De Condé bewijst zich wéér: "Begrijp de transfer volledig"

door
De Condé bewijst zich wéér:

Dimitri De Condé is wellicht de beste sportief directeur in de Jupiler Pro League. Hij maakte van KRC Genk een Belgische topclub die steeds constanter presteert. Met het dossier van Carlos Cuesta bewees hij weer zijn kunnen.

LEES OOK: 'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Straffe deal met Cuesta Carlos

Cuesta moest niet weg in Genk. De Colombiaan mocht weg, als Genk de juiste som kreeg. Afgelopen zomer hapte niemand, en dat leek ook zo te zijn in januari. Tot Galatasaray op de deur kwam kloppen. De Condé zat met een moeilijk dossier. Cuesta was bankzitter en had nog maar anderhalf jaar contract. Maar Genk moét niet verkopen en staat financieel heel sterk.

Dat moeten clubs ook ondervinden, want in dergelijke situaties zit de verkopende partij in een goede positie. Renard moest bijvoorbeeld verkopen om spelers te kunnen kopen, waardoor Dreyer en Amuzu bij Anderlecht veel te goedkoop werden verkocht. 

Jonkies krijgen een kans

Cuesta leverde Racing Genk maar liefst 8 miljoen euro op. Dat is zeer knap gedaan voor een bankzitter met nog maar anderhalf jaar contract. Trainer Thorsten Fink sprak via de clubkanalen over de overgang.

“Ik begrijp deze transfer volledig. Carlos wilde al in de zomer een nieuwe uitdaging aangaan, maar we zijn dankbaar dat hij gebleven is tot de winterstop. Hij heeft hier een mooi traject doorlopen en zich altijd professioneel opgesteld, ook in zijn rol als invaller. We hebben intern goed nagedacht over dit vertrek en beschikken over voldoende alternatieven. We wensen Carlos alle succes toe in Turkije."

Genk gaat twee jonge gasten wellicht doorschuiven. Josue Kongolo is nu de vervanger van Carlos Cuesta. Daarachter staat met Adrian Palacios nog een jonge verdediger klaar. Brad Manguelle is ook een speler die voorzichtig op de deur klopt.

Sterk gedaan van De Condé?

Meest recent

TRANSFERUURTJE: ‘Anderlecht en Club vrezen, Antwerp pakt uit’

De wintermercato nadert met rasse schreden, heel wat ploegen in binnen- en buitenland zijn al druk ...

52
52
Elf wereldgoals: Courtois speelt hoofdrol in Puskas Awards

Naar goede gewoonte staat de ‘The Best FIFA Football Awards’ op het programma. Morgen ...

8
8
Knaltransfer Huerta? De échte reden na opmerkelijk bezoek

De wintermercato komt eraan en de Belgische clubs zijn de markt al aan het afschuimen voor ...

112
112
Club Brugge komt met update over blessure Seys

De opmars van Joaquin Seys is indrukwekkend. De back heeft zich snel in de basisopstelling van Club ...

86
86
‘Anderlecht grijpt hard in: opvallende financiële revolutie’

RSC Anderlecht moet al jaren de knip op de uitgaven houden. De financiële situatie bij ...

181
181
Club Brugge pakt uit met nieuw retroshirt: ‘Absoluut pareltje’

Club Brugge is de afgelopen jaren uitgegroeid tot de één van de grootste clubs, al dan ...

110
110
De Cat onthult: intern op de vingers getikt door Anderlecht

Nathan De Cat is dit seizoen de grote sensatie bij RSC Anderlecht. De amper 17-jarige middenvelder ...

170
170
72ste Gouden Schoen: absolute topfavoriet nu al bekend

Vlak voor de tweede seizoenshelft in de Jupiler Pro League van start gaat, wordt bekend gemaakt wie ...

643
643
Hoofdrol Lammens in spektakelstuk: duidelijke reactie Amorim

Manchester United en AFC Bournemouth hebben maandagavond voor één van de ...

127
127
Trainerszoektocht Genk: Joos dropt spectaculaire naam

Vlak het aanbreken van het nieuwe kalenderjaar, zit het bestuur van KRC Genk opgezadeld met een ...

583
583
Verhaeghe op plek gezet: "Club moet Hayen óók dankbaar zijn"

Club Brugge-voorzitter Bart Verhaeghe heeft zich de voorbije dagen niet bepaald populair gemaakt. ...

397
397
'Anderlecht zet zich schrap: onverwachte club wil Stroeykens'

RSC Anderlecht zal de komende matchen geen beroep kunnen doen op Mario Stroeykens. Het paars-witte ...

418
418
Kermis op Old Trafford: Engelse pers fileert Senne Lammens

In de Premier League werden de toeschouwers op Old Trafford maandagavond verwend met een ...

241
241
Eerst kampioen, dan naar WK? De Cat spreekt heldere taal

Begin januari wordt bekend gemaakt wie Hans Vanaken opvolgt op de erelijst van de Gouden Schoen. ...

313
313
'Storm bij Club Brugge: Leko’s razernij hakt erin'

Dender was de perfecte illustratie van Ivan Leko’s voetbal: Club mag winnen, maar nooit ...

623
623
'Nieuwe trainer Genk: één naam weerklinkt het luidst'

Het doek is dan toch gevallen over Thorsten Fink als hoofdcoach van KRC Genk. De Duitser betaalde ...

691
691
'Overmars dropt transferbom: Antwerp vol voor straffe comeback'

Na vier opeenvolgende overwinningen tegen aanzienlijke tegenstanders, heeft Antwerp FC zich op ...

525
525
'Vazquez buiten: Anderlecht zet zinnen op peperdure spits'

RSC Anderlecht wil zich tijdens de komende wintermercato versterken met enkele gerichte aanwinsten. ...

273
273
'Winterse toptransfer Tzolis: Club Brugge heeft beslist'

Club Brugge heeft momenteel opnieuw verschillende spelers rond lopen die op termijn in aanmerking ...

538
538
'Genk zoekt coach: De Condé mag 3 pistes al schrappen'

Na anderhalf jaar zit Thorsten Fink zijn tijd erop bij KRC Genk, dat stilaan de reputatie dreigt te ...

522
522
'Vuurwerk bij Club Brugge: dubbelslag in Duitsland'

Ivan Leko moet voor meer vuur, passie en energie zorgen, maar na de trainerswissel beloofde Club ...

452
452
'Code rood bij Antwerp: topprioriteit Overmars bekend'

Amper drie weken geleden kampeerde Antwerp nog in de degradatiezone, maar nu staat het stamnummer ...

535
535
'Anderlecht verrast vriend en vijand met wintertarget'

In de laatste rechte lijn richting de wintermercato liet Olivier Renard zopas nog eens zijn licht ...

510
510
Hans Vanaken zet WK darts op stelten met bezoek aan Gent-fan

AA Gent en Club Brugge: het was de afgelopen week water en vuur. Dat had uiteraard alles te maken ...

642
642
Nieuwe info duikt op: Nicky Hayen naar KRC Genk?

Wat al enkele weken in de lucht hing, is sinds maandag ook een feit: KRC Genk heeft afscheid genomen ...

784
784

Meer sportnieuws