Zorgt rode kaart Odoi voor herspelen Antwerp-Anderlecht?

door
Zorgt rode kaart Odoi voor herspelen Antwerp-Anderlecht?

Na Club Brugge wist donderdagavond ook Anderlecht zich te plaatsen voor de finale van de Croky Cup. Na de 1-0-zege uit de heenmatch wisten ze op de Bosuil tegen Antwerp na een bewogen avond een 2-2 uit de brand te slepen.

Er viel echter heel veel te zeggen over de manier waarop dat gelijkspel tot stand kwam. Dat leidde bij Antwerp tot grote frustratie, waarbij vooral de arbitrage kop van Jut was. De refs werden bij het verlaten van het veld zelfs bekogeld door de supporters.

De Roeck zag hands bij 1-1 van Verschaeren

Ook Jonas De Roeck had na de wedstrijd meerdere grieven. De trainer vond dat Anderlecht twee keer cruciaal wegkwam met handspel dat altijd gefloten had moeten worden. Bij de 1-1 van Yari Verschaeren leek de doelpuntenmaker bij zijn aanname de bal met de arm te beroeren.

"Kijk, in het begin van het seizoen hebben wij altijd een gesprek met de scheidsrechters. Toen werd gezegd dat het altijd hands is wanneer de aanvaller de bal met de hand raakt. Dat was hier duidelijk", was het oordeel van De Roeck bij Sporza over de fase duidelijk.

Geen penalty na hands van Augustinsson

Daarnaast vond hij dat zijn ploeg ook een strafschop had moeten krijgen toen Augustinsson in de zestien de bal duidelijk met de arm raakte. "En bij Augustinsson waren zijn armen niet naast het lichaam. (zucht) Er waren veel bizarre beslissingen vandaag. Ik ben heel fier op het niveau dat mijn ploeg haalde. Jammer genoeg was dat bij anderen niet het geval", klonk het met een duidelijke sneer.

Maar dé fase die weleens grote gevolgen zou kunnen hebben, is de rode kaart van Denis Odoi. De ervaren verdediger pakte zijn tweede geel omdat hij een bal gooide naar Leoni, die een snelle inworp verhinderd had door een tweede bal op het veld te gooien.

Match herspeeld na onreglementaire VAR-ingreep?

Daar vermoedde De Roeck een interventie van de VAR. "Denis moest natuurlijk niet zo reageren. Maar ik had de indruk dat de ref eerst géén tweede gele kaart wilde geven. Na wat druk van de tegenstander - wat ik begrijp - veranderde hij misschien zijn beslissing. Dat vond ik bizar. Het leek alsof de VAR iets zei in z’n oortje. Als dat ook effectief het geval was, dan zijn de regels duidelijk."

Bij een gele kaart mag de VAR immers niet ingrijpen. Antwerp overweegt om de communicatie tussen de VAR en ref Boterberg op te vragen. Als daaruit zou blijken dat de VAR inderdaad aangestuurd heeft op een tweede geel en Antwerp dient klacht in, zou dat zelfs kunnen leiden tot het herspelen van de wedstrijd. Is er een nieuwe soap in de maak?

POLL: Vind je dat Antwerp klacht moet indienen?

Meest recent

Winteraanwinst Anderlecht zoekt zijn weg in RSCA 2.0

Besnik Hasi verloor veel tijd door de eerste drie matchen van de Play-Offs met een 3-5-2 of 3-4-2 ...

12
12
Zulte Waregem onthult transferplannen voor terugkeer in 1A

Na twee seizoenen afwezigheid keert Zulte Waregem straks terug op het hoogste niveau. De ...

1
1
'Anderlecht hakt knoop over Vertonghen definitief door'

Voor Anderlecht breekt een zeer belangrijke vierdaagse aan. Daarbij is het vizier vooral gericht op ...

55
55
'Antwerp krijgt geweldig nieuws over tribune 2 Bosuil'

Antwerp zette de voorbije jaren grote stappen in haar ontwikkeling als club. Daar hoorde ook een ...

109
109
'AA Gent troeft Anderlecht en Ajax af voor transfer'

AA Gent beleeft ontgoochelende play-offs met slechts een drie op achttien, waarbij het onlangs twee ...

79
79
AA Gent zwaar verzwakt naar Club: Milicevic moet puzzelen

In de immer beladen Slag om Vlaanderen moet AA Gent opstaan na een reeks nederlagen. Gemakkelijker ...

91
91
'Anderlecht in shock: pittig prijskaartje toptarget bekend'

RSC Anderlecht kan zich in de komende dagen verzekeren van een Europees ticket. Ook op financieel ...

137
137
'Mignolet versus Jackers: Hayen hakt knoop nu al door'

Mits een zege in eigen huis tegen AA Gent kan Club Brugge straks opnieuw haasje-over doen met Union. ...

236
236
'Antwerp all-in: Ulderink neemt risico tegen Anderlecht'

Na de fraaie vier op zes tegen KRC Genk barst Antwerp plots weer van het vertrouwen. Een lijn die ...

146
146
Club Brugge betaalt nu de prijs voor één grote fout

Club Brugge kampt met een ernstig spitsenprobleem. In de cruciale wedstrijden tegen Union SG werd ...

238
238
'Woekerwinst voor AA Gent: steunpilaar richting exit'

AA Gent sleept zich naar het einde van het seizoen, al hopen Danijel Milicevic zijn troepen op het ...

104
104
'Kassa kassa in Genk: toptransfer in stroomversnelling'

Na nagenoeg een heel seizoen op kop te hebben gestaan is KRC Genk plots op achtervolgen aangewezen ...

363
363
'Hasi experimenteert: verrassende vervanger Simic bekend'

Als generale repetitie voor de cruciale bekerfinale tegen Club Brugge hoopt RSC Anderlecht eerst nog ...

212
212
'Hayen verbaast vriend en vijand met opstelling Club Brugge'

Club Brugge hoopt de een op zes tegen Union straks door te spoelen met een klinkende zege in eigen ...

641
641
Genk rekent op één man: "Hij blijft voor 200% zeker"

KRC Genk heeft een tegenvallende periode achter de rug en gooide de landstitel te grabbel na een ...

228
228
'City all-in voor opvolger De Bruyne: bod van ruim 100 miljoen'

Kevin De Bruyne vertrekt na het seizoen bij Manchester City. Het wordt dus uitkijken wat zijn nieuwe ...

63
63
'Club Brugge neemt beslissing over bliksemvertrek Jashari'

Club Brugge maakt zich op voor een drukke transferzomer waarbij verschillende sterkhouders in ...

498
498
Sensatie in UCL! Barça en Inter houden groots voetbalspektakel

De tweede heenmatch in de halve finales heeft een absoluut spektakelstuk opgeleverd. Internazionale ...

118
118
Sterkhouder naast selectie: Hasi dropt hint over vertimmerd elftal

RSC Anderlecht staat donderdag voor een belangrijk duel in de strijd om de vierde plaats en gaat dan ...

236
236
Voorrondes UCL: Club moet één zware tegenstander vrezen

Club Brugge hoopt dat het de titelstrijd in de resterende vier speeldagen alsnog naar zich kan toe ...

341
341

Meer sportnieuws