Club Brugge gooit titelstrijd open na late penaltygoal

497
Club Brugge gooit titelstrijd open na late penaltygoal

Om 18u30 begon dé kraker van de derde speeldag in de Champions' Play-Offs. Club Brugge ontving KRC Genk. In een spannende, maar niet altijd even hoogstaande match wist Club Brugge in de 90ste minuut alsnog met 1-0 te winnen na een penaltygoal van Maxim De Cuyper. 

LEES OOK: Thorup haalt slag thuis: "Keuze voor hem bleek de juiste"

Club gevaarlijkst in eerste periode

Over de eerste tien minuten kunnen we heel kort zijn. Een studieronde waar beide ploegen elkaar wat gingen aftasten. Van enig doelgevaar was geen sprake en KRC Genk had het meeste balbezit. De Limburgers speelden met vertrouwen, Club kwam heel moeilijk in zijn spel.

De eerste kans was voor Genk, maar Tolu Arokodare schampte de bal. Hij miste daar toch zijn schot, dat had beter gemoeten. Club reageerde met twee schoten van Christian Tzolis en Ferran Jutgla, maar echt gevaarlijk was dat niet. Dat was wél in de 25ste minuut. Tzolis trapte en Mujaid Sadick redde de bal op de lijn, daar kwam Genk goed weg. Club nam nadien de overhand.

De bezoekers moesten stelselmatig meer achteruit en Club werd steeds gevaarlijker. Al ging het nog net iets te vaak mis in de laatste fase. Er was wel dreiging van de twee ploegen maar het was vooral blaffen en nog niet bijten. Op slag van rust moest Penders toch met een geweldige redding uitpakken op een gekraakt schot van Tzolis. Zo bleef het 0-0 aan de rust.

Penders van held naar antiheld

Kregen we na de rust wel goals te zien? Club Brugge begon scherp en zette Penders meteen aan het werk, KRC Genk antwoordde ook met een kans. Een interessante partij, al was het zeker niet het allerbeste niveau van beiden. Club Brugge was wel al een tijdje de betere ploeg en het publiek voelde dat ook en zette zich achter de ploeg.

Gustaf Nilsson en Tzolis kregen ook mogelijkheden. Zo kwam die 1-0 steeds dichterbij en als er één ploeg een goal verdiende, was dat duidelijk Blauw-Zwart. Zij voerden het tempo op en Genk zag daardoor steeds meer af. Raphael Onyedika zette Penders, beresterke wedstrijd, ook aan het werk. De druk werd zo bijna onhoudbaar voor de Limburgers. Thorsten Fink zag dat ook en bracht Nikolas Sattleberger, Konstantinos Karetsas en Yira Sor voor Noah Sternberg, Patrik Hrosovsky en Ibrahima Bangoura, bij Club Brugge kwam Chemsdine Talbi in de ploeg voor de onzichtbare Nilsson.

In het slotkwartier bracht Genk nog superjoker Hyeon-gyu Oh voor de moegestreden Arokodare. De kansen bleven ondertussen wel wat uit voor Club. Konden zij er nog een slotoffensief uitpersen? Mignolet moest eens twee keer makkelijk tussenkomen, ook Penders schudde nog een makkelijke redding uit zijn handschoenen. Een 0-0 leek zo meer en meer in de maak, en dat was vooral voor Club onvoldoende.

In de 89ste minuut kreeg Club Brugge na een domme fout van Sattleberger een penalty. Maxim De Cuyper zette zich achter de bal en scoorde de 1-0, maar met veel geluk. Penders, die zo sterk speelde, had deze bal moeten hebben. En zo wist Club Brugge alsnog te winnen en de titelstrijd ligt helemaal open. Al gaf Penders op hoekschop, hij was mee naar voren getrokken, nog een assist maar Sattleberger kopte de enorme kans naast.

Scoreverloop:

1-0 (90') Maxim De Cuyper (pen.)

Verdiende zege?

Meest recent

Grazi Infantino: Club Brugge op weg naar waanzinnige jackpot

Club Brugge wil dinsdagavond tegen Internazionale opnieuw een goed resultaat neertzetten in de ...

3
3
Ferme strijd barst los bij Rode Duivels: “Kans gegrepen”

De Rode Duivels beschikken weer over heel wat weelde en bondscoach Mark van Bommel moest afgelopen ...

5
5
Ruben Van Gucht krijgt hallucinant werkschema voorgeschoteld

Ruben Van Gucht leidt een leven waar de meeste mensen al moe van worden als ze het alleen maar ...

4
4
Lammens plots in vieze papieren bij Manchester United

Senne Lammens werd vorig seizoen uitgeroepen tot ‘Transfer van het Jaar’ in de Premier ...

90
90
Verheyen vreest voor Club: “Wordt het niet eens tijd?”

Club Brugge kijkt dinsdagavond Internazionale recht in de ogen namens de League Phase van de ...

94
94
Raman haalt gram bij KVM: “Boze reactie sprak boekdelen”

Benito Raman lag even in de clinch met KV Mechelen, maar afgelopen speeldag was de aanvaller van ...

32
32
'Van kwaad naar erger: Bakayoko incasseert mokerslag'

Johan Bakayoko schitterde bij PSV en versierde een toptransfer naar RB Leipzig. Ook daar schoot hij ...

52
52
Hier kijk je vanavond live naar Internazionale - Club Brugge

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. Om 21u start de Europese clash ...

100
100
"Pal naast moordenaar!"-Deschacht haalt ongefilterd uit

Olivier Deschacht lag de voorbije week onder vuur na zijn opvallende uitspraak over het ...

63
63
Antwerp-fans vellen straf oordeel over Marvin Compper

Het begint heet te worden onder de stoel van Marvin Compper na de 5-1 nederlaag tegen Westerlo ...

125
125
Luis Enrique grijpt in: duidelijke boodschap Godts

Mika Godts maakte afgelopen zomer de monstertransfer van Ajax naar PSG. De Franse grootmacht legde ...

191
191
Joos waarschuwt Leko: “Dan hangt Club Brugge eraan”

Club Brugge neemt het in de Champions League op tegen Internazionale. De Italiaanse topclub is de ...

156
156
TRANSFERUURTJE: ‘Record Club Brugge nakend, oplossing Bertaccini’

De zomermercato zit er al een tijdje op, maar de winterse transferperiode komt er weldra alweer aan. ...

244
244
Enorm Antwerp-pijnpunt bloot: pion compleet afgemaakt

Royal Antwerp FC begon goed tegen Westerlo, maar ging uiteindelijk nog met de billen bloot. ...

169
169
Nieuw Anderlecht-goudhaantje staat op: switch naar Marokko

Bij RSC Anderlecht staat plots een nieuw goudhaantje op met een bekend gezicht. Kaïs Barry (20) ...

264
264
Duchâtelet voorspelt VAR-revolutie: “Geen assistenten meer”

Afgelopen speeldag was er heel wat controverse rond de VAR. Bij Standard Luik werd een penalty niet ...

91
91
Union SG vreest Israëlische rel voor Europa League-clash

Union SG neemt het binnenkort op tegen Hapoel Be’er Sheva in de Europa League. De wedstrijd ...

62
62
Vader Tresoldi onthult grote transferdroom: record in zicht

Nicolo Tresoldi was afgelopen zomer grof wild op de mercato. Die interesse zal er ook volgende ...

184
184
Compper zwaar onder vuur bij Antwerp: “Hij ging erover”

Royal Antwerp FC zit ook na de interlandbreak in de hoek waar de klappen vallen. The Great Old ging ...

321
321
Leko bejubelt Club-tweetal: "Sowieso naar Europese top"

Club Brugge kruist dinsdagavond de degens met Internazionale in de Champions League. Traditiegetrouw ...

152
152
'Real bedient Mourinho: eerste toptransfer 2027 staat vast'

Real Madrid haalde in het tussenseizoen een straf lijstje aan versterkingen in huis. Desondanks ...

104
104
AA Gent kampioen? Analisten draaien helemaal bij

AA Gent blijft zijn sterke prestaties bevestigen. Na acht speeldagen staan de Buffalo's alleen aan ...

493
493
'Masterplan bij Club: bestuur plant nieuwe recordtransfer'

Club Brugge haalde tijdens de voorbije zomermercato een pak miljoenen op, maar het weigerde ook ...

556
556
Groot 'slachtoffer' bij Genk: Thorup krijgt lastige opdracht

KRC Genk heeft zaterdag zijn eerste zege sinds eind augustus geboekt. Dat was deels te wijten aan de ...

269
269
Alderweireld in 'Match of the Day': eerste kritiek duikt op

Toby Alderweireld heeft zondagavond een nieuwe mijlpaal bereikt in zijn carrière als ...

622
622

Meer sportnieuws