OHL doet gouden zaak onderin na knotsgekke remontada

door
OHL doet gouden zaak onderin na knotsgekke remontada

Dender heeft deze namiddag nagelaten om een gouden zaak te doen onderin. De Oost-Vlamingen waren quasi een hele partij de betere van een slap OHL, maar schoten zichzelf zwaar in de voet na een knotsgekke slotfase.

Met OHL en Dender stonden deze namiddag twee ploegen tegenover mekaar die knokten om de Relegation Play-Offs te vermijden. Het team van Euvrard had op dat vlak een bonus van twee punten op de Leuvenaren en hoopte die kloof vandaag nog wat uit te breiden. De Vlaams-Brabantse ploeg mikte dan weer op een thuiszege om over hun concurrent te wippen.

LEES OOK: Belgische top loert: JPL-revelatie plots gratis optie

Sterk Dender grijpt de macht aan den dreef

De start van de wedstrijd was volledig voor Dender. Na een kleine tien minuten spelen klommen de bezoekers ook verdiend op voorsprong: na een fraaie aanval verlengde Berte met het hoofd in doel: 0-1. De Oost-Vlamingen duwden nadien door en hadden op het kwartier pech dat een prima Leysen de doorgebroken Hrncar van een dubbele voorsprong hield.

Op het halfuur kwam OHL toch weer op gelijke hoogte. Een prachtige flankvoorzet kwam bij Kurucay en die knikte enig mooi de 1-1 in doel. Echt veel vertrouwen gaf dat doelpunt de Leuvenaren niet. Dender nam weer fluks over en had pech dat pogingen van Pupe en Berte geen nieuwe voorsprong opleverde. Op dik vijf minuten van de rust sloegen de bezoekers toch weer genadeloos toe. Een prachtige counter kwam aan de tweede paal bij Hrncar en die knikte de 1-2 in doel. Een verdiende stand halfweg voor Euvrard en co.

Thuisploeg realiseert late remontada

Kon de thuisploeg na rust de rug rechten? Coleman pakte alvast uit met een driedubbele wissel: Pletinckx, Zeefuik en Ohata kwamen in de ploeg. Het eerste gevaar na rust kwam echter opnieuw van Dender: Nsimba kapte zich na tien minuten spelen goed vrij in de zestien meter maar werd nog ternauwernood afgeblokt. Ook nadien bleef OHL onmondig in de zone van de waarheid, iets voorbij het uur mikte Hrncar aan de overzijde nog eens binnen het bereik van Leysen.

Pas op dik tien minuten van het einde kwam er eindelijk eens een bal tussen de palen van OHL. De kopbal van invaller Mijatovic was echter veel te slap om Verrips te verrassen. En toch viel er voor de Leuvenaren even later nog een appel uit de kast: Pupe maakte een ultradomme overtreding op Ikwuemesi in de zestien meter en de thuisploeg kreeg een strafschop. Schrijvers zette zich achter de bal en bezorgde OHL de gelijkmaker: 2-2.

Plots keerden de rollen helemaal om aan den dreef. In blessuretijd kreeg Mijatovic de bal voor de voet in de zestien meter en genadeloos haalde hij de trekker over: 3-2. Zo won OHL miraculeus na een late ontsnapping. Dender stapt zwaar balend de bus terug op richting Oost-Vlaanderen.

Scoreverloop:

0-1 (9') Berte, 1-1 (30') Kurucay, 1-2 (39') Hrncar, 2-2 (89') Schrijvers (p), 3-2 (90+2') Mijatovic

Ziet u Dender nog in de Play-Downs belanden?

Meest recent

"Kwaad naar erger" - zware transferkater bij Club Brugge

Club Brugge haalde afgelopen zomer opnieuw verschillende verse krachten in huis. Een aantal van die ...

35
35
WK-selectie Duivels: grote Anderlecht-verrassing Garcia?

Eind deze maand staat voor de Rode Duivels een belangrijke afspraak op het programma met oog op het ...

85
85
Hayen wisselt drie keer, cruciaal duo terug bij Gent

Money time is aangebroken in de strijd om de laatste tickets voor de Champions' Play-Offs en ...

38
38
Krop in keel: Lukaku breekt voor camera's, Italiaanse pers vol lof

Romelu Lukaku heeft zich zaterdagavond tot de grote held gekroond bij SSC Napoli. Met een doelpunt ...

74
74
Pijnlijke uitschuiver in strijd om PO I: "Een schande"

Standard blijft dit seizoen bijzonder wisselvallig voor de dag komen. Afgelopen weekend werd een ...

127
127
TRANSFERUURTJE: 'Recordtransfer Karetsas, wending Penders'

De wintermercato is inmiddels een tijdje achter de rug, maar heel wat ploegen in binnen- en ...

206
206
Tessa Wullaert trekt aan alarmbel: "Mijn hart doet soms pijn”

Tessa Wullaert wordt gezien als één van de beste Belgische speelsters ooit, al dan ...

47
47
Van Gucht zwaar onder vuur: "Ik kon hem wel wurgen"

Ruben Van Gucht blijft begeesteren, maar vooral ook beroeren. De blonde sportjournalist kwam de ...

60
60
Ajax-icoon ontfermt zich over Mika Godts: “Een mentor”

Mika Godts is dit seizoen volledig ontploft bij Ajax. De buitenspeler kan straffe statistieken ...

29
29
‘WK-surprise Garcia: opvallende optie voor stage in VS’

Het WK 2026 is over een paar maanden en het is nu al reikhalzend uitkijken naar wie bondscoach Rudi ...

67
67
‘Zware concurrentie Club: drietal voor kruispunt’

Club Brugge moet komende zomer rekening houden met een leegloop. Niet enkel staat verschillende ...

236
236
‘Nieuwe wet na racismerel Vini: UEFA grijpt drastisch in’

De racismerel tussen Real Madrid en Benfica blijft de gemoederen bezighouden. In de heenmatch van de ...

89
89
OHL briest na Anderlecht-pandoering: “Onterecht!”

RSC Anderlecht kwam op achterstand tegen OHL, maar in het Lotto Park zette Paars-Wit de situatie nog ...

248
248
Taravel enthousiast: "Dat belooft veel goeds"

Jérémy Taravel laat RSC Anderlecht weer voetballen. Paars-Wit probeert weer het spel ...

230
230
Kompany raast door: nieuw record weldra verbroken

Vincent Kompany kan zijn derde prijs als coach van Bayern München al ruiken. Zijn team won met ...

180
180
'Enorme spanning in Anderlecht omtrent Hazard'

RSC Anderlecht heeft onder Jérémy Taravel de smaak weer te pakken. Ze wonnen met 5-1 ...

467
467
'Sterkhouder Westerlo bekoort: toptransfer in de maak'

Bij KVC Westerlo zullen ze ook in januari de nodige uitgaande transfers willen doen om de cijfers ...

68
68
'Leko over de rooie: Club haalt speler die hij niet wil'

Club Brugge kijkt al volop naar de zomer, maar één transferdossier zorgt nu al voor ...

951
951
Hubert aan zet: Union SG plots met grote zorgen

Union SG neemt het dit weekend op tegen KVC Westerlo. Een verraderlijke verplaatsing, want de ...

79
79
Hazard doet stevige oproep aan Bornauw en Borguet

Onze redactie geeft RSC Anderlecht al maanden de tip om Thorgan Hazard zijn contract open te breken. ...

539
539
Club Brugge in dubio: ‘nieuwe Mechele’ of klaar voor exit?

Bij Club Brugge hebben ze een ruime kern nodig, want ze spelen er jaarlijks mee in drie competities. ...

328
328
AA Gent onder zware druk: is ‘nieuwe beleid’ een succes?

Bij AA Gent stuurden ze vorig jaar Wouter Vrancken de laan uit en moest ook Arnar Vidarsson zijn ...

205
205
Anderlecht leert zijn les: nieuwe aanpak dringt zich op

Bij RSC Anderlecht vertrokken de afgelopen jaren heel veel spelers. Vanuit RSCA Futures zagen ze een ...

387
387
Mazzu haalt keihard uit na afstraffing

OH Leuven had ongetwijeld gehoopt om te kunnen stunten op Anderlecht en zo op zijn minst voorlopig ...

218
218
Kranten zien nieuwe ontdekking bij Anderlecht

Anderlecht lijkt zaterdagavond zijn plaats in de top zes verzekerd te hebben. Het breidde de kloof ...

633
633

Meer sportnieuws