AA Gent dompelt Anderlecht stilaan in nieuwe crisis

door
AA Gent dompelt Anderlecht stilaan in nieuwe crisis

Om 18u30 stond AA Gent-RSC Anderlecht op het programma. Beide ploegen konden zeer goede zaken doen in het klassement. De Buffalo's wonnen met 1-0, maar RSCA zal nog stevig (en terecht) klagen over de onterechte rode kaart voor Moussa N'Diaye. Met een 6 op 18 zal David Hubert wel beter moeten gaan presteren, anders zal de druk ook op hem gaan toenemen.

AA Gent kon weer de top zes induiken door het puntenverlies van Standard, Anderlecht kon drie punten inlopen op Club Brugge. Paars-Wit begon met een Neerpede-middenveld met Dendoncker, Stroeykens en Verschaeren. Benieuwd of dat beter ging verlopen.

LEES OOK: Hubert ontkent 'probleem': "Ben ik het niet mee eens"

Flater en onterechte rode kaart

Dan moesten ze achteraan wel zo niet gaan flateren. Kikkenborg gaf Hey de bal, die gaf hem terug aan de Deense doelman en die raakte in paniek. Ito profiteerde en trapte al snel de 1-0 tegen de touwen. Een gigantische blunder van vooral Kikkenborg, al was ook Hey niet vrij van zonden. RSCA reageerde met een kans voor Huerta, die echter te zacht trapte.

AA Gent was echter de ploeg die het gevaarlijkst was. Kikkenborg moest twee ballen stoppen. Bij RSCA konden ze vooraan geen bal vasthouden. Fysiek vielen de Brusselaars toch wat licht uit met Goto, Degreef en Huerta. Anderlecht presteerde weer heel mak en Adryelson trapte klungelig de bal tegen de eigen paal en zo bijna 2-0. En het werd nog erger. N'Diaye kreeg plots twee keer geel op dertig seconden tijd en dus rood. Een zware en overdreven sanctie, maar RSCA nu helemaal zwaar in de problemen.

Tweede rode kaart

Paars-Wit reageerde wel met een prachtige vrije trap van Verschaeren, wiens schot via Roef de lat raakte. Zo bleef het 1-0 tot aan de rust. Anderlecht zwaar in de problemen. Hubert bracht Hazard en Vazquez voor Degreef en Goto. De tweede periode was een zeer mager beestje. 

AA Gent hield controle, Anderlecht was niet bij machte om iets te forceren. Al kregen ze na 72 minuten plots een kans voor Hazard, maar die trapte naast. Toch wel een kans voor de Brusselaars. En ze kregen meer hoop toen Lopes na 75 minuten zijn tweede gele kaart en dus rood kreeg. Kon RSCA daarvan profiteren om nog een punt uit de brand te slepen?

Neen. Vazquez noopte Roef nog tot twee reddingen. Daardoor bleef het 1-0. Zo blijven ze achter met een 6 op 18. De crisis loert zo om de hoek in het Lotto Park. Alweer. AA Gent haalt opgelucht adem en is weer zesde.

Scoreverloop:

  • 1-0 (05') Atsuki Ito

Loert een crisis om de hoek bij RSCA?

Meest recent

Fink slaat mea culpa: "Foute keuzes gemaakt"

KRC Genk heeft zondag een zeer pijnlijke avond beleefd. Het werd met 3-0 afgedroogd door Antwerp en ...

49
49
Vandenbroeck ziet manco bij Essevee: "Dat miste ik"

De zegeloze reeks van Zulte Waregem is zondagavond nog wat langer geworden. De West-Vlamingen konden ...

18
18
Real beleeft rampavond met nederlaag en 2 rode kaarten

Thibaut Courtois heeft zondagavond geen heldenrol kunnen opeisen bij Real Madrid. De Rode Duivel kon ...

50
50
Napoli wint kraker en grijpt weer de macht in Serie A

De titelstrijd in de Serie A blijft dit seizoen razend spannend. Zondagavond heeft titelverdediger ...

24
24
Harde woorden bij Genk: "Er stond geen ploeg op het veld"

KRC Genk leek in een betere periode te zitten, maar heeft op enkele dagen tijd twee stevige ...

143
143
Mazzu baalt hard: "Twee verloren punten voor ons"

OH Leuven heeft zondag de kans laten liggen om een uitstekende zaak te doen in het klassement. Het ...

18
18
Stevige waarschuwing Duivels: "Wij gaan voor eerste plaats"

De Rode Duivels ontdekten de voorbije dagen hun parcours op het WK van volgende zomer. In de ...

114
114
Antwerp kan plots dromen: "Dan is er veel mogelijk"

Twee weken geleden leek Antwerp nog dood en begraven, maar sindsdien is de Great Old weer helemaal ...

178
178
Pijnlijke remise: OHL & Essevee blijven in zelfde bedje ziek

OHL en Zulte Waregem blijven opnieuw met een zure nasmaak achter. Beide ploegen snakten naar een ...

38
38
Charai verklaart hoe plan tegen Anderlecht werkte

KVC Westerlo gaf voetballes aan RSC Anderlecht. Het werd een ouderwetse pot voetbal in 't Kuipje, ...

106
106
Antwerp in extase: herboren Bosuil slokt Genk volledig op

De Bosuil ademde zondagavond pure nostalgie en nieuw elan. De heropening van de mythische Tribune 2 ...

206
206
Vanderbiest lacht, De Mil baalt: "Geen recht van spreken"

KV Mechelen deed een goede zaak door met 1-0 te winnen van Sporting Charleroi. De Zebra's baalden, ...

86
86
Nederland in de ban van ‘opvolger’ Koeman: 'droomkandidaat'

In Nederland maken ze zich klaar voor het WK 2026. Oranje zit in een groep met Japan, Tunesië ...

55
55
'JPL-topclubs krijgen buitenkans bij ‘Chelsea-imperium''

Chelsea en Straatsburg hebben dezelfde eigenaars. Het is er een komen en gaan van spelers. Misschien ...

143
143
Hasi messcherp voor eigen ploeg na absolute wanprestatie

Een wanprestatie van de bovenste plank. Anders kan je de prestatie van RSC Anderlecht op het veld ...

296
296
Jacques maakt straffe plannen van Antwerp bekend

Royal Antwerp FC heeft vanavond zijn nieuwe tribune officieel geopend. De Great Old kan nu 21.000 ...

289
289
Coosemans loopt leeg na afgang Anderlecht: "Enorme blamage"

Voor RSC Anderlecht is de 17de speeldag van de Jupiler Pro League uitgedraaid op een nachtmerrie. Zo ...

190
190
1 op 10! Kranten halen sloophamer boven voor RSCA-schlemiel

Na zes opeenvolgende overwinningen, is RSC Anderlecht op pijnlijke wijze van zijn paars-witte wolk ...

508
508
Scorende Lokonga goud waard, discutabele goal redt De Cuyper en co

Na enkele lastige seizoenen, heeft Albert Sambi Lokonga zijn voetbalgeluk terug gevonden bij ...

40
40
KV Kortrijk doet slechte zaak in CPL na Luikse nachtmerrie

Na de nederlaag van Beerschot konden de Kerels steviger op de tweede plek komen en weer dichter bij ...

235
235
Anderlecht zakt door het ijs: ’t Kuipje wordt weer spookhuis

In Het Kuipje werd Anderlecht (niet voor het eerst in zijn geschiedenis) compleet weggespoeld door ...

155
155
Twee wissels bij Antwerp, keeperswissel bij Genk

In de Jupiler Pro League staat zondagavond een aantrekkelijke affiche op het programma. Zo kruist ...

176
176
Protest Anderlecht terecht? De Bilde velt verdict penaltyfase

Door de slippers van Club Brugge en Union SG, kon RSC Anderlecht zondagnamiddag opnieuw gouden zaken ...

255
255
Anderlecht-drama op Westerlo: titularis de grond ingeboord

RSC Anderlecht kreeg zondagnamiddag dé kans om beslag te leggen op de tweede plaats in de ...

367
367
"Onzichtbaar" - sterkhouder dik gebuisd bij kwakkelend Club

De bekeroverwinning op OH Leuven heeft dan toch niet de gewenste ommekeer ingeleid bij Club Brugge. ...

341
341

Meer sportnieuws