Bosuil kookt over: scheidsrechters bekogeld na bekerclash

door
Bosuil kookt over: scheidsrechters bekogeld na bekerclash

Antwerp FC is er dan toch niet in geslaagd om zich voor het derde jaar op rij te plaatsen voor de bekerfinale. De Great Old sneuvelde donderdagavond immers in de halve finales tegen RSC Anderlecht. Maar mogelijk krijgt de wedstrijd nog een staartje na een veelbesproken VAR-interventie.

Om voor het derde jaar op rij naar de Heizel te mogen gaan, stond Antwerp voor een lastige opdracht. Tijdens de heenmatch tegen Anderlecht had RAFC immers met 1-0 verloren. Maar aangevoerd door een kolkende Bosuil begon het team van coach Jonas De Roeck uitstekend aan de return.

Antwerp was in de aanvangsfase veruit de betere ploeg en verzilverde dat met een verdiende openingstreffer. Vanuit het niets kwam RSCA echter weer langszij. En vervolgens kantelde de match helemaal in het voordeel van de Brusselaars. Zo werd Denis Odoi met een dubbele gele kaart van het veld gestuurd.

LEES OOK: Transferalarm bij Antwerp: "Wit konijn van Overmars"

Vergoote en co bekogeld

De ervaren kracht kon zich niet inhouden toen vanop de bank van Anderlecht een bal bewust op het veld werd gegooid en gooide zelf een bal terug. Scheidsrechter Jasper Vergoote leek eerst even te twijfelen, maar kon niet anders dan een tweede geel geven. Hoewel RAFC uiteindelijk nog op een zucht van de verlengingen strandde, hypothekeerde die uitsluiting toch de wedstrijd.

En er waren nog meer scheidsrechterlijke fases in het nadeel van de thuisploeg. Antwerp claimde bijvoorbeeld een strafschop na een vermeende handsbal van Ludwig Augustinsson, maar daar ging de wedstrijdleiding niet op in. Na de match kookten de potjes dan ook over bij een aantal thuisaanhangers. Zo werden Vergoote en zijn team met onder meer bierbekers bekogeld toen ze de catacomben wilden induiken.

Antwerp onderneemt stappen

Mogelijk krijgt Antwerp nog een sanctie voor dit wangedrag. Maar de Great Old laat de wedstrijd zelf ook niet zomaar passeren. Volgens Het Nieuwsblad werd immers de VAR-communicatie opgevraagd bij de bewuste fase rond Odoi. Indien blijkt dat de VAR daarbij tussenkwam, is dat een inbreuk op het protocol. De videoref mag momenteel immers niet ingrijpen bij een gele kaart, enkel als rechtstreeks rood aan de orde is. In dat geval zou het volgens het wel eens verregaande gevolgen kunnen hebben. Zefls het herspelen van de match is volgens Het Laatste Nieuws niet uitgesloten.

Indien er inbreuken waren tegen VAR-protocol, moet de match herspeeld worden ...

Meest recent

AA Gent slaat toe: revelatie blijft aan boord

Bij AA Gent lijkt het tij na een moeilijke periode eindelijk te keren. Dankzij drie zeges op rij ...

7
7
'Geen Schjelderup? Club lonkt naar Engelsman én ex-flop'

Club Brugge wist deze winter met de komst van Felix Lemaréchal al zijn middenveld te ...

120
120
Emery bevestigt mokerslag voor Tielemans en Rode Duivels

Aston Villa is al zeker van de top acht in de Europa League en dus staat er voor de Engelsen ...

40
40
Hallucinante FIFA-cijfers: JPL met bijna 700 miljoen

In 2025 is er met 24.558 internationale voetbaltransfers in het professionele mannenvoetbal een ...

111
111
Lawal verklapt waarom Genk in Europa wél sterk presteert

In België draait het dit seizoen voor geen meter bij Racing Genk. Ze liggen uit de Beker van ...

73
73
Kompany vol lof: "Net zoals bij Anderlecht"

Bayern München speelt vanavond in de Champions League op het veld van PSV. Dat zou wel eens een ...

100
100
Club Brugge, Union en Genk: de kassa rinkelt enorm

Club Brugge, KRC Genk en Union SG zijn de enige Belgische ploegen die nog actief zijn in Europa. De ...

160
160
Hayen kondigt grote wijziging aan bij KRC Genk

KRC Genk is al zeker van minstens de tussenronde in de Europa League. Donderdag spelen ze in eigen ...

202
202
Vermeeren en De Ketelaere: waarom de tijd héél erg dringt

Arthur Vermeeren en Charles De Ketelaere keren met Marseille en Atalanta terug naar België. De ...

101
101
'Ngonge verbaast en versiert weer fraaie transfer'

De carrière van Cyril Ngonge kende al een zeer opmerkelijk verloop. Nadat hij bij Club Brugge ...

41
41
Nieuwe megatransfer wenkt voor Union: "Deze winter?"

Bij Union hebben ze in de voorbije zomers de kassa al stevig zien rinkelen. Vorige zomer wisten ze ...

58
58
'Anderlecht mag toch nog hopen op verhoopte vertrekker'

Bij Anderlecht presenteerden ze dinsdag met Moussa Diarra hun derde aanwinst van de winter. Daarmee ...

274
274
'Carrasco bidt voor transfer en doet straffe zet'

In de slotdagen van de wintermercato lijkt Yannick Carrasco nog een hoofdrol te gaan vertolken. De ...

60
60
'Leko grijpt in: Club ziet af van wintertransfer'

Bij Club Brugge haalden ze deze maand tot dusver met Felix Lemaréchal één ...

354
354
'Anderlecht verliest pion, KV Mechelen vangt nog meer'

Er zal de komende dagen nog heel wat verschuiven bij de Belgische clubs, want de wintermercato is in ...

288
288
KV Kortrijk haalt keihard uit na racisme-incident

Grote verrassing dinsdagavond in de Challenger Pro League, want KV Kortrijk liet zich verrassen door ...

80
80
Sonck velt zeer verrassend oordeel over defensie Club

Het is woensdagavond alles of niets voor Club Brugge in de Champions League. Het moet immers winnen ...

244
244
'Besiktas wil na Özcan ook bij Union shoppen'

Bij Anderlecht lijken ze weldra het vertrek van Yasin Özcan aan te zullen kondigen, want de ...

105
105
TRANSFERUURTJE: 'Verrassing bij RSCA, JPL-sensatie naar Club?'

De winterse transferperiode is losgebarsten, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn druk in ...

420
420
Bad boy van Marseille dreigt Brugse CL-droom te ruïneren

Hij is de naam die vanavond door Jan Breydel zal zoemen nog voor de aftrap. Mason Greenwood staat in ...

149
149
Van der Elst genadeloos voor Leko en Club Brugge

Club Brugge speelt een allesbeslissende wedstrijd in de Champions League tegen Olympique Marseille. ...

329
329
Here we go! ‘KRC Genk rondt knaltransfer met Barça af’

Eerder kwam het nieuws naar buiten dat FC Barcelona aanklopte bij KRC Genk om Juwensley Onstein ...

303
303
Romeo Lavia krijgt duidelijke boodschap bij Chelsea

Romeo Lavia maakte twee jaar geleden de monstertransfer van Southampton naar Chelsea, maar sindsdien ...

167
167
Westerlo grijpt drastisch in na boycot Genk en Anderlecht

Dit seizoen vonden er al verschillende supportersboycots plaats. Ook de fans van KAA Gent zullen ...

151
151
Clublegendes KV Mechelen overtuigen toptransfer

KV Mechelen heeft de transfer van Bouke Boersma op de officiële kanalen bekendgemaakt. De ...

137
137

Meer sportnieuws