Zomers vertrek Jutgla? 'Club Brugge verlangt miljoenensom'

door
Zomers vertrek Jutgla? 'Club Brugge verlangt miljoenensom'

Club Brugge telde afgelopen weekend weer verschillende uitblinkers in de gewonnen clash met RSC Anderlecht. Ferran Jutgla bijvoorbeeld, was opnieuw bijzonder gretig in de aanvalslinie. Desondanks blijft zijn toekomst onzeker ogen.

De inmiddels 25-jarige aanvaller is een jeugdproduct van FC Barcelona. Bij de Catalaanse grootmacht liet hij in de jeugdselecties mooie dingen zien, bij de beloften scoorde hij zelfs aan de lopende band. Maar verder dan enkele cameo's bij de eerste ploeg raakte Jutgla niet. Dus besloot hij andere opties te verkennen.

LEES OOK: Oorlog competitiehervorming: Vandenbempt roept grote vrees

Wisselvallig parcours

In de zomer van 2022 deed Club Brugge hem een aanlokkelijk voorstel, waarbij hij onder meer Champions League-voetbal kreeg aangeboden. Iets waar de speler ook op inging. Voor een slordige 5 miljoen euro werd hij uiteindelijk overgenomen van de Spaanse grootmacht. En Jutgla kon al snel zijn stempel drukken.

Tijdens zijn eerste maanden bij Blauw-Zwart groeide de spits meteen uit tot één van de smaakmakers. Ook op Europees niveau maakte hij indruk. Maar Jutgla had het vervolgens lastig om die goede lijn door te trekken. Bovendien kreeg hij in Brugge te maken met steeds groter wordende concurrentie in de spitspositie.

Géén contractonderhandelingen

Begin dit seizoen bijvoorbeeld, moest hij zijn meerdere erkennen in Gustaf Nilsson. Sinds de jaarwissel heeft de Spanjaard zijn beste niveau echter teruggevonden. En inmiddels geldt hij opnieuw als de eerste keuze in de spits. Ook op Champions League-niveau maakte hij indruk, denk aan zijn fraaie goal op Atalanta BC.

Jutgla geldt dus opnieuw als één van de belangrijke krachten bij Blauw-Zwart. Toch oogt zijn toekomst in Brugge onzeker. Komende zomer gaat hij immers zijn laatste contractjaar in. Bij Het Nieuwsblad weet men echter dat er op dit moment géén gesprekken lopen over een eventuele verlenging. Beide partijen zouden de kat nog wat uit de boom kijken.

Boter bij de vis

Wat wel duidelijk is: indien Jutgla geen nieuwe verbintenis tekent, zal Club hem komende zomer moeten verkopen om een transfervrij vertrek te voorkomen. In januari sluimerde alvast interesse van onder meer Sevilla FC. Na zijn goede prestaties van de voorbije maanden zal de interesse alleen maar toegenomen zijn. Ondanks zijn contractsituatie wil Club bij een transfer wel boeter bij de vis. Tijdens de wintermercato moest hij naar verluidt een slordige 10 miljoen euro kosten. Na zijn wederopstanding zal die vraagprijs niet zijn afgenomen, integendeel.

Club moet er alles aan doen om Jutgla te houden ...

Meest recent

'Afgrijzen bij Club: ster dringt aan op transfer Onyedika'

In zowat elke mercato wordt er druk gespeculeerd over een mogelijke transfer van Raphael Onyedika. ...

80
80
Vermeeren verliest van Duivels, weer uppercut Pocognoli

In de Franse Ligue 1 werd vrijdagavond de vijftiende speeldag op gang getrapt met een grote ...

37
37
Mannaert spreekt duidelijke taal over toekomst Garcia

De Rode Duivels ontdekten vrijdagavond hun tegenstanders op het komende WK, waarin ze belandden in ...

26
26
Dender pakt tweede zege en gooit degradatiestrijd open

De degradatiestrijd in de Jupiler Pro League lijkt weer helemaal open te liggen. Dender was lange ...

77
77
Droomloting voor Broos: "Wat maak ik allemaal mee..."

Naast de delegatie van de Rode Duivels was er nog een Belg aanwezig bij de loting voor het WK op ...

78
78
Garcia spreekt na loting duidelijke WK-ambitie uit

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het komende WK. Ze openen hun toernooi op 15 juni ...

93
93
Patro ontgoochelt, Eupen dringt top zes binnen

Vrijdagavond werden de eerste wedstrijden van de zestiende speeldag in de Challenger Pro League ...

16
16
1B-sensatie reageert op interesse van STVV en Gent

Er vallen in de Challenger Pro League regelmatig interessante zaakjes te doen. Ook dit seizoen ...

110
110
Analisten unaniem over loting Duivels: "Groepswinst is must"

De Rode Duivels keken reikhalzend uit naar vrijdagavond en de ontdekking van hun tegenstanders op ...

121
121
Genk pakt uit met contract voor bekende naam

Bij KRC Genk blijft het dit seizoen met pieken en dalen gaan. Er leek de laatste weken beterschap op ...

135
135
Dit zijn de Belgische tegenstanders: 2 primeurs en zwarte beest

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn voor het WK van volgende zomer. Bij de loting kwam ons ...

257
257
Hasi met handen in haar: Anderlecht slikte nieuwe blessure

Anderlecht blijft de zeges aaneenrijgen, want donderdagavond wisten ze ook KRC Genk uit de beker te ...

166
166
'Mannaert ligt niet wakker: topclubs staan te dringen'

Vraag het aan mensen die met hem gewerkt hebben en je voelt meteen de verdeeldheid. Terwijl de ...

194
194
Loting WK: Rode Duivels krijgen zeer gunstige loting

Vrijdag werd in de Amerikaanse hoofdstad Washington DC geloot voor de groepsfase van het WK van ...

284
284
AA Gent heeft beet: jeugdinternational tekent

AA Gent heeft de voorbije jaren stevig geïnvesteerd in zijn jonge talenten en dat begint ...

42
42
'AA Gent & KRC Genk neus aan neus op wintermercato'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug bengelen AA Gent en KRC Genk aan de ...

156
156
Mannaert & Garcia doen boekje open over droomloting WK

De ogen van de voetbalwereld zijn momenteel integraal op Washington gericht, waar zo dadelijk de ...

103
103
Oosting verschaft cruciale update uit ziekenboeg Antwerp

Bekerspektakel op de Bosuil woensdag, waar Antwerp na strafschoppen aan het langste eind trok tegen ...

161
161
'Transferbom in Anderlecht: Angulo grof wild in Engeland'

Donderdag in Genk sleepte RSC Anderlecht op de valreep verlengen uit de brand, waarna Thorgan Hazard ...

603
603
Hayen kiest selectie: goed & slecht nieuws bij Club Brugge

In de achtste finale van de Croky Cup boekte Club Brugge een krappe zege tegen OH Leuven, maar ook ...

340
340
Vandenbempt kotst het uit: “Dit is toch pure terreur?!”

Peter Vandenbempt is doorgaans de rustigheid in persoon. Eén van de boegbeelden van onze ...

177
177
Blessuregolf in Genk: Fink ontwaakt met fikse kater

Het bekeravontuur zit er al op voor KRC Genk, dat in de verlengingen zijn meerdere moest erkennen in ...

377
377
Hasi moet puzzelen: Anderlecht incasseert mokerslag

De trein van RSC Anderlecht dendert onverstoord verder. Nadat ze eerder al Club Brugge en Union ...

386
386
Jan Mulder ontploft online: "Het is een oorlogszone!"

Jan Mulder werd onlangs genadeloos aan de kant geschoven bij VTM, een afscheid dat wrang en plots ...

134
134
Oosting verstuurt scherpe waarschuwing bij Antwerp

Royal Antwerp FC tankte vertrouwen in de beker en in de competitie kijkt het komende speeldag KRC ...

393
393

Meer sportnieuws