Analisten trekken titelconclusie na clash Club Brugge-KRC Genk

door
Analisten trekken titelconclusie na clash Club Brugge-KRC Genk

De titelstrijd in de Jupiler Pro League is afgelopen weekend nog een pak spannender geworden. Club Brugge won de kraker tegen KRC Genk en naderde zo tot op één puntje van de leider. Ondertussen hijgt Union SG steeds luider in de nek van het tweetal.

De eerste twee speeldagen van de Champions' Play-Offs leken een opwarmronde. De drie titelkandidaten namen het op tegen de drie lager gerankte ploegen en hielden daar telkens de volle buit aan over. Afgelopen weekend volgde echter de eerste onderlinge confrontatie. Zo ging de leider op bezoek bij de titelverdediger.

LEES OOK: Antwerp’s droom stort abrupt in na belabberde avond

Club maakt statement

Het werd een spannend duel in het Jan Breydel-stadion. Genk begon voortvarend aan de clash, maar nam vervolgens een meer defensieve houding aan. Daar wist Club Brugge wel raad mee. Na een ietwat aarzelende eerste helft, nam Blauw-Zwart de match na rust stevig in handen. Daar werd het uiteindelijk voor beloond met een late penaltygoal.

En zo staat Club plots op één (lees: anderhalf) puntje van de leidersplaats. "Genk blijft een kwaliteitsvolle ploeg. Maar geen enkele ploeg in België kan het niveau halen van Club Brugge in de tweede helft", stelt analist Philippe Albert bij SudPresse. "Uiteindelijk blijft Genk aan de leiding staan en heeft het het voordeel van weinig druk te hebben, maar Brugge blijft meer dan ooit mijn titelfavoriet."

Union gevaarlijk op de loer

Blauw-Zwart lijkt het momentum dus in zijn voordeel te keren, zeker omdat de andere titelconcurrenten komend weekend tegenover mekaar staan. Maar ondertussen moet ook steeds meer rekening gehouden worden met het opkomende Union. Tegen Anderlecht speelde het niet eens een grootste match, toch won het opnieuw en zo staan de Brusselaars op nog slechts drie puntjes van de leidersplaats.

Volgens Marc Degryse wordt het duel van komend weekend tussen Genk en Union dan ook cruciaal. "Ik sluit een stunt van Union niet uit. En dan zijn we mogelijk vertrokken voor een scenario zoals twee jaar geleden met een thriller tussen drie ploegen die elk op de allerlaatste speeldag nog de titel kunnen pakken", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "De Brusselaars zijn efficiënt, het allerbelangrijkste in deze Champions’ Play-offs en een gebrek dat Club Brugge tegen Genk net niet opbrak", waarschuwt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad.

Wie is op dit moment uw grootste titelfavoriet?

Meest recent

Hommeles bij Zulte: Vandenbroeck reageert op ontslag

Het is hommeles bij Zulte Waregem. Na desastreuze resultaten en de penibele situatie met Jelle ...

8
8
'Anderlecht zoekt voor De Cat: constructie in de maak'

Ivan Leko was niet helemaal onder de indruk van de prestatie van Nathan De Cat tegen Club Brugge, ...

97
97
Zulte Waregem ontslaat Vandenbroeck, opvolger bekend

Zulte Waregem verloor voor de derde match op rij onverdiend. Essevee staat nog boven de ...

410
410
Euvrard droomt hardop: "Leeft nog steeds!"

Standard boekte een héél belangrijke zege op het veld van Zulte Waregem. Dankzij een ...

41
41
Vandenbempt: Club in de problemen, RSCA lacht

RSC Anderlecht pakte een punt bij Club Brugge, wat inzake kansen een verdiende uitslag was. ...

162
162
Antwerp-fan Celine Van Ouytsel in shock: "Ze zei ja"

Is er iets groot in de maak in showbizzland? Met de woorden “She said yes” zorgde ...

27
27
STVV ontdekt nieuwe parel: "Zo zijn er weinig in België"

STVV won met 2-1 van Cercle Brugge. De Kanaries staan zo gedeeld tweede samen met Club Brugge. ...

69
69
Skoras verklaart hoe AA Gent top zes kan halen

AA Gent won met 3-1 van KV Mechelen en staat terug zesde in de Jupiler Pro League. Als de Buffalo's ...

104
104
Alarmbellen bij Club Brugge: Leko geeft probleem toe

Club Brugge heeft zondag opnieuw twee punten moeten toegeven op leider Union SG en bleef op eigen ...

151
151
'Anderlecht-transfer vlak na knalprestatie in Brugge'

Na twee opeenvolgende zeges tegen op papier kleinere ploegen, heeft RSC Anderlecht zijn voet gezet ...

493
493
Oud-ref messcherp na Burgess-fase: "Een schoolvoorbeeld"

Union SG wist zijn leidersplaats afgelopen weekend met succes te verdedigen. De leider boekte op ...

296
296
Italië smult van Duivel: "Aan perfectie grenzende prestatie"

In de Italiaanse Serie A heeft AC Milan de titelstrijd ietwat levend kunnen houden. De Rossoneri ...

187
187
Sneijder wild van Club-smaakmaker: "Heb je hem zien spelen?"

Club Brugge wil zich in de komende weken en maanden verzekeren van de 20ste landstitel uit zijn ...

385
385
Leko krijgt ijskoude douche: Taravel raakt gevoelige snaar

De 2-2 tegen Anderlecht kwam hard aan bij Ivan Leko. Niet alleen door het resultaat, maar vooral ...

267
267
Genk in vieze papieren: groot pijnpunt blootgelegd

KRC Genk heeft zaterdagavond een slechte zaak gedaan in de strijd om de resterende tickets voor de ...

258
258
Hyperspannende strijd: 'Déze ploegen halen Play-Off I'

Nog twee speeldagen te gaan en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League. En nog steeds ...

265
265
8.5 op 10 - Kranten kiezen dé uitblinker na Club-Anderlecht

De klassieker tussen Club Brugge en RSC Anderlecht heeft zondagmiddag geen winnaar opgeleverd. Een ...

602
602
Droom KV Mechelen in gevaar? "Dat moet iedereen beseffen"

KV Mechelen had zondag zekerheid kunnen verkrijgen over deelname aan de Champions' Play-Off, maar is ...

181
181
Pikante onthulling: "Hij stopte terugkeer Messi naar Barça"

Het WK van komende zomer wordt wellicht het laatste grote internationale toernooi van Lionel Messi. ...

129
129
Cercle baalt alweer: "Zoals vaker dit seizoen"

Cercle Brugge had zondag naar een veilige plaats kunnen springen, maar dat is niet gelukt. De ...

68
68
AC Milan blaast titelstrijd nieuw leven in met zege in derby

De titelstrijd in de Serie A ligt weer een beetje meer open. Inter leek onbedreigd op weg naar het ...

55
55
Vrancken haalt opgelucht adem na nipte zege tegen Cercle

STVV blijft ook op twee speeldagen van het einde van de reguliere competitie netjes in het spoor van ...

34
34
Wéér niks voor Essevee: "Het wordt moeilijker en moeilijker"

Zulte Waregem moet in de laatste weken van het reguliere seizoen nog bibberen om de Relegation ...

166
166
Gent naar PO1? Van der Heyden onthult struikelblok

AA Gent heeft zich zondag weer in de top zes geknokt. Het profiteerde van de nederlaag van Genk op ...

128
128
Standard ontsnapt nog: "Dan was ik echt gek geworden"

Met nog twee wedstrijden te gaan blijft Standard volop in de running voor de Champions' Play-Off. De ...

66
66

Meer sportnieuws