AA Gent dompelt Anderlecht stilaan in nieuwe crisis

316 stemmen
AA Gent dompelt Anderlecht stilaan in nieuwe crisis

Om 18u30 stond AA Gent-RSC Anderlecht op het programma. Beide ploegen konden zeer goede zaken doen in het klassement. De Buffalo's wonnen met 1-0, maar RSCA zal nog stevig (en terecht) klagen over de onterechte rode kaart voor Moussa N'Diaye. Met een 6 op 18 zal David Hubert wel beter moeten gaan presteren, anders zal de druk ook op hem gaan toenemen.

AA Gent kon weer de top zes induiken door het puntenverlies van Standard, Anderlecht kon drie punten inlopen op Club Brugge. Paars-Wit begon met een Neerpede-middenveld met Dendoncker, Stroeykens en Verschaeren. Benieuwd of dat beter ging verlopen.

LEES OOK: 'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Flater en onterechte rode kaart

Dan moesten ze achteraan wel zo niet gaan flateren. Kikkenborg gaf Hey de bal, die gaf hem terug aan de Deense doelman en die raakte in paniek. Ito profiteerde en trapte al snel de 1-0 tegen de touwen. Een gigantische blunder van vooral Kikkenborg, al was ook Hey niet vrij van zonden. RSCA reageerde met een kans voor Huerta, die echter te zacht trapte.

AA Gent was echter de ploeg die het gevaarlijkst was. Kikkenborg moest twee ballen stoppen. Bij RSCA konden ze vooraan geen bal vasthouden. Fysiek vielen de Brusselaars toch wat licht uit met Goto, Degreef en Huerta. Anderlecht presteerde weer heel mak en Adryelson trapte klungelig de bal tegen de eigen paal en zo bijna 2-0. En het werd nog erger. N'Diaye kreeg plots twee keer geel op dertig seconden tijd en dus rood. Een zware en overdreven sanctie, maar RSCA nu helemaal zwaar in de problemen.

Tweede rode kaart

Paars-Wit reageerde wel met een prachtige vrije trap van Verschaeren, wiens schot via Roef de lat raakte. Zo bleef het 1-0 tot aan de rust. Anderlecht zwaar in de problemen. Hubert bracht Hazard en Vazquez voor Degreef en Goto. De tweede periode was een zeer mager beestje. 

AA Gent hield controle, Anderlecht was niet bij machte om iets te forceren. Al kregen ze na 72 minuten plots een kans voor Hazard, maar die trapte naast. Toch wel een kans voor de Brusselaars. En ze kregen meer hoop toen Lopes na 75 minuten zijn tweede gele kaart en dus rood kreeg. Kon RSCA daarvan profiteren om nog een punt uit de brand te slepen?

Neen. Vazquez noopte Roef nog tot twee reddingen. Daardoor bleef het 1-0. Zo blijven ze achter met een 6 op 18. De crisis loert zo om de hoek in het Lotto Park. Alweer. AA Gent haalt opgelucht adem en is weer zesde.

Scoreverloop:

  • 1-0 (05') Atsuki Ito

Loert een crisis om de hoek bij RSCA?

Meest recent

'Anderlecht zet zijn zinnen op ex-speler van Chelsea'

Anderlecht is zijn voorbereiding begonnen met enkele tegenvallers, want meteen liepen Ilay Camara, ...

62
62
'Plots grote vraagtekens rond toekomst Cuypers'

Uteindelijk koos Rudi Garcia op het WK voor Romelu Lukaku, Charles De Ketelaere en Matias ...

30
30
Geen stunt voor Broos: Canada velt Zuid-Afrika op de valreep

Voor Hugo Broos zit het WK en wellicht ook zijn trainerscarrière erop. Zijn Zuid-Afrika is er ...

25
25
Union-target dringt aan: "ik wil de stap graag zetten"

Union was deze zomer al zeer actief op de transfermarkt. Het verwacht weer de nodige smaakmakers te ...

22
22
"We waren nooit van plan hem naar Club te laten gaan"

Bij Club Brugge staan ze nog voor een drukke transferzomer. Op heel wat posities zal versterking ...

299
299
'PSG wint titanenstrijd en versterkt aanval nog meer'

Paris Saint-Germain sleepte dit seizoen voor de tweede keer op rij de Champions League in de wacht. ...

45
45
'Anderlecht slikt alweer blessuredomper in voorbereiding'

Anderlecht heeft maar een maand om zich klaar te stomen, want het moet op 23 juli al een eerste keer ...

181
181
'Lewandowski geeft jawoord voor opmerkelijke transfer'

Bij FC Barcelona namen ze na vier seizoenen afscheid van Robert Lewandowski. De 37-jarige spits was ...

37
37
Eén grote afwezige op training Rode Duivels

De Rode Duivels dwongen zaterdagochtend met een ruime zege tegen Nieuw-Zeeland groepswinst en ...

214
214
Degryse ziet Senegal als 'boost' voor de Rode Duivels

België neemt het woensdag op tegen Senegal. Dat is een pittige tegenstander voor de Rode ...

151
151
'Standard: sterkhouder out, oude bekende in?'

Standard was al actief op de transfermarkt, maar de Rouches zijn nog niet klaar met hun huiswerk. ...

105
105
Ryan terug naar Club Brugge? Niemand zag deze klap komen

De mogelijke rentree van Mathew Ryan naar Club Brugge maakt iets los. Veel fans zullen bij zijn naam ...

655
655
Debast terug fit? Verdediger geeft update over blessure

Waar blijft Zeno Debast? Dat is een vraag die de afgelopen dagen toch wel de ronde deed op sociale ...

63
63
Vandenbempt ziet groot gevaar voor de Rode Duivels

België treft Senegal in de zestiende finales. Dat is een heel pittige tegenstander voor de Rode ...

159
159
Hugo Broos bewijst het Belgische voetbal énorme dienst

Anno 2026 wordt voetbal regelmatig benaderd alsof het een exacte wetenschap is. Data, data en nog ...

161
161
'Soap Adedji-Sternberg: Club en Genk zorgen voor nieuwe wending'

Club Brugge en KRC Genk staan momenteel op gespannen voet van mekaar. Dat heeft alles te maken met ...

1034
1034
Klasse! Bondscoach doet bijzondere Messi-onthulling

Lionel Messi is één van de absolute vedetten op het WK 2026. Met 6 goals in 3 matchen ...

65
65
Nieuw-Zeelanders trekken grote ogen na 'zeldzame' actie Mechele

Brandon Mechele is bezig aan een uiterst sterk WK 2026. De verdediger was in de groepsfase zelfs ...

654
654
'Drietal niet op eerste training Genk: transfer in de maak'

Terwijl het wereldkampioenschap de knock out-fase heeft bereikt, staan de clubs uit de Jupiler Pro ...

439
439
Ryan, Sels of Sommer? 'Club Brugge hakt keepersknoop door'

Ook bij Club Brugge staat de start van de voorbereiding stilaan voor de deur. Maar de Belgische ...

829
829
België tegen VS in 1/8ste finales? Amerikanen kleineren Duivels

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn op het WK 2026. In de 1/16de finales wacht een lastig ...

816
816
'Transferstruikelblok voor Raskin: prijskaartje onthuld'

Nicolas Raskin is momenteel volop gefocust op het WK met de Rode Duivels. Maar de middenvelder kijkt ...

132
132
'Warboel bij Antwerp: miljoenentransfer aan zijden draadje'

Maandag gaat bij Antwerp FC de voorbereiding op het nieuwe seizoen van start. Maar door de ...

484
484
'Inter mikt op nieuwe transferdeal met Club Brugge'

Een jaartje geleden vonden Club Brugge en Internazionale een transferakkoord over Aleksandar ...

801
801
België vs. Senegal: statistieken duiden favoriet al aan

De Rode Duivels weten waar ze aan toe zijn in de volgende ronde van het WK. Met Senegal kregen de ...

389
389

Meer sportnieuws