OHL doet gouden zaak onderin na knotsgekke remontada

door
OHL doet gouden zaak onderin na knotsgekke remontada

Dender heeft deze namiddag nagelaten om een gouden zaak te doen onderin. De Oost-Vlamingen waren quasi een hele partij de betere van een slap OHL, maar schoten zichzelf zwaar in de voet na een knotsgekke slotfase.

Met OHL en Dender stonden deze namiddag twee ploegen tegenover mekaar die knokten om de Relegation Play-Offs te vermijden. Het team van Euvrard had op dat vlak een bonus van twee punten op de Leuvenaren en hoopte die kloof vandaag nog wat uit te breiden. De Vlaams-Brabantse ploeg mikte dan weer op een thuiszege om over hun concurrent te wippen.

LEES OOK Belgische transfer Kuyt lonkt, T1 roept eisen naar Beerschot

Sterk Dender grijpt de macht aan den dreef

De start van de wedstrijd was volledig voor Dender. Na een kleine tien minuten spelen klommen de bezoekers ook verdiend op voorsprong: na een fraaie aanval verlengde Berte met het hoofd in doel: 0-1. De Oost-Vlamingen duwden nadien door en hadden op het kwartier pech dat een prima Leysen de doorgebroken Hrncar van een dubbele voorsprong hield.

LEES OOK KV Kortrijk feest! Eerste zege sinds november 2024

Op het halfuur kwam OHL toch weer op gelijke hoogte. Een prachtige flankvoorzet kwam bij Kurucay en die knikte enig mooi de 1-1 in doel. Echt veel vertrouwen gaf dat doelpunt de Leuvenaren niet. Dender nam weer fluks over en had pech dat pogingen van Pupe en Berte geen nieuwe voorsprong opleverde. Op dik vijf minuten van de rust sloegen de bezoekers toch weer genadeloos toe. Een prachtige counter kwam aan de tweede paal bij Hrncar en die knikte de 1-2 in doel. Een verdiende stand halfweg voor Euvrard en co.

Thuisploeg realiseert late remontada

Kon de thuisploeg na rust de rug rechten? Coleman pakte alvast uit met een driedubbele wissel: Pletinckx, Zeefuik en Ohata kwamen in de ploeg. Het eerste gevaar na rust kwam echter opnieuw van Dender: Nsimba kapte zich na tien minuten spelen goed vrij in de zestien meter maar werd nog ternauwernood afgeblokt. Ook nadien bleef OHL onmondig in de zone van de waarheid, iets voorbij het uur mikte Hrncar aan de overzijde nog eens binnen het bereik van Leysen.

Pas op dik tien minuten van het einde kwam er eindelijk eens een bal tussen de palen van OHL. De kopbal van invaller Mijatovic was echter veel te slap om Verrips te verrassen. En toch viel er voor de Leuvenaren even later nog een appel uit de kast: Pupe maakte een ultradomme overtreding op Ikwuemesi in de zestien meter en de thuisploeg kreeg een strafschop. Schrijvers zette zich achter de bal en bezorgde OHL de gelijkmaker: 2-2.

Plots keerden de rollen helemaal om aan den dreef. In blessuretijd kreeg Mijatovic de bal voor de voet in de zestien meter en genadeloos haalde hij de trekker over: 3-2. Zo won OHL miraculeus na een late ontsnapping. Dender stapt zwaar balend de bus terug op richting Oost-Vlaanderen.

Scoreverloop:

0-1 (9') Berte, 1-1 (30') Kurucay, 1-2 (39') Hrncar, 2-2 (89') Schrijvers (p), 3-2 (90+2') Mijatovic

POLL: Ziet u Dender nog in de Play-Downs belanden?

Meest recent

Hubert reageert op toenemende druk: "Dàt is de waarheid"

RSC Anderlecht moet zondag winnen van Cercle Brugge, of het zal stuiven in het Lotto Park. David ...

19
19
De Condé over 'man van 74 miljoen': "Bijna in Genk"

KRC Genk heeft een steengoede scouting. Head of Football Dimitri De Condé wist met zijn team ...

74
74
Anderlecht aast op KV Mechelen-pion: "In de zomer weg"

RSC Anderlecht gaat in de zomermercato nog maar eens opnieuw beginnen en een heuse schoonmaak houden ...

163
163
Waarom KRC Genk – Union SG cruciaal duel is

KRC Genk – Union SG is de opener van de 30ste speeldag in de Jupiler Pro League. Iedereen ...

65
65
Nederlandse AZ komt zwaar in opspraak na schandalig 'jeugdritueel'

Het Nederlandse AZ presteert, in de schaduw van Ajax, Feyenoord en PSV, al geruime tijd uitstekend ...

52
52
'Garcia bezorgt Overmars en Antwerp enorme transferboost'

Bij Antwerp FC is de nakende interland-break erg welgekomen. Voor nieuwe coach Andries Ulderink ...

118
118
Genk krijgt extra titeltroef: "Hij is 100 procent fit"

KRC Genk rondt zaterdagavond de reguliere competitie af met een topper tegen Union SG. De leider ...

48
48
'Liverpool gaat vol voor smaakmaker Premier League'

Liverpool FC sneuvelde eerder deze week in de Champions League, maar blijt in eigen land op ...

50
50
'Vanaken meteen in basisploeg bij Rode Duivels'

Aanstaande donderdag werken de Rode Duivels hun heenwedstrijd tegen Oekraïne af in de barrages ...

230
230
Frank Boeckx zwaar door het slijk gehaald: "Rotzak!"

Frank Boeckx maakte onlangs nog een gesmaakte doortocht in het programma 'De expeditie: ...

294
294
'Kompany ziet topaanvaller vertrekken: Arteta staat klaar'

Bayern München heeft opnieuw een sterkhouders langer aan zich kunnen binnen. Na een aanslepende ...

240
240
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht vindt spits, Bayern-bom van 80 miljoen'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

576
576
Vandenbempt trekt grote ogen bij keuzes Rudi Garcia

Rudi Garcia heeft zijn eerste selectie bij de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse keuzeheer had ...

240
240
Opvallend: Anderlecht steekt stokje voor selectie Stroeykens

Niet enkel Rudi Garcia maakte zijn selectie bekend, maar ook Gill Swerts gaf zijn namen vrij. Mario ...

144
144
Club Brugge wrijft zich in de handen: “Twee grootste talenten”

De jeugdwerking van Club Brugge is de afgelopen jaren aan een ongelooflijke opmars bezig. ...

403
403
'Vaste' Duivel genegeerd door Garcia: “Alleen met zichzelf bezig”

Rudi Garcia heeft zijn eerste selectie van de Belgische nationale ploeg bekendgemaakt. De Franse ...

594
594
Belgische transfer Kuyt lonkt, T1 roept eisen naar Beerschot

Beerschot is dit seizoen de rode lantaarn van de Jupiler Pro League. Het rommelde ook stevig bij de ...

465
465
Club Brugge ziet nog speler in extremis vertrekken

De wintermercato is al een tijdje gesloten, maar dat wil niet betekenen dat spelers nog andere ...

220
220
Dimitri De Condé doet héél straffe Genkse belofte

Dimitri De Condé is ondertussen al tien jaar de sportieve baas van KRC Genk. De Head Of ...

305
305
KV Mechelen ruikt zijn kans: "Zij moéten"

KV Mechelen is zeker van het behoud, maar ze willen in de laatste match tegen FCV Dender een ...

172
172

Meer sportnieuws