Club Brugge gooit titelstrijd open na late penaltygoal

497
Club Brugge gooit titelstrijd open na late penaltygoal

Om 18u30 begon dé kraker van de derde speeldag in de Champions' Play-Offs. Club Brugge ontving KRC Genk. In een spannende, maar niet altijd even hoogstaande match wist Club Brugge in de 90ste minuut alsnog met 1-0 te winnen na een penaltygoal van Maxim De Cuyper. 

LEES OOK: Vitor Bruno krijgt ‘godsgeschenk’ bij Anderlecht

Club gevaarlijkst in eerste periode

Over de eerste tien minuten kunnen we heel kort zijn. Een studieronde waar beide ploegen elkaar wat gingen aftasten. Van enig doelgevaar was geen sprake en KRC Genk had het meeste balbezit. De Limburgers speelden met vertrouwen, Club kwam heel moeilijk in zijn spel.

De eerste kans was voor Genk, maar Tolu Arokodare schampte de bal. Hij miste daar toch zijn schot, dat had beter gemoeten. Club reageerde met twee schoten van Christian Tzolis en Ferran Jutgla, maar echt gevaarlijk was dat niet. Dat was wél in de 25ste minuut. Tzolis trapte en Mujaid Sadick redde de bal op de lijn, daar kwam Genk goed weg. Club nam nadien de overhand.

De bezoekers moesten stelselmatig meer achteruit en Club werd steeds gevaarlijker. Al ging het nog net iets te vaak mis in de laatste fase. Er was wel dreiging van de twee ploegen maar het was vooral blaffen en nog niet bijten. Op slag van rust moest Penders toch met een geweldige redding uitpakken op een gekraakt schot van Tzolis. Zo bleef het 0-0 aan de rust.

Penders van held naar antiheld

Kregen we na de rust wel goals te zien? Club Brugge begon scherp en zette Penders meteen aan het werk, KRC Genk antwoordde ook met een kans. Een interessante partij, al was het zeker niet het allerbeste niveau van beiden. Club Brugge was wel al een tijdje de betere ploeg en het publiek voelde dat ook en zette zich achter de ploeg.

Gustaf Nilsson en Tzolis kregen ook mogelijkheden. Zo kwam die 1-0 steeds dichterbij en als er één ploeg een goal verdiende, was dat duidelijk Blauw-Zwart. Zij voerden het tempo op en Genk zag daardoor steeds meer af. Raphael Onyedika zette Penders, beresterke wedstrijd, ook aan het werk. De druk werd zo bijna onhoudbaar voor de Limburgers. Thorsten Fink zag dat ook en bracht Nikolas Sattleberger, Konstantinos Karetsas en Yira Sor voor Noah Sternberg, Patrik Hrosovsky en Ibrahima Bangoura, bij Club Brugge kwam Chemsdine Talbi in de ploeg voor de onzichtbare Nilsson.

In het slotkwartier bracht Genk nog superjoker Hyeon-gyu Oh voor de moegestreden Arokodare. De kansen bleven ondertussen wel wat uit voor Club. Konden zij er nog een slotoffensief uitpersen? Mignolet moest eens twee keer makkelijk tussenkomen, ook Penders schudde nog een makkelijke redding uit zijn handschoenen. Een 0-0 leek zo meer en meer in de maak, en dat was vooral voor Club onvoldoende.

In de 89ste minuut kreeg Club Brugge na een domme fout van Sattleberger een penalty. Maxim De Cuyper zette zich achter de bal en scoorde de 1-0, maar met veel geluk. Penders, die zo sterk speelde, had deze bal moeten hebben. En zo wist Club Brugge alsnog te winnen en de titelstrijd ligt helemaal open. Al gaf Penders op hoekschop, hij was mee naar voren getrokken, nog een assist maar Sattleberger kopte de enorme kans naast.

Scoreverloop:

1-0 (90') Maxim De Cuyper (pen.)

Verdiende zege?

Meest recent

Voorzitter Beerschot maakt toekomstplannen bekend

Beerschot wil zo snel mogelijk terug naar de Jupiler Pro League, maar voorzitter Yusuke Ohno ...

3
3
Club Brugge in de problemen: twee pionnen krijgen volle laag

Club Brugge is om 18u45 begonnen aan zijn eerste match in de League Phase van de Champions League. ...

79
79
‘James Rodriguez verrast compleet met nieuwe club'

James Rodríguez staat voor een van de meest verrassende transfers uit zijn carrière. ...

13
13
Erenbjerg spreekt héél straffe ambities uit

Jeppe Erenbjerg kijkt met vertrouwen naar de toekomst. De middenvelder ziet nog heel wat groeimarge ...

44
44
'PSV en Lommel vingen bot bij Anderlecht'

Cedric Hatenboer had deze zomer geen gebrek aan belangstelling. De Nederlander zat op een zijspoor ...

114
114
Cercle Brugge haalt slag thuis: "We zijn trots"

Cercle Brugge kende een drukke mercato. Ze hebben na het sluiten van de transfermarkt een van de ...

67
67
Club helemaal weg? Verhaeghe met straffe boodschap

Club Brugge gaat in 2029, volgens de huidige planning, in het nieuwe stadion spelen. Er komen ruim ...

113
113
Club Brugge - Aston Villa: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u45 zijn eerste match in de Champions League. Voor Ivan Leko & co zou ...

94
94
Blunder Standard en gouden zet van Anderlecht?

Neerpede heeft RSC Anderlecht de afgelopen tien jaar gered. Sportief en financieel. De Brusselaars ...

427
427
Aston Villa met Suzuki tegen Club: "Beetje verrast door zijn evolutie"

Club Brugge neemt het om 18u30 op tegen Aston Villa. De Engelse subtopper is dit seizoen nog stevig ...

51
51
Megastunt in Champions League? "Club naar kwartfinales"

Dinsdagavond gaat de nieuwe jaargang in de League Phase van de Champions League. Met Club Brugge ...

118
118
JPL-topclub grijpt mis: opvallende transfer Ryotaro Ito

De transfermarkt is in de meeste Europese voetballanden inmiddels gesloten. Maar transfervrije ...

128
128
‘Leko dumpt Club-leider uitgerekend tegen Aston Villa’

Een basisplaats tegen Lommel leek eindelijk een doorbraak, maar aan de echte hiërarchie bij ...

366
366
Statement! Club-jonkies vernederen Villa in Youth League

Dinsdagavond trapt Club Brugge zijn Champions League-campagne op gang met een thuisduel tegen Aston ...

215
215
Imke Courtois snoeihard aangepakt na KVM-uitspraak

Imke Courtois heeft zich in een interview bij Sporza niet meteen van haar meest overtuigende kant ...

452
452
Één Rode Duivel maakt kans op Ballon d’Or-prijs

De verkiezing van de Ballon d’Or staat voor de deur en naar goede gewoonte sijpelen de ...

47
47
Ongeziene jackpot: Club Brugge heeft WK voor Clubs in vizier

Over drie jaar is er weer een WK voor Clubs. Het nieuwe format zorgt ervoor dat het tornooi is ...

295
295
Nieuwe klacht tegen Infantino: “Machtsmisbruik voor Trump”

De rel rond Gianni Infantino blijft nog voortduren. Na het WK 2026 is de kritiek op de Zwitserse ...

99
99
Charleroi krijgt zware straf: ook Cercle deelt in malaise

Vorig seizoen ontspoorde de Waalse derby tussen Sporting Charleroi en Standard Luik volledig en het ...

82
82
Van Crombrugge eerlijk: KRC Genk dumpt genadeloos

De carrière van Hendrik Van Crombrugge zit op een dood spoor. Bij KRC Genk komt de doelman ...

588
588
Champions League-druk op “beste transfer van Club”

Club Brugge heeft er weer een drukke mercato opzitten. Verschillende sterkhouders werden verkocht en ...

119
119
Vincent Kompany genomineerd voor prestigieuze award

De opmars van Vincent Kompany als hoofdtrainer is indrukwekkend. De Belgische oefenmeester kende een ...

67
67
Club Brugge grijpt zwaar in na vertrek Bisiwu en Furo

Club Brugge legde de focus de afgelopen seizoenen op de jeugd en de samenwerking met Club NXT. ...

637
637
Schrik bij Antwerp groeit: Patrick Goots is snoeihard

Royal Antwerp FC was goed begonnen in de Jupiler Pro League, maar de afgelopen weken liep het plots ...

363
363
Crisis KV Mechelen: lot Fred Vanderbiest al beslist?

KV Mechelen zit in de hoek waar de klappen vallen. Afgelopen speeldag kreeg Malinwa in eigen huis ...

341
341

Meer sportnieuws