Club Brugge gooit titelstrijd open na late penaltygoal

497 stemmen
Club Brugge gooit titelstrijd open na late penaltygoal

Om 18u30 begon dé kraker van de derde speeldag in de Champions' Play-Offs. Club Brugge ontving KRC Genk. In een spannende, maar niet altijd even hoogstaande match wist Club Brugge in de 90ste minuut alsnog met 1-0 te winnen na een penaltygoal van Maxim De Cuyper. 

LEES OOK: Adedji-Sternberg naar Club Brugge? Genk onderneemt actie

Club gevaarlijkst in eerste periode

Over de eerste tien minuten kunnen we heel kort zijn. Een studieronde waar beide ploegen elkaar wat gingen aftasten. Van enig doelgevaar was geen sprake en KRC Genk had het meeste balbezit. De Limburgers speelden met vertrouwen, Club kwam heel moeilijk in zijn spel.

De eerste kans was voor Genk, maar Tolu Arokodare schampte de bal. Hij miste daar toch zijn schot, dat had beter gemoeten. Club reageerde met twee schoten van Christian Tzolis en Ferran Jutgla, maar echt gevaarlijk was dat niet. Dat was wél in de 25ste minuut. Tzolis trapte en Mujaid Sadick redde de bal op de lijn, daar kwam Genk goed weg. Club nam nadien de overhand.

De bezoekers moesten stelselmatig meer achteruit en Club werd steeds gevaarlijker. Al ging het nog net iets te vaak mis in de laatste fase. Er was wel dreiging van de twee ploegen maar het was vooral blaffen en nog niet bijten. Op slag van rust moest Penders toch met een geweldige redding uitpakken op een gekraakt schot van Tzolis. Zo bleef het 0-0 aan de rust.

Penders van held naar antiheld

Kregen we na de rust wel goals te zien? Club Brugge begon scherp en zette Penders meteen aan het werk, KRC Genk antwoordde ook met een kans. Een interessante partij, al was het zeker niet het allerbeste niveau van beiden. Club Brugge was wel al een tijdje de betere ploeg en het publiek voelde dat ook en zette zich achter de ploeg.

Gustaf Nilsson en Tzolis kregen ook mogelijkheden. Zo kwam die 1-0 steeds dichterbij en als er één ploeg een goal verdiende, was dat duidelijk Blauw-Zwart. Zij voerden het tempo op en Genk zag daardoor steeds meer af. Raphael Onyedika zette Penders, beresterke wedstrijd, ook aan het werk. De druk werd zo bijna onhoudbaar voor de Limburgers. Thorsten Fink zag dat ook en bracht Nikolas Sattleberger, Konstantinos Karetsas en Yira Sor voor Noah Sternberg, Patrik Hrosovsky en Ibrahima Bangoura, bij Club Brugge kwam Chemsdine Talbi in de ploeg voor de onzichtbare Nilsson.

In het slotkwartier bracht Genk nog superjoker Hyeon-gyu Oh voor de moegestreden Arokodare. De kansen bleven ondertussen wel wat uit voor Club. Konden zij er nog een slotoffensief uitpersen? Mignolet moest eens twee keer makkelijk tussenkomen, ook Penders schudde nog een makkelijke redding uit zijn handschoenen. Een 0-0 leek zo meer en meer in de maak, en dat was vooral voor Club onvoldoende.

In de 89ste minuut kreeg Club Brugge na een domme fout van Sattleberger een penalty. Maxim De Cuyper zette zich achter de bal en scoorde de 1-0, maar met veel geluk. Penders, die zo sterk speelde, had deze bal moeten hebben. En zo wist Club Brugge alsnog te winnen en de titelstrijd ligt helemaal open. Al gaf Penders op hoekschop, hij was mee naar voren getrokken, nog een assist maar Sattleberger kopte de enorme kans naast.

Scoreverloop:

1-0 (90') Maxim De Cuyper (pen.)

Verdiende zege?

Meest recent

'Anderlecht drukt door: bod van negen miljoen euro'

RSC Anderlecht heeft nood aan aanvallende versterking. De Brusselaars hebben al jaren een probleem ...

22
22
'Deal bijna rond: Reynolds versiert knappe transfer'

KVC Westerlo gaat flink cashen. De Kemphanen gaan de komende dagen nog flink wat uitgaande transfers ...

84
84
Rode Duivels krijgen al mokerslag net voor Senegal

De Rode Duivels kregen na de groepswinst de loting waar ze op hoopten, maar voor de match tegen ...

126
126
Senegal is op zijn hoede voor drie Rode Duivels

België neemt het vanavond om 22u op tegen Senegal. De Rode Duivels krijgen een zeer taaie ...

42
42
'Anderlecht gelinkt aan zeer verrassende transfer'

RSC Anderlecht speurt rond naar versterking. De Brusselaars worden de afgelopen dagen met steeds ...

130
130
Antwerp houdt hart vast voor doemscenario: "Dit wil níémand"

Antwerp FC leeft in grote onduidelijkheid wat de toekomst betreft. Dinsdag verstreek de deadline ...

174
174
Benito Raman doet schokkende onthulling rond AA Gent

Benito Raman heeft uitgepakt met een verhaal dat bij heel wat voetbalfans de wenkbrauwen zal doen ...

117
117
Opstelling Duivels: Vandenbempt voorspelt drastische ingreep

Indien de Rode Duivels straks willen spreken over een geslaagd WK, zullen ze zich woensdag toch ...

96
96
Ontslaggolf op WK: bondscoach vertrekt vlak na uitschakeling

Het WK 2026 bleek inmiddels het Waterloo voor verschillende bondscoaches. En ook het volgende ...

63
63
Vanaken aan aftrap tegen Senegal? Albert klaar en duidelijk

Het aftellen is nu ook echt begonnen: woensdagavond strijden de Rode Duivels voor een plek in de ...

167
167
Transferbommetje! 'Anderlecht gaat voor stunt met WK-Duivel'

Bij RSC Anderlecht is de start van het nieuwe seizoen stilaan weer in zicht. De Brusselaars werken ...

522
522
Club Brugge aast op 13,5M-toptransfer: kleedkamer beeft al

Club Brugge heeft naar verluidt een explosief dossier op tafel liggen. Het gaat om een transfer die ...

446
446
WK-ontdekking bij Duivels: "De leider die lang gemist hebben"

De Rode Duivels strijden woensdagavond voor een plekje in de 1/8ste finales van het WK. Het belooft ...

341
341
Basiself België-Senegal: Garcia hakt lastige knopen door

Woensdagavond is het zover, dan werken de Rode Duivels hun wedstrijd af in de 1/16de finales van het ...

299
299
Franse sterren niet te stoppen op WK, Mexico wipt Ecuador

Frankrijk heeft zijn status als topfavoriet nog wat kracht bijgezet. Dankzij twee goals van Kylian ...

79
79
Garcia spreekt over speelkansen Debast en Vanaken

Woensdag maken ook de Rode Duivels hun intrede in de knock-outfase van het WK. In de zestiende ...

221
221
Cuypers pakt uit met zeer knappe geste voor Lewandowski

De Amerikaanse MLS krijgt er na het WK een nieuwe superster bij. Na een jarenlange flirt wist ...

85
85
Na WK-debacle neemt Koeman ontslag bij Oranje

Maandagavond kregen we meteen enkele verrassingen in de zestiende finales van het WK. Met Duitsland ...

81
81
'Standard doet bod op eenmalige Rode Duivel'

Standard is bezig aan een zeer opmerkelijke zomermercato. Daarin lijkt sportief directeur Marc ...

137
137
Transfer nabij: Duranville kondigt afscheid aan

Enkele jaren geleden hadden velen wellicht voorspeld dat Julien Duranville nu op het WK zou staan ...

81
81
'Union wil uitpakken met Jonge Duivel (ex-Club Brugge)'

Union moest het vorig seizoen in de titelstrijd nipt afleggen tegen Club Brugge, maar sleepte wel de ...

140
140
KV Mechelen houdt Belg aan boord en laat goalgetter gaan

KV Mechelen was vorig seizoen nog één van de revelaties. In de laatste editie plaatste ...

100
100
'Stroomversnelling rond Trossard: Arsenal aanvaardt bod'

Leandro Trossard drukte met twee goals tegen Nieuw-Zeeland zijn stempel bij de Rode Duivels en zal ...

332
332
Union tankt meteen vertrouwen met forse oefenzege

Stilaan zijn alle eersteklassers aan hun voorbereiding op het nieuwe seizoen begonnen. Dinsdagavond ...

94
94
Nusa en Haaland zorgen voor feest bij Noorwegen

Op het WK stond er om 19u de partij tussen Ivoorkust en Noorwegen op het programma. Wie van de twee ...

55
55

Meer sportnieuws