'Ancelotti, Guardiola, Mourinho? Brazilië kiest nieuwe coach'

door
'Ancelotti, Guardiola, Mourinho? Brazilië kiest nieuwe coach'

Brazilië kreeg in de interlandperiode in maart een 4-1-pandoering van Argentinië en dat was meteen ook de zwanenzang van bondscoach Dorival Junior. Hij werd ontslagen en dus waren de Goddelijke Kanaries de voorbije weken op zoek naar een coach die hen op het WK 2026 zal moeten leiden.

Dat zorgde ervoor dat er alweer heel wat grote namen gelinkt werden aan de vacature. Zo dook de naam van Carlo Ancelotti nog maar eens op, terwijl ook José Mourinho genoemd werd en ook Pep Guardiola in het verleden al naar voor geschoven werd als de grote droom van de Braziliaanse bond.

Geen Ancelotti of Mourinho bij Brazilië

Maar opnieuw zal geen van die wereldsterren uiteindelijk de Seleção onder zijn hoede nemen. Volgens Braziliaanse media wordt wel een verrassende andere Europeaan de nieuwe bondscoach. De keuze zou uiteindelijk gevallen zijn op Jorge Jesus.

De 70-jarige Portugees is momenteel nog aan de slag als trainer in Saudi-Arabië, waar hij Al-Hilal onder zijn hoede heeft. Hij zou daar wel een clausule in zijn contract hebben waardoor hij voor 2,5 miljoen euro kan vertrekken en de Braziliaanse bond zou ook bereid zijn om die som op tafel te leggen.

Keuze valt op Jorge Jesus

Jesus zou een contract voorgeschoteld krijgen tot en met het WK, maar zal daarvoor wel flink moeten inleveren. Hij zou in Brazilië slechts een vijfde krijgen van het loon dat hij momenteel in Saudi-Arabië opstrijkt. Daar zouden wel flinke bonussen tegenover staan bij goede prestaties.

Met Jesus krijgt Brazilië wel een bondscoach die het lokale voetbal kent. Hij was immers van 2019 tot 2020 nog een jaar trainer bij Flamengo, dat hij toen naar de titel en de Copa Libertadores leidde. Daarnaast was Jesus in het verleden ook nog coach van onder meer Benfica, Sporting CP en Fenerbahçe.

Goede keuze van Brazilië?

Meest recent

Gillet behoedt Standard-fiasco: “Anders bliksemtransfer”

Matthieu Epolo kende een woelige start in zijn nog prille carrière bij Standard Luik. De ...

18
18
Beerschot trekt aan alarmbellen na rampreeks

Beerschot wil zo snel mogelijk weer promoveren naar de Jupiler Pro League. De Kielse Ratten leken in ...

25
25
Anderlecht is gewaarschuwd: Antwerp meldt unicum

Royal Antwerp FC ontvangt komende speeldag RSC Anderlecht op de Bosuil. Na de heropening van Tribune ...

118
118
'Thiago Silva (41) verbaast met sensationele terugkeer'

Thiago Silva is inmiddels 41 jaar, maar de centrale verdediger lijkt nog niet aan stoppen te denken. ...

29
29
Mokio doet openhartig relaas: "Zware periode bij Ajax"

Jorthy Mokio (17) kwam als een sneltrein op de voorgrond bij Ajax. Na zijn overstap van KAA Gent ...

20
20
‘KAA Gent verklaart oorlog: competitievervalsing door Club’

Het is oorlog tussen KAA Gent en Club Brugge. Na het vertrek van hoofdtrainer Ivan Leko en assistent ...

521
521
Schrijnende situatie Broos: “Vrouw en kinderen afgezien”

Hugo Broos zit in het oog van de storm vlak voor de Afrika Cup. De Belgische keuzeheer van ...

56
56
Mario Stroeykens incasseert mokerslag van jewelste

De Afrika Cup staat voor de deur en verschillende Belgische clubs zagen spelers vertrekken richting ...

102
102
Gouden Schoen: vijf grote favorieten, drie outsiders

De Gouden Schoen komt dichterbij en dan komende kranten en analisten met voorspellingen naar buiten. ...

503
503
‘Club op ramkoers met Gent: ook Antwerp-pion in beeld’

Club Brugge is bezig aan een nieuw tijdperk onder Ivan Leko. Nicky Hayen en consorten werden ...

258
258
‘Anderlecht vreest vertrek: Belgische clubs op vinkenslag’

De wintermercato staat voor de deur en de geruchtenmolen begint op volle toeren te draaien. De ...

203
203
‘Club Brugge all-in voor stunttransfer van 10 miljoen euro’

Club Brugge heeft de afgelopen seizoenen op financieel vlak zéér goed geboerd. De ...

531
531
KV Kortrijk snauwt naar Anderlecht: “Dat is pure diefstal”

Het competitieformat en de perikelen met DAZN blijven de gemoederen bezighouden. Inmiddels hebben ...

341
341
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht-plan met De Cat, Genk wil stunten’

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

333
333
Tom Waes terug in de spotlights: ‘Het loopt behoorlijk fout’

Het moment dat alles verandert, komt soms onverwacht en onverbiddelijk. Dat mocht Tom Waes eind ...

78
78
‘Grof wild: ook Kompany wil shoppen bij Club Brugge’

Club Brugge haalde de afgelopen jaren heel wat miljoenen binnen met uitgaande transfers. Blauw-Zwart ...

732
732
‘Knaltransfer van formaat? Toekomst Tielemans is bekend’

Youri Tielemans is de afgelopen jaren uitgegroeid tot een smaakmaker van de Premier League. Bij ...

245
245
Laurent Ciman maakt Standard compleet af: “Héél triestig”

Standard Luik is al jaren zoekende, zowel op sportief vlak als achter de schermen. Nu de club weer ...

126
126
Saintfiet gaat voor stunt in Afrika: "Geschiedenis schrijven"

De Afrika Cup staat voor de deur. Tom Saintfiet is bondscoach van Mali en is klaar voor de Afrika ...

19
19
OH Leuven maakt zich op voor hoogdag: "Dit is fantastisch"

Het is een hoogdag voor het Belgische vrouwenvoetbal. OH Leuven neemt het in eigen huis op tegen ...

36
36
Club wil wéér shoppen bij Gent: spel zit op de wagen

AA Gent en Club Brugge zijn géén vrienden. Enkele dagen voor de Slag om Vlaanderen is ...

427
427
T1 JPL-topclub moet opletten: "Steunen de spelers hem nog?"

Bij heel wat clubs vonden er al de nodige trainerswissels plaats. Niet elke trainerswissel bracht ...

211
211
Plots derde Belgische trainerskandidaat bij KRC Genk?

KRC Genk is volop bezig met de zoektocht naar een nieuwe trainer. Er doen al heel wat namen de ...

679
679
OH Leuven neemt rigoureuze financiële beslissing

OH Leuven is al jaren een club die verwachtingen niet inlost. Er is heel veel potentieel aanwezig, ...

95
95
Olivier Deschacht breekt na breuk met Annelien: 'Pure chaos'

Olivier Deschacht kent het leven op en naast het voetbalveld als geen ander. Jarenlang stond hij ...

133
133

Meer sportnieuws