Terechte uitsluiting Odoi? Degryse trekt duidelijk verdict

door
Terechte uitsluiting Odoi? Degryse trekt duidelijk verdict

De eerste helft van de bekerclash tussen Antwerp FC en RSC Anderlecht deed donderdagavond heel wat stof opwaaien. De Great Old begon voortreffelijk en kwam verdiend op voorsprong via Denis Odoi. Maar vervolgens liep het helemaal mis voor RAFC, met opnieuw een hoofdrol voor diezelfde Odoi.

Begin januari had Anderlecht de heenwedstrijd in het Lotto Park met 1-0 gewonnen. Voor eigen volk moest Antwerp dus op zoek naar doelpunten. En dat deed de ploeg van coach Jonas De Roeck ook. Zo begon het stamnummer één dominant aan de partij, terwijl de bezoekers een defensieve houding aannamen.

Die aanpak leverde ook op voor de Antwerpenaren. Na enkele goede kansen kon RAFC immers verdiend op voorsprong klimmen. Via een goede actie aan de linkerzijde belandde de bal voor de voeten van Odoi, die alle ruimte kreeg om zijn oud-ploeg op een achterstand te zetten.

LEES OOK: TRANSFERUURTJE: 'Club eist nog meer, knaltransfer Real'

Licht gaat uit bij Odoi

Antwerp leek daarna controle te hebben over de match. Maar vanuit het niets kwam Anderlect langszij. Na een stilstaande fase kwam de bal tot bij Yari Verschaeren, die de 1-1 netjes tegen de touwen knalde. Bij Antwerp werd nog handsspel geclaimd. De wedstrijdleiding besloot de treffer uiteindelijk toch goed te keuren.

Vervolgens kreeg Antwerp een nieuwe mokerslag. Odoi wou de bal inwerpen, maar van op de paars-witte bank gooide Théo Leoni een tweede bal het veld op. Ondanks al zijn ervaring kon Odoi zich niet bedwingen en gooide hij zelf een bal terug naar Leoni. Ref Jasper Vergoote gaf hem dan ook zijn tweede gele kaart.

Strenge eerste gele kaart

Een domme actie dus van Odoi, al bleef het een strenge beslissing van de wedstrijdleiding. "Bij die eerste kaart is Vergoote streng. Odoi brak de aanval af met een fout. Maar je zag dat hij zich eigenlijk wou inhouden, wat hij niet meer kon omdat hij op volle snelheid was. Om daarvoor geel te geven, vind ik streng", analyseerde Marc Degryse bij VTM 2. "Maar bij die tweede fase kan Vergoote niet anders. Hij leek te twijfelen, maar had alles wel gezien. Dit is vooral de fout van Odoi, dit mag hij niet doen. Hij is 36 jaar, dan moet je niet met ballen gaan gooien."

De rode kaart was terecht ...

Meest recent

'Laatste struikelblok voor overname Beerschot opgeruimd'

Met een elf op vijftien is Beerschot meer dan degelijk aan het seizoen begonnen in de Challenger Pro ...

70
70
Pocognoli ziet ondanks knalprestatie toch één minpunt

Union heeft zich dinsdagavond meteen in de kijker gespeeld in de Champions League. Het pakte bij ...

49
49
Real zwoegt naar zege, sensatie in Turijn, Qarabag stunt

Dinsdagavond stonden er nog vier wedstrijden op het programma in de league phase van de Champions ...

64
64
Ait El Hadj haalt gram met geweldige goal: "Ik heb afgezien"

Union liet de voorbije jaren al straffe dingen zien in Europa, maar nu bewezen ze dat ze ook in de ...

63
63
'Nieuwe WK-shirt van Rode Duivels is uitgelekt'

De Rode Duivels kunnen in oktober een grote stap zetten richting kwalificatie voor het WK door een ...

103
103
Mulder duidt enorm verschil aan tussen Union en PSV

Union heeft dinsdagavond een geweldig debuut beleefd in de Champions League. Het pakte meteen de ...

273
273
Euforie bij Union na glansprestatie: "Ongelofelijk!"

Union schreef de voorbije jaren al een straf voetbalsprookje en dat kreeg dinsdagavond nog een extra ...

78
78
Invaller Trossard van goudwaarde: Arsenal neemt droomstart

Naast PSV-Union stond dinsdag in de vroege avond ook al de affiche tussen Athletic Bilbao en Arsenal ...

53
53
Marc Degryse laat PSV-fans in stilte achter met dit beeld

Union kwam zonet door een heel grote poort de Champions League binnen. De Belgische landskampioen ...

359
359
Weergaloos Union SG verovert Europa: "Strafste in 5 jaar"

Union SG blijft verbazen in België en ook in Europa. De Brusselaars maakten vanavond hun debuut ...

162
162
Union knalt Champions League in met wonderavond in Eindhoven

Union verbaasde vanavond Europa, zichzelf en voetbalminnend België. De landskampioen gooide de ...

117
117
Sterkhouder Anderlecht: "Dacht aan zomerse transfer"

Bij RSC Anderlecht hoopten ze deze zomer de nodige uitgaande transfers af te ronden, maar dat lukte ...

146
146
Vermeeren neemt gigantische gok: JPL-clubs liggen op de loer

Arthur Vermeeren brak helemaal door onder Mark van Bommel, een coach die zelf internationale top was ...

270
270
Heisa rond schorsing Degreef: bizarre wending

Veel heisa, maar geen zware sanctie: de schorsing van Tristan Degreef (2 + 1) ligt onderaan de ...

311
311
Sensationeel Union SG: PSV nu al in de touwen?

Union SG trok vanavond naar Eindhoven waar ze hun eerste duel in de Champions League afwerkten tegen ...

50
50
'Anderlecht weigerde smaakmaker KRC Genk'

RSC Anderlecht deed de afgelopen jaren heel wat transfers met ondertussen ook heel wat verschillende ...

284
284
Vandenbempt met gigantische lof: "Lammens al verder dan…’"

Manchester United haalde Senne Lammens weg bij Royal Antwerp FC en betaalde daar stevig voor: 21 ...

195
195
Club Brugge haalt transferslag thuis: meer details bekend

Club Brugge heeft een erg drukke zomer achter de rug, al bleven met Raphael Onyedika en Joel ...

374
374
Voetbalbond maakt refs speeldag 8 én inhaalduels bekend

Komend weekend staat in de Jupiler Pro League al speeldag acht op het programma, terwijl er ook een ...

153
153
Fink incasseert opdoffer: wissel van de wacht in Genk?

Terwijl de start van de Champions League alle aandacht opeist moet KRC Genk woensdag aan de bak ...

295
295
De 11 namen: Union op volle sterkte voor CL-debuut

Union begint dinsdag aan haar eerste avontuur in de Champions League met een bezoekje aan PSV. ...

43
43
Anderlecht krijgt goed en slecht nieuws voor toppers

Europees voetbal staat niet meer op het programma, maar in de competitie volgen de topmatchen elkaar ...

327
327
Club Brugge dropt bommetje: Ordonez verlengt contract

De kassa rinkelde afgelopen zomer als nooit tevoren bij Club Brugge, dat tal van sterkhouders zag ...

419
419
'Club Brugge hakt knoop door: meubelstuk mag beschikken'

Nicky Hayen verdedigt vurig de beurtrol tussen de palen bij Club Brugge, terwijl er in de ...

1768
1768
Lies Vandenberghe doet harten smelten bij VTM-fans

Eén van de grootste powerkoppels in medialand? Dat zijn ongetwijfeld VTM-collega's Lies ...

287
287

Meer sportnieuws