Bosuil kookt over: scheidsrechters bekogeld na bekerclash

door
Bosuil kookt over: scheidsrechters bekogeld na bekerclash

Antwerp FC is er dan toch niet in geslaagd om zich voor het derde jaar op rij te plaatsen voor de bekerfinale. De Great Old sneuvelde donderdagavond immers in de halve finales tegen RSC Anderlecht. Maar mogelijk krijgt de wedstrijd nog een staartje na een veelbesproken VAR-interventie.

Om voor het derde jaar op rij naar de Heizel te mogen gaan, stond Antwerp voor een lastige opdracht. Tijdens de heenmatch tegen Anderlecht had RAFC immers met 1-0 verloren. Maar aangevoerd door een kolkende Bosuil begon het team van coach Jonas De Roeck uitstekend aan de return.

Antwerp was in de aanvangsfase veruit de betere ploeg en verzilverde dat met een verdiende openingstreffer. Vanuit het niets kwam RSCA echter weer langszij. En vervolgens kantelde de match helemaal in het voordeel van de Brusselaars. Zo werd Denis Odoi met een dubbele gele kaart van het veld gestuurd.

LEES OOK: Hein confronteert Verhaeghe: "Vind dat zwak als coach"

Vergoote en co bekogeld

De ervaren kracht kon zich niet inhouden toen vanop de bank van Anderlecht een bal bewust op het veld werd gegooid en gooide zelf een bal terug. Scheidsrechter Jasper Vergoote leek eerst even te twijfelen, maar kon niet anders dan een tweede geel geven. Hoewel RAFC uiteindelijk nog op een zucht van de verlengingen strandde, hypothekeerde die uitsluiting toch de wedstrijd.

En er waren nog meer scheidsrechterlijke fases in het nadeel van de thuisploeg. Antwerp claimde bijvoorbeeld een strafschop na een vermeende handsbal van Ludwig Augustinsson, maar daar ging de wedstrijdleiding niet op in. Na de match kookten de potjes dan ook over bij een aantal thuisaanhangers. Zo werden Vergoote en zijn team met onder meer bierbekers bekogeld toen ze de catacomben wilden induiken.

Antwerp onderneemt stappen

Mogelijk krijgt Antwerp nog een sanctie voor dit wangedrag. Maar de Great Old laat de wedstrijd zelf ook niet zomaar passeren. Volgens Het Nieuwsblad werd immers de VAR-communicatie opgevraagd bij de bewuste fase rond Odoi. Indien blijkt dat de VAR daarbij tussenkwam, is dat een inbreuk op het protocol. De videoref mag momenteel immers niet ingrijpen bij een gele kaart, enkel als rechtstreeks rood aan de orde is. In dat geval zou het volgens het wel eens verregaande gevolgen kunnen hebben. Zefls het herspelen van de match is volgens Het Laatste Nieuws niet uitgesloten.

Indien er inbreuken waren tegen VAR-protocol, moet de match herspeeld worden ...

Meest recent

Uitgerekend Kanga vernedert Standard in eigen huis

In de Jupiler Pro League stond er met Standard - AA Gent een topper voor de top zes op het ...

0
0
KRC Genk trots: beste rapport in vele jaren

Het ging na de zege bij FC Utrecht vooral over de fans van KRC Genk. Maar de Limburgers zorgden wel ...

13
13
Hubert deelt gigantische tegenvaller Union SG mee

Union SG speelde verdienstelijk tegen Bayern München, maar verloor er met 2-0. De Brusselaars ...

21
21
'Dortmund wil zomerse slag slaan bij Genk én Club'

Borussia Dortmund is een club die heel aandachtig scout in de Jupiler Pro League. De Duitsers hebben ...

112
112
Leko krijgt volle laag: "Gelukkig dat hij AA Gent verliet"

Ivan Leko vertrok als een dief in de nacht bij AA Gent om voor Club Brugge te kenen. Ondertussen ...

100
100
Patro en Lokeren ronden alweer onderlinge transfer af

Sporting Lokeren en Patro Eisden maakten vorige week de transfer van Radja Nainggolan bekend. De ...

26
26
KRC Genk riskeert zware straf: club onderneemt stappen

Racing Genk won met 0-2 van FC Utrecht, maar het ging vooral over de rellen met de fans. CEO Luc ...

302
302
Vrancken heeft zeer groot transfernieuws bij STVV

Het is toch een drukke mercato bij STVV. Wouter Vrancken zag al drie spelers naar Stayen komen en er ...

170
170
'Club Brugge ruikt bloed: toptransfer aan stuntprijs'

Club Brugge heeft een winterkans geroken en ze willen toeslaan. Ze kunnen een toptransfer aan ...

428
428
KRC Genk houdt stand: "Juventus, PSV…? Valt héél goed mee"

KRC Genk is een club met een jeugdopleiding van Europese topklasse. De Limburgers wisten al heel wat ...

88
88
FCV Dender strikt smaakmaker uit Challenger Pro League

Er werden vanavond twee transfers officieel afgerond in de Jupiler Pro League. FCV Dender en La ...

31
31
'Anderlecht vindt akkoord: Stroeykens weigert voorstel'

Bij RSC Anderlecht mag er nog het een en ander verwacht worden deze transferperiode. De Brusselaars ...

398
398
OHL laat spits gaan, JPL-club hapt meteen

Oud-Heverlee Leuven heeft vandaag een speler gratis de club laten verlaten. Even later tekende die ...

44
44
'Club Brugge loopt blauwtje: toptransfer van de baan'

Vers bloed achterin is misschien evenmin een overbodige luxe, maar Club Brugge blijkt momenteel toch ...

416
416
De Mil klopt op tafel: vijf voor twaalf bij AA Gent

AA Gent boekte zondag een deugddoende zege tegen RSC Anderlecht. De kop is er dus af voor Rik De ...

132
132
Leko hakt knopen door: selectie Club Brugge bekend

Na de nederlaag tegen La Louvière gaat Club Brugge zaterdag in eigen huis tegen Zulte Waregem ...

338
338
Hasi verschaft cruciale update uit ziekenboeg Anderlecht

Na twee competitienederlagen op een rij, en een magere vier op 12, wil RSC Anderlecht opnieuw ...

237
237
Leko moet puzzelen: 'Club Brugge transfermarkt op?'

Tussenin de helse tocht naar Kazachstan en de cruciale kraker tegen Olympique Marseille in de ...

313
313
Marc Coucke richt zich tot God: "Het is verschrikkelijk!"

Marc Coucke blijft ook zonder grote aankondigingen moeiteloos de aandacht trekken. Niet met een ...

107
107
'Hasi verrast: Anderlecht rondt transferhuiswerk af'

Tot zijn tevredenheid mocht Besnik Hasi met Danylo Sikan sneller dan verwacht een spits verwelkomen, ...

479
479
'Leko houdt adem in: totale leegloop bij Club Brugge?'

Club Brugge hoopt met Félix Lemaréchal en Andreas Schjelderup snel twee aanwinsten ...

516
516
Nainggolan kiest voor openheid: “Ik doe het elke dag”

Radja Nainggolan is 37 en weigert rustig uit te bollen. Na een opvallende overstap van Lokeren naar ...

648
648
Hasi glundert: “Sterker en explosiever dan Iachtchouk”

RSC Anderlecht heeft met Danylo Sikan een nieuwe aanvaller binnengehaald. De 24-jarige ...

313
313
Leko spreekt duidelijke taal over transfer Onyedika

Raphael Onyedika werd vorige zomer al nadrukkelijk met een transfer in verband gebracht en dat is ...

216
216
Oosting plots met de handen in het haar bij Antwerp

Royal Antwerp FC is onder Joseph Oosting een nieuwe weg ingeslagen. De Nederlander heeft weer vuur ...

324
324

Meer sportnieuws