Courtois ziet hét Real-probleem, Kompany recht de rug

door
Courtois ziet hét Real-probleem, Kompany recht de rug

Real Madrid en Bayern München werden uitgeschakeld in de Champions League. Dat was dus stevig balen voor de Belgen Thibaut Courtois en Vincent Kompany. Wat hadden zij te zeggen na de uitschakeling van hun team op het kampioenenbal?

LEES OOK: Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Thibaut Courtois

Courtois pakte een penalty en deed nog enkele goede reddingen. Hij zag dat Real Madrid een zwakke pot voetbal speelde. "We moeten als team gaan spelen, niet als individuen. We moeten eerlijk tegen onszelf zijn", was Courtois scherp. Hij ziet ook dat Real Madrid geen echte nummer negen heeft. "'We geven veel voorzetten, maar dit jaar missen we Joselu, een natuurlijke spits voorin", aldus de Rode Duivel.

Kompany speelde met Bayern wel goed op het veld van Inter, maar de 2-2 was niet genoeg na de 1-2-nederlaag uit de heenmatch. Bayern, dat maar liefst vier basisspelers miste door blessures, ligt er zo dus uit. Kompany verweet zijn team niets.

Vincent Kompany

"Voetbal draait om details. Als je kijkt naar hoe de twee wedstrijden verliepen, hadden we niet veel anders gewild, afgezien van de doelpunten die we tegen kregen. We kenden de sterke punten van Inter in de aanval en bij standaardsituaties, maar we waren ook gevaarlijk en kregen onze kansen", aldus Kompany. 

"We gaan de finale in München niet spelen, maar over vijf maanden is er weer Champions League en veel wedstrijden in München. Zo is voetbal, zo is het leven. Over twee maanden hebben we het WK voor clubs en proberen we weer een titel te winnen. Natuurlijk is het jammer dat we uit de Champions League liggen, maar we hebben onze kansen gehad", blikte Kompany terug.

In Bild waren ze mild voor Kompany, die niets te verwijten viel. "Hij stelde zijn team aanvallend goed op, maar kreeg de defensieve tekortkomingen niet onder controle." Het is duidelijk: dit Bayern mist op een aantal posities topkwaliteit om écht mee te doen voor de hoofdprijs. Vooral achteraan moet er versterking bij, net als een extra creatieve middenvelder.

Wie gaat de Champions League winnen?

Meest recent

'Liverpool pakt malaise aan: transferdeal met Club Brugge'

Club Brugge heeft de intentie om zijn sterkhouders tijdens de komende wintermercato aan boord te ...

37
37
'Transferfiasco Anderlecht, januari-exit in de maak'

RSC Anderlecht is van plan om zich tijdens de zomermercato te versterken met enkele gerichte ...

39
39
'Genk hakt knoop door: nieuwe hoofdcoach in aantocht'

De zoektocht naar een opvolger voor Thorsten Fink nadert zijn ontknoping bij KRC Genk. Zo zou Racing ...

392
392
UECL: Verrassingen op slotspeeldag, ontdek eindstand League Phase

Donderdagavond werd de laatste speeldag van de League Phase in de Conference League afgewerkt. Die ...

62
62
Oosting drukt stempel bij Antwerp: Kerk doet boekje open

Enkele weken geleden leek Antwerp FC nog op sterven na dood, maar momenteel is de Great Old weer ...

126
126
Heftige beelden in CPL: Patro-Eupen mondt uit in knokpartij

Donderdag stonden de twee laatste duels van de 18de speeldag in de Challenger Pro League op het ...

221
221
Napoli wipt Milan, uitblinkers met klasse-gebaar bij Lukaku

SSC Napoli heeft zich donderdag als eerste ploeg geplaatst voor de finale van de Italiaanse ...

52
52
"Het is gewoon té veel" - clubleiding Genk op plaats gezet

KRC Genk nam afgelopen maandag zoals verwacht afscheid van Thorsten Fink. En dus moeten de ...

556
556
Sensatie bij Gouden Schoen? Opzienbarende kandidaat genoemd

Het einde van het kalenderjaar nadert en dus sluit weldra ook de tweede stemronde van de Gouden ...

333
333
Straffe woorden: Kane geeft oprechte mening over Kompany

Bayern München is bezig aan een weergaloos seizoen tot dusver. Dat heeft de Duitse kampioen ...

354
354
'KRC Genk schrapt kandidaat-trainer: topfavoriet bekend'

Terwijl interim-trainer Domenico Olivieri de spelers klaarstoomt voor het competitieduel op ...

479
479
'Anderlecht vol voor goudhaantje: 18 goals in 21 duels'

RSC Anderlecht wil tijdens de komende transferperiode enkele gerichte versterkingen in huis halen. ...

248
248
Club Brugge ontploft: titelheld op weg naar Jan Breydel?

Club Brugge wordt gelinkt aan een titelheld die in Zuid-Amerika zowat alles won wat er te winnen ...

1211
1211
Basisploeg Genk op zijn kop? Olivieri dropt grote hint

KRC Genk opent vrijdagavond de 19de speeldag in de Jupiler Pro League met een bezoek aan Sporting ...

347
347
Spanningen Club en Gent lopen hoog op: politie onderneemt actie

Aanstaande zondag staat de zogenaamde 'Slag om Vlaanderen' tussen Club Brugge en AA Gent op het ...

363
363
Conflict met De Bilde: Garcia breekt stilte met bizarre reactie

Rudi Garcia heeft donderdag de tijd genomen om verschillende media te woord te staan. Verschillende ...

136
136
Club Brugge op vingers getikt na markante Leko-moves

Club Brugge zorgde een dik week geleden voor een heuse schokgolf door Ivan Leko bij AA Gent weg te ...

316
316
'Barça laat Kane links liggen: topspits volgt Lewa op'

FC Barcelona zal tijdens de komende wintermercato geen al te gekke dingen doen, maar komende zomer ...

180
180
WK darts schokt fans: De Decker voltooit Belgisch debacle

Het WK Darts is voor de Belgen uitgedraaid op een absolute desillusie. Met vijf verschenen ze aan de ...

81
81
Garcia spreekt klare taal over toekomst bij Rode Duivels

Voor de laatste keer dit kalenderjaar stond Rudi Garcia donderdag de verzamelde pers te woord. De ...

83
83
Crisis bij KRC Genk: Olivieri incasseert opdoffer

Na een magere een op zes hoopt KRC Genk vrijdag in Charleroi weer aan te knopen met de zege. Niet ...

840
840
AA Gent heeft beet: toptalent tekent tot medio 2029

Alsmaar meer Belgische clubs trekken tegenwoordig de kaart van de jeugd. Zo ook AA Gent, waar er een ...

163
163
Biebauw doet boekje open over ontslag bij Club Brugge

In het zog van Nicky Hayen bedankte Club Brugge vorige week ook Wouter Biebauw voor bewezen ...

511
511
Garcia dropt bommetje: Vertonghen terug bij Rode Duivels?

Een week na Vincent Mannaert was het donderdag de beurt aan Rudi Garcia om de verzamelde pers te ...

121
121
'De Condé verrast: KRC Genk richt vizier op Hoefkens'

KRC Genk besloot maandag om afscheid te nemen van Thorsten Fink. Sindsdien wordt er uiteraard druk ...

575
575

Meer sportnieuws