'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

door
'Nieuwe wending: overname Standard opgeschort'

Standard gaat in de play-offs nog op zoek naar een mogelijk ticket, wat toch een mirakel zou zijn gezien de omstandigheden waarin Ivan Leko en zijn spelers moesten werken. Beterschap lijkt op dat vlak nog niet in zicht, want de toekomst van de club blijft hoogst onduidelijk.

De financiële situatie van Standard blijft penibel ogen en enkel een overname lijkt soelaas te kunnen brengen. Die zou nu eigenlijk in een afrondende fase moeten zitten, maar de voorbije weken kwamen al onheilspellende berichten naar buiten over het getalm van eigenaar A-CAP.

Nu komt Josimar, het onderzoeksmedium dat de voorbije jaren goed op de hoogte bleek van de fratsen van vorige eigenaar 777 Partners en A-CAP, met het nieuws dat de verkoop van de Rouches voorlopig opgeschort zou zijn.

LEES OOK: Defour streng: "Het failliet van de Jupiler Pro League"

Overname Standard is opgeschort

De voorbije maanden meldden zich wel degelijk enkele gegadigden. Er was interesse van een partij uit de Verenigde Arabische Emiraten en één uit de Verenigde Staten, maar zij werden aan het lijntje gehouden door A-CAP. Dat trok eerst plots zijn vraagprijs op tot maar liefst 50 miljoen euro.

Dat was meer dan het dubbele van wat de kandidaat-kopers wilden betalen. Vervolgens eiste A-CAP ook nog eens dat ze de immobiliën van Standard in handen zouden mogen houden, zodat ze nog geld zouden kunnen verdienen door het stadion en de academie te verkopen of te verhuren aan de club.

Toekomst Standard en A-CAP in gevaar

Daardoor was de interesse al stevig bekoeld en nu zou A-CAP beslist hebben om de verkoop voor onbepaalde tijd uit te stellen. Dat zet een enorm vraagteken achter de nabije toekomst van Standard, want er moet maandelijks 2 à 3 miljoen euro bijgepast worden.

Het is echter maar de vraag of A-CAP dat nog zal willen en kunnen doen. In de Amerikaanse staten Utah en South Carolina zouden overheidsregulators de controle over het verzekeringsbedrijf willen overnemen, omdat A-CAP zijn activiteiten illegaal gefinancierd zou hebben met de centen van haar cliënten. En uiteraard zal de Amerikaanse overheid geen geld in Standard gaan pompen...

Denk je dat er nog een overname zal komen?

Meest recent

Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

37
37
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

84
84
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

47
47
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

53
53
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

62
62
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

139
139
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

89
89
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

84
84
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

108
108
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

50
50
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

272
272
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

302
302
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

145
145
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

82
82
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

48
48
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

316
316
'Sadiki versiert na één jaar al absolute monstertransfer'

Noah Sadiki maakte afgelopen zomer de overstap van Union SG naar Sunderland. De defensieve ...

98
98
Hasi zet speler op scherp: "Hij moet zich herpakken"

Bij RSC Anderlecht stond de defensie de afgelopen maanden pal. Dat kwam onder meer dankzij de ...

127
127
Vrancken misnoegd over actie RSCA: "Dat weten ze nochtans"

Zaterdavond staat de topper tussen RSC Anderlecht en STVV op het programma. De Truienaars gaan ...

357
357
De Mil spreekt Bayat resoluut tegen na Charleroi-exit

Rik De Mil werd al in verband gebracht met Royal Antwerp FC én Union SG. Telkens wilde ...

195
195
Hasi vol lof: "Een van de slimste spelers in de JPL"

RSC Anderlecht ging afgelopen speeldag zwaar onderuit tegen Westerlo. Besnik Hasi en consorten zaten ...

214
214
Hubert over trainerscarrousel: “Je bent met mensen bezig…”

De trainerscarrousel in de Jupiler Pro League blijft de gemoederen bezighouden. Club Brugge liet ...

65
65
Hartverscheurend verhaal De Laet beroert fans héél diep

Ritchie De Laet blijft voor Antwerp-supporters een absolute cultheld. De voormalige rechtsachter ...

118
118
Verhaeghe doet boekje open over trainerswissel Club Brugge

Club Brugge verraste maandag vriend en vijand door Nicky Hayen in te wisselen voor Ivan Leko als ...

453
453
Genk slikt bittere pil: wangedrag fans breekt zuur op

KRC Genk zit tegenwoordig in de hoek waar de klappen vallen. Na de bekeruitschakeling en zware ...

197
197

Meer sportnieuws