Comedy Capers Anderlecht: De Bilde fileert flater Kikkenborg

631 stemmen
Comedy Capers Anderlecht: De Bilde fileert flater Kikkenborg

RSC Anderlecht wou zondagavond aanknopen met een goed resultaat na de Europese dreun van afgelopen donderdag. Maar op bezoek bij AA Gent liep het al snel fout voor de recordkampioen. Zo kwam de thuisploeg meteen op voorsprong na een gigantische fout van doelman Mads Kikkenborg.

RSCA had in de competitie aangeknoopt met twee opeenvolgende zeges. Maar door de nederlagen tegen Viktoria Plsen (2-0) en TSG Hoffenheim (3-4), werd het rechtstreekse ticket voor de 1/8ste finales van de Europa League nog uit handen gegeven. Vooral die laatste nederlaag kwam bijzonder hard aan.

Op bezoek bij Gent wou Paars-Wit dan ook een gepaste reactie voorzien. Coach David Hubert had dan ook de nodige wijzigingen doorgevoerd in zijn basiself. Al moest hij het opnieuw zonder enkele geblesseerden doen. Onder meer Samuel Edozie, Kasper Dolberg en Jan Vertonghen lagen in de lappenmand.

LEES OOK: 'Burgess naar AA Gent: details schoktransfer onthuld'

Kikkenborg zwaar in de fout

Ook Colin Coosemans was onvoldoende fit geraakt voor de trip naar de Planet Group Arena. En dus nam Kikkenborg opnieuw plaats tussen de doelpalen. Die had vorige week tegen KV Mechelen nog een sterke indruk achtergelaten. Maar tegen Hoffenheim was het voor het Deense sluitstuk ook allemaal wat minder.

Die negatieve trend zette zich Gent al in de openingsminuten op pijnlijke wijze door. Bij het uitvoetballen talmde Kikkenborg veel te lang, waardoor hij onder zware druk kwam te staan. Vervolgens trapte hij de bal pardoes in de voeten van Atsuki Ito. De Gentse middenvelder had het leer maar binnen te leggen.

Totaal verkeerde keuze

Een pijnlijke en erg dure blunder van de doelman. Ook analist Gilles De Bilde geloofde zijn ogen niet. "Jezus man", sakkerde de ex-Gouden Schoen bij DAZN. "Het is de vraag van een coach om van achteruit te gaan voetballen. Maar op een bepaald moment moet je die bal gewoon wegtrappen. Zeker als je geen opties meer ziet. De aanname duurt ook te lang, dan twijfelt hij te lang en speelt hij gewoon in. Verschrikkelijke beslissing van Kikkenborg. Hij moet die bal gewoon wegtrappen, zo simpel is het. Nu kost het je de goal en achterstand."

Anderlecht had begin dit seizoen al een extra keeper moeten halen ...

Meest recent

Verhaeghe sleurt Club Brugge zwaar de miserie in

Een gedurfde ingreep van Bart Verhaeghe zet de verhoudingen in de kleedkamer op scherp. De vraag is ...

258
258
'Stunt in de maak? Premier League-club wil Trossard'

Leandro Trossard start maandag met België aan het WK. De Rode Duivel kan zich daar in de kijker ...

29
29
KRC Genk zet ambities kracht bij: nieuwe tendens merkbaar

KRC Genk haalde Jeppe Erenbjerg voor 5,5 miljoen euro weg bij Zulte Waregem. Het geeft de ambities ...

60
60
'Club Brugge verrast: miskoop krijgt nieuwe kans'

Club Brugge gaat best een drukke zomermercato tegemoet. De Bruggelingen hebben ook de knopen ...

141
141
Grote vrees bij Nederland: Oranje dé WK-flop?

Nederland start zijn WK met een partij tegen Japan, zeker geen land dat ze mogen onderschatten. ...

40
40
‘Dit kan niet’: Anderlecht-fans kijken op van spitsenbom

Anderlecht heeft een nieuw spitsendossier op tafel liggen. De spits op zich lijkt heel interessant, ...

297
297
Australië bezorgt Turkije meteen fikse WK-kater

Om 6u begonnen Australië en Turkije aan hun eerste match op het WK. Konden de Turken de ...

71
71
Garcia slaagt waar Tedesco grandioos in faalde

Rudi Garcia maakt zich op voor de start van het WK. De ervaren Franse trainer hoopt België ...

121
121
De Bruyne looft Duivel: "Hem nodig voor geweldig WK"

België neemt het maandagavond op tegen Egypte. De Rode Duivels hopen uiteraard meteen te openen ...

78
78
Vinicius redt Brazilië, Schotland aan de leiding

Afgelopen nacht stonden er twee duels op het programma op het WK. Brazilië en Marokko gaven ...

56
56
De Bruyne leeft weer op en dankt daarbij één man

België neemt het maandag op tegen Egypte. De Rode Duivels rekenen uiteraard onder meer op Kevin ...

201
201
Yaya Touré heeft verrassende eerste job als T1 beet

Yaya Touré was een zeer goede middenvelder, maar ondertussen is hij al enkele jaren trainer. ...

24
24
Qatar zorgt voor eerste stunt op het WK

Om 21u stond het duel tussen Qatar en Zwitserland op het programma. De Zwitsers waren de grote ...

76
76
Buitenkans JPL-clubs: via jeugd Club naar het WK

Australië opent zijn WK met een partij tegen Turkije. De Socceroos willen de volgende ronde ...

61
61
'KV Mechelen ruikt miljoenentransfer dankzij grote interesse'

KV Mechelen gaat komende zomer de nodige spelers verkopen. De club wil de kassa vullen met enkele ...

178
178
Bijna in Anderlecht, nu ‘dark horse’ bij Brazilië

Jesper Fredberg was de laatste sportieve baas die RSC Anderlecht voor de titel liet meespelen. De ...

160
160
'Westerlo is 'hot' : Galatasaray informeert'

KVC Westerlo krijgt heel veel telefoontjes. De Kemphanen merken dat er heel veel interesse is voor ...

36
36
Pittige strijd bij Rode Duivels: De Cuyper geeft update

Bondscoach Rudi Garcia gaat nog een aantal knopen moet doorhakken voor de partij tegen Egypte. Onder ...

58
58
Qatar rekent op man die de Jupiler Pro League liet daveren

Qatar wil dit WK zich tonen aan de voetbalwereld. Het land opent met een duel tegen Zwitserland. ...

67
67
'Mokerslag voor Rode Duivels uit ziekenboeg'

De Rode Duivels leggen de laatste hand aan hun voorbereiding op het WK. Maandag beginnen ook zij aan ...

399
399
Club Brugge-fans ontdekken iets wat normaal verboden is

Supporters dromen er al jaren van om eens te zien wat zich afspeelt achter de schermen van hun ...

203
203
Vertrek na WK? Garcia spreekt zich uit

De Rode Duivels hebben in de aanloop naar het WK alvast vertrouwen getankt met overtuigende zeges ...

59
59
'Club verbaast 'overbodige' spelers: slechts 2 vertrekkers?'

Het wordt bij Club Brugge een zeer drukke transferzomer. Aleksandar Stankovic, Simon Mignolet en ...

275
275
Club Brugge maakt twee vertrekkers officieel bekend

Club Brugge heeft vandaag het vertrek van twee assistent-trainers meegedeeld. Beiden waren nog maar ...

173
173
'Jackpot Standard: Serie A en Ligue 1 lonken'

Bij Standard gaat er deze zomer zeker volk vertrekken. De club moet geld innen, net zoals elke ...

162
162

Meer sportnieuws