Analisten trekken titelconclusie na clash Club Brugge-KRC Genk

door
Analisten trekken titelconclusie na clash Club Brugge-KRC Genk

De titelstrijd in de Jupiler Pro League is afgelopen weekend nog een pak spannender geworden. Club Brugge won de kraker tegen KRC Genk en naderde zo tot op één puntje van de leider. Ondertussen hijgt Union SG steeds luider in de nek van het tweetal.

De eerste twee speeldagen van de Champions' Play-Offs leken een opwarmronde. De drie titelkandidaten namen het op tegen de drie lager gerankte ploegen en hielden daar telkens de volle buit aan over. Afgelopen weekend volgde echter de eerste onderlinge confrontatie. Zo ging de leider op bezoek bij de titelverdediger.

LEES OOK: Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

Club maakt statement

Het werd een spannend duel in het Jan Breydel-stadion. Genk begon voortvarend aan de clash, maar nam vervolgens een meer defensieve houding aan. Daar wist Club Brugge wel raad mee. Na een ietwat aarzelende eerste helft, nam Blauw-Zwart de match na rust stevig in handen. Daar werd het uiteindelijk voor beloond met een late penaltygoal.

En zo staat Club plots op één (lees: anderhalf) puntje van de leidersplaats. "Genk blijft een kwaliteitsvolle ploeg. Maar geen enkele ploeg in België kan het niveau halen van Club Brugge in de tweede helft", stelt analist Philippe Albert bij SudPresse. "Uiteindelijk blijft Genk aan de leiding staan en heeft het het voordeel van weinig druk te hebben, maar Brugge blijft meer dan ooit mijn titelfavoriet."

Union gevaarlijk op de loer

Blauw-Zwart lijkt het momentum dus in zijn voordeel te keren, zeker omdat de andere titelconcurrenten komend weekend tegenover mekaar staan. Maar ondertussen moet ook steeds meer rekening gehouden worden met het opkomende Union. Tegen Anderlecht speelde het niet eens een grootste match, toch won het opnieuw en zo staan de Brusselaars op nog slechts drie puntjes van de leidersplaats.

Volgens Marc Degryse wordt het duel van komend weekend tussen Genk en Union dan ook cruciaal. "Ik sluit een stunt van Union niet uit. En dan zijn we mogelijk vertrokken voor een scenario zoals twee jaar geleden met een thriller tussen drie ploegen die elk op de allerlaatste speeldag nog de titel kunnen pakken", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "De Brusselaars zijn efficiënt, het allerbelangrijkste in deze Champions’ Play-offs en een gebrek dat Club Brugge tegen Genk net niet opbrak", waarschuwt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad.

Wie is op dit moment uw grootste titelfavoriet?

Meest recent

Maxime Lestienne weldra weer op Belgische velden?

Ooit leek Maxime Lestienne voorbestemd voor de Rode Duivels. Een cap zou de flankaanvaller ...

10
10
Ajax-trainer doet boekje open over Godts, Bounida en Mokio

Ajax wist deze week eindelijk zijn eerste punten te pakken in de Champions League door met 2-4 te ...

10
10
Hasi hint naar opmerkelijke wintertransfer: "Hij is welkom"

Anderlecht zat de voorbije weken op een wolk, maar donderde daar vorig weekend weer af met een ...

95
95
TRANSFERUURTJE: 'Club vindt opvolger Ordoñez, weer vertrekker Anderlecht'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

122
122
‘Fans in opstand tegen ‘Anderlechtisering’ van Club Brugge’

Club Brugge verbaasde vriend en vijand door Nicky Hayen de laan uit te sturen. Ivan Leko werd ...

313
313
Leko in zak en as: Club Brugge komt met Mignolet-statement

Simon Mignolet kent dit seizoen veel pech. De doelman van Club Brugge moest ook plots verstek geven ...

285
285
Antwerp fan Huybrechts stort in op WK: 'Pure nachtmerrie'

In het befaamde Ally Pally is gisteren weer de hoogmis van het darts begonnen: het prestigieuze WK. ...

32
32
Mehdi Bayat snauwt na vertrek De Mil: eis om nieuwe regel

Er vond een heuse trainerscarrousel plaats in de Jupiler Pro League. Club Brugge stuurde Nicky Hayen ...

275
275
Coëfficiënt keldert: Belgische clubs vrezen rampscenario

De afgelopen jaren is de Jupiler Pro League aan een opmars bezig. Vooral de sterke prestaties van de ...

108
108
Tielemans schittert weer: grote verrassing in de maak?

Youri Tielemans was de grote man bij Aston Villa in de Europa League-clash tegen het Zwitserse ...

45
45
Ruben Van Gucht haalt snoeihard uit na 'ongeziene bom'

De voorbije dagen kwam Ruben Van Gucht zwaar onder vuur te liggen. De sportjournalist kreeg kritiek ...

93
93
“Racist én seksist!” – Broos in vieze papieren na klacht

Hugo Broos is bondscoach van Zuid-Afrika en de Belgische oefenmeester begint bijna aan de Afrika ...

77
77
Anderlecht heeft eerste 'zomertransfer' nu al beet

Bij RSC Anderlecht hebben ze al één zorg minder, want in principe hebben ze hun eerste ...

319
319
Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Bij Standard kunnen ze het zelf amper geloven, maar ze staan wel knap zesde. Play-Off 1 is ...

213
213
Zorgt DAZN voor enorm JPL-probleem in januari?

DAZN stuurt veel mails als het maandabonnement nog niet is verlengd, maar zelf betalen ze de clubs ...

221
221
'Standard mikt zeer hoog en droomt van monstersom'

Standard hoopt dat het tegen komende zomer toch een nieuwe eigenaar kan voorstellen. Dat lange ...

197
197
'Anderlecht en KV Mechelen vechten om WK-ganger'

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen draait steeds luider. De Belgische clubs ...

121
121
'Club Brugge mag plots dromen van 5 miljoen euro bonus'

Club Brugge is financieel de sterkste ploeg in België. De Bruggelingen kunnen komende zomer ...

292
292
'Anderlecht ontvangt waanzinnige financiële meevaller'

Bij RSC Anderlecht hopen ze dat er in 2026 een bonus uit de bus valt, zoals het in het verleden ...

328
328
‘AA Gent en Club Brugge op ramkoers: oorlog barst los’

De overstap van Ivan Leko naar Club Brugge is geen simpele ruzie, maar een breuk in vertrouwen. In ...

910
910
‘Transferoffensief Westerlo: in- en uitgaande topdeals?’

Bij KVC Westerlo mag er in januari wel wat worden verwacht. De Kemphanen gaan mogelijk in- en ...

61
61
Fink out? El Ouahdi komt met héél duidelijke boodschap

KRC Genk verloor met 1-0 van FC Midtjylland. Een nederlaag die de sluimerende crisis alleen maar ...

385
385
'Khalaili verlaat Union, Nederlandse sensatie als vervanger‘

Union SG heeft een neus voor (onbekend) talent. De Brusselaars zijn uiteraard volop bezig met het ...

79
79
'Ontslag Hayen: Verhaeghe stevig uit de bocht'

Het ontslag van Nicky Hayen blijft nazinderen bij Club Brugge. De fans keerden zich tegen het ...

1396
1396
'Na De Cat volgende topdossier voor Anderlecht: 30 miljoen'

Bij RSC Anderlecht moeten ze in 2026 spelers verkopen, wat bij elke Belgische club het geval is. ...

437
437

Meer sportnieuws