Bosuil kookt over: scheidsrechters bekogeld na bekerclash

door
Bosuil kookt over: scheidsrechters bekogeld na bekerclash

Antwerp FC is er dan toch niet in geslaagd om zich voor het derde jaar op rij te plaatsen voor de bekerfinale. De Great Old sneuvelde donderdagavond immers in de halve finales tegen RSC Anderlecht. Maar mogelijk krijgt de wedstrijd nog een staartje na een veelbesproken VAR-interventie.

Om voor het derde jaar op rij naar de Heizel te mogen gaan, stond Antwerp voor een lastige opdracht. Tijdens de heenmatch tegen Anderlecht had RAFC immers met 1-0 verloren. Maar aangevoerd door een kolkende Bosuil begon het team van coach Jonas De Roeck uitstekend aan de return.

Antwerp was in de aanvangsfase veruit de betere ploeg en verzilverde dat met een verdiende openingstreffer. Vanuit het niets kwam RSCA echter weer langszij. En vervolgens kantelde de match helemaal in het voordeel van de Brusselaars. Zo werd Denis Odoi met een dubbele gele kaart van het veld gestuurd.

LEES OOK: UEFA brengt geweldig nieuws voor Belgische refs

Vergoote en co bekogeld

De ervaren kracht kon zich niet inhouden toen vanop de bank van Anderlecht een bal bewust op het veld werd gegooid en gooide zelf een bal terug. Scheidsrechter Jasper Vergoote leek eerst even te twijfelen, maar kon niet anders dan een tweede geel geven. Hoewel RAFC uiteindelijk nog op een zucht van de verlengingen strandde, hypothekeerde die uitsluiting toch de wedstrijd.

En er waren nog meer scheidsrechterlijke fases in het nadeel van de thuisploeg. Antwerp claimde bijvoorbeeld een strafschop na een vermeende handsbal van Ludwig Augustinsson, maar daar ging de wedstrijdleiding niet op in. Na de match kookten de potjes dan ook over bij een aantal thuisaanhangers. Zo werden Vergoote en zijn team met onder meer bierbekers bekogeld toen ze de catacomben wilden induiken.

Antwerp onderneemt stappen

Mogelijk krijgt Antwerp nog een sanctie voor dit wangedrag. Maar de Great Old laat de wedstrijd zelf ook niet zomaar passeren. Volgens Het Nieuwsblad werd immers de VAR-communicatie opgevraagd bij de bewuste fase rond Odoi. Indien blijkt dat de VAR daarbij tussenkwam, is dat een inbreuk op het protocol. De videoref mag momenteel immers niet ingrijpen bij een gele kaart, enkel als rechtstreeks rood aan de orde is. In dat geval zou het volgens het wel eens verregaande gevolgen kunnen hebben. Zefls het herspelen van de match is volgens Het Laatste Nieuws niet uitgesloten.

Indien er inbreuken waren tegen VAR-protocol, moet de match herspeeld worden ...

Meest recent

Hasi doet na STVV een transferoproep aan Renard

Bij RSC Anderlecht haalden ze opgelucht adem. Het won met 2-1 van STVV en dat was verdiend. De ...

8
8
Uitblinker bij STVV: "Geen spijt dat ik ben gebleven"

STVV is aan een enorm goed seizoen bezig. Dat heeft als gevolg dat heel wat spelers interesse ...

8
8
Transferbommetje: "Heb geen gesprekken gevoerd met AA Gent"

AA Gent stelde Rik De Mil aan als nieuwe trainer. Er werd snel een overeenkomst gevonden met ...

13
13
Bastien (ex-Standard) zorgt voor geweldig moment in Eredivisie

Samuel Bastien kwam in de Jupiler Pro League nog uit voor Anderlecht en Standard, maar is intussen ...

37
37
Anderlecht benadeeld? Hazard duidelijk over penaltyfase

Anderlecht heeft zaterdagavond de topper tegen STVV naar zich toe weten te trekken, maar daarvoor ...

207
207
Late own-goal behoedt Arsenal voor blamage

Arsenal heeft zaterdagavond maar net een blamage vermeden. Het kwam bijzonder dicht bij ...

18
18
Lotto Park jubelt: Anderlecht toont karakter tegen STVV

Na een aangename topper heeft Anderlecht zich herpakt van de zware nederlaag in 'T Kuipje. Het team ...

233
233
La Louvière kondigt nu al eerste winterse vertrekker aan

Lange tijd wist La Louvière te verbazen en weg te blijven uit de gevarenzone, maar de laatste ...

49
49
'Duranville schiet zichzelf in de voet bij Dortmund'

Het wordt uitkijken naar wat er tijdens de wintermercato zal gebeuren met Julien Duranville. Het ...

106
106
PSV doet geweldige zaak na absoluut spektakelstuk

In de Eredivisie heeft PSV zaterdag een uitstekende zaak gedaan in de titelstrijd. Het pakte de drie ...

28
28
Patro bezorgt Beerschot mokerslag, droomreeks voor Lierse

In de Challenger Pro League moet Beerschot voorlopig de rol lossen bovenin. Een uitgekookt Patro ...

56
56
Onrust bij Essevee: "Slepen ons naar de winterstop"

Zulte Waregem is bezig aan een zeer bizarre reeks. Het gaf zaterdag tegen La Louvière in de ...

81
81
Charleroi mag ook deze 1A-coach vergeten

Deze week was er weer een stevige trainerswals in de Jupiler Pro League. Club Brugge zette Nicky ...

59
59
Afscheid Salah? Slot spreekt duidelijke taal

Het heeft de voorbije week bij Liverpool stevig gestormd rond Mohamed Salah. De steraanvaller gaf ...

40
40
Barça zwoegt zich in slotfase alsnog voorbij Osasuna

FC Barcelona heeft zaterdag de druk op Real Madrid in LaLiga nog wat verder opgevoerd. De ...

18
18
Zulte Waregem deelt in klappen na dramatische slotfase

In het duel der promovendi hebben Zulte Waregem en La Louvière mekaar in evenwicht gehouden. ...

81
81
Broos reageert na racismerel: "Woorden fout geïnterpreteerd"

Vorige maand was Hugo Broos nog God in Zuid-Afrika, nadat hij het land een WK-ticket bezorgde. Nu ...

36
36
Anderlecht-STVV: Hasi verrast met spits, één wissel Vrancken

RSC Anderlecht wil zich zaterdagavond voor eigen volk herpakken na de blamage in Westerlo. Maar dat ...

69
69
Smerig spelletje Verhaeghe? "Meest gehaat in Belgisch voetbal"

De aanstelling van Ivan Leko als nieuwe hoofdcoach en vooral het ontslag van Nicky Hayen, heeft heel ...

727
727
Trainersontslag Cercle nabij: Van der Bruggen reageert

Cercle Brugge raakt voorlopig niet weg uit de hoek waar de klappen vallen. De Vereniging verloor ...

233
233
"Leek wel dood vogeltje" - over en uit voor Thorsten Fink?

In de Jupiler Pro League krijgt KRC Genk zondagavond het bezoek van KVC Westerlo. Een wedstrijd waar ...

295
295
BV haalt Waes snoeihard onderuit: "Aanstellerij of...?"

Antwerp-fan Tom Waes en Ruben Van Gucht zijn twee bekende VRT-gezichten die het voorbije jaar ...

98
98
'Club Brugge nóg rijker: Engelse miljoenen onderweg'

Club Brugge geldt momenteel als veruit de meeste rijke club in het Belgische voetbal. Die status ...

569
569
Salah drukt rel de kop in met assist, Atlético en Chelsea leven weer

In de Engelse Premier League heeft Liverpool FC aangeknoopt met een broodnodige overwinning tegen ...

20
20
KV Kortrijk pakt winst tegen Seraing en kijkt omhoog in CPL

Na de late overwinning van concurrent Beveren tegen de RSCA Futures, gisteren, wist KV Kortrijk wat ...

97
97

Meer sportnieuws