Club Brugge gooit titelstrijd open na late penaltygoal

497
Club Brugge gooit titelstrijd open na late penaltygoal

Om 18u30 begon dé kraker van de derde speeldag in de Champions' Play-Offs. Club Brugge ontving KRC Genk. In een spannende, maar niet altijd even hoogstaande match wist Club Brugge in de 90ste minuut alsnog met 1-0 te winnen na een penaltygoal van Maxim De Cuyper. 

LEES OOK: Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Club gevaarlijkst in eerste periode

Over de eerste tien minuten kunnen we heel kort zijn. Een studieronde waar beide ploegen elkaar wat gingen aftasten. Van enig doelgevaar was geen sprake en KRC Genk had het meeste balbezit. De Limburgers speelden met vertrouwen, Club kwam heel moeilijk in zijn spel.

De eerste kans was voor Genk, maar Tolu Arokodare schampte de bal. Hij miste daar toch zijn schot, dat had beter gemoeten. Club reageerde met twee schoten van Christian Tzolis en Ferran Jutgla, maar echt gevaarlijk was dat niet. Dat was wél in de 25ste minuut. Tzolis trapte en Mujaid Sadick redde de bal op de lijn, daar kwam Genk goed weg. Club nam nadien de overhand.

De bezoekers moesten stelselmatig meer achteruit en Club werd steeds gevaarlijker. Al ging het nog net iets te vaak mis in de laatste fase. Er was wel dreiging van de twee ploegen maar het was vooral blaffen en nog niet bijten. Op slag van rust moest Penders toch met een geweldige redding uitpakken op een gekraakt schot van Tzolis. Zo bleef het 0-0 aan de rust.

Penders van held naar antiheld

Kregen we na de rust wel goals te zien? Club Brugge begon scherp en zette Penders meteen aan het werk, KRC Genk antwoordde ook met een kans. Een interessante partij, al was het zeker niet het allerbeste niveau van beiden. Club Brugge was wel al een tijdje de betere ploeg en het publiek voelde dat ook en zette zich achter de ploeg.

Gustaf Nilsson en Tzolis kregen ook mogelijkheden. Zo kwam die 1-0 steeds dichterbij en als er één ploeg een goal verdiende, was dat duidelijk Blauw-Zwart. Zij voerden het tempo op en Genk zag daardoor steeds meer af. Raphael Onyedika zette Penders, beresterke wedstrijd, ook aan het werk. De druk werd zo bijna onhoudbaar voor de Limburgers. Thorsten Fink zag dat ook en bracht Nikolas Sattleberger, Konstantinos Karetsas en Yira Sor voor Noah Sternberg, Patrik Hrosovsky en Ibrahima Bangoura, bij Club Brugge kwam Chemsdine Talbi in de ploeg voor de onzichtbare Nilsson.

In het slotkwartier bracht Genk nog superjoker Hyeon-gyu Oh voor de moegestreden Arokodare. De kansen bleven ondertussen wel wat uit voor Club. Konden zij er nog een slotoffensief uitpersen? Mignolet moest eens twee keer makkelijk tussenkomen, ook Penders schudde nog een makkelijke redding uit zijn handschoenen. Een 0-0 leek zo meer en meer in de maak, en dat was vooral voor Club onvoldoende.

In de 89ste minuut kreeg Club Brugge na een domme fout van Sattleberger een penalty. Maxim De Cuyper zette zich achter de bal en scoorde de 1-0, maar met veel geluk. Penders, die zo sterk speelde, had deze bal moeten hebben. En zo wist Club Brugge alsnog te winnen en de titelstrijd ligt helemaal open. Al gaf Penders op hoekschop, hij was mee naar voren getrokken, nog een assist maar Sattleberger kopte de enorme kans naast.

Scoreverloop:

1-0 (90') Maxim De Cuyper (pen.)

Verdiende zege?

Meest recent

Zulte Waregem breekt plots met belangrijke pion

Zulte Waregem is sterk aan het seizoen begonnen met acht punten uit twaalf. Essevee staat daarmee op ...

3
3
KV Kortrijk haalt op slot zomermercato pak ervaring binnen

KV Kortrijk is desastreus aan het seizoen begonnen in de Jupiler Pro League en is voorlopig de rode ...

11
11
SK Beveren pakt nog op de valreep uit met international

SK Beveren werd vorig seizoen ongeslagen kampioen in de Challenger Pro League, maar in de Jupiler ...

14
14
Bruno jammert: "Spelen met ongelijke wapens"

Vitor Bruno heeft zijn start niet gemist bij Anderlecht. Hij won zeven van zijn eerste tien matchen, ...

239
239
KRC Genk verrast alsnog met ultieme transfer

KRC Genk kende nog drukke dagen aan het einde van de zomermercato. De Limburgers haalden ook een ...

79
79
AA Gent ruikt bloed: "Begin van iets heel moois"

AA Gent is voortreffelijk gestart aan het seizoen. Een 12 op 12 en Europese plaatsing. Uiteraard ...

100
100
Vandenbempt stelt dé grote vraag na transferoffensief RSCA

RSC Anderlecht haalde elf nieuwe spelers in huis. Er vertrokken er ook een heel deel. Peter ...

324
324
Zorgen bij 'mogelijke revelatie' na 0 op 12: "Of de druk toeneemt?"

Voor het seizoen werd OH Leuven door bepaalde analisten naar voren geschoven als een mogelijke ...

117
117
Cvetkovic looft ploegmaat: "Bijna niet van de bal te zetten"

RSC Anderlecht won verdiend met 1-0 van KV Kortrijk. Het was zeker geen topprestatie, maar de Kerels ...

208
208
El Ouahdi geeft dé reden voor vertrek naar Hamburger SV

Zakaria El Ouahdi kijkt met veel vertrouwen uit naar zijn nieuwe avontuur bij Hamburger SV. De ...

148
148
'Club Brugge-kleedkamer keert zich tegen woedende Leko'

Ivan Leko haalde na de nederlaag tegen AA Gent keihard uit naar Carlos Forbs. Opvallend: in de ...

1652
1652
Anderlecht breekt transferrecord, eentje sneuvelt nét niet

RSC Anderlecht haalde fors uit op de transfermarkt. De Brusselaars spendeerden heel veel geld, al ...

303
303
KV Kortrijk en Beveren laten alsnog spelers vertrekken

De transfermarkt is gesloten, maar op de valreep gebeurden er nog een aantal transfers in de Jupiler ...

67
67
Sporting Hasselt en Antwerp sluiten straffe transferdeal

In het slot van de transfermarkt heeft Sporting Hasselt nog een zeer opvallende transfer weten af te ...

264
264
Anderlecht strikt smaakmaker: "Snel, technisch en goede vrije trap"

RSC Anderlecht kende een héél drukke zomermercato. De Brusselaars haalden met Thelo ...

275
275
Anderlecht-publiek kritisch: Vitor Bruno komt met reactie

RSC Anderlecht heeft donderdagavond zijn tweede competitiezege geboekt. Maar thuis tegen de ...

353
353
Antwerp shopt in Ligue 1; Cercle en OHL slaan in extremis toe

Donderdag om middernacht sluit de zomerse transfermarkt ook in België zijn deuren. Een aantal ...

128
128
'Last-minute JPL-deal Bertaccini: plottwist door Anderlecht'

RSC Anderlecht haalde de voorbije dagen een flink lijstje aan aanwinsten in huis en dus moeten op ...

510
510
Exodus bij KRC Genk: Mirisola rondt JPL-transfer af

Het is een razend druk einde van de transferperiode geworden bij KRC Genk. En vlak voor het sluiten ...

153
153
Gentse roes blijft duren: Buffalo's voorbij OHL naar leidersplaats

AA Gent blijft voorlopig uitstekende resultaten voorleggen. De Buffalo's wonnen woensdagavond ook ...

183
183
Met dichtgeknepen billen: Anderlecht nipt voorbij Kortrijk

RSC Anderlecht heeft zich ietwat herpakt na de pandoering op Union SG. In de inhaalwedstrijd tegen ...

199
199
De Bruyne terug in basis? Ploegmaat doet krasse uitspraak

Kevin De Bruyne begon het seizoen als bankzitter bij SSC Napoli. Door de blessure van Scott ...

140
140
Anderlecht slaat tóch nog toe: aanwinst al in tribunes

RSC Anderlecht heeft enkele bijzonder drukke dagen op de transfermarkt achter de rug. Maar vlakken ...

444
444
Witte rook: KRC Genk haalt verloren zoon terug in huis

KRC Genk blijft bijzonder actief tijdens de slotdagen van de mercato. Enkele uren voor het ...

164
164
Opstellingen: Bruno houdt been stijf; Simons grijpt fors in

Donderdagavond worden de twee laatste duels van de derde speeldag afgewerkt. Zo krijgt RSC ...

55
55

Meer sportnieuws