVB wist op de valreep nog een ...

163
163
AA Gent pakt uit met komst nieuwe spits

AA Gent zit zeker niet stil op de transfermarkt. Ze maakten onder meer de transfer van Christian ...

193
193
Martinez verklaart waarom Ronaldo altijd start

Portugal opent zijn WK met een leuk duel tegen Congo. Bondscoach Roberto Martinez, die Portugal gaat ...

114
114

Meer sportnieuws