Standard-fans krijgen klap in gezicht vlak voor KRC Genk

door
Standard-fans krijgen klap in gezicht vlak voor KRC Genk

Standard neemt het vrijdag in Sclessin op tegen competitieleider KRC Genk. De supportersgroep Ultras Inferno 1996 had een grote tifo voorbereid, maar dat feestje mag uiteindelijk niet doorgaan.

De supporters hoopten uit te pakken met een tifo van een Standard-fan met een bivakmuts en Bengaals vuur in zijn hand. Dat vond de politie echter ongepast en de autoriteiten weigerden het voorstel van de tifo voor de topper tegen KRC Genk.

LEES OOK: Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

Klap in gezicht van fans

Voor de ultras is het een enorme klap in het gezicht. Standard steunde de fans niet en ging ook niet in gesprek met de supportersgroep of de politie. 'Het veiligheidspersoneel van de club en de hoofdcommissaris van de politie weigerden de tifo door een volgens hen ongepaste afbeelding’, klinkt het in een statement.

De fans zijn woedend. ‘De geplande tifo zal waarschijnlijk nooit het daglicht zien. Hiermee straffen ze niet alleen een groep, maar ook de passie van jonge supporters die uren hebben besteed aan het ontwerpen van de tifo. Om nog maar te zwijgen van RSCL-fans die ons financieel ondersteunen bij het organiseren van onze animaties.’

Klein land, klein geest

De supporters probeerden nog de lokale autoriteiten te overtuigen, maar tevergeefs. ‘De hele dag hebben we geprobeerd om in gesprek te gaan, maar dat werd categoriek geweigerd! Terwijl onze club al geruime tijd onder druk staat, hebben de fans zich op veel vlakken geduldig opgesteld. Toch vinden de autoriteiten altijd wel iets om over te klagen en int e perken. Net zoals in dit land, dat meer gesloten is dan ooit. Klein land, kleine geest!, adus de fans.

Vind jij het terecht dat dit soort acties worden geweigerd?

Meest recent

Antwerp haalt slag thuis met nieuw contract

Royal Antwerp FC heeft nog heel weinig financiële middelen en de eigen jeugd is belangrijker ...

43
43
De Mil ziet valkuil voor AA Gent: "Ik ben benieuwd"

AA Gent kende even een heropleving, maar tegen La Louvière speelden ze na een matige ...

26
26
Saliba verrast: "Heel goede aanwinst voor Anderlecht"

RSC Anderlecht zit zwaar in de problemen. Ze kunnen amper nog winnen en de crisis wordt met de match ...

143
143
Beresterk STVV maakt statement op veld van Westerlo

In de Jupiler Pro League stond er met Westerlo-STVV een zeer leuk duel op het programma. Twee ...

97
97
Biglia weg bij Anderlecht: dit is dé reden voor zijn vertrek

Lucas Biglia verliet vandaag tot ieders verrassing RSC Anderlecht. De Argentijn was sinds begin dit ...

141
141
“Beste van België” – Euvrard onthult plan tegen Club Brugge

Standard Luik won vorige speeldag de rivalenstrijd van RSC Anderlecht, maar er wacht weer een topper ...

183
183
Hauspie over Vandenhaute: "Had geen vat op hem bij RSCA"

RSC Anderlecht is weer bij af. Het seizoen lijkt nu al slechter te worden dan vorig jaar. Olivier ...

239
239
Major League Soccer heeft er een wereldster bij

Hoe zou het nog zijn met James Rodriguez? De Colombiaanse aanvallende middenvelder was ooit een ...

13
13
Riemer geeft dé oorzaak voor zoveelste RSCA-crisis

RSC Anderlecht is al jaren op de dool. De laatste keer dat het goed ging was een drietal jaar ...

371
371
Murillo (ex-Anderlecht) versiert miljoenentransfer

Amir Murillo heeft Olympique Marseille verlaten. De rechtsachter heeft een transfer beet. De Fransen ...

55
55
Verliest Club Brugge talent? “Spannende maanden”

Club Brugge heeft met Club NXT een succesvolle talentenfabriek dat elk seizoen spelers aflevert aan ...

170
170
Vermeeren aan de schandpaal: totale oorlog in Marseille

Van publiekslieveling naar bankzitter in een paar weken: Arthur Vermeeren is in Marseille plots ...

257
257
Vrancken verrast bij STVV: "Mooi en heel dankbaar"

STVV neemt het vanavond op tegen KVC Westerlo. De Truienaars willen met een zege Club Brugge en ...

59
59
Antwerp komt met héél verrassend nieuws voor de fans

Royal Antwerp FC scoorde het voorbij jaar weinig punten bij de eigen aanhang. Zij vonden de ...

198
198
Leverde Renard méér op dan Fredberg? Dit zijn de cijfers

Olivier Renard krijgt de volle laag. Niet onlogisch als we Anderlecht zien sukkelen. Peter ...

253
253
De Mil maakt winterbalans op: nog één eis voor KAA Gent

De wintermercato zit erop. De Belgische clubs kunnen geen spelers meer binnenhalen, maar dat geldt ...

130
130
Leko op zijn hoede voor Standard: “In topmatch telt dat niet”

Club Brugge bekampt in de Jupiler Pro League Standard Luik. Blauw-Zwart wist in de Champions League ...

163
163
Eden Hazard duwt topcoach naar Chelsea: "Mijn droom"

Eden Hazard kende een illustere carrière, maar blessureleed zorgde voor een vervroegd ...

74
74
Bom in Anderlecht: clubicoon verlaat het Lotto Park

Het blijft rommelen bij RSC Anderlecht. De club ontsloeg Besnik Hasi en Paars-Wit maakte zopas ...

537
537
Hubert bevestigt ferme domper én meevaller Union SG

Union SG werd nipt uitgeschakeld in de Champions League, maar de Brusselse club is wel nog steeds de ...

49
49
SK Beveren slaat bijzonder grote slag

SK Beveren lijkt op weg naar de Jupiler Pro League. Er wordt goed werk geleverd op de Freethiel. De ...

124
124
Druk op Genk stijgt: Hayen spreekt over Anderlecht

KRC Genk neemt het komende speeldag in de Jupiler Pro League op tegen RSC Anderlecht. De Limburgers ...

325
325
KV Mechelen ziet pion nog naar Liverpool verkassen

De wintermercato is voorbij, maar toch ziet KV Mechelen nog een pion naar Liverpool trekken. Op de ...

73
73
Leko hakt knopen door bij Club Brugge: “Sweet dilemma’s”

Club Brugge hoopt na de nederlaag tegen Union SG in de competitie de rug te rechten tegen Standard ...

465
465
Vandenbempt verrast met uitspraken over Anderlecht

RSC Anderlecht zit in een moeilijke periode. Paars-Wit ontsloeg coach Besnik Hasi en onder ...

510
510

Meer sportnieuws