Analisten trekken titelconclusie na clash Club Brugge-KRC Genk

door
Analisten trekken titelconclusie na clash Club Brugge-KRC Genk

De titelstrijd in de Jupiler Pro League is afgelopen weekend nog een pak spannender geworden. Club Brugge won de kraker tegen KRC Genk en naderde zo tot op één puntje van de leider. Ondertussen hijgt Union SG steeds luider in de nek van het tweetal.

De eerste twee speeldagen van de Champions' Play-Offs leken een opwarmronde. De drie titelkandidaten namen het op tegen de drie lager gerankte ploegen en hielden daar telkens de volle buit aan over. Afgelopen weekend volgde echter de eerste onderlinge confrontatie. Zo ging de leider op bezoek bij de titelverdediger.

LEES OOK: Anthuenis sneert: “Wat heeft díé al bewezen bij Anderlecht?”

Club maakt statement

Het werd een spannend duel in het Jan Breydel-stadion. Genk begon voortvarend aan de clash, maar nam vervolgens een meer defensieve houding aan. Daar wist Club Brugge wel raad mee. Na een ietwat aarzelende eerste helft, nam Blauw-Zwart de match na rust stevig in handen. Daar werd het uiteindelijk voor beloond met een late penaltygoal.

En zo staat Club plots op één (lees: anderhalf) puntje van de leidersplaats. "Genk blijft een kwaliteitsvolle ploeg. Maar geen enkele ploeg in België kan het niveau halen van Club Brugge in de tweede helft", stelt analist Philippe Albert bij SudPresse. "Uiteindelijk blijft Genk aan de leiding staan en heeft het het voordeel van weinig druk te hebben, maar Brugge blijft meer dan ooit mijn titelfavoriet."

Union gevaarlijk op de loer

Blauw-Zwart lijkt het momentum dus in zijn voordeel te keren, zeker omdat de andere titelconcurrenten komend weekend tegenover mekaar staan. Maar ondertussen moet ook steeds meer rekening gehouden worden met het opkomende Union. Tegen Anderlecht speelde het niet eens een grootste match, toch won het opnieuw en zo staan de Brusselaars op nog slechts drie puntjes van de leidersplaats.

Volgens Marc Degryse wordt het duel van komend weekend tussen Genk en Union dan ook cruciaal. "Ik sluit een stunt van Union niet uit. En dan zijn we mogelijk vertrokken voor een scenario zoals twee jaar geleden met een thriller tussen drie ploegen die elk op de allerlaatste speeldag nog de titel kunnen pakken", klinkt het bij Het Laatste Nieuws. "De Brusselaars zijn efficiënt, het allerbelangrijkste in deze Champions’ Play-offs en een gebrek dat Club Brugge tegen Genk net niet opbrak", waarschuwt Ludo Vandewalle, chef voetbal van Het Nieuwsblad.

Wie is op dit moment uw grootste titelfavoriet?

Meest recent

Gouden kans voor Anderlecht? Trainer keihard voor Duranville

Bijna drie jaar geleden maakte Julien Duranville de overstap van RSC Anderlecht naar Borussia ...

45
45
Wils weet niet wat hij ziet: "Hij zal nu wel groen lachen"

Royal Antwerp FC is een bizarre ploeg. Ze presteren al een heel seizoen bijzonder zwak, maar dan ...

39
39
'Hommeles in Breda: Hoefkens moet plots vrezen'

Carl Hoefkens kent zware tijden in Breda. NAC doet het niet goed in de Eredivisie en het is er ...

28
28
'Ajax zet alles op alles voor ex-sterspeler uit JPL'

Bij Ajax wisten ze na een 6 op 6 terug voor wat rust in de tent te zorgen. De Amsterdammers willen ...

11
11
'KRC Genk neemt beslissing over toekomst van Fink'

KRC Genk verloor na een zeer povere prestatie kansloos met 3-0 van Royal Antwerp FC. Nochtans hadden ...

326
326
Enorme verslagenheid: voetbalwereld reageert op heengaan De Boeck

Bij aanvang van alweer een drukke Europese week, is het Belgische voetbal getroffen door een drama. ...

0
0
Oosting wild van Antwerp-verrassing: "Een openbaring!"

Een tweetal weken geleden was de bodem bereikt bij Antwerp FC, momenteel is de Great Old weer ...

209
209
'Actie bij Anderlecht: twee toptransfers voor titelboost'

RSC Anderlecht heeft zondag gezichtsverlies geleden met een zware 4-0-nederlaag op het veld van KVC ...

307
307
Pijnlijke afgang Real: Spaanse pers pakt Courtois onder de loep

Real Madrid heeft zondag een pijnlijke avond beleefd in La Liga. De Koninklijke verloor, na onder ...

87
87
Belgisch voetbal in diepe rouw: Glen De Boeck plots overleden

Het Belgische voetbal werd maandagochtend opgeschrikt door bijzonder triest nieuws. Voormalig Rode ...

487
487
'IJskoude exit dreigt: Club Brugge laat geen traan om Hayen'

Aan de buitenkant oogt alles nog rustig bij Nicky Hayen. Maar binnen de club groeit het gevoel dat ...

809
809
Union zwaar bevoordeeld? Oud-ref velt keihard verdict

Leider Union SG heeft voor het tweede weekend op rij puntenverlies geleden en beet zaterdag zijn ...

240
240
'Club moddert aan: bestuur grijpt in op transfermarkt'

Wie gehoopt had dat de bekerzege in Leuven de ommekeer zou inleiden bij Club Brugge, kwam zaterdag ...

531
531
"Catastrofe" - analisten vermorzelen 'zwakke schakel' Anderlecht

Wat opnieuw een mooi weekend moest worden, is uitgedraaid op een behoorlijk drama voor RSC ...

280
280
Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

219
219
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

108
108
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

84
84
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

54
54
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

236
236
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

35
35
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

189
189
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

241
241
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

49
49
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

140
140
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

227
227

Meer sportnieuws