Bosuil kookt over: scheidsrechters bekogeld na bekerclash

door
Bosuil kookt over: scheidsrechters bekogeld na bekerclash

Antwerp FC is er dan toch niet in geslaagd om zich voor het derde jaar op rij te plaatsen voor de bekerfinale. De Great Old sneuvelde donderdagavond immers in de halve finales tegen RSC Anderlecht. Maar mogelijk krijgt de wedstrijd nog een staartje na een veelbesproken VAR-interventie.

Om voor het derde jaar op rij naar de Heizel te mogen gaan, stond Antwerp voor een lastige opdracht. Tijdens de heenmatch tegen Anderlecht had RAFC immers met 1-0 verloren. Maar aangevoerd door een kolkende Bosuil begon het team van coach Jonas De Roeck uitstekend aan de return.

Antwerp was in de aanvangsfase veruit de betere ploeg en verzilverde dat met een verdiende openingstreffer. Vanuit het niets kwam RSCA echter weer langszij. En vervolgens kantelde de match helemaal in het voordeel van de Brusselaars. Zo werd Denis Odoi met een dubbele gele kaart van het veld gestuurd.

LEES OOK: Titelrace op volle toeren: refs speeldag 7 bekend

Vergoote en co bekogeld

De ervaren kracht kon zich niet inhouden toen vanop de bank van Anderlecht een bal bewust op het veld werd gegooid en gooide zelf een bal terug. Scheidsrechter Jasper Vergoote leek eerst even te twijfelen, maar kon niet anders dan een tweede geel geven. Hoewel RAFC uiteindelijk nog op een zucht van de verlengingen strandde, hypothekeerde die uitsluiting toch de wedstrijd.

En er waren nog meer scheidsrechterlijke fases in het nadeel van de thuisploeg. Antwerp claimde bijvoorbeeld een strafschop na een vermeende handsbal van Ludwig Augustinsson, maar daar ging de wedstrijdleiding niet op in. Na de match kookten de potjes dan ook over bij een aantal thuisaanhangers. Zo werden Vergoote en zijn team met onder meer bierbekers bekogeld toen ze de catacomben wilden induiken.

Antwerp onderneemt stappen

Mogelijk krijgt Antwerp nog een sanctie voor dit wangedrag. Maar de Great Old laat de wedstrijd zelf ook niet zomaar passeren. Volgens Het Nieuwsblad werd immers de VAR-communicatie opgevraagd bij de bewuste fase rond Odoi. Indien blijkt dat de VAR daarbij tussenkwam, is dat een inbreuk op het protocol. De videoref mag momenteel immers niet ingrijpen bij een gele kaart, enkel als rechtstreeks rood aan de orde is. In dat geval zou het volgens het wel eens verregaande gevolgen kunnen hebben. Zefls het herspelen van de match is volgens Het Laatste Nieuws niet uitgesloten.

Indien er inbreuken waren tegen VAR-protocol, moet de match herspeeld worden ...

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

97
97
Club Brugge in topvorm: "Niet naar Union kijken"

Club Brugge lijkt niet meer te stoppen richting landstitel. STVV werd met 2-0 geklopt, al had ...

22
22
Na lof van Nainggolan: volgende parel staat voor RSCA-debuut

RSC Anderlecht speelt namiddag in en tegen AA Gent. De Brusselaars zitten echter met een gigantisch ...

35
35
FC Barcelona ‘overklast’ Real Madrid: enorm verschil

Om 21u staat de grootste voetbalmatch ter wereld op het programma: FC Barcelona – Real Madrid. ...

55
55
Sibierski ontketend: megadeals op komst bij Anderlecht

Antoine Sibierski zet meteen de toon bij Anderlecht. De nieuwe sportief directeur wil slimme deals ...

177
177
Henry ziet twee absolute kleppers bij de Rode Duivels

Binnen een maandje start het WK. De Rode Duivels zitten in een groep met Iran, Nieuw-Zeeland en ...

38
38
Sibierski aan zet: Anderlecht beslist over aankoop verdediger

Bij RSC Anderlecht gaat Antoine Sibierski samen met de scouting heel wat knopen moeten doorhakken. ...

113
113
Club in het voordeel tegen Union? Leko is duidelijk

Club Brugge kan de komende dagen achterover leunen en rustig kijken hoe Union het er vanaf brengt. ...

242
242
Tzolis reageert na nieuwe knalprestatie op transfergeruchten

Club Brugge ligt meer dan ooit op titelkoers. Met een 2-0-zege tegen STVV breidt het zijn voorsprong ...

240
240
Kompany in de clinch met eigen speler: "Hij is verkeerd"

Bayern München ging zaterdag wel winnen op het veld van Wolfsburg, maar het likt eigenlijk nog ...

118
118
Club pluimt Kanaries en zet Union verder onder druk

Club Brugge heeft Union nog wat meer onder druk gezet in de strijd om de titel. Blauw-Zwart liet ...

191
191
"Ik zou heel graag bij STVV willen blijven"

Als Anderlecht zondag niet wint in Gent, dan is STVV helemaal zeker van de derde plaats in de ...

107
107
Lommel oordeelt over promotiekansen tegen Dender

Dender kent zijn tegenstander in de barrage om het behoud. De rode lantaarn zal het daarin moeten ...

138
138
Prachtig afscheid Vossen: "Een serieuze pleister op wonde"

Zulte Waregem zette zaterdag een punt achter zijn seizoen met een nieuwe zege tegen Dender. Daarbij ...

69
69
'Van Bommel eindelijk weer aan de slag bij deze topclub'

Het is intussen al twee jaar geleden dat Mark van Bommel de deur van de Bosuil achter zich ...

157
157
Bayern herpakt zich een beetje met nipte zege

De uitschakeling in de Champions League door PSG kwam deze week zeer hard aan bij Bayern ...

37
37
Doku wéér de uitblinker: City blijft in titelstrijd

Manchester City blijft volop Arsenal het vuur aan de schenen leggen in de Engelse titelstrijd. Het ...

70
70
Kiel in zak en as: Lommel houdt Beerschot uit barrages

Beerschot moet zijn promotiedroom definitief opbergen. De Mannekes zijn er op het Kiel niet in ...

230
230
'Coucke gooit alle remmen los: Romback doet RSCA daveren'

Marc Coucke droomt luidop van Romelu Lukaku, en dan telt hij niet meer. Het gerommel bij Napoli doet ...

1358
1358
Leko maakt ploeg bekend: één enorme verrassing

Club Brugge kan vanavond een volgende grote stap richting landstitel zetten. Ze ontvangen STVV, dat ...

135
135
'Benfica neemt verrassende beslissing over Ivanovic'

Voor topspelers uit de Jupiler Pro League is het niet altijd makkelijk om bij een vertrek meteen ...

74
74
Bommetje voor Clasico: "Vinicius was op weg naar Barça"

FC Barcelona kan voor de ultieme vernedering zorgen bij Real Madrid. Kampioen spelen in eigen huis ...

214
214
'AA Gent houdt schoonmaak: 11 spelers weg'

AA Gent haalde voor het tweede jaar op rij de Champions' Play-Offs, wat al progressie is. De jaren ...

444
444
KV Kortrijk stuurt vier spelers naar de uitgang

KV Kortrijk speelt komend seizoen weer in de Jupiler Pro League. De Kerels zijn al druk bezig met ...

85
85
Taravel waarschuwt voor AA Gent: "Weet iedereen binnen RSCA"

RSC Anderlecht speelt zondag een zeer belangrijk duel op het veld van AA Gent. Als RSCA er kan ...

157
157
Vossen wint afscheidsmatch, pandoering voor Cercle Brugge

In de Jupiler Pro League stonden er in de Relegation Play-Offs twee matchen op het programma. Voor ...

55
55

Meer sportnieuws