'Toptransfer in Premier League: deal van 40 miljoen pond'

door
'Toptransfer in Premier League: deal van 40 miljoen pond'

Na zijn geweldige seizoen bij Bologna FC, versierde Joshua Zirkzee een toptransfer naar Manchester United. Maar zijn passage op Old Trafford was tot dusver niet bepaald een succes. En nu dreigt de oud-spits van RSC Anderlecht er ook nog een pittige concurrent bij te krijgen.

Zirkzee maakte destijds al flink indruk bij de jeugdopleiding van Feyenoord. In die mate zelfs dat het grote Bayern München hem al op jonge leeftijd kwam wegplukken uit Rotterdam. Maar bij de Duitse grootmacht zat een doorbraak er niet meteen in. Ook een huurbeurt aan Parma FC werd geen succes, tot Anderlecht hem een uitweg aanbod.

Onder de vleugels van toenmalig coach Vincent Kompany ontbolsterde hij helemaal. Dat leverde hem na een jaartje een definitieve transfer naar Bologna FC op. Ook dat werd uiteindelijk een goede move. Na een jaartje aanpassen, groeide Zirkzee afgelopen seizoen uit tot één van de absolute smaakmakers bij Bologna.

LEES OOK: 'Belletje in januari: Bayern pleziert Kompany met toptransfer'

Ondermaats op Old Trafford

Met onder meer 11 goals en 5 assists had hij een groot aandeel in de onverwachte Champions League-kwalificatie van de Serie A-revelatie. Die prestaties bezorgden hem afgelopen zomer een toptransfer naar Manchester United, waar coach Erik ten Hag hamerde op zijn komst. De trainer is echter al een tijdje ontslagen en Zirkzee kan niet aan de verwachtingen voldoen.

Afgelopen donderdag scoorde hij wel een belangrijk doelpunt tegen Real Sociedad, maar enkele dagen eerder was hij nog een anti-held met zijn gemiste strafschop in het bekerduel tegen Fulham FC. Met 6 goals en 2 assists in 41 wedstrijden zijn zijn statistieken ook ondermaats. Bij een groot deel van de achterban heeft hij het dan ook al verkorven.

Uitblinker Palace

En nu dreigt een nieuwe mokerslag. Zo blijkt United concreet in de markt voor een nieuwe spits. Het toonaangevende L'Equipe meldt immers dat de Engelse grootmacht gesprekken heeft aangeknoopt voor de komst van Jean-Philipe Mateta. De 27-jarige Fransman is bezig aan een puik seizoen bij Crystal Palace, waar hij inmiddels op 15 goals en 3 assists staat in 33 matchen. Van een akkoord is voorlopig wel nog geen sprake. Palace zou immers zo'n 40 miljoen pond verlangen voor zijn sterkhouder en United hoopt er (veel) goedkoper vanaf te komen.

De Europese top is te hoog gegrepen voor Zirkzee ...

Meest recent

‘Hallucinante Benteke-blunder: Club Brugge-fans razend’

Op Jan Breydel is het gemor niet meer te negeren. Terwijl Christian Benteke zich transfervrij ...

57
57
Bart Verhaeghe krijgt volle laag: "Een schande!"

Bart Verhaeghe heeft zich niet bepaald populair gemaakt bij de eigen aanhang en binnen het Belgische ...

25
25
Euvrard op de sukkel met Standard; "Daardoor was het zwak"

Standard is en blijft een club op de dool. De Rouches staan nog héél ver van een ...

25
25
Hazard naar exit? 'Anderlecht hakt belangrijke knoop door'

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond tegen STVV herpakken na de blamage van vorige week in ...

61
61
Nieuwe elementen Club Brugge-bom: "Híj́ had probleem met Hayen"

Club Brugge heeft deze week voor een serieuze bom gezorgd. Maandag besloot Blauw-Zwart namelijk om ...

231
231
Alarmbellen gaan af rond Courtois: Spanje in absolute paniek

Je zag het aan zijn blik na affluiten: dit deed pijn, veel meer dan een gewone fout. Thibaut ...

90
90
Extra boost op Bosuil: "Wil graag bij Antwerp blijven"

Na de trainerswissel en enkele knappe resultaten, is de rust bij Antwerp FC weer helemaal ...

118
118
'Leko grijpt in: eerste slachtoffer in Brugse basiself'

De nederlaag tegen Arsenal FC was nog ietwat ingecalculeerd, dit weekend heeft Club Brugge echter ...

449
449
Anderlecht dropt bommetje in JPL: spraakmakend plan op tafel

Aanstaande woensdag staat een belangrijke afspraak in het Belgische voetbal gepland. Dat vindt de ...

234
234
Mazzu haalt eindelijk zijn gram: "Iedereen was gefrustreerd"

OH Leuven heeft vrijdagavond nog eens de zoeke smaak van de overwinning geproefd. Nadat het in de ...

67
67
Hommeles bij Standard: Henry krijgt het aan de stok met fans

Standard staat voorlopig nog op een knappe zesde plaats in het klassement, maar opperbest is de ...

142
142
'Belgische clubs willen slag slaan bij Red Bull Salzburg'

De wintermercato komt stilaan zeer dichtbij en de meeste Belgische clubs zullen hun shoppinglijstje ...

88
88
OHL stuit de opmars van Standard en doet goede zaak

Standard dook vorig weekend verrassend op in de top zes, maar dreigt het straks alweer uit te gaan ...

67
67
Nieuwe coach stuurt Charleroi meteen duidelijke boodschap

Bij Charleroi moesten ze de voorbije dagen met lede ogen de afwikkeling van de trainerssoap tussen ...

95
95
Heynen velt duidelijk oordeel over mogelijk ontslag Fink

De spanning was al te snijden bij KRC Genk voor de afreis naar Denemarken, maar daar liep het ...

197
197
Beveren in slotseconden langs Futures, Lommel wint vlotjes

In de Challenger Pro League is leider SK Beveren vrijdagavond maar net aan verrassend puntenverlies ...

101
101
'Einde van de soap? Liverpool neemt beslissing over Salah'

Het heeft de laatste dagen weer serieus gestormd bij Liverpool. Vorig weekend liet de Engelse ...

105
105
Brokken gelijmd bij Essevee: "We staan of vallen met hem"

Bij Zulte Waregem hinken ze momenteel wat op twee gedachten. De promovendus heeft nog altijd de top ...

148
148
Charleroi mag terugkeer bekende naam alvast schrappen

De trainerscarousel draaide dit seizoen al op volle toeren in de Jupiler Pro League en deze week was ...

58
58
'Club baalt: grootmacht schiet in actie voor smaakmaker'

Bij Club Brugge hebben ze een woelige week achter de rug met een trainerswissel en een zware ...

344
344
'Straffe transferwending rond 2 sterkhouders Antwerp'

Enkele weken geleden leek Antwerp nog een dode mus, maar de Great Old is sindsdien plots weer ...

357
357
‘Doku verbaast Guardiola: spectaculaire exit dreigt’

Jérémy Doku zal zelf wel eens met de ogen knipperen. Een jaar geleden vroegen we ons ...

171
171
Dolberg krijgt lof van icoon: "Zie je meteen"

Besnik Hasi laat zijn naam regelmatig vallen. Dat is geen toeval, want met Kasper Dolberg zag hij de ...

96
96
Straf gerucht Baouf meteen ontkracht: "Fake news"

Bij RSC Anderlecht zullen Olivier Renard en Tim Borguet van Kenneth Bornauw misschien toch eens de ...

52
52
Makelaar Benteke reageert op geruchten RSCA en Club Brugge

Christian Benteke is vanaf 1 januari 2026 een vrije speler. De 35-jarige Belgische aanvaller verlaat ...

327
327

Meer sportnieuws