AA Gent dompelt Anderlecht stilaan in nieuwe crisis

door
AA Gent dompelt Anderlecht stilaan in nieuwe crisis

Om 18u30 stond AA Gent-RSC Anderlecht op het programma. Beide ploegen konden zeer goede zaken doen in het klassement. De Buffalo's wonnen met 1-0, maar RSCA zal nog stevig (en terecht) klagen over de onterechte rode kaart voor Moussa N'Diaye. Met een 6 op 18 zal David Hubert wel beter moeten gaan presteren, anders zal de druk ook op hem gaan toenemen.

AA Gent kon weer de top zes induiken door het puntenverlies van Standard, Anderlecht kon drie punten inlopen op Club Brugge. Paars-Wit begon met een Neerpede-middenveld met Dendoncker, Stroeykens en Verschaeren. Benieuwd of dat beter ging verlopen.

LEES OOK: Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Flater en onterechte rode kaart

Dan moesten ze achteraan wel zo niet gaan flateren. Kikkenborg gaf Hey de bal, die gaf hem terug aan de Deense doelman en die raakte in paniek. Ito profiteerde en trapte al snel de 1-0 tegen de touwen. Een gigantische blunder van vooral Kikkenborg, al was ook Hey niet vrij van zonden. RSCA reageerde met een kans voor Huerta, die echter te zacht trapte.

AA Gent was echter de ploeg die het gevaarlijkst was. Kikkenborg moest twee ballen stoppen. Bij RSCA konden ze vooraan geen bal vasthouden. Fysiek vielen de Brusselaars toch wat licht uit met Goto, Degreef en Huerta. Anderlecht presteerde weer heel mak en Adryelson trapte klungelig de bal tegen de eigen paal en zo bijna 2-0. En het werd nog erger. N'Diaye kreeg plots twee keer geel op dertig seconden tijd en dus rood. Een zware en overdreven sanctie, maar RSCA nu helemaal zwaar in de problemen.

Tweede rode kaart

Paars-Wit reageerde wel met een prachtige vrije trap van Verschaeren, wiens schot via Roef de lat raakte. Zo bleef het 1-0 tot aan de rust. Anderlecht zwaar in de problemen. Hubert bracht Hazard en Vazquez voor Degreef en Goto. De tweede periode was een zeer mager beestje. 

AA Gent hield controle, Anderlecht was niet bij machte om iets te forceren. Al kregen ze na 72 minuten plots een kans voor Hazard, maar die trapte naast. Toch wel een kans voor de Brusselaars. En ze kregen meer hoop toen Lopes na 75 minuten zijn tweede gele kaart en dus rood kreeg. Kon RSCA daarvan profiteren om nog een punt uit de brand te slepen?

Neen. Vazquez noopte Roef nog tot twee reddingen. Daardoor bleef het 1-0. Zo blijven ze achter met een 6 op 18. De crisis loert zo om de hoek in het Lotto Park. Alweer. AA Gent haalt opgelucht adem en is weer zesde.

Scoreverloop:

  • 1-0 (05') Atsuki Ito

Loert een crisis om de hoek bij RSCA?

Meest recent

Slimme tip: maak VoetbalNieuws jouw vaste bron op Google

Bij VoetbalNieuws brengen we je al jarenlang het belangrijkste nieuws uit de Jupiler Pro League en ...

82
82
Colpaert of nieuwe coach? Essevee komt met update

Voor Zulte Waregem komt er komend weekend een einde aan het seizoen. Tegen Dender hoopt Essevee in ...

0
0
Club Brugge en betreurde Sterchele: eerbetoon raakt diep

Club Brugge heeft vandaag op Instagram een pakkend eerbetoon gedeeld aan François Sterchele. ...

24
24
Smaakmaker Cercle: "Interesse van andere clubs?"

Voor Cercle Brugge komt er zaterdag een einde aan een vervelend seizoen, dat wel een gelukkige ...

8
8
Discussie over Kompany: Bayern-iconen zijn het niet eens

Het seizoen zit er bijna op voor Bayern München. Het speelt nog twee wedstrijden in de ...

86
86
Toch geen miljoenentransfer voor Standard?

Vrijdag kan Standard een nieuwe stap richting Europees voetbal zetten door ook OH Leuven te ...

44
44
'Union moet streep zetten door komst verrassende Belg'

Union schoot zichzelf de voorbije weken stevig in de voet door maar vier op negen te pakken. Het gaf ...

51
51
'Knaltransfer van 30 miljoen voor Ngoy'

De verwachting is dat Rudi Garcia volgende week de WK-selectie van de Rode Duivels bekend zal maken. ...

43
43
STVV lijkt niet meer op huurling te moeten rekenen

STVV is na een waanzinnig seizoen nu al zeker van Europees voetbal en kan zich komend weekend ook ...

46
46
'Onverwachte miljoenentransfer voor AA Gent'

AA Gent beleefde met een drie op achttien nog niet al te veel plezier aan de play-offs. Zondag moet ...

130
130
'Feyenoord ontploft: Rigaux wordt enorme transferbom'

Feyenoord is verkocht. De club zoekt een nieuwe sportieve baas en Dévy Rigaux wordt gezien ...

184
184
Deschacht waarschuwt Taravel: "Seizoen naar de kloten"

Anderlecht beleefde enkele dramatische weken met een nul op negen tegen STVV, Union en Club Brugge. ...

130
130
'Kompany hakt knoop door over komst Rode Duivel'

Bayern München zag deze week zijn droom uiteen spatten, want het moest in de halve finale van ...

68
68
Raman spreekt over einde carrière en haalt uit

KV Mechelen beleeft een boerenjaar en mag nog altijd dromen van een Europees ticket. Voor Benito ...

187
187
'Club Brugge pakt groots uit met revolutionair plan'

Bij Club Brugge namen ze de voorbije jaren een grote voorsprong op de concurrentie in België. ...

427
427
Europese finalisten gekend: ontdek de grote favorieten

De kaarten in de drie Europese competities zijn geschud. De voorbije dagen werden de tickets ...

65
65
'Revolutie bij Anderlecht: Sibierski krijgt carte blanche'

Met Antoine Sibierski heeft RSC Anderlecht eindelijk zijn nieuwe sportief directeur beet. Tijdens ...

359
359
Nieuwe wending Real-soap: Valderde komt zelf met statement

De crisis bij Real Madrid escaleerde deze week helemaal met een heftig incident tussen Federico ...

82
82
UEL/UECL: Tielemans naar finale, Penders en co sneuvelen

Donderdagavond werden de tickets voor de finales van de Europa en Conference League afgewerkt. In ...

65
65
'Bestuur nu al op scherp: historische mercato Club Brugge'

Club Brugge wil zich in de komende weken verzekeren van zijn 20ste landstitel, maar achter de ...

476
476
Trainingsgevecht zindert na: Real onderneemt stappen

Enkele dagen voor El Clasico op het veld van FC Barcelona, staat Real Madrid in vuur en vlam. De ...

107
107
Limburgse goudmijn: Genk stoomt nieuw toptalent al klaar

KRC Genk hoopt in de komende weken alsnog een Europees ticket te veroveren, maar ondertussen is men ...

219
219
'City en United knokken om Duivel, Kompany op de loer'

Verschillende Rode Duivels komen tijdens nakende zomermercato in aanmerking voor een mooie transfer. ...

163
163
'Exodus van start: Antwerp verliest eerste steunpilaar'

Antwerp FC staat opnieuw voor een drukke zomermercato. De sportieve leiding van de Great Old zal ...

841
841
'Vertrek Tzolis krijgt vorm: eisen Club Brugge gelekt'

Club Brugge neemt komende zomer afscheid van verschillende sterkhouders. Even laaide de hoop op een ...

488
488
'Irritaties bij Genk-bestuur: spelers intern aangepakt'

KRC Genk slikte afgelopen weekend een zware opdoffer en verloor in de Europe Play-Offs op Charleroi ...

551
551

Meer sportnieuws