Antwerp lanceert vlammend statement: "Niemand wil hen in een stadion"

door
Antwerp lanceert vlammend statement:

Beerschot VA en Antwerp FC zorgden zondagmiddag voor een vermakelijke derby op het veld, maar in de tribunes liep het andermaal fout. Dit keer waren het de aanhangers van de Great Old die hun boekje te buiten gingen. Inmiddels reageerde de club dan ook middels een keihard statement.

In aanloop naar de derby werden andermaal draconische maatregelen ondernomen door de ordediensten. En even leek de wedstrijd ook afgewerkt te kunnen worden zonder grote incidenten. Maar na de gelijkmaker van Antwerp aan het begin van de tweede helft, escaleerde de situatie alsnog. In het bezoekende vak ging een aantal onbenullen immers hun boekje te buiten.

LEES OOK Vergadering over nieuw format baart alweer een muis

Enkele 'fans' stak opnieuw vuurpijlen en fakkels af. Eén van de pijlen werd zelfs richting de hoofdtribune van de thuisploeg gegooid. Gelukkig ketste het voorwerp af en belandde het op een zeil, maar voor hetzelfde geld was dit tussen de supporters beland. Door de rookontwikkeling kon er ook niet meteen verder gespeeld worden.

Antwerp reageert verbolgen

Vlak na de match werd de sportieve omkadering van Beerschot dan weer belaagd. Eén bommetje ontplofte dusdanig dicht in de buurt van de performance coach, dat hij mogelijk gehoorschade heeft opgelopen. Coach Dirk Kuyt haalde achteraf dan ook vernietigend uit. En nu komt ook Antwerp met een vlammende reactie op dit wangedrag.

Op de clubwebsite laat RAFC weten verbolgen te zijn. "Dat de acties ook gevaarlijk waren voor eigen supporters, staf en spelers toont zeer duidelijk aan dat het gaat om individuen die op geen enkele manier geven om de club en dus ook geen deel uitmaken van het unieke supporterslegioen dat onze club rijk is. Niemand wil hen in een stadion!", klink het onder meer.

Criminele organisaties

LEES OOK JPL-format: Vandenbempt onthult échte droom topclubs

Na soortgelijke incidenten tegen Club Brugge, kreeg Antwerp al een alternatieve sanctie. Zo werd een speciaal actieplan opgestart. Maar dat blijkt dus niet te werken. Volgens de club is het probleem dan ook veel omvangrijker. "RAFC doet nogmaals een oproep tot een gecoördineerde aanpak om deze criminele organisaties uit ons voetbal te weren. De problematiek is namelijk complex: die organisaties zijn goed georganiseerd, worden gesteund en gefinancierd, en zijn geen louter Antwerps probleem. Ze worden helaas almaar meer een pijnlijk onderdeel van het Belgisch voetbal."

Het stamnummer één hoopt dan ook om samen met de ordediensten, overheid en betrokken organisaties nog meer maatregelen te nemen. Men vraagt bijvoorbeeld om meer (technologische) hulpmiddelen om de amokmakers te identificeren en te controleren. "Het doel moet namelijk zijn om de effectieve daders te straffen, niet de echte supporters en de clubs. De realiteit is dat voetbalclubs verantwoordelijk zijn voor wat binnen de stadionmuren gebeurt maar niet de bevoegdheden hebben om in te grijpen."

POLL: De identiteitscontroles moeten verscherpt worden ...

Meest recent

Hayen onthult strijdplan Club Brugge tegen Atalanta

Club Brugge neemt het in de tussenronde van de Champions League op tegen het Italiaanse Atalanta. De ...

21
21
‘Lokeren-Temse kiest voor oude bekende als nieuwe T1’

Lokeren-Temse besloot om hoofdtrainer Hans Cornelis de laan uit te sturen na teleurstellende ...

49
49
Zomerse knaltransfer? Seys spreekt duidelijke taal

Joaquin Seys maakt een ferme opmars mee. De vleugelverdediger is dit seizoen één van ...

184
184
Openda slachtoffer van racisme en doodsbedreigingen

Er komt schrijnend nieuws uit Duitsland overgewaaid. Loïs Openda heeft op sociale media ...

62
62
Anderlecht en Club opgelet: Croky Cup-details bekend

RSC Anderlecht en Club Brugge nemen het tegen elkaar op namens de Croky Cup. Paars-Wit schakelde ...

368
368
Fans zijn het beu: ‘Clement compleet afgemaakt na blamage’

Het ziet er al een tijdje niet goed uit voor Philippe Clement bij Rangers en de situatie is nog ...

78
78
Rudi Garcia doet bizarre uitspraken: “Dat is hét doel”

Rudi Garcia is aangesteld als de nieuwe bondscoach van de Rode Duivels. Na de rampperiode onder ...

131
131
Gouden Schoen krijgt volle laag: “Een overdreven kloof”

Het Gala van de Gouden Schoen kreeg een verwachte en verdiende winnaar. Club Brugge-middenvelder ...

234
234
Supertalent hakt knoop door over Duivels: “Naar WK 2026...”

De toekomst ziet er rooskleurig uit voor de Rode Duivels. Na het fiasco met Domenico Tedesco werd ...

187
187
TRANSFERUURTJE: ‘Knallers Anderlecht en Club, Kompany vreest’

De winterse transfercarrousel is afgerond. Ploegen in binnen- en buitenland hebben op Transfer ...

385
385
Zulte Waregem-icoon Sammy Bossut maakt einde aan carrière

Sammy Bossut (39) heeft een einde gemaakt aan zijn profcarrière, dat liet Het Nieuwsblad ...

201
201
Vidarsson pakt uit met parel bij KAA Gent: “Een voorbeeld”

KAA Gent heeft op de officiële kanalen bekendgemaakt dat de 21-jarige verdediger Mohamed Soumah ...

205
205
Atalanta incasseert klap voor Club, verdict CDK bekend

Club Brugge neemt het woensdag in het Jan Breydelstadion op tegen het Italiaanse Atalanta namens de ...

919
919
Nieuwe straffe uitdaging voor Mark van Bommel?

Mark van Bommel kende grote successen bij Royal Antwerp FC, maar nam aan het einde van afgelopen ...

211
211
Vandenbempt verbaast: “De Bruyne gaat pak rammel krijgen”

Vanavond staat de topper tussen Manchester City en Real Madrid op het programma. Beide grootmachten ...

175
175
Vrouwelijke Belgische ref tot op het bot vernederd: "Dikke trut!"

Of de Belgische voetbalwereld nog trekken heeft van een mannenbastion? Zeker en vast moeten we ...

266
266
Bounida laat monden wéér openvallen en spreekt over toekomst

Rayane Bounida is een sensatie aan het worden in Nederland. De aanvallende middenvelder krijgt volop ...

69
69
Club-Atalanta: De Mos schat kansen op Brugse triomf in

Deze week staan de heenmatchen in de tussenronde van de Champions League op het programma. Ook Club ...

449
449
'Bakayoko maakt transferklapper: bod van 40 miljoen'

Nu Rudi Garcia aangesteld is als bondscoach, wordt het uitkijken naar welke spelers onder hem een ...

179
179
Grote vrees bij Beerschot: 'Zoveel punten hebben ze nodig'

Nog vijf speeldagen en de reguliere competitie van de Jupiler Pro League zit erop. Bij een aantal ...

312
312

Meer sportnieuws