Club Brugge houdt hart vast: ‘matchfixing-ref’ tegen Atalanta

door
Club Brugge houdt hart vast: ‘matchfixing-ref’ tegen Atalanta

Club Brugge neemt het dinsdagavond in de return van de tussenronde van de Champions League op tegen Atalanta. De heenwedstrijd eindigde op 2-1 winst voor Blauw-Zwart, maar de overwinning ging de wereld rond door de wedstrijdleiding van scheidsrechter Umut Meler.

De Turk gaf in het slot van de wedstrijd een discutabele strafschop aan Club Brugge. Na een licht contact in de zestien ging Gustaf Nilsson naar de grond waarna Meler resoluut naar de stip wees. De VAR kwam niet tussenbeide omdat er weldegelijk contact was, maar na afloop was Atalanta uiteraard woedend.

LEES OOK: Hayen maakt selectie bekend: Club Brugge slikt bittere pil

Return onder vergrootglas

Nilsson zette de penalty om en Club Brugge pakte de overwinning in het Jan Breydelstadion én een goede uitgangspositie voor de return van dinsdag in Italië. Door de veelbesproken fase in het slot zal de terugwedstrijd onder een vergrootglas liggen, dat lijkt ook de UEFA te beseffen. Ervaren ref Felix Zwayer is aangesteld om de match in goede banen te leiden, dat laat Het Laatste Nieuws weten.

De 43-jarige Duitser is een bekende naam in de scheidsrechterswereld, maar zeker ook geen onbesproken boek. In de Europese competities heeft hij al 79 op de teller staan en ook op de afgelopen WK en EK’s was hij telkens aanwezig. Zijn carrière kreeg in 2005 echter een flinke deuk door een schandaal.

‘Matchfixing-ref’

In het begin van zijn carrière werd Zwayer gestraft na een ‘matchfixing-schandaal’. Zijn collega Robert Hoyzer zou geld hebben aanvaard om de match tussen Wuppertaler SV en Werder Bremen II te verkopen. Zwayer zelf kreeg 300 euro en gaf dat achteraf ook toe aan de UEFA. Hij kreeg vervolgens een straf van zes maanden.

Een milde uitkomst omdat hij één van de zogenaamde klokkenluiders was. Hoyzer werd levenslang geschorst. In 2021 kwam Jude Bellingham nog eens terug op die zwarte pagina in de carrière van Zwayer na de topper tussen Dortmund en Bayern. “Ook vele andere beslissingen waren dubieus. Maar ja, wat verwacht je met een scheidsrechter die eerder al aan matchfixing deed?”, klonk het toen.

Onyedika zweet al 

Ook voor Club Brugge is Zwayer een oude bekende. De Duitser gaf Raphael Onyedika in de groepsfase van dit seizoen tijdens AC Milan, na tussenkomen van de VAR, een rode kaart. Zwayer had eerst zelfs een overtreding in het voordeel van Club Brugge gefloten, maar dat draaide aldus volledig anders uit.

Uiteindelijk verloor Blauw-Zwart ook tegen AC Milan. Na de gebeurtenissen in de heenmatch zal Zwayer alvast onder grote druk staan in Atalanta. De VAR is Bastian Dankert en de lijnrechters zijn Robert Kempter en Christian Dietz.

🔥 Wat iedereen nu leest

Tessa Wullaert breekt de stilte over bondscoach na EK-flop
Tessa Wullaert breekt de stilte over bondscoach na EK-flop
'DAZN zorgt voor onrust: rampscenario gevreesd'
'DAZN zorgt voor onrust: rampscenario gevreesd'

Een goede ref om Atalanta - Club Brugge te leiden?

Meest recent

'Cercle Brugge en Charleroi passeren langs de kassa'

Cercle Brugge en Sporting Charleroi moeten de kassa vullen met uitgaande transfers om de tekorten af ...

14
14
'Witsel grof wild: twee clubs doen concreet voorstel'

Axel Witsel is nog steeds een clubloze speler. De tijd begint wel te dringen voor een transfer, want ...

46
46
Leko eindelijk tevreden: "Hij heeft het talent"

Ivan Leko zal zich dit weekend moeten herpakken. Een 0 op 6 is uit den boze en thuis tegen La ...

51
51
Druk neemt toe bij Club Brugge: Hayen ziet énorm werkpunt

Club Brugge verloor al bij al verdiend met 2-1 van KV Mechelen. Nordin Jackers had veel meer werk ...

170
170
Schoofs: "Zo is hij onhoudbaar voor KV Mechelen"

Wat zal Besnik Hasi denken als hij naar KV Mechelen kijkt? Na zijn vertrek ging het opmerkelijk ...

103
103
Deze RSCA-speler doet Boskamp glunderen van plezier

RSC Anderlecht is matig aan het seizoen begonnen. Alweer. De Brusselaars speelden twee zwakke ...

137
137
'Ontknoping nabij: Ordoñez neemt drastische beslissing'

Club Brugge wist deze zomer al bijna 50 miljoen euro op te verdienen aan de verkoop van ...

312
312
'Kompany kijkt vreemd op: totale transferwending bij Bayern'

Bayern München staat zaterdagnamiddag voor een interessant test richting het nieuwe seizoen en ...

52
52
Heftige discussie met Coosemans: Hasi doet boekje open

RSC Anderlecht sneuvelde donderdag in de voorrondes van de Europa League na een behoorlijk ...

713
713
Club door in Champions League? Dit zeggen de stats

Club Brugge wil net zoals vorig seizoen een mooie campagne neerzetten in de Champions League. ...

225
225
'Transferoorlog in Leipzig: Xavi Simons speelt het keihard'

Nog een dikke maand te gaan en de zomermercato zit er alweer op, maar er zitten nog heel wat grote ...

65
65
TRANSFERUURTJE: 'Dubbelslag Anderlecht, droomtransfer Lukebakio'

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

289
289
Transferkoorts in Brugge: volgt de grote klap nog?

Club Brugge ging met 2-1 onderuit op het veld van KV Mechelen. Nicky Hayen werd meteen met de neus ...

778
778
'Son barst in tranen uit en verrast met nieuwe club'

Heung-min Son (33) is een icoon van Tottenham Hotspur. De Zuid-Koreaan speelt er al sinds 2015, maar ...

163
163
Rik Verheye schokt met opvallende onthulling over thuis

Rik Verheye is de eigenaar van Sporting Hasselt én een fervent supporter van Club Brugge. In ...

94
94
Twee dikke buizen én transferitis bij Club Brugge

Club Brugge heeft de eerste nederlaag van het seizoen al meteen te pakken. Blauw-Zwart won op de ...

854
854
Van der Elst roept ferme waarschuwing naar Hasi

RSC Anderlecht heeft vlak na de blamage tegen BK Hacken in de voorrondes van de Europa League met ...

342
342
Schoofs steekt mes dieper in wonde Club Brugge

KV Mechelen zorgde voor de eerste grote verrassing van het seizoen. Malinwa won in eigen huis met ...

519
519
Anderlecht heeft beet: aanwinst nummer 8 is binnen

RSC Anderlecht heeft daags na de komst van Adriano Bertaccini een volgende speler aangetrokken. De ...

495
495
'KV Mechelen verrast met transfer bij Club Brugge'

KV Mechelen en Club Brugge namen het gisterenavond tegen elkaar op. Dat was niet het enige nieuws ...

270
270
'Einde verhaal bij Antwerp: floptransfer mag beschikken'

Royal Antwerp FC sloeg vorig seizoen de bal inzake transfers meerdere keren mis. Voordien waren er ...

884
884
Wat Ruben Van Gucht deelt over Blanka verrast iedereen

Sportanker en wielerstem Ruben Van Gucht staat al jaren bekend om zijn scherpe interviews, ...

503
503
Hayen geeft dé reden voor opvallende wissel bij Club

Na amper drie officiële wedstrijd is de eerste nederlaag van het seizoen al een feit voor Club ...

408
408
'Terugkeer Ito maakt slachtoffer bij Genk'

KRC Genk is nog niet klaar op de zomerse transfermarkt. De Limburgers willen onder meer een ...

1207
1207
'Straffe Jashari-onthulling: Verhaeghe grijpt persoonlijk in'

Aanstaande woensdag opent Club Brugge KV zijn campagne in de voorrondes van de Champions League op ...

2995
2995

Meer sportnieuws