Anderlecht donderdag al zeker van top acht Europa League?

door
Anderlecht donderdag al zeker van top acht Europa League?

Met zeges tegen Antwerp en Kortrijk deed Anderlecht in de voorbije week uitstekende zaken in de Croky Cup en de Jupiler Pro League. Donderdagavond kan het ook in de Europa League weer een geweldige zaak doen.

In de league phase ging het Paars-Wit tot dusver al voor de wind. Dankzij zeges tegen Ferencvaros, Real Sociedad, Ludogorets en Slavia Praag en gelijke spelen tegen Rigas FS en FC Porto prijken ze met veertien punten op een knappe derde plaats in de league phase.

LEES OOK: Genk likt zijn wonden: "Iedereen had hiervoor getekend"

Anderlecht is bij winst in Plzen zeker van achtste finales

Donderdagavond moeten ze in hun voorlaatste wedstrijd op bezoek bij Viktoria Plzen en daar kunnen ze zich zelfs al helemaal verzekeren van een plaats in de top acht. Dat is belangrijk, want dat zou betekenen dat Anderlecht de play-offs mag overslaan en rechtstreeks naar de achtste finales mag.

Om die kwalificatie te verzekeren, is de opdracht simpel: ze moeten gewoon gaan winnen in Tsjechië. Als Anderlecht de drie punten pakt, kunnen ze immers nooit meer uit de eerste acht in de rangschikking tuimelen.

Top acht is zekerheid door gelijkspel Galatasaray

Als Anderlecht wint in Plzen, telt het immers al zeventien punten. Met nog twee matchen te gaan zijn er tien teams die op minstens elf punten staan en in theorie ook nog dat puntenaantal kunnen bereiken. Alleen zijn er van die tien teams drie die al zeker géén zeventien punten zullen halen.

Galatasaray speelde dinsdagavond al 3-3 gelijk tegen Dinamo Kiev en kan daardoor nog maximaal zestien punten halen. Daarnaast speelt Manchester United in zijn laatste twee matchen tegen FCSB en Rangers, waardoor ook minstens twee van die drie teams nog punten zullen laten liggen. Anderlecht weet dus wat het moet doen.

Zal Anderlecht de kwalificatie donderdag al binnenhalen?

Meest recent

Club-fan Vanloo en Destadsbader zetten internet in brand

Wat begon als een luchtig gesprek, kreeg gisterenavond plots een heel intieme wending voor Julie ...

10
10
‘Bom onder Rode Duivels: publiekslieveling botst met Garcia’

Rudi Garcia heeft met zijn eerste selectie bij de Rode Duivels meteen een gevoelig dossier ...

84
84
'Europa verliest volgende ster: verrassende club Casemiro'

Het Europees voetbal zal na het seizoen afscheid nemen van enkele grote namen. Antoine Griezmann ...

71
71
Met extra boost naar VS: Doku kondigt heuglijk nieuws aan

De Rode Duivels hebben woensdag de vlucht genomen richting Atlanta, waar ze de komende dagen een ...

61
61
Fans in de wolken: grote Play-Off-joker voor Antwerp

Antwerp FC heeft woensdag extra vertrouwen getankt met oog op de Europe Play-Offs. In een oefenmatch ...

124
124
Bizar 'Elftal van Seizoen': zeven Club-spelers, géén Union

De reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit er op. Om de protagonisten van de voorbije 30 ...

269
269
'Arsenal doet Engeland beven met komst PSG-superster'

Arsenal FC lijkt goed op weg naar zijn eerste landstitel sinds 2024 en hoort bij de topfavorieten ...

114
114
"Karikatuur van zichzelf" - Anderlecht-duo doet alarm afgaan

RSC Anderlecht heeft zich dan toch geplaatst voor de Champions' Play-Offs, maar de manier waarop ...

292
292
'Kompany schrikt op: Bayern laat grote naam beschikken'

Ook bij Bayern München maakt men handig gebruik van de interland-break om al plannen te smeden ...

105
105
Ito of Miras: Winnaar Gouden Croc bekend gemaakt

Hoewel er na de interland-break nog heel wat moois op het programma staat, werd woensdag al een ...

166
166
Notoir klimaatactivist slaat weer toe: De Vlieger haalt fors uit

De beruchte klimaatactivist Wouter Mouton veroorzaakte eerder al de nodige ophef in de voetballerij. ...

151
151
Garcia smult van Rode Duivel: "Ongelooflijke speler"

De Rode Duivels vertrekken deze week naar de Verenigde Staten voor een voorbereidende stage richting ...

240
240
Anderlecht gaat ver: De Cat-stunt die niemand zag aankomen

Nathan De Cat blijft verbazen bij Anderlecht, maar intussen draait het almaar vaker om zijn ...

580
580
Rode Duivels verliezen naast Bounida nog een talent

De voorbije dagen werd duidelijk dat de Rode Duivels opnieuw een groot talent verliezen. Nadat ons ...

146
146
Anderlecht en Genk aangepakt: "Daar ligt de fout"

Door het interlandvoetbal staan er komend weekend geen wedstrijden geprogrammeerd in de Jupiler Pro ...

257
257
Lokeren strikt bekende naam als sportief directeur

De titelstrijd in de Challenger Pro League is al beslist, maar voor de andere promotietickets kan ...

65
65
'Dilemma Lukaku: keuze voor het hart of de miljoenen?'

De Rode Duivels zijn woensdag naar de Verenigde Staten vertrokken zonder Romelu Lukaku. De ...

215
215
Gezien Anderlecht? Cvetkovic pakt uit met waanzinnige goal

Anderlecht sloot de reguliere competitie af met een pijnlijke thuisnederlaag tegen Cercle Brugge. ...

100
100
Antwerp tankt vertrouwen: extra troef voor play-offs

Antwerp sloot de reguliere competitie maar matig af en moet daardoor vrede nemen met deelname aan de ...

158
158
'Club Brugge mag kruis maken over peperduur target'

Club Brugge lijkt voor een zeer drukke transferzomer te staan. Verschillende smaakmakers zijn grof ...

334
334
'Bayern neemt belangrijke beslissing over transfer De Cat'

De Rode Duivels zijn woensdagnamiddag vertrokken naar de Verenigde Staten, waar bondscoach Rudi ...

293
293
'Standard heeft beet: JPL-smaakmaker tekent'

Standard hoopt in de komende weken komaf te kunnen maken met de vloek die de voorbije jaren op hen ...

153
153
Bornauw speelt open kaart: leegloop in Anderlecht?

RSC Anderlecht verzekerde zich op het nippertje van een plek in de Champions' Play-Offs. Nadien gaat ...

341
341
Pro League bibbert voor boete & Bouchez: "Blufpoker"

De voorbije maanden is er al veel inkt gevloeid over de voorziene wijziging van het ...

253
253
Coucke slaat alarm na onverwachte financiële dreun

De druk rond Marc Coucke neemt de laatste weken duidelijk toe. Wat begon als sportieve frustratie ...

260
260

Meer sportnieuws