Antwerp bestolen in beker? "Onbegrijpelijk dat dit passeert"

639 stemmen
Antwerp bestolen in beker?

Antwerp FC heeft een pijnlijke week achter de rug. De Great Old verloor afgelopen zondag op het veld van RSC Anderlecht, dat zich enkele dagen eerder ook tot de boeman had opgeworpen in de halve finales van de Croky Cup. Maar volgens analist Hein Vanhaezebrouck mag RAFC zich bekocht voelen in die bekermatch.

Tijdens de heenmatch van de halve finales had Anderlecht met 1-0 gewonnen en dus moest Antwerp voor eigen volk ten aanval trekken. Dat deed het ook, met de openingstreffer van Denis Odoi als beloning. Maar Anderlecht kwam uit het niets langszij via Yari Verschaeren, waarna Odoi ook nog eens zijn veelbesproken tweede gele kaart pakte.

LEES OOK: Verschaeren doet Anderlecht-fans dromen vlak voor finale

Kritiek op arbitrage

Met een man minder tussen de lijnen hield Antwerp echter nog lange tijd stand. En in de slotfase leek een doelpunt van Gyrano Kerk alsnog voor verlengingen te zorgen. De Brusselaars kwamen evenwel toch weer langszij en hadden aan het 2-2-gelijkspel voldoende om het finaleticket te bemachtigen. Al kwam er bij de Great Old wel heel wat kritiek op de arbitrage.

Zo was er heel wat te doen omtrent de uitsluiting van Odoi. Coach Jonas De Roeck stipte achteraf echter nog twee discutabele fases aan. In de tweede helft raakte Ludwig Augustinsson immers de bal met de arm in de eigen zestien, maar de wedstrijdleiding liet dit passeren. Daarnaast leek ook Yari Verschaeren de bal met zijn arm te beroeren bij de cruciale gelijkmaker. Ook hier werd tot frustratie van De Roeck niet ingegrepen.

Onterechte gelijkmaker?

In zijn analyse voor Het Nieuwsblad laat Vanhaezebrouck nu verstaan dat Antwerp gelijk heeft wat het doelpunt van Verschaeren betreft. "Ik snap niet dat er niet meer discussie is om het handspel van Verschaeren, bij zijn doelpunt. Je ziet toch duidelijk dat hij de bal deels met de arm controleert? Hij maakt een driehoek met zijn romp, dijbeen en arm. De bal valt perfect in het midden van die driehoek."

De bewuste fase werd weliswaar onder de loep genomen door de VAR, maar uiteindelijk werd het doelpunt toch gevalideerd. En dat had verregaande gevolgen. "Dergelijk handspel werd vroeger altijd afgekeurd. Vandaag zijn er strengere regels, maar passeert dat zomaar? Terwijl dat Antwerp misschien een finaleplaats kost? Onbegrijpelijk", aldus Vanhaezebrouck.

Het doelpunt van Verschaeren moest afgekeurd worden ...

Meest recent

'Van 30 miljoen naar gratis: stunt van Anderlecht'

Anderlecht speurt naar een ervaren verdediger die het niveau omhoog kan tillen, en plots duikt er ...

261
261
'Antwerp tast in buidel: eerste zomeraankoop ligt vast'

Voor het derde jaar op rij dreigt Antwerp naast een Europees ticket te grijpen. Werk aan de winkel ...

0
0
'Club Brugge dumpt dure flop: miljoenen de vuilbak in'

Club Brugge gaat een lucratieve zomer tegemoet, waarin tal van smaakmakers de kassa zullen doen ...

82
82
Anderlecht verneemt verdict: De Cat in lappenmand?

Daags na de verloren bekerfinale tegen Union likt RSC Anderlecht zijn wonden. Niet alleen neemt de ...

122
122
Club Brugge zoekt doelman: Leko hakt knoop door

Zondag is het D-Day voor Club Brugge, dat dan Union over de vloer krijgt. Voor dat allicht ...

195
195
Anderlecht slikt bittere pil: einde seizoen sterkhouder

RSC Anderlecht heeft weinig tijd om stil te staan bij de verloren bekerfinale, want in de competitie ...

163
163
Leko sneert vlak voor titelkraker: “Heb ik toen geweend?”

Zondag staat de topper tussen Club Brugge en Union SG in het Jan Breydelstadion op het programma, de ...

221
221
Rudi Garcia verbaast met onthulling over Romelu Lukaku

De definitieve WK-selectie van de Rode Duivels is bekend. Bondscoach Rudi Garcia bracht 26 namen ...

123
123
Anderlecht grijpt hard in na ferme uithaal Bertaccini

De verloren bekerfinale komt hard aan bij RSC Anderlecht. Paars-Wit ging in de verlengingen met 3-1 ...

437
437
Garcia pakt extra speler mee naar WK: hoop voor De Cat?

Bondscoach Rudi Garcia heeft de definitieve selectie van de Rode Duivels bekendgemaakt. De Franse ...

179
179
‘Club Brugge baalt: al twee aanbiedingen van 40 miljoen’

Club Brugge staat voor een hete transferzomer. Verschillende sterkhouders lijken klaar voor een stap ...

297
297
Twee namen zorgen voor Duivelse storm: “Wat een grap!”

Bondscoach Rudi Garcia heeft de selectie voor het WK 2026 bekendgemaakt. De Rode Duivels trekken met ...

356
356
Sels, Openda, Godts: Garcia verklaart grote afwezigen

Vrijdagmiddag heeft Rudi Garcia bekendgemaakt welke 26 Rode Duivels straks mee mogen naar het WK. Om ...

267
267
WK-selectie Duivels: Met Fernandez-Pardo, geen Sels of Openda

De start van het WK nadert met rasse schreden en de Rode Duivels willen in de Verenigde Staten ...

315
315
Odoi moet na halfjaar alweer op zoek naar nieuwe club

Denis Odoi vertrok vorige zomer bij Antwerp, maar moest bijzonder lang wachten tot hij een nieuwe ...

87
87
Anderlecht komt met felle reactie na wangedrag fans

Donderdag moest een hoogdag worden voor Anderlecht, maar dat draaide uiteindelijk anders uit. Het ...

181
181
Zeer opvallende uitgaande transfer bij Cercle Brugge

Voor Cercle Brugge zit het seizoen er al op, nadat het zich in de Relegation Play-Off wist te ...

103
103
Vormer wees aanbod van opmerkelijke eersteklasser af

Ruud Vormer gaat twee jaar na het einde van zijn spelerscarrière een opmerkelijke nieuwe ...

253
253
TRANSFERUURTJE: 'Anderlecht grijpt in, Kompany dringt aan'

De zomermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk in ...

378
378
Club Brugge wrijft in de handen: “Zal rol in titel spelen”

Club Brugge en Union SG strijden nog om de titel. Beide clubs kijken elkaar recht in de ogen in een ...

477
477
‘Coucke heeft nog twee opties: anders exit bij Anderlecht’

RSC Anderlecht incasseerde een nieuwe mokerslag van jewelste. Paars-Wit ging in de bekerfinale ...

1048
1048
KAA Gent stelt plots nieuwe versterking voor

KAA Gent kent een desastreuze Champions Play-Offs en de Buffalo’s zijn al volop bezig met ...

126
126
Ruud Vormer verrast met nieuwe uitdaging als T1

Ruud Vormer is een publiekslieveling bij Club Brugge en de voormalige middenvelder was jarenlang een ...

202
202
‘Leandro Trossard maakt persoonlijk drama mee’

De geruchten over het privéleven van Leandro Trossard komen uitgebreid in de Britse pers. ...

142
142
Sardella ziet grote oorzaak van Anderlecht-deceptie

RSC Anderlecht verloor de bekerfinale van rivaal Union SG. Paars-Wit ging in de verlengingen kopje ...

228
228

Meer sportnieuws