OHL doet gouden zaak onderin na knotsgekke remontada

door
OHL doet gouden zaak onderin na knotsgekke remontada

Dender heeft deze namiddag nagelaten om een gouden zaak te doen onderin. De Oost-Vlamingen waren quasi een hele partij de betere van een slap OHL, maar schoten zichzelf zwaar in de voet na een knotsgekke slotfase.

Met OHL en Dender stonden deze namiddag twee ploegen tegenover mekaar die knokten om de Relegation Play-Offs te vermijden. Het team van Euvrard had op dat vlak een bonus van twee punten op de Leuvenaren en hoopte die kloof vandaag nog wat uit te breiden. De Vlaams-Brabantse ploeg mikte dan weer op een thuiszege om over hun concurrent te wippen.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Sterk Dender grijpt de macht aan den dreef

De start van de wedstrijd was volledig voor Dender. Na een kleine tien minuten spelen klommen de bezoekers ook verdiend op voorsprong: na een fraaie aanval verlengde Berte met het hoofd in doel: 0-1. De Oost-Vlamingen duwden nadien door en hadden op het kwartier pech dat een prima Leysen de doorgebroken Hrncar van een dubbele voorsprong hield.

Op het halfuur kwam OHL toch weer op gelijke hoogte. Een prachtige flankvoorzet kwam bij Kurucay en die knikte enig mooi de 1-1 in doel. Echt veel vertrouwen gaf dat doelpunt de Leuvenaren niet. Dender nam weer fluks over en had pech dat pogingen van Pupe en Berte geen nieuwe voorsprong opleverde. Op dik vijf minuten van de rust sloegen de bezoekers toch weer genadeloos toe. Een prachtige counter kwam aan de tweede paal bij Hrncar en die knikte de 1-2 in doel. Een verdiende stand halfweg voor Euvrard en co.

Thuisploeg realiseert late remontada

Kon de thuisploeg na rust de rug rechten? Coleman pakte alvast uit met een driedubbele wissel: Pletinckx, Zeefuik en Ohata kwamen in de ploeg. Het eerste gevaar na rust kwam echter opnieuw van Dender: Nsimba kapte zich na tien minuten spelen goed vrij in de zestien meter maar werd nog ternauwernood afgeblokt. Ook nadien bleef OHL onmondig in de zone van de waarheid, iets voorbij het uur mikte Hrncar aan de overzijde nog eens binnen het bereik van Leysen.

Pas op dik tien minuten van het einde kwam er eindelijk eens een bal tussen de palen van OHL. De kopbal van invaller Mijatovic was echter veel te slap om Verrips te verrassen. En toch viel er voor de Leuvenaren even later nog een appel uit de kast: Pupe maakte een ultradomme overtreding op Ikwuemesi in de zestien meter en de thuisploeg kreeg een strafschop. Schrijvers zette zich achter de bal en bezorgde OHL de gelijkmaker: 2-2.

Plots keerden de rollen helemaal om aan den dreef. In blessuretijd kreeg Mijatovic de bal voor de voet in de zestien meter en genadeloos haalde hij de trekker over: 3-2. Zo won OHL miraculeus na een late ontsnapping. Dender stapt zwaar balend de bus terug op richting Oost-Vlaanderen.

Scoreverloop:

0-1 (9') Berte, 1-1 (30') Kurucay, 1-2 (39') Hrncar, 2-2 (89') Schrijvers (p), 3-2 (90+2') Mijatovic

Ziet u Dender nog in de Play-Downs belanden?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

103
103
'Genk waagt nieuwe poging en kent prijskaartje'

Bij KRC Genk staan ze wellicht voor een drukke transferzomer. Na een tegenvallend seizoen lijkt vers ...

7
7
Hubert komt met eerste update over Rodriguez

Union stond zondag onder grote druk doordat Club Brugge zaterdag al gewonnen had. De Brusselaars ...

53
53
Genk wint ruim, maar blijft met kopzorgen achter

KRC Genk heeft zondag gedaan wat het moest doen om in de running te blijven voor het laatste ...

62
62
Lichtpunt bij Anderlecht: "Of ik start in de bekerfinale?"

Bij RSC Anderlecht mocht Adriano Bertaccini zoals verwacht starten voor Thorgan Hazard, die rust ...

90
90
Union SG klaart de klus, grote zorgen omtrent sterkhouder

Union SG moest winnen tegen KV Mechelen, nadat Club Brugge vlot won van STVV. De Brusselaars konden ...

179
179
'Relatiebreuk voor Trossard? Vrouw verwijdert alle foto’s'

Sportief kent Leandro Trossard geweldige tijden. Hij was vandaag alweer bepalend voor Arsenal, maar ...

148
148
Club Brugge slaat toe met miljoenenbod voor topschutter

Club Brugge bereidt zich voor op een mogelijk vertrek van Nicolo Tresoldi, en dat gaat sneller dan ...

650
650
Roef misnoegd: "Hiervoor speel ik geen voetbal"

AA Gent mocht ruim een helft met een man meer spelen tegen RSC Anderlecht. Verder dan een ...

120
120
Trossard grote redder bij Arsenal na sensationeel slot

In de Premier League is de titelstrijd bijzonder spannend. Manchester City won, waardoor Arsenal ook ...

78
78
Taravel ziet groot lichtpunt na draw bij AA Gent

RSC Anderlecht speelde 1-1 op het veld van AA Gent. De Brusselaars speelden ruim een helft met een ...

114
114
Hommeles Antwerp: Oosting opvallend streng na penaltymoment

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een erg dure thuisnederlaag tegen Sporting Charleroi geleden. In de ...

155
155
Vlak voor Clasico: Flick getroffen door persoonlijk drama

Zondagavond kan de beslissing vallen in de Spaanse titelstrijd. Uitgerekend in de clash tegen ...

48
48
Flirtend met de grens: Coosemans doet Gent-publiek koken

AA Gent en RSC Anderlecht hebben zondagmiddag de punten gedeeld in de Champions' Play-Offs: 1-1. De ...

270
270
Charleroi telt Antwerp uit: lat fnuikt gedroomde rentree Hairemans

Antwerp FC lijkt uitgeteld voor de eindzege in de Europe Play-Offs. Een week na de pandoering tegen ...

48
48
Cvetkovic geschorst in bekerfinale? Anderlecht krijgt uitsluitsel

De competitiewedstrijd van zondagmiddag op AA Gent was voor RSC Anderlecht tevens de generale ...

389
389
Nog geen Champions League: Burnley voorkomt droomweek Villa

In Engeland blijft de strijd om de landstitel bijzonder spannend. Het gevecht om de Champions ...

21
21
Rood Cvetkovic: aanstoker Van der Heyden klapt uit biecht

RSC Anderlecht is er niet in geslaagd zijn laatste competitiewedstrijd voor de bekerfinale al ...

306
306
De Mil in volle wedstrijd naar binnen: oorzaak bekend

AA Gent is er zondagmiddag wederom niet in geslaagd om zijn eerste zege in de Champions' Play-Offs ...

206
206
Poppen aan het dansen: Gent-Anderlecht escaleert na affluiten

In de Champions' Play-Offs hebben AA Gent en RSC Anderlecht zondagmiddag de punten gedeeld: 1-1. Een ...

562
562
'Europa bibbert: Enrique hamert op supertransfer PSG'

Paris Saint-Germain plaatste zich deze week voor zijn tweede opeenvolgende Champions League-finale. ...

232
232
Rode kaart beslissend: geen winnaar in Gent-Anderlecht

In de Champions' Play-Offs heeft het duel om de vierde plaats tussen AA Gent en RSC Anderlecht geen ...

101
101
Genk-spelers op matje: Hayen onthult inhoud gesprekken

KRC Genk staat zondagavond voor een sleutelwedstrijd. Op eigen veld kunnen de Limburgers zich ...

253
253
Dramatisch rood Anderlecht: DAZN-analisten vellen verdict

RSC Anderlecht leek zondagmiddag verdiend op voorsprong te gaan rusten op bezoek bij AA Gent. Maar ...

415
415
AA Gent wééral ondermaats: "Slechtste ooit in Play-Offs"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagmiddag op de Planet Group Arena. AA Gent kreeg immers ...

118
118
Club houdt hart vast: zware consequenties na CPL-farce

Terwijl Club Brugge op de 20ste landstitel uit zijn geschiedenis afstevent, dreigen de beloften weg ...

793
793

Meer sportnieuws