Overname Anderlecht: Van Holsbeeck en co voor de rechtbank

door
Overname Anderlecht: Van Holsbeeck en co voor de rechtbank

Binnen enkele maanden komt er een spraakmakend proces in de Belgische voetbalwereld. De overname van Anderlecht door Marc Coucke in 2017 zal uiteindelijk voor de rechtbank eindigen, zo melden L'Echo en De Tijd.

Daar zullen voormalig manager Herman Van Holsbeeck, ex-CEO Jo Van Biesbroeck en spelersmakelaar Christophe Henrotay zich moeten verantwoorden voor vermeende fraude bij de verkoop van Paars-Wit. Dat heeft de Brusselse kamer van inbeschuldigingstelling beslist. Het proces zou eind 2025 of begin 2026 van start gaan.

LEES OOK: Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Van Holsbeeck, Van Biesbroeck en Henrotay verschijnen voor rechtbank

De bal ging aan het rollen door één van de gerechtelijke onderzoeken in de marge van Operatie Zero. Het parket onderzocht daarin verdachte commissies die door Henrotay opgestreken werden bij de uitgaande transfers van Chancel Mbemba, Aleksandar Mitrovic en Youri Tielemans.

Daarbij stootte het parket ook op de overname, waarin Henrotay ook een grote rol speelde. Hem was een finders fee van 3 miljoen euro beloofd, maar uiteindelijk haalde zijn kandidaat het niet van Marc Coucke.

Knoeien met facturen en valse tabellen

Het was immers de zakenman die het hoogste bod neergelegd had, door op aandringen van Van Biesbroeck nog 5 miljoen euro bovenop zijn oorspronkelijke aanbieding te leggen. Coucke zou daarbij overtuigd zijn door valse financiële tabellen.

Henrotay eiste desondanks toch zijn volledige finders fee en dus schoot Van Holsbeeck in actie. Anderlecht betaalde Henrotay 1 miljoen euro en paste tegelijk het contract van zijn cliënt Leander Dendoncker aan. Daardoor kon Henrotay nog eens 2 miljoen opstrijken. Daarbij zouden er valse facturen opgesteld zijn en zou er geknoeid zijn met de datums op facturen om dat laatste bedrag op de nek van Coucke te leggen.

De rechtbank moet zich nu over het dossier buigen, al blijft Henrotay wel zijn onschuld uitschreeuwen. "RSCA en zijn hoofdaandeelhouder, die geen enkel nadeel hebben geleden, proberen via deze zaak alleen maar te ontkomen aan de betaling van facturen die de heer Henrotay ongetwijfeld nog verschuldigd is voor transfers die de club destijds veel geld hebben opgeleverd", reageert zijn makelaar Dimitri de Beco.

Denk je dat ze ook veroordeeld zullen worden?

Meest recent

Pech voor Garcia: steunpilaar Rode Duivels haakt af

Zaterdag bleven de Rode Duivels steken op een gelijkspel in Kazachstan. Een afgesloten hoofdstuk, zo ...

0
0
Bayern ontploft: Duitsers vrezen drama voor De Cat

Nathan De Cat staat op een kruispunt dat zijn hele carrière kan maken of kraken. In Duitsland ...

114
114
Garcia stevig: "Anders ben je geen fan van de Rode Duivels"

Rudi Garcia heeft zijn persbabbel met flinke tegenzin afgewerkt. De Franse coach van de Rode Duivels ...

45
45
Marc Coucke gooit alles op tafel: "Ruim 30.000 zijn het er!"

Marc Coucke is een naam die ondertussen klinkt als een klok in heel België. De man maakte ...

116
116
Raskin voert druk op: "Anders geen plaats op het WK"

Nicolas Raskin staat voor een zeer leuk duel. Hij neemt het met de Rode Duivels morgen op tegen ...

27
27
Gepikeerde Garcia scherp over uithaal Doku en forse kritiek

Rudi Garcia kreeg na het 1-1-gelijkspel tegen Kazachstan bakken kritiek over zich heen. Deels ...

185
185
Marc Wilmots slaat toe met volgende topdeal

Marc Wilmots heeft een volgende slag weten te slaan. Standard heeft een van zijn sterkhouders immers ...

57
57
Nederland 'ontdekt' Kompany: "Blij met 10de keuze"

Vincent Kompany is anno 2025 een van de betere trainers in Europa. Na passages bij RSC Anderlecht en ...

103
103
De Cat naar München? Sterke man Bayern reageert

Nathan De Cat wordt ondertussen aan zowat elke Europese subtopper gelinkt, met daarbij ook nog eens ...

187
187
FC Barcelona verrast iedereen met gigantisch groot nieuws

FC Barcelona heeft vandaag groot nieuws meegedeeld. De Catalanen zullen komend weekend immers terug ...

75
75
Marbella komt met update over blessure Vanheusden

Zinho Vanheusden viel onlangs uit met een knieblessure. Er werd meteen gevreesd voor een lange ...

63
63
Rode Duivels terug thuis bij Standard: vijftal keert terug

De Rode Duivels spelen morgen in een vol huis tegen Liechtenstein. Voor de Luikse fans is het ...

116
116
'Club Brugge blijft in running voor pittige transfer'

Het lijkt er niet op dat we bij Club Brugge al te veel transferactiviteit zullen moeten verwachten ...

188
188
Is dit de reden waarom Overmars Antwerp boven Ajax kiest?

Ajax is de laatste weken in een diepe crisis beland. Trainer John Heitinga werd ontslagen en ...

181
181
'Vol huis voor Rode Duivels: KBVB smeedt nu al plan'

Na het gelijkspel van vorig weekend in Kazachstan zijn de Rode Duivels nog niet zeker van hun ticket ...

76
76
Bondscoach benoemt dé reden voor pijnlijke exit op WK U17

Het lijkt voor de Belgische elftallen geen al te beste interlandbreak te worden. De Rode Duivel ...

172
172
Wilmots helemaal overtuigd van Duivel: "Een goudmijn"

De ontgoocheling was de voorbije dagen enorm bij en rond de Rode Duivels na het teleurstellende ...

146
146
'Anderlecht gaat in januari voor Man City-sensatie'

Anderlecht kende al een zeer drukke zomer, maar lijkt ook in januari nog de transfermarkt op te gaan ...

364
364
Trofee Raymond Goethals: deze 3 trainers maken kans

Sinds 2011 wordt in december elk jaar de Trofee Raymond Goethals uitgereikt, die de Belgische ...

180
180
Verrassende Belg duikt op in straf lijstje met Yamal en co

Komend weekend trekt het clubvoetbal zich weer op gang na een korte onderbreking door de ...

52
52
'Lukaku bijna terug: datum voor comeback gepind'

De Rode Duivels moeten het dinsdag tegen Liechtenstein nog altijd zien te stellen zonder Romelu ...

80
80
TRANSFERUURTJE: 'Nieuwe grootmacht voor De Cat, Club mist miljoenen'

De competities zijn inmiddels enkele maanden ver, de winterse transferperiode komt er dus met rasse ...

163
163
Tip voor Garcia: drastische ingreep bij Rode Duivels?

Voorlopig mag hij nog op zijn beide oren slapen, maar door de blamage in Kazachstan maakte ook Rudi ...

121
121
DAZN-soap loopt spuigaten uit: worstcasescenario wenkt

De interlandbreak biedt niet alleen de clubs een adempauze, voor DAZN en de Pro League is het ...

946
946
'Renard in actie: Anderlecht zet zinnen op goudhaantje'

De interlandbreak betekent geen vakantie voor Olivier Renard, die vooraf ook al de topper tegen Club ...

450
450

Meer sportnieuws