Italiaanse pers vernietigend na Club-Atalanta: "Simpelweg schandalig"

857
Italiaanse pers vernietigend na Club-Atalanta:

Club Brugge zette woensdag een grote stap richting de 1/8ste finales door met 2-1 te winnen van Atalanta BC. Gezien het wedstrijdverloop een dik verdiende zege, maar Blauw-Zwart had wel een discutabele strafschop nodig. En daarover wordt in Italië erg scherp gereageerd.

De Bruggelingen speelden tegen Charles De Ketelaere en zijn ploegmaats één van hun beste wedstrijden van deze campagne. Vooral de start van de Belgische landskampioen was indrukwekkend. Ferran Jutgla zorgde dan ook al snel voor de 1-0 en Blauw-Zwart had voldoende kansen om in het eerste halfuur een nog grotere voorsprong te nemen.

Club was echter kwistig in de afwerking, waardoor Atalanta in het slot van de eerste periode alsnog langszij kon komen. In de tweede periode bleven de Bruggelingen op niveau en volgden doelkansen aan beide zijden. Toch leek een 1-1-gelijkspel in de maak. Tot de bal bij de start van de extra tijd op de tip ging, Gustaf Nilsson trapte de elfmeter netjes binnen: 2-1-eindstand.

LEES OOK: Fuseini praat voor het eerst na brutale overval

Onbegrijpelijke penalty

Die strafschop deed wel heel wat stof opwaaien bij de bezoekers. Tijdens een duel raakte verdediger Isak Hien Nilsson met de hand in het aangezicht. Een ongelukkig contact, maar de Zweedse spits ging listig neer en de Turkse ref Halil Umut Meler besloot om een penalty te geven. Bij Atalanta schreeuwde men moord en brand, toch kwam de VAR niet tussenbeide.

In de Italiaanse pers wordt eveneens scherp gereageerd. Bij La Gazzetta dello Sport gaf men toe dat de Brugse zege verdiend was, maar begrijpt men niets van de beslissing van Meler. "Die penalty was een schandaal. Bovendien is het een raadsel waarom de VAR de beslissing van de ref niet terugdraaide. De scheidsrechter, die voor het overige een goede wedstrijd floot, heeft deze match verpest met deze onwaarschijnlijke beslissing", aldus de roze sportkrant.

Meler onder vuur

Analist Giuseppe Bergomi reageerde dan weer vol onbegrip bij Sky Italia. "Als dit een penalty is, is het gedaan met het voetbal", concludeerde de ex-speler van Internazionale. "De beelden tonen aan dat er duidelijk sprake is van theater. Kortom, een ongelooflijke strafschop. Simpelweg schandalig", stelt men dan weer bij Rai. Sportkrant Tuttosport heeft het over een 'niet-bestaande strafschop'. Bij Corriere dello Sport tot slot, worden de pijlen op Meler gericht. "Hij zou een maandenlange vakantie moeten boeken. Hem terug op het veld zien is nog erger dan zijn fout", klink het scherp.

De VAR had de strafschop moeten annuleren ...

Meest recent

Club-target hakt knoop door: nieuw contract getekend

Club Brugge werd deze zomermercato met verschillende targets in verband gebracht. Peer Koopmeiners ...

1
1
Amazon-miljardair Jeff Bezos investeert in Liverpool

Jeff Bezos is één van de rijkste zakenmensen ter wereld en de Amerikaan komt nu ook ...

28
28
‘Hoop voor Anderlecht? Details Lukaku-transfer bekend’

Romelu Lukaku brak als 16-jarige door bij RSC Anderlecht en de aanvaller heeft er nooit een geheim ...

296
296
TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht wil oude bekende, Club Brugge vreest’

De zomerse transfercarrousel draait op toerental, ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in de ...

336
336
Trump springt in de bres voor Infantino: “Vreselijke vergissing”

Dat Donald Trump en Gianni Infantino goede vrienden zijn werd op het WK al duidelijk. Beide heren ...

83
83
Thibaut Courtois doet boekje open over José Mourinho

Thibaut Courtois is op de weg terug bij Real Madrid. De doelman viel geblesseerd uit op het WK, maar ...

58
58
Boeckx onthult: “Antwerp-held bij Anderlecht getipt”

Het seizoen is van start gegaan. RSC Anderlecht had het moeilijk tegen La Louviere en ook Royal ...

209
209
Standard focust op de jeugd en legt toptalent vast

Standard Luik kampte de afgelopen seizoenen met financiële problemen en de Rouches focussen ...

82
82
'Here we go: Romano lekt verrassende transfersom Lukaku'

Romelu Lukaku wil weg bij Napoli na een snertseizoen. De aanvaller wil ergens de aanvalsleider zijn ...

295
295
Fuseini praat voor het eerst na brutale overval

Het waren heftige beelden. Op klaarlichte dag werd Mohammed Fuseini op brutale wijze overvallen. De ...

32
32
'Diego Moreira overtuigd: transfer naar Bundesliga-top'

Voor Diego Moreira kan de zomer van 2026 wel eens een mijlpaal in zijn carrière worden. De ...

73
73
'Méérdere versterkingen RSCA, één naam weerklinkt steeds luider'

Ondanks een meer dan behoorlijke start van het seizoen, staat de selectie van RSC Anderlecht nog ...

553
553
'Transferbom Carlos Forbs: Club legt prijskaartje vast'

Club Brugge heeft deze zomer al verschillende sterkhouders te gelde gemaakt en wil een verdere ...

1586
1586
"Bullshit praten" - Noa Lang clasht met bekende analist

Nu zijn toekomst bij SSC Napoli onzeker oogt, wordt Noa Lang gelinkt aan verschillende ploegen. Ook ...

151
151
Mertens en Kerkhofs lokken massaal reacties uit met één foto

Kat Kerkhofs en Dries Mertens zijn al een tijdje onderweg en lijken volop te genieten van de ...

170
170
Union zwaar gehavend in Europa: "Zaken buiten onze controle"

Union SG staat dinsdagavond voor een cruciale afspraak. De vicekampioen werkt dan zijn terugmatch in ...

113
113
Nieuwe wending in rechten-soap: onderzoek naar Play Sports

Na meer dan een jaar van onderhandelingen, statements en zelfs juridische gevechten, is er eindelijk ...

702
702
'Anderlecht blijft gaan: kersvers transfertarget duikt op'

RSC Anderlecht kan tot dusver tevreden zijn over de start van het nieuwe seizoen. Zeker gezien de ...

804
804
Preud’homme zet Leko op zijn plaats met 30M-transferbom

Ivan Leko trok al vroeg aan de alarmbel over de kern van Club Brugge. Guilian Preud’homme ...

997
997
'Bliksemvertrek Kanga: transferdetails AA Gent bekend'

AA Gent kan tevreden zijn over de start van het seizoen, maar er ligt nog werk op de transferplank. ...

413
413
'Hayen wil uitblinker wegroven uit Jupiler Pro League'

Nicky Hayen zorgde in het tussenseizoen voor een grote verrassing. De trainer vertrok plotsklaps bij ...

358
358
'Club Brugge schrikt op: plotse toptransfer Hugo Siquet'

Club Brugge is nog niet klaar op de mercato. Het wil zelf nog een flankaanvaller aanwerven en zoekt ...

688
688
'Doorbraak Lukaku gevonden: verrassend lage transfersom'

Romelu Lukaku lijkt zijn nieuwe club zo goed als beet te hebben. Behoudens last-minute wendingen ...

254
254
'Plottwist in Brugge: target Club tekent bij ... Cercle'

In de zoektocht naar een nieuwe flankaanvaller deden er de afgelopen weken tal van namen de ronde ...

292
292
'Anderlecht duwt door: Sibierski lanceert slotoffensief'

Met een 2-1 zege tegen La Louvière heeft RSC Anderlecht zijn competitiestart niet gemist. ...

634
634

Meer sportnieuws