AA Gent dompelt Anderlecht stilaan in nieuwe crisis

door
AA Gent dompelt Anderlecht stilaan in nieuwe crisis

Om 18u30 stond AA Gent-RSC Anderlecht op het programma. Beide ploegen konden zeer goede zaken doen in het klassement. De Buffalo's wonnen met 1-0, maar RSCA zal nog stevig (en terecht) klagen over de onterechte rode kaart voor Moussa N'Diaye. Met een 6 op 18 zal David Hubert wel beter moeten gaan presteren, anders zal de druk ook op hem gaan toenemen.

AA Gent kon weer de top zes induiken door het puntenverlies van Standard, Anderlecht kon drie punten inlopen op Club Brugge. Paars-Wit begon met een Neerpede-middenveld met Dendoncker, Stroeykens en Verschaeren. Benieuwd of dat beter ging verlopen.

LEES OOK: "Slow motion" - kranten geven Anderlecht-dissonant 3 op 10

Flater en onterechte rode kaart

Dan moesten ze achteraan wel zo niet gaan flateren. Kikkenborg gaf Hey de bal, die gaf hem terug aan de Deense doelman en die raakte in paniek. Ito profiteerde en trapte al snel de 1-0 tegen de touwen. Een gigantische blunder van vooral Kikkenborg, al was ook Hey niet vrij van zonden. RSCA reageerde met een kans voor Huerta, die echter te zacht trapte.

AA Gent was echter de ploeg die het gevaarlijkst was. Kikkenborg moest twee ballen stoppen. Bij RSCA konden ze vooraan geen bal vasthouden. Fysiek vielen de Brusselaars toch wat licht uit met Goto, Degreef en Huerta. Anderlecht presteerde weer heel mak en Adryelson trapte klungelig de bal tegen de eigen paal en zo bijna 2-0. En het werd nog erger. N'Diaye kreeg plots twee keer geel op dertig seconden tijd en dus rood. Een zware en overdreven sanctie, maar RSCA nu helemaal zwaar in de problemen.

Tweede rode kaart

Paars-Wit reageerde wel met een prachtige vrije trap van Verschaeren, wiens schot via Roef de lat raakte. Zo bleef het 1-0 tot aan de rust. Anderlecht zwaar in de problemen. Hubert bracht Hazard en Vazquez voor Degreef en Goto. De tweede periode was een zeer mager beestje. 

AA Gent hield controle, Anderlecht was niet bij machte om iets te forceren. Al kregen ze na 72 minuten plots een kans voor Hazard, maar die trapte naast. Toch wel een kans voor de Brusselaars. En ze kregen meer hoop toen Lopes na 75 minuten zijn tweede gele kaart en dus rood kreeg. Kon RSCA daarvan profiteren om nog een punt uit de brand te slepen?

Neen. Vazquez noopte Roef nog tot twee reddingen. Daardoor bleef het 1-0. Zo blijven ze achter met een 6 op 18. De crisis loert zo om de hoek in het Lotto Park. Alweer. AA Gent haalt opgelucht adem en is weer zesde.

Scoreverloop:

  • 1-0 (05') Atsuki Ito

Loert een crisis om de hoek bij RSCA?

Meest recent

Vanaken onomwonden: hét verschil tussen Club en Union

De spanning in de Champions' Play-Offs neemt in de komende dagen gevoelig toe. Aanstaande zondag ...

7
7
Radja begrijpt niets van Anderlecht: "Alsof ze kampioen zijn"

RSC Anderlecht speelde afgelopen zondag wederom geen goede wedstrijd, maar boekte uiteindelijk wel ...

66
66
Sensatie in München: Neuer gruwelijk in de fout, Bayern reageert meteen

Woensdagavond worden in de Champions League de laatste tickets voor de halve finales uitgedeeld. ...

25
25
'Gevolgen na UCL-kater: toptransfer Barça in stroomversnelling'

FC Barcelona is er dan toch niet in geslaagd om een nieuwe remontada te bewerkstelligen en sneuvelde ...

46
46
Eerste clash Union-Club Brugge: titelfavoriet aangeduid

Komend weekend is het zover, dan staat de eerste grote titelclash in de Champions' Play-Offs op het ...

333
333
Club Brugge staat perplex: Onyedika‑deal hakt er hard in

Club Brugge wil Raphael Onyedika langer vastleggen, maar dat dossier ligt minder rustig dan het op ...

534
534
'Anderlecht bidt: op deze voorwaarde miljoenen voor Vazquez'

Anderlecht heeft in de zomer heel wat werk voor de boeg om de ploeg te versterken. Daarvoor zullen ...

253
253
Beloftenquota blijft beroeren: advocaat wijst op bizar gevolg

Er was de voorbije maanden heel wat te doen over de nakende competitiehervorming in de Jupiler Pro ...

89
89
'Nieuwe domper dreigt voor STVV'

STVV begon aan de Champions' Play-Off als een outsider voor de titel, want het had slechts een ...

100
100
'Anderlecht schrikt: prijskaartje Lukaku bekend'

Het lijkt er stilaan op dat Romelu Lukaku en Napoli helemaal met elkaar op ramkoers liggen. De ...

380
380
Titelkoorts bij Club: Leko benoemt waar de sleutel ligt

Club Brugge heeft de komende weken nog maar één doel: Union nog van de koppositie ...

157
157
'Anderlecht baalt en loopt nog miljoenen mis'

Voor Anderlecht beloven het zeer drukke maanden te worden. De club is nog steeds op zoek naar een ...

243
243
Braziliaanse legende doet straffe uitspraak over Preud'homme

Op zijn 67ste is Michel Preud'homme intussen al enkele jaren uit de voetbalwereld verdwenen, na een ...

102
102
Club Brugge met straf nieuws: "Alle records verbroken"

Club Brugge hoopt binnen een zestal weken een enorm feest te bouwen. Ze hopen dit de landstitel te ...

261
261
Red Flames balen: "Toch mogen we het zo niet bekijken"

De Red Flames speelden 1-1 gelijk in en tegen Schotland. Dat is een goed resultaat, maar de ...

22
22
'Club Brugge incasseert domper: sterkhouder heeft transfer beet'

Club Brugge zal komende zomer héél wat sterkhouders de club zien verlaten. De ...

453
453
Lukaku niet mee naar het WK? Leekens oordeelt

Rudi Garcia zit toch met de handen in het haar. Loïs Openda speelt bijna niet meer bij Juventus ...

189
189
Kompany vol lof: "Kan één van de besten ter wereld worden"

Gaat Vincent Kompany met Bayern München vanavond Real Madrid uitschakelen? Bayern begint alvast ...

67
67
'Anderlecht baalt enorm: Verschaeren weigerde miljoenensom'

Yari Verschaeren is uitstekend begonnen aan de Play-Offs. Als invaller was hij goed voor een assist ...

560
560
Barça schopt wild om zich heen na CL-eliminatie

Voor FC Barcelona zijn de kwartfinales dinsdagavond het eindstation geworden in de Champions League. ...

110
110
'Vete rond Mokio: nieuw contract slaat diepe wonden'

Een weekje geleden kon Ajax een grote opsteker melden. Het slaagde er immers in om Jorthy Mokio een ...

115
115
Kompany doet beklag: "Ik vind dat streng"

Om 21u gaat Vincent Kompany met Bayern München op zoek naar een ticket voor de halve finale van ...

66
66
Verlinden naar Belgische topclub? "Uitgebreid contact"

De zomermercato nadert met rasse schreden en de Belgische topclubs zullen ongetwijfeld ook in de ...

309
309
'Gemiste kans Antwerp? Flop blijkt grof wild'

Het belooft bij Antwerp alweer een drukke transferzomer te worden. De Great Old moet immers weer ...

165
165
'Genk blijft gaan: nieuwe keeperparel in vizier'

Bij KRC Genk grijpen ze de play-offs aan om al wat te experimenteren met het oog op de toekomst. Zo ...

126
126

Meer sportnieuws