Club Brugge gooit titelstrijd open na late penaltygoal

497
Club Brugge gooit titelstrijd open na late penaltygoal

Om 18u30 begon dé kraker van de derde speeldag in de Champions' Play-Offs. Club Brugge ontving KRC Genk. In een spannende, maar niet altijd even hoogstaande match wist Club Brugge in de 90ste minuut alsnog met 1-0 te winnen na een penaltygoal van Maxim De Cuyper. 

LEES OOK: Totaal verrassende kampioen? "Waarom wij niet?"

Club gevaarlijkst in eerste periode

Over de eerste tien minuten kunnen we heel kort zijn. Een studieronde waar beide ploegen elkaar wat gingen aftasten. Van enig doelgevaar was geen sprake en KRC Genk had het meeste balbezit. De Limburgers speelden met vertrouwen, Club kwam heel moeilijk in zijn spel.

De eerste kans was voor Genk, maar Tolu Arokodare schampte de bal. Hij miste daar toch zijn schot, dat had beter gemoeten. Club reageerde met twee schoten van Christian Tzolis en Ferran Jutgla, maar echt gevaarlijk was dat niet. Dat was wél in de 25ste minuut. Tzolis trapte en Mujaid Sadick redde de bal op de lijn, daar kwam Genk goed weg. Club nam nadien de overhand.

De bezoekers moesten stelselmatig meer achteruit en Club werd steeds gevaarlijker. Al ging het nog net iets te vaak mis in de laatste fase. Er was wel dreiging van de twee ploegen maar het was vooral blaffen en nog niet bijten. Op slag van rust moest Penders toch met een geweldige redding uitpakken op een gekraakt schot van Tzolis. Zo bleef het 0-0 aan de rust.

Penders van held naar antiheld

Kregen we na de rust wel goals te zien? Club Brugge begon scherp en zette Penders meteen aan het werk, KRC Genk antwoordde ook met een kans. Een interessante partij, al was het zeker niet het allerbeste niveau van beiden. Club Brugge was wel al een tijdje de betere ploeg en het publiek voelde dat ook en zette zich achter de ploeg.

Gustaf Nilsson en Tzolis kregen ook mogelijkheden. Zo kwam die 1-0 steeds dichterbij en als er één ploeg een goal verdiende, was dat duidelijk Blauw-Zwart. Zij voerden het tempo op en Genk zag daardoor steeds meer af. Raphael Onyedika zette Penders, beresterke wedstrijd, ook aan het werk. De druk werd zo bijna onhoudbaar voor de Limburgers. Thorsten Fink zag dat ook en bracht Nikolas Sattleberger, Konstantinos Karetsas en Yira Sor voor Noah Sternberg, Patrik Hrosovsky en Ibrahima Bangoura, bij Club Brugge kwam Chemsdine Talbi in de ploeg voor de onzichtbare Nilsson.

In het slotkwartier bracht Genk nog superjoker Hyeon-gyu Oh voor de moegestreden Arokodare. De kansen bleven ondertussen wel wat uit voor Club. Konden zij er nog een slotoffensief uitpersen? Mignolet moest eens twee keer makkelijk tussenkomen, ook Penders schudde nog een makkelijke redding uit zijn handschoenen. Een 0-0 leek zo meer en meer in de maak, en dat was vooral voor Club onvoldoende.

In de 89ste minuut kreeg Club Brugge na een domme fout van Sattleberger een penalty. Maxim De Cuyper zette zich achter de bal en scoorde de 1-0, maar met veel geluk. Penders, die zo sterk speelde, had deze bal moeten hebben. En zo wist Club Brugge alsnog te winnen en de titelstrijd ligt helemaal open. Al gaf Penders op hoekschop, hij was mee naar voren getrokken, nog een assist maar Sattleberger kopte de enorme kans naast.

Scoreverloop:

1-0 (90') Maxim De Cuyper (pen.)

Verdiende zege?

Meest recent

Exit Carrick: Chelsea duwt Manchester United kopje onder

Manchester United verkeert in een ongezien grote crisis. Ze gingen vandaag ook onderuit op het veld ...

3
3
Coucke gaat los over Anderlecht, tot één onthulling iedereen wegblaast

Marc Coucke is een man van vele werelden. In Happy Hour, de VTM-talkshow van Ruben Van Gucht, sprak ...

1
1
Degryse helpt Bruno: deze elf moeten spelen

RSC Anderlecht speelt vanavond tegen KVC Westerlo. Er is veel kritiek op Vitor Bruno. Voormalig ...

42
42
KV Mechelen won op de transfermarkt: "Duitsland was optie"

Mike Eerdhuijzen maakte afgelopen zomer de overstap van FC Utrecht naar KV Mechelen. Hoewel de ...

22
22
KRC Genk pakt uit met nieuwe blinkvanger

KRC Genk blijft aandachtig voor vernieuwing. De Limburgers openen later deze maand hun oefencomplex, ...

30
30
Club Brugge zei 'neen': "Ze probeerden Vanaken te halen"

Hans Vanaken is een clubicoon van Club Brugge. Eén van de allerbeste middenvelders die de ...

297
297
Verkocht Anderlecht afgelopen zomer dé missing link?

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. Het is tijd dat bepaalde spelers gaan opstaan, vooral in ...

112
112
KRC Genk wacht op doorbraak: tijd voor goals én assists

Bij KRC Genk lopen zeer veel talentvolle spelers rond. De Limburgers hopen dat een aantal van die ...

56
56
"Ik moet niet zwijgen"-Vannieuwkerke in shock na kustoorlog

De soap bij KV Diksmuide Oostende blijft maar nieuwe hoofdstukken krijgen. Nadat Claude Vindevogel ...

23
23
Union SG geeft statement: sterkhouder verlengt contract

Union SG heeft zijn fans bijzonder goed nieuws meegedeeld. De Belgische bekerwinnaar heeft een van ...

32
32
Westerlo flikt het weer: vierde keer op rij de jackpot

KVC Westerlo heeft een specialiteit gevonden. De Kemphanen weten als geen ander spitsen aan te ...

54
54
Hoe Coucke en Bornauw RSCA zélf onder hoogspanning zetten

RSC Anderlecht staat onder hoogspanning. De Brusselaars moeten winnen. CEO Kenneth Bornauw en ...

58
58
TRANSFERUURTJE: 'Real praat met Liverpool, Brys niet naar JPL'

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

45
45
Bom in Engeland: Aston Villa sleept Carragher voor rechter

Een bom is ontploft in Engeland. Terwijl het rommelt bij Manchester United schoof analist Jamie ...

65
65
Godts in zevende hemel: Luis Enrique onthult primeur

Mika Godts begint volledig boven water te komen bij PSG. Na een aarzelende start wist hij te scoren ...

64
64
Carrasco doet monden openvallen: hattrick in topper

Yannick Carrasco speelt al een tijdje op de achtergrond in Saudi-Arabië, maar daar laat de ...

122
122
Tresoldi wijst naar Leko: Club-wisselwerking valt op

Club Brugge zette Zulte Waregem met 2-4 opzij op speeldag 10 van de Jupiler Pro League. Vooral de ...

330
330
Boskamp verwoest RSCA: “Ik zie maar één huilend kind en dat is…”

RSC Anderlecht staat zwaar onder druk. Vooral coach Vitor Bruno voelt de grond wegzakken onder zijn ...

361
361
Compper hakt bikkelharde knopen door bij Antwerp

Royal Antwerp FC won vorige speeldag met 3-0 van Sporting Charleroi en The Great Old wil die vorm ...

132
132
Mechele ziet één minpunt bij vlotte zege Club Brugge

AA Gent en Union SG maken Club Brugge voorlopig nog het leven zuur, maar Blauw-Zwart raast doorheen ...

127
127
Zulte Waregem onder druk: "Dat is teleurstellend"

Zulte Waregem heeft een nul op vijftien geboekt. Club Brugge was veel te sterk aan de Gaverbeek. Het ...

83
83
Degryse: "Bruno en Sibiersi in 2028 niét meer bij RSCA"

CEO Kenneth Bornauw en eigenaar Marc Coucke hebben de club RSC Anderlecht niet bepaald geholpen met ...

433
433
Leko baalt: "Zullen hem missen tegen Anderlecht"

Club Brugge won bijzonder makkelijk met 2-4 op het veld van Zulte Waregem. Blauw-Zwart moest nog ...

177
177
Vitor Bruno ziet een énorm manco bij Anderlecht

RSC Anderlecht had volgens de data al zes keer meer moeten scoren dit seizoen. Aanvallend is er een ...

178
178
‘Yamal krijgt mes in de rug: einde Barça nu al in zicht’

Lamine Yamal hoort bij Barcelona, zo klinkt het al jaren. Maar Hansi Flick heeft nu een beslissing ...

202
202

Meer sportnieuws