OHL doet gouden zaak onderin na knotsgekke remontada

door
OHL doet gouden zaak onderin na knotsgekke remontada

Dender heeft deze namiddag nagelaten om een gouden zaak te doen onderin. De Oost-Vlamingen waren quasi een hele partij de betere van een slap OHL, maar schoten zichzelf zwaar in de voet na een knotsgekke slotfase.

Met OHL en Dender stonden deze namiddag twee ploegen tegenover mekaar die knokten om de Relegation Play-Offs te vermijden. Het team van Euvrard had op dat vlak een bonus van twee punten op de Leuvenaren en hoopte die kloof vandaag nog wat uit te breiden. De Vlaams-Brabantse ploeg mikte dan weer op een thuiszege om over hun concurrent te wippen.

LEES OOK: Voetbalbond maakt aanduidingen refs speeldag 22 bekend

Sterk Dender grijpt de macht aan den dreef

De start van de wedstrijd was volledig voor Dender. Na een kleine tien minuten spelen klommen de bezoekers ook verdiend op voorsprong: na een fraaie aanval verlengde Berte met het hoofd in doel: 0-1. De Oost-Vlamingen duwden nadien door en hadden op het kwartier pech dat een prima Leysen de doorgebroken Hrncar van een dubbele voorsprong hield.

Op het halfuur kwam OHL toch weer op gelijke hoogte. Een prachtige flankvoorzet kwam bij Kurucay en die knikte enig mooi de 1-1 in doel. Echt veel vertrouwen gaf dat doelpunt de Leuvenaren niet. Dender nam weer fluks over en had pech dat pogingen van Pupe en Berte geen nieuwe voorsprong opleverde. Op dik vijf minuten van de rust sloegen de bezoekers toch weer genadeloos toe. Een prachtige counter kwam aan de tweede paal bij Hrncar en die knikte de 1-2 in doel. Een verdiende stand halfweg voor Euvrard en co.

Thuisploeg realiseert late remontada

Kon de thuisploeg na rust de rug rechten? Coleman pakte alvast uit met een driedubbele wissel: Pletinckx, Zeefuik en Ohata kwamen in de ploeg. Het eerste gevaar na rust kwam echter opnieuw van Dender: Nsimba kapte zich na tien minuten spelen goed vrij in de zestien meter maar werd nog ternauwernood afgeblokt. Ook nadien bleef OHL onmondig in de zone van de waarheid, iets voorbij het uur mikte Hrncar aan de overzijde nog eens binnen het bereik van Leysen.

Pas op dik tien minuten van het einde kwam er eindelijk eens een bal tussen de palen van OHL. De kopbal van invaller Mijatovic was echter veel te slap om Verrips te verrassen. En toch viel er voor de Leuvenaren even later nog een appel uit de kast: Pupe maakte een ultradomme overtreding op Ikwuemesi in de zestien meter en de thuisploeg kreeg een strafschop. Schrijvers zette zich achter de bal en bezorgde OHL de gelijkmaker: 2-2.

Plots keerden de rollen helemaal om aan den dreef. In blessuretijd kreeg Mijatovic de bal voor de voet in de zestien meter en genadeloos haalde hij de trekker over: 3-2. Zo won OHL miraculeus na een late ontsnapping. Dender stapt zwaar balend de bus terug op richting Oost-Vlaanderen.

Scoreverloop:

0-1 (9') Berte, 1-1 (30') Kurucay, 1-2 (39') Hrncar, 2-2 (89') Schrijvers (p), 3-2 (90+2') Mijatovic

Ziet u Dender nog in de Play-Downs belanden?

Meest recent

Broederstrijd in OHL-Union: "Mama zal blij zijn, wij niet"

De partij tussen OH Leuven en Union was voor velen een speciale wedstrijd. Beide trainers hadden ...

15
15
'Drukte bij KVM: 2 smaakmakers op vertrekken, nieuw target'

Het beloven nog drukke dagen te worden bij KV Mechelen. Er lijken immers heel wat transfers op til ...

81
81
Mbappé loodst Real naar zege, Marseille maakt statement

Real Madrid heeft zich voorlopig op kop genesteld in LaLiga. Het wipt minstens voor even over ...

53
53
Union ontsnapt dankzij VAR aan nederlaag in Leuven

De terugkeer van David Hubert naar Den Dreef heeft Union geen zege opgeleverd. Een stug OH Leuven ...

228
228
Leko kondigt enorme domper aan voor Marseille

Club Brugge heeft in de voorbije week vertrouwen kunnen tanken. Na de bekeruitschakeling tegen ...

272
272
Nainggolan beslissend, Lommel wint op valreep

Radja Nainggolan maakte deze winter een veelbesproken transfer van Lokeren naar Patro Eisden. ...

37
37
Leko en Verhaeghe niet op zelfde lijn: "Ik kon niet kwaad zijn"

Club Brugge heeft zaterdagavond gedaan wat het moest doen door Zulte Waregem te kloppen. Ze moesten ...

571
571
'KV Mechelen schiet in actie voor opvolger Lauberbach'

KV Mechelen hoopt zondag tegen Westerlo op een zege om zo zijn plaats in de top zes veilig te ...

253
253
'Union blijft gaan en wil nog een spits binnenhalen'

Het blijft Union maar voor de wind gaan. Nadat het vorig seizoen al de landstitel veroverde prijkt ...

36
36
'Club slaat meteen weer toe: tweede aanwinst op komst'

Club Brugge heeft zaterdag een eerste keer weten toe te slaan op de transfermarkt. Het rondde immers ...

468
468
Liverpool krijgt nieuwe mokerslag na goal in slotminuut

Liverpool blijft op de sukkel in de Premier League. De uittredende kampioen kon zaterdagavond al ...

42
42
Club moet bibberen tot einde maar knoopt weer aan met zege

Club Brugge heeft zich nu ook in eigen land weer hersteld van de pijnlijke nederlagen tegen ...

127
127
‘Lukaku verrast: Napoli krijgt transferbom om de oren’

Romelu Lukaku traint eindelijk weer volledig mee bij Napoli. Maar nog voor hij écht terug ...

286
286
Saintfiet haalt met straf verhaal keihard uit naar JPL-clubs

Tom Saintfiet is een Belgische coach die een zeer groot aanzien heeft in Afrika. Vreemd genoeg ...

128
128
Kompany ziet oorzaak voor nederlaag Bayern München

Bayern München verloor met 1-2 van FC Augsburg. Het was een verdiende eerste nederlaag in de ...

123
123
Sensatie bij Club Brugge: fans viseren één man

Club Brugge begon om 18u15 aan zijn thuisduel tegen Zulte Waregem. De eerste 45 minuten liggen ...

529
529
Bormans geeft geheim Union prijs: "Zelfs Mourinho niet"

Philippe Bormans levert goed werk bij Union SG. De Brusselaars zijn uitgegroeid tot een topclub in ...

67
67
Sterke Bounida gidst Ajax naar zeer belangrijke zege

Ajax begint nog maar eens opnieuw met Jordi Cruijff. Na de dramatische passages van Sven Mislintat ...

39
39
Hasi ziet kwaliteitsinjectie: "Extra concurrentie"

Bij RSC Anderlecht werden er al een aantal in- en uitgaande transfers afgerond. Trainer Besnik Hasi ...

193
193
Beerschot schiet zichzelf in voet, Lokeren met straffe reeks

In de Challenger Pro League hebben Lokeren en Beerschot de punten onder mekaar verdeeld. In de ...

168
168
Man City veert recht, Tottenham blijft op de dool

We zijn dit seizoen niet onder de indruk van het algemene niveau in de Premier League. Veel topclubs ...

10
10
STVV grijpt koppositie: droomseizoen krijgt vervolg

Het sprookjesachtige seizoen van STVV blijft maar verder vorm krijgen. De Kanaries wisten nu ook een ...

140
140
Sensatie in Bundesliga: Bayern verliest in eigen huis

Van een titelstrijd is geen sprake meer in Duitsland. Het is alleen nog maar de vraag wanneer Bayern ...

89
89
Club Brugge aan zet: Leko voert twee wissels door

Club Brugge speelt om 18u15 tegen Zulte Waregem. Een partij die ze moeten winnen na de nederlaag ...

139
139
'Topclub legt bod neer, Lierse SK haalt opgelucht adem'

Bij Lierse SK hebben ze met Bryan Adinany een zeer interessante spits in hun rangen. Aan interesse ...

152
152

Meer sportnieuws