Analisten trekken titelconclusie na clash Club Brugge-KRC Genk

door
Analisten trekken titelconclusie na clash Club Brugge-KRC Genk

De titelstrijd in de Jupiler Pro League is afgelopen weekend nog een pak spannender geworden. Club Brugge won de kraker tegen KRC Genk en naderde zo tot op één puntje van de leider. Ondertussen hijgt Union SG steeds luider in de nek van het tweetal.

De eerste twee speeldagen van de Champions' Play-Offs leken een opwarmronde. De drie titelkandidaten namen het op tegen de drie lager gerankte ploegen en hielden daar telkens de volle buit aan over. Afgelopen weekend volgde echter de eerste onderlinge confrontatie. Zo ging de leider op bezoek bij de titelverdediger.

LEES OOK: Club Brugge krijgt eerste blessure-verdict Vanaken te horen

Club maakt statement

Het werd een spannend duel in het Jan Breydel-stadion. Genk begon voortvarend aan de clash, maar nam vervolgens een meer defensieve houding aan. Daar wist Club Brugge wel raad mee. Na een ietwat aarzelende eerste helft, nam Blauw-Zwart de match na rust stevig in handen. Daar werd het uiteindelijk voor beloond met een late penaltygoal.

En zo staat Club plots op één (lees: anderhalf) puntje van de leidersplaats. "Genk blijft een kwaliteitsvolle ploeg. Maar geen enkele ploeg in België kan het niveau halen van Club Brugge in de tweede helft", stelt analist Philippe Albert bij SudPresse. "Uiteindelijk blijft Genk aan de leiding staan en heeft het het voordeel van weinig druk te hebben, maar Brugge blijft meer dan ooit mijn titelfavoriet."

Union gevaarlijk op de loer

Blauw-Zwart lijkt het momentum dus in zijn voordeel te keren, zeker omdat de andere titelconcurrenten komend weekend tegenover mekaar staan. Maar ondertussen moet ook steeds meer rekening gehouden worden met het opkomende Union. Tegen Anderlecht speelde het niet eens een grootste match, toch won het opnieuw en zo staan de Brusselaars op nog slechts drie puntjes van de leidersplaats.

Volgens Marc Degryse wordt het duel van komend weekend tussen Genk en Union dan ook cruciaal. "Ik sluit een stunt van Union niet uit. En dan zijn we mogelijk vertrokken voor een scenario zoals twee jaar geleden met een thriller tussen drie ploegen die elk op de allerlaatste speeldag nog de titel kunnen pakken", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "De Brusselaars zijn efficiënt, het allerbelangrijkste in deze Champions’ Play-offs en een gebrek dat Club Brugge tegen Genk net niet opbrak", waarschuwt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad.

Wie is op dit moment uw grootste titelfavoriet?

Meest recent

Verbeke doet boekje open over "slechtste transfer ooit"

Sinds hij het profvoetbal enkele maanden geleden de rug toekeerde verdween Peter Verbeke naar de ...

61
61
'Beproefd recept Club Brugge: opvolger Leko al bekend?'

Het spelpeil laat geregeld te wensen over, maar sinds Ivan Leko het roer overpakte van Nicky Hayen ...

168
168
Taravel grijpt in: 'miscast' Anderlecht maakt brokken

RSC Anderlecht ging zondag met 1-0 onderuit tegen KV Mechelen. De gebeten hond langs Paars-Witte ...

128
128
'Jackpot voor Antwerp: ontdekking lokt leger scouts'

Antwerp bleef zondag steken op een 1-1 gelijkspel tegen Standard. Net zoals de afgelopen weken stond ...

150
150
Fred Vanderbiest dankt succes aan één persoon

Achter elke succesvolle trainer staat vaak een sterke vrouw. Vraag dat maar aan Fred Vanderbiest. ...

247
247
'Transferfiasco Jonathan David: bliksem-exit in zicht'

Na enkele seizoenen te hebben uitgeblonken bij Lille OSC, versierde Jonathan David afgelopen zomer ...

74
74
Selectie Rode Duivels: 'Vier afhakers, dríé grote verrassingen'

Volgende week gaat de eerste interland-break van 2026 van start, tevens de laatste interland-periode ...

601
601
Drastische titelvoorspelling: "Zij zijn kansloos"

Nog één speeldag te gaan en de reguliere competitie in de Jupiler Pro League zit erop. ...

301
301
'De Bruyne slaat Napoli met verstomming: totale transferwending'

Kevin De Bruyne maakte afgelopen weekend met zijn sterke invalbeurt namens SSC Napoli. In nog maar ...

180
180
'Toptransfer Club Brugge: opvallende foto gooit olie op vuur'

Club Brugge zal komende zomer afscheid nemen van verschillende sterkhouders. Eén van de ...

310
310
Garcia verrast: spectaculaire comeback bij Rode Duivels?

Rudi Garcia overweegt een opvallende comeback bij de Rode Duivels. Het gaat om een speler die al ...

214
214
Lardot velt verdict over rode kaart Foulon & Bertaccini

Ook op de voorlaatste speeldag van de reguliere competitie deden enkele beslissingen van de ...

382
382
Sterkhouder spreekt klare taal: "Weg bij Anderlecht?"

Na de nederlaag tegen KV Mechelen heeft RSC Anderlecht nog een waterkansje om uit de top zes te ...

358
358
KV Mechelen in PO1: Sprookje voor onverwachte held

We vermoeden dat veel fans van KV Mechelen deze morgen zijn opgestaan met een tekort aan stemvolume, ...

126
126
DAZN pakt uit met fraaie geste voor ontknoping JPL

Volgend weekend staat de laatste speeldag van de reguliere competitie op het programma. Voor die ...

486
486
AA Gent deelt dramatisch nieuws: supporter overleden

Dankzij de thuiszege tegen Zulte Waregem blijft AA Gent op koers liggen voor de Champions' ...

0
0
Brusselmans haalt BV's door gehaktmolen: "Absolute sukkels!"

Herman Brusselmans doet weer waar hij al decennia het beste in is: stoken, schoppen en tegelijk ...

221
221
'Openda lanceert zich opnieuw op oude nest'

Vorig weekend waren er opnieuw geen speelminuten weggelegd voor Loïs Openda bij Juventus. Dat ...

106
106
KV Mechelen zet zich schrap voor miljoenentransfer

KV Mechelen mag zich opmaken voor nog elf topmatchen. Het sluit volgend weekend zijn reguliere ...

422
422
Deur open voor vertrek bij Club: "Ik denk erover na, ja"

Bij Club Brugge mogen we in de zomer wellicht een stevige leegloop verwachten. Heel wat sterkhouders ...

386
386
'Gegokt en gewonnen? La Louvière weigert 5 miljoen'

De strijd om het behoud kreeg vorig weekend weer een nieuwe wending. OH Leuven wipte over Zulte ...

151
151
Vanhaezebrouck is kritisch voor Genkse held El Ouahdi

KRC Genk kan terugblikken op een uitstekende week. Het wist een goede uitgangspositie af te dwingen ...

295
295
'Enorme transferdomper dreigt voor Standard'

Standard mag in principe een kruis maken over een mogelijke deelname aan de Champions' Play-Off. Dat ...

225
225
Nieuwe weg voor Genk? Hayen krijgt boodschap

KRC Genk heeft zondag zijn kansen op de top zes zo gaaf mogelijk gehouden, want het boekte een ...

307
307
Eindelijk oplossing in zicht voor RWDM?

Al een heel seizoen gaan er zeer onrustwekkende berichten rond over RWDM Brussels. De traditieclub ...

169
169

Meer sportnieuws