Anderlecht bestolen in Gent? Oud-ref beoordeelt rode kaart

door
Anderlecht bestolen in Gent? Oud-ref beoordeelt rode kaart

RSC Anderlecht is er zondagavond op het veld van AA Gent niet in geslaagd om zijn Europese kater weg te spoelen, integendeel. De Brusselaars verloren immers met 1-0 van hun concurrent voor Play-Off I. Achteraf was men wel bijzonder kritisch voor de wedstrijdleiding.

De recordkampioen had afgelopen donderdag op pijnlijke wijze een rechtstreeks ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League uit handen gegeven. In de Planet Group Arena moest dus iets rechtgezet worden. Maar na enkele minuten liep het al grandioos fout. Zo kwam Gent op voorsprong via een enorme blunder van doelman Mads Kikkenborg.

Vervolgens had Paars-Wit het lastig om weer grip te krijgen op de match. En niet veel later volgde opnieuw een mokerslag. Tijdens een stilstaande fase deelde Moussia Ndiaye een duwtje uit aan Matisse Samoise. Vervolgens kreeg de Senegalese back het aan de stok met Stefan Mitrovic, waarna hij een beweging met het voorhoofd maakte richt de Serviër.

LEES OOK: Gent zakt wéér door ondergrens: "Onderling gesprek nodig"

Strenge beslissing

Scheidsrechter Nathan Verboomen besloot om beide gevallen apart te sanctioneren en gaf Ndiaye prompt een dubbele kaart. Een opvallende beslissing waardoor Anderlecht het grootste deel van de wedstrijd met een mannetje minder moest afwerken. Hoewel Gent in de tweede helft zelf ook een rode kaart kreeg, lukte het RSCA niet om die scheve situatie recht te zetten.

Achteraf heerste dan ook onbegrip in het paars-witte kamp. "Als ref moet je zo’n fase onder controle proberen te houden in plaats van te wild en drastisch in te grijpen. Deze onjuiste beslissing heeft onze match doen kantelen", aldus Mario Stroeykens. "Als je op zo'n manier fluit, dan moet je consequent zijn en vandaag 120 gele kaarten geven", vulde coach David Hubert aan.

Geen geel voor Samoise

Bij Het Laatste Nieuws liet oud-scheidsrechter Tim Pots zijn licht schijnen op de veelbesproken fase. Hij kan de uitsluiting van Ndiaye wel plaatsen, maar had iets meer consistentie verwacht bij Verboomen. "Het oordeel is streng, maar valt te begrijpen. De twee aanstokers moesten echter ook op de bon. Mitrovic kreeg effectief geel, maar Samoise niet. Het klopt niet dat hij vrijuit ging terwijl N’Diaye twee keer geel krijgt", aldus Pots, die wijst naar een later fase in de match. "Er was een opstootje tussen Delorge en Degreef. Die laatste werd op de grond geduwd, maar kreeg ook een gele kaart. Beide spelers werden bestraft, zoals het hoort."

De uitsluiting van Ndiaye was terecht ...

Meest recent

Grote frustratie bij Standard: Euvrard en Ayensa halen uit

Standard zal iets van zijn seizoen moeten maken in de competitie, want hun avontuur in het ...

63
63
Barça trekt kraker naar zich toe, pech voor Openda

In LaLiga stond er dinsdagavond een absolute kraker op het programma tussen FC Barcelona en Atletico ...

20
20
Doku helpt City aan zege na knotsgekke partij met 9 goals

Manchester City heeft dinsdag de fans verwend. Het zette zich wat steviger op de tweede plaats in de ...

49
49
Pijnlijke bekerexit Standard, geen nieuwe stunt Beerschot

De eerste wedstrijden in de achtste finales van de Croky Cup hebben dinsdagavond één ...

161
161
Nu ook officieel: Duivels maken WK-voorbereiding bekend

De Rode Duivels wisten in november hun ticket voor het WK definitief over de streep te trekken. ...

55
55
Vertonghen verbaast met terugkeer in de voetbalwereld

Vorige lente zette Jan Vertonghen een punt achter zijn indrukwekkende spelerscarrière. ...

61
61
'Transferduel der titanen voor Fofana barst los'

Dezer dagen zien we Malick Fofana niet flitsen, want de jonge Rode Duivel ligt sinds eind oktober in ...

58
58
Janssen sneller terug dan verwacht? Oosting spreekt

Woensdag zit Joseph Oosting een eerste keer op de bank als hoofdtrainer van Antwerp, want de ...

97
97
Verhuurde JPL-spelers: AA Gent maakt zich stilaan zorgen

In de Jupiler Pro League hebben weer heel wat spelers de competitie tijdelijk verlaten voor een ...

120
120
Hubert deelt tik(je) uit na nederlaag tegen Anderlecht

Union SG verloor afgelopen weekend met 1-0 van RSC Anderlecht. Het was een bijzonder matige pot ...

150
150
'Transferbom bij Antwerp: Great Old wil bij RSCA shoppen'

Binnen een maand opent de transfermarkt opnieuw zijn deuren. Bij RSC Anderlecht gaan ze door een ...

330
330
‘Anderlecht gaat los: Italiaanse goalgetter met stip op 1’

Een 18-jarige topschutter uit de Primavera van Genoa staat plots bovenaan de verlanglijst van ...

209
209
JPL-ontslag in de maak? "Ik voel nog veel steun"

Voor Cercle Brugge is het een zeer belangrijke week. De Bruggelingen doen het al vele weken niet ...

104
104
Anderlecht maakt cijfers bekend: voor tweede jaar op rij winst

RSC Anderlecht heeft vandaag de cijfers van zijn jaarrekening meegedeeld. De Brusselaars maakten ...

258
258
STVV geeft drie grote doelstellingen voor komende jaren prijs

STVV maakte bekend dat Nico Eraerts gedelegeerd bestuurder wordt bij de club. David Meekers werkt ...

91
91
'AA Gent & STVV jagen op revelatie Challenger Pro League'

Met meer dan de helft van de reguliere competitie achter de rug staat STVV nog steeds stevig in de ...

93
93
Club onthult bekerselectie: goed & slecht nieuws voor Hayen

Na drie nederlagen in vier matchen kan Club Brugge zich in de achtste finale van de Croky Cup geen ...

356
356
Aanduidingen refs Croky Cup & speeldag 17 bekend

De komende dagen staat achtereenvolgens de achtste finale van de Croky Cup en speeldag 17 in de ...

168
168
Frisse wind bij Antwerp: Oosting warmt Bosuil al op

Antwerp boekte afgelopen zondag een deugddoende 0-1 zege op het veld van Club Brugge. Onder het ...

281
281
'Club Brugge lanceert winteroffensief: toptarget bekend'

Na de 0-1 nederlaag tegen Antwerp luidt de algemene consensus dat Club Brugge voorin nood heeft aan ...

683
683
Jan Boskamp trekt hard besluit: "Zo lang het nog duurt"

Ex-voetballer, trainer en topanalist Jan Boskamp heeft een bijzonder zware periode achter de rug. De ...

118
118
‘Transferstrijd De Cat barst los: monstersom Anderlecht’

Nathan De Cat is dit seizoen volledig doorgebroken bij RSC Anderlecht. Op 17-jarige leeftijd is de ...

540
540
Beerschot brult straffe ambities: “Dat is het hoofddoel”

Beerschot degradeerde afgelopen seizoen van de Jupiler Pro League naar de Challenger Pro League. De ...

152
152
Deschacht snapt niets van Anderlecht: “Zo moe van"

RSC Anderlecht was de grote winnaar van de afgelopen speeldag. Paars-Wit won met het kleinste ...

218
218
Anderlecht boven: Kompany en De Cat maken kans op prijs

De genomineerden voor het sportgala op zondag 14 januari in Schelle zijn bekendgemaakt door Gazet ...

166
166

Meer sportnieuws