'Nieuwe Mbappé' zet Antwerp FC in vuur en vlam

door
'Nieuwe Mbappé' zet Antwerp FC in vuur en vlam

Antwerp FC heeft zich op de valreep van de wintermercato versterkt met Kadan Young (19), een razendsnelle flankspeler van Aston Villa. De jonge Engelsman, die zonder aankoopoptie wordt gehuurd, wordt omschreven als een "angstaanjagend talent" en maakte al indruk onder Unai Emery.

Young viel op toen hij op 16-jarige leeftijd Chelsea’s Marc Cucurella tureluurs speelde in een oefenwedstrijd. Zijn explosiviteit en versnelling worden vergeleken met die van Kylian Mbappé. Kan hij bij Antwerp die belofte waarmaken?

LEES OOK: Exit Vincent Jannsen? 'Overmars neemt standpunt in'

Antwerp huurt Young zonder aankoopoptie

Antwerp FC heeft op de laatste dag van de wintermercato ook Kadan Young (19) van Aston Villa gehuurd, zonder aankoopoptie. Young is een flankspeler en maakte dit seizoen deel uit van de U21 van Aston Villa.

Hij is een jeugdproduct van The Villans, waar hij eerder dit seizoen mocht debuteren in de League Cup onder Unai Emery, maar voor de rest vooral met de tweede ploeg aantrad.

Hij is ook jeugdinternational. Met de Engelse U19 speelde hij in november nog tegen België in de EK-kwalificaties. Vorig jaar toonden Torino en Werder Bremen ook interesse in Young, maar nu haalt Marc Overmars dus zijn slag thuis.

Young is een “angstaanjagend’ talent

De jeugdopleiding van Aston Villa heeft altijd al talent voortgebracht, met namen als Gabby Agbonlahor, Jack Grealish en Jacob Ramsey.

Villa's beslissing om Kadan Young uit te lenen aan Antwerp FC maakt deel uit van de doordachte strategie van de club voor de ontwikkeling van de jonge speler.

Villa gelooft sterk dat wedstrijden spelen in een competitieve competitie zoals de Jupiler Pro League essentieel zal zijn voor Young's groei als profvoetballer.

Young's veelzijdigheid op het veld maakt hem bovendien een aantrekkelijke optie voor coach Jonas De Roeck. Hij kan zowel op beide flanken spelen als aanvallende middenvelder of zelfs als centrumspits.

"Hij kwam later bij Villa dan de meesten, maar wat een talent. Hij is een echte stadsjongen, met een angstaanjagend talent”, verklaarde een voormalige coach aan Birmingham Live.

Het is geen toeval dat Unai Emery, de hoofdcoach van Aston Villa, zo hoog oploopt met Young en hem liet debuteren in de eerste ploeg. De Spanjaard nam Young ook al zeven keer op in de wedstrijdselectie voor het A-team, in de Premier League en in de Champions League.

Young speelde Cucurella tureluurs: “Zoals Mbappé”

Tijdens een tour in Dubai met Aston Villa kwam Kadan Young, toen 16 jaar, in actie in een oefenwedstrijd tegen Chelsea, waar hij zich in de kijker speelde.

Op de rechterflank maakte hij indruk tegen Chelsea's linksback Marc Cucurella, die 65 miljoen euro kostte, en kreeg lof voor zijn prestatie in de 1-0 overwinning. Young is een klassieke buitenspeler, een type dat je steeds minder ziet.

Zijn snelheid en flair maken hem bijzonder. Voor zijn leeftijd is Young al opvallend sterk en explosief vanuit stilstand. "Hij heeft dat Mbappé-achtige, waar hij eerst zijn man vertraagt en dan ineens versnelt”, zei een ex-coach van Young aan Birmingham Live.

“Hij is razendsnel, direct en enorm getalenteerd. Maar hij weet dat hij nog een lange weg te gaan heeft. Als hij blijft werken en op zijn 18e of 19e een goede uitleenbeurt krijgt, kan hij heel ver komen."

Young zal knallen bij Antwerp

Meest recent

Club onverzadigbaar: Vanaken streng voor Tzolis

Bij Club Brugge maakten ze de voorbije maanden er geen geheim van dat de titel een absolute must is. ...

1
1
Taravel verdedigt ongelukkige debutant bij Anderlecht

Voor Anderlecht is de klassieker tegen Club Brugge een nieuwe ontgoocheling geworden. Het moest ...

11
11
Real stelt titelfeestje van Barça nog even uit

In Spanje wordt de kampioen dit weekend nog niet gekroond. Dat had wel gekund, want FC Barcelona ...

10
10
Inter laat geen steek vallen en pakt 21ste Scudetto

In Italië is de titelstrijd zondagavond helemaal beslist. Inter had de champagne al een tijdje ...

14
14
Leko ziet één minpunt bij Club: "Ik was héél boos"

Na 36 speeldagen is Club Brugge voor de eerste keer dit seizoen leider in de Jupiler Pro League. Het ...

130
130
Toch nog redding? Spurs knokt zich naar veilige plaats

Tottenham Hotspur gaat mogelijk het rampscenario toch nog vermijden. De topclub moest de voorbije ...

47
47
Kranten pakken Anderlecht-schlemiel keihard aan

Anderlecht is zondagavond tegen zijn derde nederlaag op rij aangelopen. Na de verliespartijen tegen ...

285
285
Tzolis slaat terug na kritiek: "Er werden dingen gezegd..."

Club Brugge zou zondag de titelstrijd weleens naar zich toe getrokken te kunnen hebben. Het neemt op ...

124
124
Kana en Hazard zien ondanks kansloze nederlaag lichtpunt

Anderlecht is er zondag niet in geslaagd om voor een stunt te zorgen tegen Club Brugge. Het ging met ...

136
136
Stand Champions' Play-Offs: Club binnen twee speeldagen kampioen?

Na zes speeldagen heeft de Champions' Play-Offs in de Jupiler Pro League een nieuwe koploper. Club ...

324
324
Zege van de hoop? Strijdend Dender legt Wolven over de knie

Het is een zege voor de statistieken, maar Dender heeft toch wat vertrouwen getankt vanavond. De ...

30
30
"Onwaarschijnlijke non-match" - Vandenbempt spaart Anderlecht-schlemiel niet

RSC Anderlecht heeft zondagavond andermaal een flinke dreun geïncasserd in de Champions' ...

334
334
Titelstrijd kantelt: Club Brugge heerst in Lotto Park

Amper drie speeldagen na de pijnlijke nederlaag in het Dudenpark is Club Brugge weer springlevend. ...

280
280
Grote uitblinker bij KVM: Vanderbiest deelt compliment uit

Het heeft uiteindelijk zes speeldagen geduurd, maar de eerste zege ooit van KV Mechelen in de ...

98
98
Janse-bom ontploft: Ajax zet Club Brugge voor schut

Club Brugge ziet in Dies Janse een ideale versterking voor achterin, maar in Nederland klinkt een ...

196
196
Anderlecht-fans pakken Laforge fors aan: "Paljas!"

In de Champions' Play-Offs waren de ogen zondagavond gericht op het Lotto Park. Daar kon Club Brugge ...

490
490
Keepersvloek slaat weer toe: Jackers afgevoerd op brancard

In de Champions' Play-Offs was het zondagavond uitkijken naar de clash tussen RSC Anderlecht en Club ...

137
137
"Beschaamd, belachelijk" - Antwerp likt wonden na afgang

Antwerp FC had de laatste weken een knappe reeks neergezet in de Europe Play-Offs. Maar zondag werd ...

103
103
United klopt Liverpool: Lammens ontsnapt na gruwelijke blunder

Manchester United maakt komend seizoen zijn wederoptreden in de Champions League. Door de resultaten ...

71
71
De Mil snoeihard: "Dan kan je niet voor AA Gent spelen"

AA Gent dreigt opnieuw het kneusje te worden in de Champions' Play-Offs. Met nog slechts vier ...

242
242
Ketchupfles ontploft: Standard vernedert Antwerp op Bosuil

Na een knotsgekke wedstrijd heeft Standard vandaag de vloer aangeveegd met Antwerp. In het eerste ...

156
156
Taravel dropt verrassing in basiself, Leko maakt statement

Staat er zondagavond een nieuwe ploeg aan de leiding in de Champions' Play-Offs? Die kans is ...

128
128
Pijnlijke middag Milan-Belgen, ook Lille-Duivels vloeken

Ook in de grote Europese competities is de ontknoping volop aan de gaan. In Italië ...

18
18
Kleedkamer Genk davert: Hayen zet spelers hard op hun plaats

In de Europe Play-Offs heeft KRC Genk opnieuw een bijzonder slechte zaak gedaan. De Limburgers ...

383
383
Verwittiging Club voor Anderlecht: "Dan krijgen ze probleem"

Club Brugge kan zondagavond een gouden zaak doen in de titelstrijd. Door de nederlaag van Union SG ...

293
293

Meer sportnieuws