Anderlecht bestolen in Gent? Oud-ref beoordeelt rode kaart

door
Anderlecht bestolen in Gent? Oud-ref beoordeelt rode kaart

RSC Anderlecht is er zondagavond op het veld van AA Gent niet in geslaagd om zijn Europese kater weg te spoelen, integendeel. De Brusselaars verloren immers met 1-0 van hun concurrent voor Play-Off I. Achteraf was men wel bijzonder kritisch voor de wedstrijdleiding.

De recordkampioen had afgelopen donderdag op pijnlijke wijze een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League uit handen gegeven. In de Planet Group Arena moest dus iets rechtgezet worden. Maar na enkele minuten liep het al grandioos fout. Zo kwam Gent op voorsprong via een enorme blunder van doelman Mads Kikkenborg.

Vervolgens had Paars-Wit het lastig om weer grip te krijgen op de match. En niet veel later volgde opnieuw een mokerslag. Tijdens een stilstaande fase deelde Moussia Ndiaye een duwtje uit aan Matisse Samoise. Vervolgens kreeg de Senegalese back het aan de stok met Stefan Mitrovic, waarna hij een beweging met het voorhoofd maakte richt de Serviër.

LEES OOK: Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

Strenge beslissing

Scheidsrechter Nathan Verboomen besloot om beide gevallen apart te sanctioneren en gaf Ndiaye prompt een dubbele kaart. Een opvallende beslissing waardoor Anderlecht het grootste deel van de wedstrijd met een mannetje minder moest afwerken. Hoewel Gent in de tweede helft zelf ook een rode kaart kreeg, lukte het RSCA niet om die scheve situatie recht te zetten.

Achteraf heerste dan ook onbegrip in het paars-witte kamp. "Als ref moet je zo’n fase onder controle proberen te houden in plaats van te wild en drastisch in te grijpen. Deze onjuiste beslissing heeft onze match doen kantelen", aldus Mario Stroeykens. "Als je op zo'n manier fluit, dan moet je consequent zijn en vandaag 120 gele kaarten geven", vulde coach David Hubert aan.

Geen geel voor Samoise

Bij Het Laatste Nieuws liet oud-scheidsrechter Tim Pots zijn licht schijnen op de veelbesproken fase. Hij kan de uitsluiting van Ndiaye wel plaatsen, maar had iets meer consistentie verwacht bij Verboomen. "Het oordeel is streng, maar valt te begrijpen. De twee aanstokers moesten echter ook op de bon. Mitrovic kreeg effectief geel, maar Samoise niet. Het klopt niet dat hij vrijuit ging terwijl N’Diaye twee keer geel krijgt", aldus Pots, die wijst naar een later fase in de match. "Er was een opstootje tussen Delorge en Degreef. Die laatste werd op de grond geduwd, maar kreeg ook een gele kaart. Beide spelers werden bestraft, zoals het hoort."

De uitsluiting van Ndiaye was terecht ...

Meest recent

Ophef over Bounida en Mokio: Ajax-coach reageert

Het gaat bij Ajax alleen maar van kwaad naar erger. Ook een trainerswissel bracht geen zoden aan de ...

26
26
Club ontsnapte aan domper: "Als ik hem gezien had..."

Club Brugge heeft zaterdag zijn opdracht volbracht door te winnen van Charleroi. Daardoor blijft het ...

50
50
'Volgende trainerswissel in JPL? Fans eisen ontslag'

De reguliere competitie in de Jupiler Pro League is na dit seizoen halfweg en stilaan tekenen zich ...

93
93
Clement meteen met neus op feiten: "Geen mirakels"

Philippe Clement verraste vorige week vriend en vijand door plots weer aan de slag te gaan. Daar ...

31
31
Courtois krijgt enorme lofzang van Xabi Alonso

De Rode Duivels konden tijdens de voorbije interlands niet rekenen op Thibaut Courtois. De doelman ...

40
40
Biglia kondigt nu al nakend vertrek bij Anderlecht aan

Anderlecht hertekende afgelopen zomer drastisch zijn technische staf, waarbij ze enkele oude ...

421
421
Kompany lacht vergelijking weg: "Je lacht er zelf mee"

Bayern München maakte zaterdag nog maar eens indruk door Freiburg met spectaculaire 6-2-cijfers ...

80
80
STVV raast door en laat Mazzu verweesd achter

STVV kon een geweldige zaak doen en uitlopen op AA Gent. De Truienaars gingen op bezoek bij OH ...

80
80
Hasi haalt opgelucht adem: "Hopelijk is hij nu vertrokken"

RSC Anderlecht juichte, zonder uitfans, toch heel hard na 93 minuten voetballen. De Brusselaars ...

253
253
Pover Anderlecht viert in extra tijd alsnog feest

RSC Anderlecht speelde om 18u30 op het veld van La Louvière. De Brusselaars hadden een ...

209
209
Antwerp zet Stef Wils op straat

Royal Antwerp FC heeft zopas Stef Wils ontslagen. Dat volgt na de zwakke prestatie tegen FCV Dender, ...

378
378
KV Mechelen stunt: Vanderbiest ziet grote kwaliteit

KV Mechelen zorgde voor een geweldige stunt door te winnen op het veld van KRC Genk. Voor de eerste ...

177
177
Scorende Trossard geeft met Arsenal Tottenham pak slaag

In de Premier League stond om 17u30 de topper tussen Arsenal en Tottenham op het programma. Wat ...

43
43
Anderlecht bevestigt niet: "Wat staan we te doen?"

RSC Anderlecht is om 18u30 begonnen aan zijn partij tegen La Louvière. De eerste 45 minuten ...

145
145
C4 onvermijdelijk? Wils spreekt zich uit over ontslag

Antwerp FC heeft zondagnamiddag gezichtsverlies geleden op eigen veld. De Great Old ging immers met ...

201
201
Alwéér goud waard: Trossard beukt Londense derby open

In de Premier League waren de ogen zondagavond op het noorden van Londen gericht. Daar stond ...

44
44
CPL razend spannend: Beerschot weer volop in titelstrijd

In de Challenger Pro League heeft ook Beerschot VA optimaal geprofiteerd van het puntenverlies bij ...

160
160
Totale afgang Antwerp: Dender pakte eerste zege op Bosuil

Antwerp FC heeft zondagnamiddag een zoveelste dieptepunt bereikt. De Great Old verloor op eigen veld ...

249
249
La Louvière-Anderlecht: Hasi voert bijzondere wissel door

Na twee verdiende thuiszeges wil RSC Anderlecht zondagavond ook bevestigen op verplaatsing. Maar dat ...

232
232
Bedroevende 8 op 21 in eigen huis: Fink maakt balans op

KRC Genk verloor zondagnamiddag met 0-1 van KV Mechelen. Hierdoor moeten de Limburgers de heenronde ...

209
209
PSV lacht tanden bloot: ook Feyenoord blameert zich thuis

In de Nederlandse Eredivisie heeft leider PSV dit weekend gouden zaken gedaan. Terwijl het zelf won ...

52
52
Arbitrage velt helder verdict na VAR-relletje Westerlo-Gent

KVC Westerlo speelde zaterdag een meer dan degelijke wedstrijd, maar bleef uiteindelijk op 0-0 ...

306
306
Sporting-coach dropt groot nieuws voor clash met Club

Volgende week wordt de League Phase van de Champions League hervat. Club Brugge staat voor een ...

375
375
Antwerp slikt dubbele opdoffer vlak voor kelderkraker

Antwerp FC wil zondagnamiddag koste wat kost de volle buit pakken in de thuiswedstrijd tegen FCV ...

56
56
Genk blijft sputteren: KVM boekt fraaie stunt in Cegeka Arena

KRC Genk is er niet in geslaagd om op de slotspeeldag van de heenronde in de reguliere een plekje in ...

202
202

Meer sportnieuws