Vandenbempt: "Op korte tijd belangrijk bij Anderlecht"

door
Vandenbempt:

RSC Anderlecht kende een deugddoende week. Het bereiken van de bekerfinale en de overtuigende zege in de competitie tegen Royal Antwerp FC zorgen voor de nodige blije gezichten. Peter Vandenbempt sprak bij Sporza over de Brusselaars.

Anderlecht durfde nog te weinig in de eerste helft tegen Antwerp. Er zat toch een bepaalde angst in de ploeg, maar na de pauze was dat weg. RSCA drukte Antwerp tegen eigen doel en speelde een dertigtal minuten zeer sterk. Het scoorde twee keer en kreeg nog een aantal mogelijkheden op een derde goal.

LEES OOK: Gezichtsverlies bij Anderlecht: "Ronduit onvergeeflijk"

Vandenbempt nog niet overtuigd

Als RSCA op dit elan verder kan gaan, én de topspelers blijven fit, kan het nog een mooi seizoen worden. Vandenbempt oordeelde over Anderlecht. Wat is zijn mening over de Belgische recordkampioen?

"Er werd tenminste een poging gedaan om dominant te voetballen. En voetballen was zeker niet evident op dat slechte veld, maar goed was het toch lang ook niet. Het was een heel matige topwedstrijd aan de bal", zei de journalist. In de eerste helft klopte dat, na de pauze was dat veel beter.

Huerta en Hey

Hij zag wel een aantal uitblinkers. "Er was natuurlijk de klasse van Kasper Dolberg, die veel goedmaakte. César Huerta is op een korte tijd toch een belangrijke speler geworden voor Anderlecht. Hij is zeer genereus met zijn inspanningen en doelgericht met zijn acties", ging hij verder. 

"Ik vind ook Yari Verschaeren al een aantal weken op een goed niveau, ook in moeilijke omstandigheden. En die jonge Lucas Hey geeft toch de indruk dat hij het profiel en potentieel heeft om uit te groeien tot een solide en uitvoetballende verdediger. Thorgan Hazard neemt dan wel zijn verantwoordelijkheid, maar zit toch nog een eind van zijn allerbeste niveau", besluit Vandenbempt.

Gaat RSCA meedoen voor de titel?

Meest recent

Club-fan Julie Vanloo in ongemakkelijke situatie

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

34
34
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

110
110
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

73
73
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

64
64
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

134
134
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

285
285
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

121
121
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

301
301
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

108
108
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

167
167
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

152
152
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

240
240
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

596
596
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

147
147
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

259
259
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

66
66
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

221
221
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

103
103
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

159
159
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

336
336
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

348
348
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

255
255
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

264
264

Meer sportnieuws